Zamówienia Publiczne
Herb Polski
Pobierz daneKontakt
Wyloguj z paneluArchiwum aktualności: | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2017-11-17 | Zajęcia biblioteczne VII Pracowni

Przedszkolaki z VII Pracowni wybrały się do biblioteki aby wypożyczyć nowe książki oraz wziąć udział w zajęciach bibliotecznych. Dzieci bardzo lubią chodzić do biblioteki bo zawsze czekają na nich bohaterowie bajek i baśni oraz ich zaczarowany i kolorowy świat. Tym razem tematem przewodnim były marzenia. Pani Marysia przeczytała dzieciom bajkę pt. „O rybaku i złotej rybce”. Dzieci po uważnym wysłuchaniu odpowiadały na pytania dotyczące bajki. Razem próbowaliśmy ocenić postępowanie głównych bohaterów i wyjaśnić znaczenie słowa – chciwość. Następnie dzieci kolorowymi kredkami rysowały na papierowych statkach  trzy życzenia do złotej rybki i wrzucały statki życzeń do „wody” w której pływała złota rybka. Po dotknięciu statku życzeń czarodziejskim kluczem, dzieci wypowiadały swoje życzenia do złotej rybki.


2017-11-16 | Pracownia V w Muzeum Dobranocek

W dniu 16 listopada dzieci z Pracowni V i VI wybrały się do Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Zwiedzając pomieszczenia muzealne podziwialiśmy licznie zgromadzone eksponaty. Z łatwością rozpoznawaliśmy takich bohaterów bajek jak: Smerfy, Miś Uszatek, Muminki, Reksio, Koziołek Matołek czy Bolek i Lolek, a słuchając opowieści pana przewodnika zaznajamialiśmy się również z mniej nam znanymi bohaterami bajek dla dzieci (Jacek i Agatka, Piaskowy Dziadek, Profesor Baltazar Gąbka). Projekcja wybranej przez nas dobranocki oraz własnoręcznie wykonane przez dzieci maski Reksia stanowiły dopełnienie niezapomnianych wrażeń. Oczywiście nie mogło się obyć bez pamiątkowych zdjęć, do których obejrzenia serdecznie zapraszamy.


2017-11-15 | Jesteśmy aktorami-Pracownia V

15 listopada dzieci z Pracowni V zaprezentowały najmłodszym przedszkolakom przedstawienie ekologiczne pt. „Wielkie sprzątanie”. Głównym celem przedstawienia było kształtowanie u naszych dzieci właściwej postawy wobec przyrody. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem odgrywały swoje role i starały się jak najpiękniej wystąpić przed swoimi koleżankami i kolegami. Mali aktorzy w zabawny sposób starali się przekonać innych, że wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za naszą planetę i powinniśmy dbać o jej czystość. Bohaterami przedstawienia były leśne zwierzęta, które były bardzo oburzone, gdy znalazły na polanie śmieci pozostawione przez ludzi. Serdecznie gratulujemy małym aktorom.


2017-11-15 | Zajęcie otwarte w Pracowni VI

W Pracowni VI 15 listopada odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Temat zajęć to „Zimowe mieszkania zwierząt”. Zajęcia z zakresu rozwijania mowy i myślenia miały na celu wyposażyć dzieci w taką wiedzę jak: rozumienie zjawiska zapadania w sen zimowy przez zwierzęta, samodzielne radzenie sobie przy wykonywaniu powierzonych zdań i czynności, przygotowanie dzieci do nauki pisania i czytania, wzbogacenie słownictwa o nazwy przyrodnicze, posługiwanie się nazwami zwierząt leśnych, rozwijanie analizy wzrokowej i słuchowej, rozwijanie umiejętności kojarzenia wydarzeń wg chronologii, rozwijanie samodzielności i radzenia sobie z powierzonym zadaniem, rozwijanie myślenia i skupienia uwagi, czytanie globalne wyrazów, utrwalenie poznanych figur, utrwalenie pojęcia litera, głoska, sprawne przeliczanie i posługiwanie się liczebnikami głównymi i porządkowymi, wdrażanie do pracy w skupieniu i wzajemnego nieprzeszkadzania sobie. Tak forma spotkania z rodzicami ukazuje w jaki sposób wychowankowie naszej grupy pozyskują wiedzę niezbędną  do uzyskania pełnej dojrzałości i gotowości szkolnej.


2017-11-10 | "Leśne zagadki" w VIII Pracowni

Dzisiaj naszą Pracownię odwiedziła Pani Wicedyrektor Anna Wilk, która obserwowała naszą pracę. Głównym celem zajęcia było kształcenie zdolności wykorzystywania podczas zabaw i zadań posiadanej wiedzy i umiejętności, usystematyzowanie wiedzy związanej z porą roku – jesienią. Przedszkolaki pochwaliły się znajomością liczenia, wyszukiwania cyfr i liter oraz wyrazów; czytały globalnie, dzieliły wyrazy na sylaby, układały puzzle przedstawiające zwierzęta leśne. Oglądały wypchaną sowę, omawiały jej wygląd. W trakcie pracy plastycznej posługiwały się pojęciami: nad, pod, obok, utrwaliły lewą i prawą stronę, wykonywały pracę według wzoru. Dzieci były bardzo zdyscyplinowane i aktywne, a prace można oglądać  na tablicy.


2017-11-09 | 11 listopada – Święto Niepodległości

W dniu 9 listopada 2017r. w naszym Przedszkolu wraz z klasami I i IV SP Nr 30 obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Dzieci z Pracowni VII zaprezentowały wiersze okolicznościowe oraz pieśni patriotyczne. Każda grupa wykonała na tę uroczystość kotyliony w barwach narodowych. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszym Przedszkolu i mamy nadzieję, że zapadnie on w pamięci naszych "Małych Polaków". Pozwoli też na przekazanie tej cząstki zdobytej historii innym dzieciom. Dzięki udziałowi w tego typu uroczystościach nasze maluchy uczą się patriotyzmu i kształtują pozytywne postawy.


2017-11-08 | Zajęcia biblioteczne VIII Pracowni

Tematem kolejnych zajęć bibliotecznych był „Światowy Dzień Postaci z Bajek”, który obchodzimy 5 XI. Dzieci wymieniały swoje ulubione postacie bajkowe, wśród nich znalazły się: Arielka, Martynka, Kubuś Puchatek, Timon i Pumba, Smerfy, Shrek, Roszpunka, Brzydkie Kaczątko i wiele, wiele innych. Następnie Pani Karinka przeczytała bajkę pt. „Tomcio Paluch” i zadawała dzieciom pytania: Czym się różni bajka od baśni?, jakie mogą być postacie bajkowe? (nieprawdziwe i realne). Kolejnym zadaniem, było przyporządkowanie bohaterów do bajki lub baśni, w której występują, np. czarownice – Shrek, prosiaczek – Kubuś Puchatek, itp. Dzieci miały również wymienić magiczne przedmioty, które można zobaczyć w bajkach i baśniach. Przedszkolaki nie miały najmniejszego problemu aby poprawnie wykonać zadania. Pani Karinka wspomniała również o tych nieco starszych bajkach tj. Krecik, Reksio, Bonifacy i Filemon, Muminki, Bolek i Lolek i właśnie jedną z nich tj. Reksia dzieci oglądały na koniec zajęć. Zadowolone przedszkolaki wraz z wypożyczonymi książkami i zakładkami, które otrzymały wróciły do przedszkola.


2017-11-02 | Czytanie bajek w VII Pracowni

Dzisiaj w Pracowni VII w ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" odbyło się czytanie bajek przez mamę Marysi. Przedszkolaki słuchały bajki pt. "Piraci z Zatoki Przygód". Serdecznie dziękujemy.


2017-10-30 | Pasowanie na Przedszkolaka

30 października IV pracownia wspólnie z pracownią VI brały udział w uroczystym Pasowaniu na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od przedstawienia krótkiej części artystycznej, w której maluszki zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyk, zabawy ruchowe i taniec. Po części artystycznej, dzieci obiecały: zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem. Następnie pani wicedyrektor Anna Wilk dokonała uroczystego pasowania każdego dziecka na przedszkolaka. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplomik pasowania oraz upominek.


2017-10-20 | Spotkanie z profesjonalistą w VIII Pracowni- pogadanka n/t przeciwdziałania przemocy

Dzisiaj naszą Pracownię odwiedziła mama Dominika, która pracuje w zawodzie fizjoterapeutki. Pani Ewelina przeprowadziła pogadankę na temat przeciwdziałania agresji i przemocy. Opowiedziała przedszkolakom, że na rehabilitację trafiają do niej dzieci nie tylko po wypadkach, czy po chorobach, ale także te, które zostały w jakiś sposób popchnięte, przewrócone w przedszkolu czy szkole przez swoich kolegów. Celem tego spotkania było rozwijanie umiejętności empatii współpracy w grupie, rozwijanie wyobraźni i twórczego myślenia, nabywanie samokontroli własnego zachowania, uświadomienie dzieciom, że nikogo nie wolno krzywdzić, a pomaga nam w tym Kodeks Przedszkolaka. Wszystkie dzieci miały okazję poćwiczyć także na sprzęcie rehabilitacyjnym, co bardzo im się spodobało. Na koniec zajęć zostaliśmy poczęstowani pysznymi słodkościami, za co serdecznie dziękujemy.


2017-10-13 | Dzień Edukacji Narodowej

14 października był w naszym przedszkolu wyjątkowym dniem. Pracownie VII i VIII wraz z uczniami pierwszej klasy Szkoły Podstawowej brały udział w uroczystej akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Na twarzach pani Dyrektor, pań nauczycielek pojawiły się jeszcze większe niż na co dzień uśmiechy, a serca zabiły mocniej. Ten pogodny i ciepły nastrój zawdzięczamy naszym podopiecznym, którzy pięknie zaprezentowali specjalnie przygotowane na tę okazję występy. Dzieci z każdej grupy złożyły serdeczne życzenia dla swoich pań w postaci przygotowanych piosenek, wierszy i tańca. Przedszkolaki bardzo się starały aby ich artystyczne wystąpienie wypadło jak najlepiej. Wszystkie dzieci biorące udział w akademii spisały się na medal! i otrzymały wielkie brawa. Zatrzymamy w pamięci obraz odświętnie ubranych przedszkolaków i uczniów oraz wspaniałą atmosferę, jaką stworzyliśmy, będąc tego szczególnego dnia razem.


2017-10-12 | Wizyta policjanta w Pracowni VII i VIII

Dzisiaj dzieci z VII i VIII pracowni odwiedził policjant. Zapoznał dzieci z umundurowaniem policjanta oraz elementarnymi zasadami ruchu drogowego. Opowiadał o swoim zawodzie. Wyjaśnił, jak należy poruszać się po drogach, aby bezpiecznie dotrzeć do celu; przypomniał dzieciom o noszeniu odblasków, bo dzięki nimi jesteśmy widoczni. Przedszkolaki pochwaliły się znajomością numerów alarmowych i jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię - nie należy biec ani spacerować, że trzeba przejść szybkim i zdecydowanym krokiem. Policjant opowiedział dzieciom o prawidłowym zachowaniu się przy obcych psach. Spotkanie Pana policjanta z naszymi wychowankami przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Od dzisiaj każdy przedszkolak już wie, ze policjant może być przyjacielem, który zawsze chętnie służy pomocą.


2017-10-12 | Starszaki z VII i VIII Pracowni jako goście na Pasowaniu klas pierwszych

Pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w szkolnym kalendarzu imprez. 12 października przedszkolaki z Pracowni VII i VIII zostały zaproszone jako goście na uroczyste Pasowanie na ucznia dzieci z klas pierwszych ZSO nr 4 w Rzeszowie. Uroczyste ślubowanie odbyło się na sali gimnastycznej szkoły. Dzieci rozpoczęły uroczystość występem artystycznym. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i pasowanie na ucznia klasy pierwszej, którego dokonała dyrektor szkoły ZSO nr 4 mgr inż. Jolanta Pietrasz i wicedyrektor ZSO nr 4 mgr Beata Śmiałek. Po zdaniu egzaminu w symboliczny sposób poprzez przysięgę i pasowanie ołówkiem, zostały przyjęte w poczet uczniów swojej szkoły. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się tej uroczystości, bo już za rok niektóre z nich pójdą do szkoły. Dziękujemy za zaproszenie.


2017-10-07 | Biegi Młodzieżowe starszaków z VII i VIII Pracowni

W dniu 7 października przy Millenium Hall odbyły się coroczne biegi młodzieżowe, których celem było propagowanie zdrowego stylu życia oraz promocja biegania w Rzeszowie. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z Pracowni VII tj. Marysia Maziarz, Karol Szeremeta, Aleksander Przybyła, Aleksander Domka oraz dzieci z Pracowni VIII tj. Tosia Samuś, Jadzia Mroczka, Anastazja Matejek, Filip Orłowski, Gabryś Domowicz. Mamy przyjemność pochwalić się naszymi młodymi sportowcami, którzy pokonali dystans 300m i wszystkim pogratulować za siłę woli i determinację a szczególnie Marysi Maziarz, która zajęła II miejsce i Hani Kilian, która wraz z Filipem Orłowskim, zdobyła IV miejsce. Życzymy dalszych sukcesów!


2017-10-06 | Koncert YAMAHY w Przedszkolu

6 października wszystkie przedszkolaki uczestniczyły w pierwszej w tym roku szkolnym audycji muzycznej Yamaha. Goście spotkania prezentowali grę na różnych rodzajach skrzypiec. Prowadzący wyjaśnił dzieciom, że są rodziny skrzypiec: małe i duże, altówka, skrzypce elektryczne. Przedszkolaki dowiedziały się z jakich części składają się skrzypce, z czego zbudowany jest smyczek, i wiele jeszcze innych ciekawostek. Chętnie przedszkolaki zgłaszały się do gry na skrzypcach. Dzieci wysłuchały utworu „Skrzypiec na dachu” w wykonaniu Pani Gabrieli, poznały nowe słowa w muzyce: legato, staccato, tremolo, pizzicato. Na końcu spotkania wszyscy bili gromkie brawa dla prowadzących.


2017-10-02 | „Cała Polska czyta dzieciom” - VII Pracownia

Przedszkolaki bardzo lubią, kiedy czytamy im bajki a zwłaszcza kiedy robią to ich rodzice. Dlatego z wizytą do naszej VII Pracowni przyszła Pani Katarzyna Kaszuba, mama Klaudii. Pani Kasia przeczytała dzieciom: „Wcale nie jestem śpiąca”, Charlie i Lola idą spać”- z nutką humoru a zarazem pouczające a następnie przeczytała bajeczki, które uczą dzieci, jak postępować: „Prąd”, „Zapałka”. Serdecznie dziękujemy Pani Kasi i zapraszamy naszych rodziców na kolejne spotkanie z książką.


2017-09-29 | Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Pracowni VII

W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego CzytaniaPracownię VII odwiedziła Pani Justyna Wójcicka, mama Kingi. Pani Justyna przyniosła ulubione przez Kingę książki tj. „Samodzielny lepiej wie”, „Kicia Kocia”, „W dżungli”, „Ja nie chcę do przedszkola”. Po uważnym wysłuchaniu każdej z bajek, przedszkolaki znakomicie odpowiadały na pytania zadawane przez naszego gościa. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jaki i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Serdecznie dziękujemy Pani Justynie i zapraszamy na kolejne spotkanie!


2017-09-29 | „Dzień chłopaka” w grupie VI

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego aż po starszaka, wszyscy świętują Dzień Chłopaka”. Już od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach, które będą im towarzyszyły przez całe życie. Jedną z takich uroczystości jest Dzień Chłopaka. W tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczynki zaśpiewały chłopakom uroczyste „Sto lat” a Pani wręczyła pamiątkowe medale. Z racji święta, wszyscy chłopcy byli wyróżnieni, dzień upłynął w miłej i radosnej atmosferze.


2017-09-28 | „Smaczna i zdrowa sałatka owocowa”- GR VI

Jesień to czas dojrzewania owoców. Korzystając z bogactwa darów jesieni 28 września dzieci z grupy VI samodzielnie przygotowały sałatkę owocową. Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców, były: jabłka, gruszki, śliwki, banany, winogrona, nektarynki, brzoskwinie. Każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki, potem ubraliśmy fartuszki, w których wyglądaliśmy jak prawdziwe kuchciki, a następnie posegregowaliśmy umyte wcześniej przez panią owoce. Każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do krojenia. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Efektem końcowym wspólnej pracy było próbowanie i smakowanie własnego dzieła. Sałatka udała się, wyszła wspaniale!


2017-09-27 | Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Pracowni VIII

Przedszkolaki z Pracowni VIII już dzisiaj obchodziły Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, który przypada na dzień 29 września. Naszą Pracownię odwiedziły panie z Biblioteki Publicznej, które czytały bajki "Ośla skórka", "Braciszek i Siostrzyczka". Przedszkolaki musiały wykazać się doskonałą znajomością głównych bohaterów popularnych bajek, rozwiązywały zagadki przedstawiające tylko cienie głównych bohaterów. Nie było łatwo, ale dzieci dały radę:). Starszaki oglądnęły krótkie przedstawienie o kotku Malince i słoniku Leonie z książeczki pt. "Mieszkamy w książce". Było super fajnie. Poprzez słuchanie bajek dzieci rozwijają wyobraźnię, nawiązują prawidłowe relacje z rówieśnikami i dorosłymi, uczą się słuchać, rozwijają zdolność koncentracji, chęć poznania świata oraz rozwijają zainteresowania czytelnicze. Dziękujemy za odwiedziny i prezenty w postaci zakładek do książek. Będziemy częstymi gośćmi w bibliotece !


2017-09-20 | Program edukacyjny "Bezpieczne wakacje" w pracowniach: V, VI, VII, VIII

Dzisiaj w grupach starszaków odbyły się zajęcia edukacyjne, poruszające tematykę bezpiecznego przebywania dzieci nad wodą! Podczas zajęć dowiedzieliśmy się jak należy zachowywać się nad wodą, w jakich miejscach powinniśmy się kąpać oraz co należy zrobić przed wejściem do wody, aby nie doznać wstrząsu. Mieliśmy również okazję obejrzeć sprzęt ratownictwa wodnego i zapoznać się ze sposobem ich działania – kapoki i boje. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem brały udział w tak interesujących i pouczających zajęciach! Bardzo dziękujemy za umożliwienie spotkania z dziećmi i rozmowę z nimi o bezpiecznym przebywaniu nad wodą!


2017-09-20 | „Dzień Przedszkolaka” – grupie IV

„Dzień Przedszkolaka” w grupie IV upłynął w bajkowej atmosferze. Dzieci dzielnie wykonywały wszystkie zadania i aktywnie uczestniczyły w przygotowanych konkurencjach, by uratować zagubionych bohaterów z ich ulubionych bajek. Na zakończenie każde z nich otrzymało słodki podarunek.


2017-09-20 | Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Pracowni VII i VIII

„Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka”. Starszaki z Pracowni VII i VIII ten dzień spędziły bardzo aktywnie bawiąc się i ćwicząc. Dzieci projektowały medale Super Przedszkolaka, wycinały i ozdabiały. Utrwaliły sobie także Kodeks Przedszkolaka, obowiązujący w Przedszkolu. Było dużo radości i śmiechu. Każde dziecko otrzymało także słodki upominek w postaci wafelka.


2017-09-20 | Dzień Przedszkolaka w Pracowni V

20 września w naszym przedszkolu po raz pierwszy odbył się Dzień Przedszkolaka. Tego dnia dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie, konkursach i grach zespołowych. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się. Na zakończenie panie złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Jestem Przedszkolakiem.


2017-09-20 | Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka w Pracowni VI

20 września w naszym Przedszkolu odbył się Dzień Przedszkolaka. Tego dnia w Pracowni VI muzyka, gwar i śmiech rozbrzmiewały od samego rana. Było mnóstwo atrakcji, zabaw ruchowych, piosenek, zabaw z chustą animacyjną, tańców. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Dzieci wykonywały pamiątkowe odznaki i słuchały ulubionych piosenek. Na zakończenie Panie wręczyły każdemu dziecku medal Super Przedszkolaka. Mamy nadzieję, że Dzień Przedszkolaka na stałe zagości w harmonogramie imprez przedszkolnych i będzie corocznie hucznie obchodzony.


2017-09-20 | Dzień Przedszkolaka w Pracowni III
W Pracowni III odbyły się uroczyste obchody Dnia Przedszkolaka. Maluszki brały udział w wesołych zabawach z balonami, chustą  klanzy, tańczyły i śpiewały. Na koniec dnia każdy przedszkolak otrzymał medal super przedszkolaka.  

2017-09-12 | Cała Polska czyta dzieciom- Pracownia V

W ramach realizacji cyklu spotkań z książką naszą pracownię odwiedził  tata Wojtusia , który przyniósł ze sobą ulubioną książkę swojego syna. Tym razem dzieci słuchały baśni Janiny Porazińskiej pt: "Dwanaście miesięcy". Przedszkolaki w skupieniu wysłuchały utworu, utrwaliły nazwy miesięcy i poznały  wartości tak cenne w życiu jak dobroć, mądrość i uprzejmość. Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za poświęcony czas.


2017-06-29 | Konkurs plastyczny „Pomocna dłoń”

W ramach Przedszkolnego Klubu Wolontariatu na terenie naszego przedszkola został zorganizowany konkurs plastyczny p/h „Pomocna dłoń”. W konkursie wzięły udział przedszkolaki z II, IV, V i VI Pracowni. W sumie prac było 60 jednak zgodnie z regulaminem konkursu wybraliśmy i nagrodziliśmy 20 prac. To był naprawdę ciężki wybór ponieważ prace były bardzo ciekawe, pomysłowe i twórcze. Pani Dyrektor Edyta Wierzbińska wraz z koordynatorem PKW wręczyły dzieciom dyplomy i drobne upominki. Serdecznie gratulujemy i zachęcamy do brania udziału w kolejnych konkursach plastycznych.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/ufdKGckwggWQK8Kc7


2017-06-26 | Wycieczka do Zagrody Edukacyjnej SZMER- Pracownia III

Kończący się rok szkolny uczciliśmy wycieczką do Zagrody Edukacyjnej SZMER mieszczącej się koło miejscowości Lutcza. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji. Podziwialiśmy domowe zwierzęta: gęsi, kaczki, indyki, świnkę wietnamską, konie, króliki. Dzieci karmiły bardzo przyjazną kozę Klarę, świeżo zerwaną trawą. Zapoznaliśmy się z pracą pszczelarza, oglądaliśmy jego narzędzia. Ponadto mogliśmy przejechać się bryczką zaprzęgniętą w dwa koniki oraz specjalną ciuchcią. W wolnym czasie czekał na nas plac zabaw oraz konkursy w przeciąganiu liny, rzucie kaloszem, pranie z użyciem starodawnej tary, łowienie rybek  i mnóstwo innych ciekawych rzeczy. Sadziliśmy pomidory koktajlowe, lepiliśmy z gliny koguciki. Nie zabrakło też czegoś dla ciała, częstowaliśmy się pysznymi pierożkami, popijaliśmy herbatkę. Dziękujemy wszystkim, którzy sprawili, że ten dzień zapamiętamy na długo.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/qk1PXNkRm4BobfRr7 


2017-06-23 | Bezpieczne wakacje-uwaga pożar – dzwoń 998

Dzieci z Pracowni V odbyły prelekcję na temat zachowania się w czasie pożaru. Lato to taki czas kiedy bardzo często słyszy się o pożarach,  wypalaniu traw i niebezpieczeństwie jakie grozi nam wszystkim. Odbyta pogadanka ma na celu uzmysłowienie dzieciom odpowiedniego zachowania i przestrzegania pewnych reguł, które mogą uratować nam życie. Dzieciaki obejrzały krótkie filmy o tym co należy zrobić kiedy pożar zastanie nas w domu, lesie, łące, szkole, kiedy zacznie palić się nasze ubranie, jak wezwać pomoc oraz rozpoznawać znaki ewakuacyjne.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/QdjQQZtq2T9VAV758

2017-06-22 | Pyszne lody dla ochłody

Co najbardziej smakuje dzieciom latem? Odpowiedź nasuwa się sama – oczywiście lody. Dlatego w piękny, letni dzień przedszkolaki z pracowni I wybrały się na spacer do cukierni „Mikołaj” na pyszne lody. Ta zimna i smaczna niespodzianka w upalny dzień sprawiła dzieciom ogromną radość. To wspaniale patrzeć na uśmiechnięte i kolorowe od lodów buzie naszych podopiecznych. Po smacznym poczęstunku dzieci zadowolone wróciły do przedszkola.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/cb2xywutsb8zmHUf6


2017-06-22 | Zakończenie akcji „Dzieci – Dzieciom”

Dobiegła końca akcja „Dzieci – Dzieciom”, podczas której zbieraliśmy przybory szkolne dla dzieci z Ukrainy. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli do akcji. W galerii można zobaczyć zdjęcia dzieci z VI pracowni, które wsparły naszą akcję: Jaś Bijoś, Klaudia Kaszuba, Jeremi Sos oraz Karol Szeremeta.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/qenEUJ9E9ugmXkGr7

2017-06-21 | Pożegnanie Przedszkola - Pracowni IV

Dzieci z Pracowni IV oraz ich Rodzice w dniu 21.06.2017r. spotkali się na ostatniej w tym roku szkolnym uroczystości – uroczystości pożegnania przedszkola. W tym dniu żegnaliśmy dzieci, które po wakacjach rozpoczną nowy etap w swoim życiu i zostaną uczniami. Było refleksyjnie, wzruszająco i mimo wszystko radośnie. Dzieci zaprezentowały się wspaniale w przygotowanym wspólnie z Paniami programie artystycznym. Dzieciom i ich Rodzicom dziękujemy za cztery wspólnie spędzone lata oraz życzymy wszystkiego dobrego, powodzenia i samych sukcesów na nowej drodze. Udanych i bezpiecznych wakacji. Wspominajcie nas dobrze i odwiedzajcie często. Do zobaczenia!!!

„My, dorośli wiemy, że cała nadzieja na lepsze jutro jest w was, naszych małych absolwentach”.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/XviRYei1yHU6rh4d9


2017-06-20 | Spotkanie z pedagogiem

20 czerwca nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście – Pani Małgorzata Dołowacka, która jest pedagogiem w ZSO Nr 4 oraz uczniowie Gosia, Olek oraz Weronika. Celem spotkania było przybliżenie dzieciom problemu niepełnosprawności, uwrażliwienie dzieci na potrzeby innych i chęć pomagania, kształtowanie pozytywnych postaw społecznych, w tym postawy otwartości, szacunku i empatii, przedstawienie i uświadomienie dzieciom podobieństw i różnic występujących między ludźmi. Pani Małgosia wyjaśniła dzieciom znaczenie empatii oraz zwracała uwagę na  pozytywny stosunek do siebie i dobrych kontaktów z innymi ludźmi. Dzieci zdobywały wiedzę na temat osób z niepełnosprawnościami wzroku, słuchu i poruszania się. Ponadto mogły samodzielnie przekonać się, z jakimi trudnościami spotykają się osoby jeżdżące na wózkach, niewidomi, próbując wejść w rolę osoby niepełnosprawnej. Za pomocą laski, z zamkniętymi oczami próbowały przejść krótki odcinek drogi. Serdecznie dziękujemy Pani Małgosi oraz uczniom za wizytę.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/Tnx4NdrKU4ksarx37


2017-06-20 | Wizyta Pani z Biblioteki

Przedszkolaki z VI Pracowni odwiedziła Pani Karina, na co dzień pracująca w Bibliotece Publicznej (filia nr 6). Pani Karina przeczytała dzieciom książkę pt. „Zabawy misia” a następnie po rozmowie związanej z treścią książki rozdała każdemu dziecku książeczkę „Na majówkę”. Wszystkie dzieci bardzo się ucieszyły z takiego prezentu, który otrzymały pod koniec roku szkolnego. Pani Karina zachęcała wszystkie dzieci do odwiedzania biblioteki, wypożyczania książek. A my z pewnością z nowym rokiem szkolnym rozpoczniemy cykliczne spotkania z książką w bibliotece podczas bardzo ciekawych zajęć.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/sxa4YTEygYusyWAa7


2017-06-14 | Wycieczka dzieci z Pracowni VI do „Zagrody Szmer”

W dniu 14 czerwca dzieci z Pracowni VI wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „ Zagroda Szmer” położonego w malowniczej Godowej koło Lutczy. Po dotarciu na miejsce na przedszkolaki czekało mnóstwo atrakcji. Dzieci uczestniczyły w zajęciach z: lepienia z gliny, gdzie tworzyły kogutki; ogrodnictwa, gdzie dzieci samodzielnie sadziły sadzonki pomidorów; zoologii, podczas których dzieci miały okazję zobaczyć mieszkańców zagród i posłuchać ciekawostek na ich temat. Były piękne konie, kucyki, króliki, indyki, kaczki a nawet ogromna chrapiąca świnia wietnamska. Dzieci poznały słynną kozę Klarę, która uwielbia przebywać w obecności dzieci, chętnie daje się głaskać i karmić. Przedszkolaki specjalnie dla niej zrywały soczystą trawę i żółte kwiaty. Ponadto dzieci miały ogromną frajdę podczas przejazdu bryczką zaprzęgniętą w dwa konie oraz specjalną ciuchcią. Dzieci wróciły bardzo zadowolone i z pewnością zapamiętają ten dzień wspólnej wycieczki w tak atrakcyjne dla nich miejsce na długo. Na pamiątkę dzieci mogły zabrać kurczaczki z gliny oraz sadzonki pomidorków.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/XBQCgqZBhVK4hsxZ7


2017-06-14 | Żegnaj Przedszkole – Pożegnanie w Pracowni V i VI

Skończyły się figle, swawole, żegnamy dziś nasze przedszkole, zeszyt i książka nas woła, do nauki zachęca nas szkoła”. Słowa wiersza wybrzmiały na uroczystym pożegnaniu dzieci z Pracowni V i VI. Dzień wyjątkowy dla wszystkich uczestników uroczystości. Mieszały się uczucia: radości i smutku, ponieważ były wspomnienia, piosenki, wiersze i czas na refleksje  o czterech latach spędzonych wspólnie w murach Przedszkola nr 34. Nie zabrakło też łez, które wyraziły wdzięczność oraz przywiązanie i szacunek. Na uroczystości zjawiły się wszystkie Panie, które sprawowały opiekę i wychowanie nad dziećmi. Obecna była Pani Ania, Ala, Beatka, Basia, Arleta i Halinka oraz pani Dyrektor Edyta Wierzbińska . Obecni byli wszyscy rodzice, którzy z powagą i wielką uwagą po raz ostatni mogli oglądać dzieci na scenie naszego przedszkola. Cóż, żegnamy was z łezką w oku, dziękując za wspaniałe lata  spędzone z nami. Życzymy Wam sukcesów, spełnienia marzeń, wielkich osiągnięć, wytrwałości i zdrowia. Wspominajcie nas dobrze i zaglądajcie do nas, jesteście zawsze mile widziani. Do zobaczenia !!!

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/8MmkFyCRh6mESBjKA  


2017-06-13 | „Mini Olimpiada Przedszkolaka”

W dniu 13.06.2017 r. dzieci z Pracowni IV i V wzięły udział w Mini Olimpiadzie Przedszkolaka. Była ona podsumowaniem udziału w projekcie organizowanym przez Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości”, Wydział Wychowania Fizycznego oraz Avive. Olimpiada odbyła się w Zespole Szkół nr 7 w Rzeszowie przy ul. Bł. Karoliny. Każde z dzieci brało udział w ćwiczeniach, grach i zabawach zorganizowanych na 9 torach. Wszystkie dzieci poradziły sobie znakomicie z każdą konkurencją. Na zakończenie uczestnicy otrzymali złote medale.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/uTFMna2X7iHv1EjQ6


2017-06-12 | Carpathia Festival

W dniu 12.06.2017 na rynku rzeszowskim w programie wokalno – tanecznym zaprezentowały się grupy artystyczne z 31 rzeszowskich Przedszkoli pod hasłem „Przedszkolaki Miastu”, rozpoczynając tym samym festiwal- Carpathia Festival. Dzieci prezentowały piosenki i tańce różnych krajów świata. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy II wykonując taniec „Siedmiokroczek”. Brawo dla naszych małych artystów :)

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/Rn9BZemVZp6Y31p37


2017-06-11 | Biegi młodzieżowe – II miejsce Oliwiera z Pracowni IV

W dniu 11.06.2017r. na stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej odbyły się charytatywne biegi młodzieżowe. Za każdą osobę, która ukończyła bieg naliczona została odpowiednia suma, która w całości została przekazana na cele charytatywne. Nasze przedszkole reprezentował Oliwier z Pracowni IV. Wystartował w kategorii przedszkola i na dystansie 200 m zdobył II miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/uJSHKaDLsQZZNWk38


2017-06-08 | „Chemiczne czary”

W dniu 08.06. 2017 wszystkie grupy brały udział w fascynującym pokazie chemicznym przygotowanym przez chemiczkę-panią Katarzynę Jórasz. Poznaliśmy chemię od kolorowej i czarującej strony. Dowiedzieliśmy się, że niezbędnym strojem chemika jest biały fartuch, rękawiczki i okulary ochronne, a także liczne przybory czyli lejki, menzurki, zlewka itp. Dzieci pod okiem pań pomagały w wykonywaniu doświadczeń. Pierwsze doświadczenie polegało na utworzeniu akwarium z kolorowymi rybkami, oczywiście "rybkami" chemicznymi :) Kolejny eksperyment z balonem polegał na nadmuchaniu go dwutlenkiem węgla przy pomocy naczynia chemicznego - kolby, poprzez zmieszanie octu, sody i odrobiny barwnika ;) Dzieci bardzo cieszyły się z faktu, że mogą same poznawać chemię. Po samodzielnie wykonywanych doświadczeniach nastąpił pokaz doświadczenia, które wykonywała Pani chemiczka, a mianowicie ze zmieszania odpowiedniej ilości wody utlenionej, płynu do naczyń, barwnika i jodku potasu powstała "Różowa pasta dla słonia" :)

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/dFX8YvrMrL3fmukS9    


2017-06-06 | Podziel się książką

W związku z akcją happeningową MOJA KSIĄŻKA DLA CIEBIE w naszym przedszkolu została zorganizowana zbiórka książek z domowej biblioteczki. Wszystkie zebrane książki zostały przekazane do Biblioteki Publicznej w Rzeszowie – Filia nr 6. Celem akcji było podarowanie książką drugiego życia oraz zachęcanie do czytania. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom i dzieciom z naszego przedszkola za przyłączenie się do zbiórki. 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/wQ6ENR7HUntFW8tMA


2017-06-06 | VII Międzyprzedszkolny Przegląd Taneczny „Na Wakacje”

W dniu 06.06. przedszkolaki z Pracowni VI wzięły udział w VII Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tanecznym „Na Wakacje”. Organizatorem przeglądu było Przedszkole Publiczne Nr 11 w Rzeszowie, a miejscem występów był Instytut Teologiczno-Pastoralny im. Św. Józefa Sebastiana Pelczara. Przed występem na dużej scenie dzieci miały okazję zobaczyć profesjonalne występy grup tanecznych w pięknych strojach i układach choreograficznych. Niewątpliwie występ na tak dużej scenie z dużą publicznością był nie lada wyzwaniem dla dzieci, ale poradziły sobie znakomicie. W piosence „Wakacji czas” z kolorowymi chustkami na rękach pięknie zatańczyły, wyrażając tym samym swoją radość z okazji zbliżających się, upragnionych wakacji. Za udział w przeglądzie otrzymaliśmy piękny dyplom, dwa rodzaje gier edukacyjnych, kolorową kredę oraz słodycze.

Zapraszamy do galerii zdjęć: 

https://goo.gl/photos/k73fPbszq3kjUs8X7


2017-06-06 | Ranczo Pstrągowa – wycieczka Pracowni IV i V

W dniu 06.06.2017 r. dzieci z Pracowni IV i V wraz z Paniami udały się na całodzienną wycieczkę na Ranczo do Pstrągowej. Na miejscu czekało na nas wiele atrakcji: zwiedzanie Mini ZOO - karmienie i głaskanie oswojonych zwierząt, przejazd wozem turystycznym po okolicy, poczęstunek - pyszne pierogi oraz herbata, napoje, ciastka, zabawy na placu zabaw (dmuchaniec, huśtawki, zjeżdżalnie, trampolina, boisko), karmienie ryb w stawie oraz degustacja ziemniaków pieczonych w ognisku. Ważnym punktem wyjazdu był „mini piknik” podczas, którego dzieci mogły zjeść zawartość swoich plecaków. Dzień był pełen wrażeń i wielu pozytywnych emocji. Wszyscy zmęczeni ale bardzo szczęśliwi wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/CBbokZ3vKMkNEsMW6


2017-06-05 | Wizyta w bibliotece

Nasze przedszkolaki zostały czytelnikami w Bibliotece- Filia Nr 6 . W dniu 5 czerwca odbyła się uroczystość, podczas której dzieci zostały przyjęte w Poczet Czytelników; złożyły przyrzeczenie, obejrzały młodych aktorów z kółka teatralnego Młodzieżowego Domu Kultury w przedstawieniu pt.” Mały Książę”. Wszyscy zaproszeni goście odczytali wiersz” Lokomotywa”. Dzieci z Przedszkola Nr 9 i 34 zaprezentowały tańce i piosenki w nowoczesnym rytmie  oraz wiersz na pożegnanie. Każdy czytelnik otrzymał dyplom, książeczkę i słodki poczęstunek. Dziękujemy.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/zpS6SyG9HaEooh5V9


2017-06-02 | Zajęcia otwarte w VI Pracowni

W dniu 02.06.2017r. w naszej Pracowni odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Tematem zajęć było „Wiem, jak dbać o swoje zdrowie”, a głównym celem: kształtowanie postaw prozdrowotnych. Na początku dzieci zaśpiewały piosenkę „Mamo, tato, wolę wodę”, bo wiedzą, jak ważne dla zdrowia jest picie wody mineralnej, źródlanej zamiast słodkich napojów. Następnie kształtowały motorykę małą w zabawie paluszkowej, na podstawie wierszyka „Warzywa babci”, słuchały wiersza S. Karaczewskiego „Dla każdego coś zdrowego” podczas którego losowały pytanie do wiersza i na nie odpowiadały. W kolejnej części zajęć w zabawie „Gotujemy zupę” klaskały rytmicznie do piosenki i wrzucały odpowiednie warzywa do dużego garnka. Wszystkim udało się na czas wrzucić wszystkie warzywa aby powstała pyszna zupa jarzynowa. Przedostatnim punktem zajęć była piramida żywienia. Poprzedniego dnia wszystkie dzieci malowały farbami na dużym arkuszu papieru poszczególne piętra w piramidzie, a w dniu zajęć otwartych przyporządkowywały odpowiednie produkty na poszczególne piętra piramidy. Pamiętały również, jak bardzo ważny w naszym życiu jest aktywny tryb życia. Ostatnim punktem zajęć były „Owocowe szaszłyki”, czyli dzieci samodzielnie nabijały pokrojone owoce na patyczki i delektowały się ich pysznym smakiem. Na koniec, każde dziecko otrzymało do powieszenia na szyję sylwetę Zdrojka, aby każdemu przypominał o piciu dużej ilości wody mineralnej.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/ugtmBGDAy4XT6tGQ8


2017-06-02 | Dzień Prezentów

W dniu 2.06.2017 r. dzięki uprzejmości wszystkich rodziców Nasze Przedszkolaki otrzymały wspaniałe prezenty; kubki do samodzielnego ozdobienia z Minionkami, bidon z wkładem chłodzącym na upalne dni i słodycze. W szczególności dziękujemy P. Agnieszce Szuster- Przewodniczacej Radzie Rodziców za pelne zaangażowanie. Radości dzieciom nie było końca.

Zapraszam do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/NxD6FeWE6Pox4hwK6


2017-06-01 | Bal kolorów

1 czerwca z okazji „Dnia Dziecka” odbył się „Bal kolorów” na naszym placu przedszkolnym. Każda z grup przedszkolnych w tym dniu miała na sobie ubrania w ustalonym wcześniej kolorze. . W miłym i radosnym nastroju wszyscy zebraliśmy się na placu przedszkolnym i ruszyliśmy do wspólnej zabawy. Nie zabrakło konkursów, tańców. Było przeciąganie liny, tańce na gazetach, konkursy kręcenia hula-hop. Na twarzach wszystkich dzieci w tym dniu gościły uśmiechy.

Państwu Bernardzikom dziękujemy za ufundowanie słodkiego poczęstunku.

Zapraszam do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/NUF2pfVqa2krcsAbA 


2017-05-31 | Spektakl " Najmniejszy samolot na świecie"

W dniu 31.05.2017 w ramach Kolorowego Tygodnia z okazji dnia Dziecka wszystkie dzieci z Naszego Przedszkola wybrały się na spektakl pt. „Najmniejszy samolot na świecie”. Bohaterem naszej historii jest samolot. Taki, jakich wiele, tylko nieduży. Właściwie to zupełnie mały, a wręcz najmniejszy samolot na świecie. Jego koledzy – duże i trochę zarozumiałe samoloty – często dokuczają mu z tego powodu. Jeśli i Wam zdarzyło się usłyszeć, że jesteście zbyt mali, aby z kimś się bawić lub czymś zajmować, wiecie doskonale, że nie jest to przyjemne. Małemu samolotowi było bardzo przykro, kiedy od ciągle zajętych „bardzo ważnymi sprawami” kolegów słyszał, że taki mikrus do niczego się nie nadaje. Kiedy już prawie im uwierzył, że mały to znaczy nieważny, spotkał największego psa na świecie. I być może Was to zdziwi, ale okazało się, że to właśnie on, tylko on – maleńki samolot, którego jeden bardzo niesympatyczny kolega nazwał „komarem ze śmigłem” – może pomóc największemu i bardzo nieszczęśliwemu psu. Co było dalej? Czy samolot wywiązał się ze swojej bardzo ważnej misji? O tym opowiemy wam podczas przedstawienia.

Spektakl uczy nas, że każdy z nas jest ważny i może dokonać wielkich rzeczy, jeśli tylko uwierzy w siebie i będzie pamiętał, że czasem wmawiamy sobie, że wszystko  przepadło, zamiast spróbować poszukać wyjścia z trudnej sytuacji. Wyjścia, które mamy często na wyciągnięcie ręki…

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/8yMbbh5HVVaVW6c3A


2017-05-30 | Zbiórka prezentów dla Dzieci z Hospicjum

W ramach Przedszkolnego Klubu Wolontariatu na terenie naszego przedszkola zorganizowaliśmy akcję zbiórki prezentów dla dzieci z rzeszowskiego Hospicjum z okazji Dnia Dziecka. Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom i rodzicom, którzy zaangażowali się w zbiórkę i wsparli naszą akcję. Udało nam się zebrać: pieluszki, ręczniki, chusteczki nawilżające, kremy, soczki owocowe bobo-frut, kaszki, słodycze, jogurty, obiadki Gerber. Szczególnie chcieliśmy podziękować Panu Piotrowi Wawrzyszko (Tato Wiktorka z VI Pracowni), że znalazł wolną chwilę aby zawieźć wszystkie zebrane prezenty do Hospicjum.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/LoyG3gF6DNKZFGUY9 


2017-05-30 | Kolorowy dzień sportu

W ramach kolorowego i wesołego tygodnia z okazji Dnia Dziecka, 30 maja w naszym przedszkolu zorganizowany został Dzień Sportu. Wszystkie grupy wzięły udział w zabawach sportowych w ogrodzie przedszkolnym. Każda z grup przygotowała tory przeszkód, a wśród nich: przechodzenie przez szarfę, slalom, przejście przez tunel, rzut woreczkami do celu i wiele innych dyscyplin sportowych. Wszystkie dzieci wykazały się dużą sprawnością fizyczną. Po zakończonych zawodach zmęczeni ale z uśmiechem na twarzy wróciliśmy do przedszkola. W salach  czekały nagrody - odznaki Super Sportowca oraz soczki.  Bardzo dziękujemy za wspólną zabawę.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/nZExt5JnkxhrCHtx8


2017-05-26 | Mamy II miejsce

MAMY II MIEJSCE. Nasza Emilka Mucha z pracowni IV w tak ważnym dla każdej Mamy dniu 26.05.2017r. wystąpiła w  II Edycji Konkursu Piosenki dla Mamy „Sercem za Serce”, organizowanym przez CH PLAZA Rzeszów. Nasza Emilka zaśpiewała piosenkę Alvaro Soler „Sofia”, którą podbiła serca jurorów zajmując II miejsce i wygrywając bon zakupowy do Galerii Plaza. Bardzo serdecznie GRATULUJEMY!!!! Emilce i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/ZXukHx45SBZS99S98 


2017-05-25 | Wycieczka do Stadniny Koni " Leśna Wola"- Pracownia I

W dniu 25.05.2017r, przedszkolaki z I pracowni pod opieką pani Dyrektor Edyty, pani Arletki, pani Ani i pana Grzesia wyjechały do Stadniny Koni „Leśna Wola” w Głogowie Małopolskim. Radości nie było końca: ekscytujący przejazd autokarem, zwiedzanie stajni sportowej i rekreacyjnej, przejazd na kucyku Leonie, przejazd bryczką, zwiedzanie kurnika  oraz bardzo ciekawa i interesująca lekcja z sokolnikiem, która zakończyła się przywoływaniem myszołowa Hektora na specjalną rękawicę. Uwieńczeniem wspólnie miło spędzonego czasu była konsumpcja pysznych kiełbasek, zawartości plecaków i zabawy na placu zabaw. Cali, szczęśliwi i zadowoleni powróciliśmy do przedszkola. Mamy nadzieję, że to nieostatnia nasza taka wyprawa.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/L457tj8Vvm7VZj1c9


2017-05-25 | Dzień Mamy i Taty w pracowni II

25 maja przedszkolaki z grupy II zaprezentowały się przed swoimi rodzicami w pięknej scence o majowej łące, na której zakwitły różnorodne kwiaty, które z uśmiechem na twarzy składały serdeczne życzenia i podziękowania za miłość, cierpliwość i ciepłe słowa. Dzieci pięknie zaśpiewały piosenki, recytowały wiersze, zatańczyły układy taneczne w strojach ludowych do „Wiązanki ludowej” a także grały na instrumentach. Na koniec składały życzenia swoim rodzicom i wręczały upominki. Młodzi artyści nagrodzeni zostali gromkimi brawami. Wszystkim Rodzicom składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/juomABaF7QrYtnhY7


2017-05-24 | Dzień Mamy i Taty- Pracownia VI

W dniu 24.05.2017r. w Pracowni VI odbyło się uroczyste spotkanie dla Mam i Tatusiów z okazji ich święta. Dzieci rozpoczęły swój występ tańcem „Polką Italiano”, a następnie pięknie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki w języku polskim i angielskim. Nie zabrakło również życzeń i upominków dla rodziców. To był wyjątkowy i pełny wrażeń dzień. Rodzice byli zachwyceni występem i umiejętnościami swoich pociech. Uroczystość przebiegła w miłej i ciepłej atmosferze i na pewno długo zapadnie w pamięci dzieci i rodziców.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/zTueaqpiYoQZz8ds5


2017-05-24 | Dzień Mamy i Taty- Pracownia III

Dzień Matki to najważniejsza uroczystość w kalendarzu imprez przedszkolnych. W Naszym Przedszkolu ten niezwykły dzień kończymy z równie ważnym Dniem Ojca. Nasze Przedszkolaki w prezencie dla swoich kochanych Rodziców przygotowały przepiękny program artystyczny. Dzieci recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, prezentowały taniec. Rodzice z dumą, ale i ze wzruszeniem oklaskiwali swoje pociechy. To był bardzo miły dzień.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/9FKx2z1tLh4Ecbh29


2017-05-23 | Dzień Rodzica- Pracownia V

W tym roku dzieci z Pracowni V przygotowały przedstawienie pt. "Brzydkie kaczątko" z okazji dnia Rodzica. Wszyscy aktorzy przygotowali się do swoich ról, byli pięknie ubrani i  uśmiechnięci. Dekoracje i kolorowe elementy sprawiły, że przenieśli się wszyscy w świat baśni i magii. Oprócz przedstawienia były również wiersze, piosenki i prezenty. Niektórym łezka kręciła się w oku. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/Kf3dwGFE1Y6kit1UA


2017-05-17 | W zdrowym ciele zdrowy duch

17 maja dzieci z Pracowni V wzięły udział w zajęciu, którego celem było promowanie i wyrabianie właściwych nawyków żywieniowych. Podczas zajęć dzieci przypomniały sobie poznane wcześniej wiadomości na temat znaczenia właściwego odżywiania, uprawiania sportu, nawyków higienicznych oraz jak dbać o zdrowie, aby długo nam służyło. Pani Ania przygotowała różne niespodzianki i zadania, które miały rozwiązać dzieci - wykazały się dużą wiedzą. Gościem na zajęciach była Pani dyrektor, która bacznie obserwowała poczynania dzieci. Zadaniem finałowym zajęć  były szaszłyki owocowe, samodzielnie wykonane przez dzieci. Smakowały bajecznie. Na koniec życzymy wszystkim dużo zdrowia!

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/R4oHiKuEMfa81oDQA


2017-05-12 | VI edycja przeglądu „Optymistyczni i Kolorowi”

W dniu 12.05.2017 r. w Młodzieżowym Domu Kultury na ul. Osmeckiego odbył się przegląd artystyczny „Optymistyczni i Kolorowi”. Patronat Honorowy nad  przeglądem objął Prezydent Miasta Rzeszowa. Celem przeglądu było zaprezentowanie tańców lub piosenek o charakterystycznych cechach optymizmu. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z Pracowni IV. Grupa wykonała taniec z chustkami do utworu Michała Szpaka „Color of your life”. Drugą reprezentantką naszego przedszkola była Emilka z Pracowni IV. Wykonała utwór „Sofia” Alvaro Soler. Wszystkim dzieciom gratulujemy wspaniałych występów.

Zapraszamy do galerii zdjęć:   

https://goo.gl/photos/CGCvJoD4BreCjZho8 


2017-05-11 | IV Przegląd Muzyczno-Ruchowy „Aerobik Przedszkolaka”

Nasz zespół przedszkolny w składzie: Martynka Barszcz, Julia Basztewicz, Emilia Mucha z IV Pracowni oraz Natalia Grobelny, Marysia Maziarz, Ola Mroczka z VI Pracowni wzięły udział w przeglądzie muzyczno – ruchowym „IV Aerobik Przedszkolaka”, zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 12. Przegląd odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury na ulicy Osmeckiego 51. Dziewczynki zaprezentowały układ taneczny z elementami ćwiczeń gimnastycznych do piosenki Boney M „Brown girl in the ring” z wykorzystaniem kolorowych chustek. Znakomicie czuły się na dużej scenie, z dużą widownią. Widać było, że dziewczynki mają poczucie rytmu, estetykę ruchu a przede wszystkim, że świetnie się bawią. Zadowolone i uśmiechnięte po udanym występie, z dyplomami, słodyczami i nagrodą wróciły do przedszkola.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/FkdnyrA3Cp58fbYSA


2017-05-11 | Wycieczka do stadniny koni na Janiowym Wzgórzu- Pracownia II

Dnia 11.05.2017 dzieci z grupy II wyjechały na wycieczkę do stadniny koni na Janiowym Wzgórzu. Dla wielu dzieci, była to pierwsza okazja aby bliżej poznać te zwierzęta, dowiedzieć się, w jaki sposób je pielęgnować i dbać, utrzymując w dobrej kondycji i zdrowiu. Dzieci z zadowoleniem i wielkim zainteresowaniem oglądały stajnie i boksy, w którym znajdowały się konie. Z dużym zaciekawieniem słuchały opowiadania kierownika stadniny na temat sposobu opiekowania się końmi: karmienia ich, czyszczenia, ujeżdżania.  Po obejrzeniu koni nastąpił najbardziej oczekiwany przez dzieci moment – przejażdżka na koniu pod okiem instruktora. Wszystkie dzieci z ochotą i odwagą siadały na koniu i próbowały jazdy konnej. Było również dużo zabawy na świeżym powietrzu. Pobyt w stadninie koni zakończył się wspólnym pieczeniem kiełbasek. Nasza wycieczka była bardzo udana i co bardzo ważne pogoda również dopisała.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/WnLjProtUqGfjC3P6 


2017-05-09 | Podziękowanie

Nasze przedszkole serdecznie dziękuje wszystkim Rodzicom, którzy wzięli udział w PRZEDSZKOLNYM KIERMASZU WIELKANOCNYM i zakupili ozdoby wielkanocne wykonane przez dzieci i nauczycieli. Zebrana kwota została przeznaczona na zakup zabawek do naszej placówki. Dzięki Państwa uprzejmości i hojności dzieci otrzymały nowe, wymarzone zabawki, które dostarczają im teraz wiele radości. Wszystkim jeszcze raz serdecznie dziękujemy!!!

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/jeNJ55Dg2GcqcwQdA 


2017-05-09 | Yamaha – teatralny świat lalek

09 maja odbyła się kolejna już audycja muzyczna organizowana przez Szkołę Muzyczną Yamaha. W teatralny świat wprowadzała nas mimiczna pacynka Czesio. Przedszkolaki poznały też kukiełki i marionetki. Mogły też popróbować swoich umiejętności na scenie. Na zakończenie marionetka „król” zatańczyła wspaniałe tango. Jak zawsze podczas audycji panowała wesoła i swobodna atmosfera.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/xj9DzmuBjYVFi1q68


2017-04-28 | Dzień Flagi

W dniu 28.04.2017r. przedszkolaki z pracowni V wzięły udział w uroczystości „Przedszkolaki z Biało-Czerwoną Flagą", która odbyła się na Rynku Miasta Rzeszowa. Nasze przedszkolaki przepięknie ubrane w stroje ludowe, wspólnie z innymi dziećmi recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły „Poloneza". To bardzo piękne, że już od najmłodszych lat uczymy się szacunku do naszych symboli narodowych.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/kGBRhdGXGkZzXw9o9


2017-04-27 | Turniej sprawnościowy o puchar Reksia – III miejsce!

27.04. odbyły się zawody sportowe „Turniej z  Reksiem” na hali sportowej ROSIR w Rzeszowie. Hasłem przewodnim zawodów było: „Reksio jest sprawny i zdrowy, bo tryb życia prowadzi sportowy”. Organizatorzy wydarzenia to Muzeum Dobranocek oraz Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie. Nasze przedszkole godnie reprezentowały dzieci z pracowni IV tj. Julia Basztewicz, Oliwier Kocieł, Maciej Pietraszek, z pracowni V – Martynka Król oraz z pracowni VI – Wojtuś Kwolek. Było sześć konkurencji, w każdej dzieci poradziły sobie świetnie czego dowodem jest zajęcie III miejsca na 17 przedszkoli! Emocje sięgały zenitu i ogromna radość po ogłoszeniu wyników. Dzieci otrzymały piękne medale z wizerunkiem Reksia oraz torbę pełną różnych gadżetów. Gratulacje dla naszej super piątki!

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/roSAnCwqWeJZ8RiM8 


2017-04-27 | Spotkanie ze strażakami

Pod koniec kwietnia grupa II wybrała się na spacer, gdzie natknęliśmy się na ćwiczenia straży pożarnej. Dzieci nie mogły oderwać oczu od wozu oraz prezentowanego sprzętu używanego przy wypadkach. Strażacy zaprezentowali również dzieciom pokaz  udzielenia pierwszej pomocy podczas wypadku. Po powrocie do przedszkola dzieci  wysłuchały  opowieści  o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka, dowiedziały się także w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych, ratują zwierzęta, pomagają przy powodzi.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/YwxukugMffZsXeGj6  


2017-04-21 | I edycja Przeglądu Międzyprzedszkolnego Piosenki WIiosennej

21 kwietnia w Przedszkolu Publicznym nr 10 w Rzeszowie odbył się I Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Wiosennej. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z Pracowni III: Alicja Ajersch, Adam Godek, Szymon Migut. Na scenie prezentowały się zespoły dziecięce oraz soliści z różnych grup wiekowych. Po zakończeniu występów na wszystkie dzieci czekały nagrody oraz słodki poczęstunek. Naszym wychowankom serdecznie gratulujemy talentu a organizatorom dziękujemy za stworzenie dzieciom okazji do zaprezentowania umiejętności.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/EhCK9zfZXnf8AsDy6


2017-04-12 | Żołnierze w Pracowni III

10 kwietnia  dzieci z Pracowni III  odwiedzili żołnierze z 21-wszej Brygady Strzelców Podhalańskich w Rzeszowie. Spotkanie udało się zorganizować dzięki uprzejmości i dobrym chęciom Pani Kwolek. Mama Zosi żołnierz wraz z kompanem z jednostki byli przygotowani profesjonalnie do spotkania z dziećmi. Przynieśli ciekawe przedmioty, których potrzebuje żołnierz każdego dnia. Przedszkolaków szczególnie zafascynowały atrybuty wojskowe, które chętnie przymierzały i prezentowały się w  hełmie, berecie, masce przeciwgazowej. Goście przeprowadzili żołnierski trening, czyli musztrę. Za dobrze wykonane zadania dzieci otrzymały w nagrodę naklejki, kolorowanki oraz słodki upominek.  Tematyka wojskowa zainteresowała nie tylko chłopców - także dziewczynki w przyszłości chcą zostać żołnierzami.  Spotkanie to zostanie na długo w naszej pamięci. Serdecznie dziękujemy.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/c8rJjmL5j8gnL1r1A


2017-04-12 | Dzień Mamy i Taty w Pracowni I

12 kwietnia 2017r. w grupie I odbyło się uroczyste spotkanie dla naszych Mam i Tatusiów z okazji ich święta. Dzieci z wielką radością i olbrzymim entuzjazmem przygotowywały się do tego wyjątkowego dnia przez kilka tygodni. Gdy nadszedł dzień występu, mali przedszkolacy stanęli na wysokości zadania i pełni mobilizacji wyrecytowali wierszyki, zatańczyli i zaśpiewali przygotowane piosenki. Rodzice byli zadowoleni i wzruszeni. Ściskali swoje pociechy i dziękowali za upominki. To był wyjątkowy czas, nie tylko dla dzieci i ich rodziców ale również dla wszystkich zaangażowanych w to nauczycieli, pani Ani oraz naszej pani Dyrektor.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://drive.google.com/drive/folders/0BykRzCog5eenTUtqRU5HUzVnVUE   


2017-04-11 | Cała Polska czyta dzieciom.

Dnia 11 kwietnia  Pracownię III odwiedziła Babcia Kacperka. W bardzo ciekawy sposób przeczytała dwie bajki o sympatycznym czerwonym samochodziku Franku autorstwa Elżbiety Wójcik . Śledząc ciekawe przygody Franka dzieci uczyły się podstawowych pojęć o otaczającej nas rzeczywistości.  W książeczkach, oprócz historyjki do czytania, znajdowały się również zagadki, quizy i łamigłówki.  Nasz gość podarował również dzieciom gipsowe jajka wielkanocne wykonane własnoręcznie które z przyjemnością będziemy dekorować. Bardzo dziękujemy Babci Kacperka za poświęcony czas, prezenty i cierpliwość :)

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/YCSAHNx6xsF4XCez5


2017-04-11 | Atrybuty Świąt Wielkiej Nocy

Dzieci z Pracowni IV i V w dniu 11.04. 2017 r. wzięły udział w lekcji muzealnej połączonej z warsztatami wielkanocnymi. Podczas zajęć dzieci poznały tradycje Świąt Wielkiej Nocy związane z obchodami Wielkiego Tygodnia, Niedzieli Wielkanocnej oraz Poniedziałku Wielkanocnego. Po bardzo ciekawej części teoretycznej dzieci zabrały się do pracy. Samodzielnie wykonały pisanki z filcu, a następnie przepięknie je ozdobiły.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/pUpgUaU3VbMvhgaA7 


2017-04-11 | O czasach rycerzy, królów i dam

W dniu 11.04.2017 r. dzieci z Pracowni IV i V odwiedziły Muzeum Historii Miasta Rzeszowa. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się o czasach średniowiecza. Mogły oglądnąć zbroję, kolczugę, miecze oraz inne atrybuty rycerza. Dzieci dowiedziały się co trzeba było zrobić żeby zostać pasowanym na rycerza oraz czym były turnieje rycerskie. Na zakończenie wizyty wszystkie dzieci wysłuchały bajki: „O rozsądnym rycerzu” i otrzymały kolorowanki przedstawiające rycerzy.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/bmeUNsAyYj4r7pnm9


2017-04-07 | Tajemnice przyjaźni

Dzieci z Pracowni V odbyły kolejne zajęcia w bibliotece. Tematem spotkania była przyjaźń. W trakcie rozmów dzieci wymieniały się swoimi doświadczeniami i wiadomościami związanymi z przyjaźnią i zasadami jakie powinny obowiązywać wśród przyjaciół. Na koniec obejrzały film o Kreciku, który ukazał dzieciom jak powinien zachowywać się  prawdziwy przyjaciel.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/7vCe9yApJXCvPDji6


2017-04-06 | Podsumowanie Kiermaszu Wielkanocnego

W dniu 6 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się Kiermasz Wielkanocny. Dzieci z Pracowni III i II przygotowały różnorodne ozdoby świąteczne. Przedszkolaki malowały jajka wielkanocne, wycinały zające i kurki, ozdabiały wazony z kwiatami. Dużo przy tym było radości ale też i sporo zaangażowania. W efekcie naszej pracy wszystkie wykonane przez dzieci i panie ozdoby można było kupić na naszym kiermaszu. Sprzedawcami były wyłącznie dzieci z Pracowni III i II.  Zajęcie to bardzo im się spodobało, czego dowodem są poniższe zdjęcia. Na przedszkolnym kiermaszu oprócz ozdób można było nabyć przepyszne pieczone baranki i słodkie ciasteczka. Kiermasz świąteczny zakończył się bez wątpienia sukcesem, dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na doposażenie przedszkola (zakup zabawek). Dziękujemy serdecznie wszystkim biorącym udział w kiermaszu. Mamy nadzieję, że świąteczne ozdoby uświetnią Wielkanoc w Państwa domach.

Zapraszamy do galerii zdjęć:  

https://goo.gl/photos/vgcXMiP2eC8JLEpz5


2017-04-06 | Międzyprzedszkolny Przegląd Muzyczny

„Witaj Muzyko”- to tytuł międzyprzedszkolnego przeglądu muzycznego w którym udział wzięły Julia Basztewicz i Emilia Mucha z IV Pracowni oraz Aleksandra Mroczka z VI Pracowni. Organizatorem przeglądu było Przedszkole Publiczne Nr 19 w Rzeszowie. Dziewczynki godnie reprezentowały nasze przedszkole, w kategorii piosenka, Julia zaśpiewała  utwór zespołu One Direction, Emilia - „Sofia”  Alvaro Soler, a Ola wprowadziła wszystkich w ciepły klimat w utworze „Wiosna”. Dziewczynki to prawdziwe wokalne talenty, na scenie czuły się jak ryby w wodzie.  Na pamiątkę otrzymały piękne dyplomy, medale oraz drobne upominki. Gratulujemy! Dziękujemy również organizatorom za umożliwienie dzieciom okazji do zaprezentowania swoich umiejętności.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/P82sVYfK3JatYTgz6


2017-04-06 | Spotkanie z Krecikiem- Pracownia II

06.04.2017 gr II uczestniczyła w kolejnej lekcji bibliotecznej. Tym razem mieliśmy możliwość bawić się i uczyć z sympatycznym Krecikiem. Wysłuchaliśmy bajki o jego ciekawych przygodach, rozwiązywaliśmy zagadki a na koniec obejrzeliśmy krótką bajkę o naszym bohaterze.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/E8EeqAUCuXNAFJzF8


2017-03-31 | I Przegląd Artystyczny „Rzeszowskie Spacery”

W dniu 31.03.2017r. w Centrum Handlowym „Plaza” odbył się Pierwszy Przegląd Artystyczny „Rzeszowskie Spacery”. Organizatorem imprezy było Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin, które w ubiegłym  roku wydało mini przewodnik dla dzieci. Do udziału w Przeglądzie zostały zaproszone dzieci z rzeszowskich przedszkoli . Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy IV.  Dzieci recytowały fragmenty wierszy pochodzące z przewodnika dla dzieci „Rzeszowskie Spacery dla Przedszkolaków”. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały upominki oraz kolorowe balony od clowna. Bardzo dziękujemy za zaproszenie i dobrą zabawę.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/BFy9vMt34aXBB9269


2017-03-28 | Poznajemy pracę fizjoterapeuty- Pracownia III.

28 marca Przedszkolaki z Pracowni III  gościły mamę Alicji Ajersch, która jest fizjoterapeutką. Pani Ania poprowadziła niezwykłe zajęcia, bogate zarówno w wiedzę teoretyczną jak i praktyczną. Dzieci dowiedziały się jak wygląda prawidłowa oraz wadliwa postawa ciała, poznały też jej przyczyny oraz skutki. Następnie dzieci zostały zaproszone do udziału w gimnastyce. Przedszkolaki ćwiczyły duże grupy mięśniowe, rozciągały się itd. Najwięcej radości sprawił im ciekawy i kolorowy tor przeszkód. Jesteśmy przekonani, że ćwiczenia pod okiem profesjonalisty stały się dla dzieci nie tylko świetną zabawą ale też okazją do poszerzenia świadomości na temat zagrożeń dla własnego zdrowia.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/zitcAnyzxVQqD3s98 


2017-03-27 | Witamy wiosnę- Pracownia II

Spragnione ciepła i zieleni przedszkolaki dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny. Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów, a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Przygotowując się do nadejścia wiosny stworzyliśmy swój przedszkolny parapetowy ogródek, zasialiśmy rzodkiewkę, owies, zajęliśmy się hodowlą i obserwacją fasoli. Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca, dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach. Witały wiosnę piosenkami, bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce po czym wraz z paniami wyruszyły barwnym pochodem na spacer dookoła ogrodu przedszkolnego trzymając w rękach gałązki bazi lub wykonane przez siebie kwiaty W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Wiosenne słońce przygrzewało i oświetlało roześmiane twarze uczestników korowodu. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/pZhm4LiCFzDsWpwG6


2017-03-24 | Wizyta ratowników medycznych

24.03.2017 r. nasze przedszkole odwiedzili wyjątkowi goście – ratowniczki medyczne z Centrum Edukacji i Ratownictwa Dream – Team. Dzięki temu dzieci miały okazję wziąć udział w warsztatach. Podczas zajęć dzieci uczyły się jak: zadać o swoje bezpieczeństwo, jak rozpoznać człowieka w stanie zagrożenia zdrowia i życia, jak skutecznie wezwać pomoc, jak sprawdzić czy poszkodowany oddycha, a także jak postąpić z poszkodowanym, który nie oddycha. Dodatkowo podczas zajęć wszystkie dzieci ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy  na manekinach. Były to bardzo interesujące i ważnie zajęcia, ponieważ nigdy nie jest za wcześnie na naukę i uświadomienie, że drugiemu człowiekowi trzeba pomóc. Na zakończenie zajęć wszystkie dzieci otrzymały odznakę super bohatera i super bohaterki.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/usrBAk2fQMDpzmeBA


2017-03-24 | Spotkanie z ratownikami medycznymi – Pracownia II

24.03.2017 do naszego przedszkola przyjechali ratownicy medyczni. Dzieci z każdej grupy wiekowej miały okazję posłuchać krótkiej pogadanki nt. pracy ratownika medycznego. Jednym z ważniejszych punków spotkania był pokaz sposobu udzielania pierwszej pomocy. Przedszkolaki mogły same przekonać się, jak trudna to jest praca, wykonując samodzielnie masaż serca na fantomie. Dzieci z dużą ciekawością wzięły udział w tych ćwiczeniach. Zdobyta wiedz sprawiła, że dzieci poczuły się „małymi ratownikami”.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/vR8q8SeAyMTNySjD9


2017-03-21 | Wizyta policjantów

W dniu 21.03.2017 r dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w zorganizowanym przez Gimnazjum nr 7 spotkaniu z policjantami. W tym dniu na dziedzińcu przed szkołą było inaczej niż zwykle. Pojawiły się radiowozy, psy tropiące i konna policja, a także ratownicy medyczni. Dzieci dowiedziały się czym zajmują się policjanci oraz ratownicy medyczni. Dzieci z grupy IV i V wzięły udział w konkursie zorganizowanym przez panie policjantki dotyczącym bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także w sytuacjach dnia codziennego. Na zakończenie wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz książeczki: „Zasady bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie” oraz „Policja… nie tylko dzieciom”. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie oraz ciekawe spotkanie.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/H3Yxy3krzddehRyp9


2017-03-20 | Cała Polska czyta dzieciom

W poniedziałek 20 marca gościem w Pracowni III była mama Leny Stępkowskiej, która przeczytała dzieciom bajkę pt: „Żabbing czyli jak Kumka i Gumka jogging uprawiały". Przedszkolaki uważnie słuchały opowieści o dwóch wysportowanych żabkach. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Za spędzony z nami czas serdecznie dziękujemy i zapraszamy kolejnych rodziców.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/B226bCVmkkmqP7jU9 


2017-03-17 | Wizyta w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa

Dzieci z grupy IV i V wzięły udział w lekcji muzealnej: „Jak powstał Rzeszów” – lekcja została przygotowana specjalnie z myślą o dzieciach przedszkolnych. Zajęcia poświęcone były początkom naszego miasta. Podczas zajęć przedszkolaki nie tylko poznały  przeszłość miasta, ale podjęły się też niezwykle ważnego zadania, tworząc makietę z „pierwszym” Rzeszowem, kolorując go, a także zaludniając. Dzieci poznały zawody dawnych mieszkańców miasta oraz  pierwszych właścicieli miasta. Na pamiątkę z lekcji dzieci otrzymały samodzielnie stworzoną makietę miasta.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/TkmKCpFWMZV3HPRBA


2017-03-17 | Tajemnice i zagadki z dziecięcych bajek

17 marca dzieci z Pracowni V uczestniczyły wyjątkowej lekcji bibliotecznej. Tematem przewodnim były zagadki i rebusy związane z bohaterami, których można spotkać w literaturze dziecięcej. Pani Maria podzieliła dzieci na cztery zespoły, które bardzo dzielnie walczyły o zwycięstwo. Po skończonej grze prowadząca uznała, że wszystkie dzieci zasługują na miano zwycięzcy ponieważ doskonale znają bohaterów dziecięcych bajek, opowieści i wierszy. Dziękujemy za wspaniałą zabawę.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/v2U4mXNcHuUn1cRg7


2017-03-15 | Co zamiast LEGO i Barbie?– dowiesz się kolego – zabawy i zabawki wiejskie

W dniu 15.03.2017 r. przedszkolaki z grupy IV i V wybrały się z wizytą do Muzeum Etnograficznego. Dzieci dowiedziały się jak wyglądało dzieciństwo ich pradziadków i dziadków. Czy się wtedy bawiono oraz jakie zabawy były popularne w tym okresie. Każde z dzieci mogło wybrać sobie jedną z zabawek z tamtych czasów, pooglądać ją i zobaczyć jak działa. Wszystkie zabawki były wykonane z drewna i pięknie pomalowane. Ta „podróż w czasie” była bardzo interesująca i podobała się wszystkim dzieciom.

Zapraszamy do galerii:

https://goo.gl/photos/gDnXi6JoxswpvYAK7


2017-03-14 | Audycja muzyczna "Instrumenty dęte blaszane"

14 marca 2017 roku odbył się w naszym przedszkolu koncert Szkoły Muzycznej YAMAHA pt. „Instrumenty dęte blaszane”. Dzieci miały okazję poznać różne instrumenty dęte blaszane (np. trąbka wentylowa, trąbka skrzydłowa, kornet, róg myśliwski). Pan Maciej prezentował, jak gra się na wymienionych instrumentach. Zagrał dzieciom melodię do „Reksia”,  a na koniec utwór AVE MARIA. Przedszkolaki miały możliwość dowiedzieć się jak wyglądają etapy nauki gry na trąbce, mogły także spróbować swoich sił w grze na tych instrumentach. Audycja wzbogaciła wiedzę dzieci na temat instrumentów muzycznych, a gra na nich sprawiła im wiele radości.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/c5bWkduRFGkCg8FH9


2017-03-10 | IV Spartakiada Przedszkolaków

W dniu 10.03.2017 r. grupa 14 dzieci z Pracowni IV i V wzięła udział w Spartakiadzie. Zawody sportowe zostały zorganizowane przez Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5. Celem Spartakiady było: rozwijanie współpracy między szkołą a przedszkolami; wdrażanie do sportowej rywalizacji; propagowanie zdrowego stylu życia, a także stwarzanie przedszkolakom możliwości osiągania sukcesów. Reprezentanci naszego przedszkola wzięli udział w czterech konkurencjach sportowych. W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników dzieci zostały zaproszone do klasy lekcyjnej. Mogły zobaczyć jak wygląda klasa, tablica, a także wysłuchać dwóch utworów granych na flażoletach. Wszystkie dzieci godnie reprezentowały przedszkole, dały z siebie wszystko w każdej z konkurencji. Wszyscy młodzi sportowcy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplom i nagrodę dla placówki.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/E94tCuwu7wvT8Grf8


2017-03-09 | Audycja muzyczna „Piękno polskiego folkloru”

Dnia 09.03. 2017 w naszym przedszkolu odbyła się audycja muzyczna. Przybyli goście zaprezentowali przedszkolakom piękne stroje ludowe. Pan Kamil ubrany był w strój rzeszowski, a pan Michał w strój krakowski. Muzycy zabrali dzieci w różne regiony Polski. Zaczęliśmy od Rzeszowa walczykiem sztajer. Kolejny był Kraków i słynny hejnał mariacki. To jeden z symboli Krakowa i ważna część historii miasta. Każdego dnia co godzinę rozbrzmiewa z kościelnej wieży, a w samo południe jest nadawany w Programie I Polskiego Radia. Przedszkolaki poznały nowy instrument muzyczny – akordeon. Zbudowany jest z klawiatury, guzików, a dzięki miechowi słyszymy jego brzmienie. Często wykorzystywany jest w kapelach ludowych. Kolejnym punktem na muzycznej mapie Polski były góry – okolice Tatr i Zakopanego: Ostatnim regionem był Śląsk i miasto Cieszyn, które leży na granicy Polski i Czech. Muzycy zagrali śląski taniec ludowy Szot Madziar nawiązujący do węgierskiego czardasza. Dzieci poznały kompozytora Henryka Wieniawskiego. Był wirtuozem skrzypiec, kochał polską muzykę ludową i wykorzystywał jej motywy w swoich utworach. Dzięki niemu do europejskiej literatury skrzypcowej wszedł polonez. Dziękujemy za piękną audycję.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/BiEC839u6y8SQCiN7


2017-03-02 | Eksperymentujemy w pracowni II

W pierwszym tygodniu marca dzieci brały udział w zajęciach badawczych i eksperymentach  przyrodniczych doświadczając poprzez rożne zmysły żywiołów ziemi, ognia, wody i powietrza. Zajęcia edukacyjne wprowadzały dzieci w świat takich wartości jak: natura, bezpieczeństwo, odwaga, roztropność i pokora wobec żywiołów ognia, wody, powietrza i ziemi. Dowiedzieliśmy się, które produkty codziennego użytku rozpuszczają się w wodzie, a które nie. Gdy już wszystko stało się dla nas jasne, podjęliśmy próbę rozwiązania zagadki co pływa, a co tonie. Poznaliśmy sposoby pozyskiwania nowych kolorów poprzez mieszanie zabarwionej wody. A skoro mieliśmy już pełną paletę barw – wykonaliśmy prace plastyczne technikami „mokre w mokre” oraz „malowanie kroplą wody”. Następnego dnia skonstruowaliśmy stożek wulkaniczny obudowując dookoła słoik masą solną. Mieszając sodę, płyn do naczyń, czerwony barwnik oraz ocet zwykły słoik zamienił się w kolorowy aktywny wulkan. Proste, całkowicie bezpieczne i jakże efektowne dla przedszkolaków eksperymenty, sprawiły im dużo frajdy i wspaniałej zabawy!

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/AYAQPP3ZjR4TR5WT9


2017-02-27 | „Miejski Konkurs Plastyczny”

„Co potrafią wyczarować Twoje ręce”, to temat kolejnego konkursu plastycznego w którym dzieci z Pracowni IV i VI wzięły udział. Organizatorem konkursu jest Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi. Cele konkursu to: rozwijanie zainteresowań plastycznych, pomysłowości i kreatywności, doskonalenie różnych technik plastycznych, propagowanie dziecięcej twórczości plastycznej. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 10 marca.


2017-02-26 | Gala Sweet Voices

W dniu 26.02.2017 r. w hotelu Hilton Garden Inn odbyła się uroczysta inauguracja działalności zespołu wokalnego Sweet Voices. Wśród zaproszonych gości były również dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami. Z naszego przedszkola do udziału w zespole wokalnym zostało wybranych 26 osób. Kulminacyjnym punktem Gali było uroczyste przyjęcie wszystkich dzieci do zespołu wokalnego Sweet Voices. Na zakończenie Gali odbył się koncert „Ze świata bajek”. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu muzycznych sukcesów.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/CbchoEyxHn77P4wbA


2017-02-24 | W żołnierskim rytmie na Pracowni V

W piątek 24 lutego naszą pracownie na zaproszenie Pani Ani przybył Pan Paweł Liszcz, który jest zawodowym żołnierzem i tatą Tymka. Pan Paweł opowiedział dzieciom o należy zrobić, aby zostać żołnierzem, jakie są obowiązki i zadania żołnierza. W trakcie spotkania dzieci mogły obejrzeć i przymierzyć akcesoria przyniesione do naszej pracowni, a mianowicie: hełm, kamizelkę kuloodporną, maskę przeciwgazową, broń oraz mundur. Spotkanie było bardzo atrakcyjne, dzieci zadawały pytania oraz mogły poznać trudy żołnierskiej pracy. Pan Paweł jest również wybitnym sportowcem, który osiąga znakomite wyniki: jest dwukrotnym zdobywcą rekordu świata i mistrzem Polski w podnoszeniu ciężarów leżąc, ale o tej pasji opowie nam na innym spotkaniu. Dziękujemy.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/BVdxZ2S4kCz7zk7u9


2017-02-24 | Wizyta w bibliotece – Pracownia II

24 lutego grupa druga po raz kolejny uczestniczyła w lekcji bibliotecznej. Tym razem zapoznaliśmy się z ciekawą i przyjazną postacią Plastusia, słuchaliśmy opowiadań o jego ciekawych przygodach. Plastuś i pani z biblioteki przygotowali dla nas w tym dniu wiele zadań i atrakcji. Mogliśmy dzięki nim poczuć się jak w szkole, zapoznaliśmy się ze szkolnymi sprzętami i przyborami: tablica, piórnik itp. A na koniec każdy mógł pożyczyć wybraną przez siebie książeczkę.


2017-02-21 | Przedszkolne laboratorium w pracowni IV.

W dniu 21.02.2017 r. Pracownia IV zamieniła się w laboratorium. Tego dnia wszystkie dzieci mogły zostać chemikami. Naszą przygodę zaczęliśmy od eksperymentu z balonem -  nadmuchaliśmy go za pomocą sody i octu. Do kolejnego eksperymentu wykorzystaliśmy wodę oraz Skitteles-y – powstała tęcza na talerzu. Eksperyment ten posłużył nam do rozmowy na temat zalet zdrowej żywności i minusów sztucznej przepełnionej cukrem i barwnikami, które rozpuszczają się po zjedzeniu w naszym organizmie.

Największym zainteresowaniem dzieci cieszył się eksperyment „Wulkan”. Do zbudowania wulkanu użyliśmy plasteliny. W dużej misce skonstruowaliśmy stożek wulkaniczny obudowując dookoła kubek. Do środka naszego krateru wsypaliśmy barwnik, następnie dodaliśmy sodę a potem powoli wlewaliśmy ocet i obserwowaliśmy… Dzieciom bardzo spodobała się kolorowa „lawa” wypływająca z wulkanu, dlatego eksperyment powtarzaliśmy kilka razy. Ostatni eksperyment nosił nazwę: „Chemiczne jojo”. Do wykonania tego eksperymentu potrzebowaliśmy: sody, octu, oleju, barwnika, dzbanka oraz strzykawek. Do dzbanka wsypaliśmy opakowanie sody, a następnie powoli po ściance dzbanka wlaliśmy olej. Następnie każde z dzieci za pomocą strzykawki nabierało zabarwiony ocet i wkrapiało do dzbanka. Wszyscy obserwowaliśmy, co się będzie działo. Zajęcia bardzo podobały się wszystkim dzieciom.

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/rW9ZQBhzCJZTr16JA 


2017-02-17 | „Zimowe krajobrazy”

Dzieci z IV i VI Pracowni wzięły udział II edycji Wojewódzkiego  Konkursu plastycznego „Zimowe krajobrazy”, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa Nr 8 w Rzeszowie. Celami konkursu są wyzwalanie inwencji twórczej dzieci oraz prezentacja i popularyzacja twórczości dziecięcej. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 25 lutego, czekamy więc na wyniki.


2017-02-17 | W krainie magicznych kotów

Pracownia V miała okazje mieć lekcje biblioteczną w dniu, kiedy obchodzi się Światowy Dzień Kota.Z tej okazji Pani Karina przygotowała atrakcje związane z tym właśnie dniem.  Zapoznała dzieci z historią i pochodzeniem kotów, przedstawiła różne gatunki kotów  oraz pokazał koty, które występują w bajkach dla dzieci. Atrakcją było też czytanie i prezentacja bajki o kocie metodą „KMISHIBAI” z japońskiego kami-papier, shibai-sztuka nazywana papierowym teatrem lub teatrem obrazkowym. Dzieci były zachwycone, a na koniec obejrzały bajkę pt. „Tom i Jery”.     

Zapraszamy do galerii zdjęć:

https://goo.gl/photos/4MPd98WLLrRKx4EA9


2017-02-14 | Spotkanie z policjantem

Kiedy przedszkolaki z Pracowni VI poznawały różne zawody, szczególnie chłopcy byli zainteresowani zawodem policjanta i strażaka. Dlatego zaprosiliśmy na zajęcia tatę Karolka – Pana Marcina Szeremetę, który jest policjantem. Pan Marcin przyniósł wszystko to, co w pracy policjanta jest niezbędne przez co zajęcia stały się bardzo atrakcyjne. Dzieci mogły zobaczyć jak wygląda pas policjanta, kamizelki, kajdanki, z czego składa się strój ochronny, zadawały pytania i dzieliły się własnymi spostrzeżeniami. Zobaczyły również zawartość walizek, w których znajdował się sprzęt do wykrywania i zabezpieczania śladów i odcisków palców. Pan Marcin w profesjonalny sposób pokazał dzieciom w jaki sposób zdejmuje się odciski palców. Na koniec każde dziecko przykładając rękę na czarny „tusz” zostawiło swoje odciski palców na kartce, którą na pamiątkę zabrało do domu. Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi, że w przystępny dla dzieci sposób pokazał na czym polega praca policjanta.


2017-01-27 | Konkurs plastyczny „Choinko zielona”

Helena Kwiecińska z Pracowni IV zdobyła wyróżnienie w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym „Choinko zielona”. Konkurs zorganizowany został przez Przedszkole Publiczne nr 26 w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy!


2017-01-23 | Konkurs literacko-plastyczny: „Moja książeczka z własnym tekstem i ilustracjami”

Helena Kwiecińska z Pracowni IV zajęła III miejsce oraz Antonina Rajtar z Pracowni IV otrzymała II wyróżnienie w konkursie literacko-plastycznym: „Moja książeczka z własnym tekstem i ilustracjami”. Był to konkurs ogólnopolski zorganizowany przez Przedszkole nr 8 Mali Polanie w Gnieźnie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


2017-01-11 | O przygodach Krecika i bałwanka” w pracowni II.

W styczniu gościliśmy w gr II mamę Lenki Rozmus, która wraz z rodzeństwem Lenki w bardzo ciekawy sposób przedstawiła nam przygody lubianego przez wszystkie dzieci Krecika. Dzieci aktywnie słuchały, odpowiadały na pytania, rozwiązywały zagadki, a na koniec zostały nagrodzone. Bardzo dziękujemy i zachęcamy wszystkich chętnych rodziców do włączania się do akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.


2017-01-09 | Kubusiowi Przyjaciele Natury

Nasze Przedszkole bierze udział w kolejnej edycji ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Przedszkole zostało zgłoszone przez Panią Annę Wilk z Pracowni V. Celem programu jest dbanie o naszą planetę, jej naturalne środowisko oraz wpajanie dzieciom zdrowych nawyków żywieniowych jak również zdrowego stylu życia. Wszystkie pracownie otrzymały materiały edukacyjne w celu realizacji programu, a Przedszkole może pochwalić się kolejnym certyfikatem. Powodzenia!


2017-01-09 | Wizyta żołnierzy w VI pracowni.

W dniu 9.01.2017r. w pracowni VI odbyło się spotkanie przedszkolaków z żołnierzami 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Goście zaprezentowali dzieciom mundur polowy i wyjściowy żołnierza, wyjaśniając emblematy i symbole narodowe na nich zamieszczone. Pokazali również wyposażenie żołnierskiego plecaka, a także atrybuty wojskowe takie jak hełm, beret, maska przeciwgazowa. Na zakończenie żołnierze przeprowadzili z dziećmi żołnierski trening musztry. Wizyta ta przybliżyła dzieciom trudną służbę żołnierzy i pokazała jak ważna jest ich praca dla dobra naszej Ojczyzny.


2017-01-04 | Rozstrzygnięcie Konkursu Plastycznego „Najpiękniejsza ozdoba choinkowa” w Pracowni III

Z przyjemnością informujemy o rozstrzygnięciu konkursu plastycznego w naszej Pracowni. Komisja konkursowa nagrodziła wszystkie prace, wysoko oceniając: pomysłowość, zastosowanie różnorodnych technik plastycznych i materiałów. Dziękujemy za udział we wspólnej zabawie – dzieciom składamy gratulacje, a rodzicom podziękowania za kreatywność i pomoc w wykonaniu prac.