Zamówienia Publiczne
Herb Polski
Pobierz daneKontakt
Wyloguj z paneluArchiwum aktualności: | Rok 2018 | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2018-03-15 | „W zdrowym ciele zdrowy duch”

W ramach profilaktyki zdrowotnej przedszkolaki z pracowni VII spotkały się z p. Anitą Polańską – fizjoterapeutką a prywatnie mamą Izabeli. Dzieci dowiedziały się, że fizjoterapeuta to osoba, która przez ćwiczenia, masaże i zabiegi pomaga ludziom chorym, po wypadkach, z problemami zdrowotnymi. Pani Anita poprzez różnorodne ćwiczenia i zabawy pokazała dzieciom jak dbać o prawidłową postawę ciała. Przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, dowiedziały się jak należy poprawnie siedzieć na dywanie w pozycji „księcia/księżniczki” oraz jak ważny jest ruch i właściwe odżywianie dla naszego zdrowia. Serdecznie dziękujemy p. Anicie za wspaniałą prelekcję i dobrą zabawę.


2018-03-12 | Wycieczka do kwiaciarki w Millenium Hall

Dzieci z Pracowni V odwiedziły pobliską kwiaciarnię w Millenium Hall.  Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym i dalszym otoczeniu przedszkola. Kwiaciarnia jest niezwykle interesującym miejscem, ponieważ bez względu na porę roku zawsze możemy znaleźć w niej mnóstwo żywych kwiatów, pełnych niesamowitych barw. Pani w kwiaciarni pokazała gościom najpiękniejsze kwiaty wiosenne w różnych kompozycjach, opowiedziała dzieciom także o wielu gatunkach kwiatów oraz sposobach ich pielęgnacji. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób pielęgnować rośliny, by pięknie rosły, dowiedziały się m.in., jakie narzędzia potrzebne są do pracy florystki układającej bukiety i kwiatowe kompozycje. 


2018-03-09 | Udział reprezentantów Przedszkola nr 34 w VII Spartakiadzie Przedszkolaków

Reprezentanci z Pracowni VII i VIII wzięli udział w VII Spartakiadzie Przedszkolaków. Organizatorem Spartakiady był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie. Jak co roku przedszkolaki wzięły udział w 4 konkurencjach sportowych tj: bieg połączony z wkładaniem woreczków do plastikowego kosza, bieg z czołganiem się pod tunelem, przeskoki jednonóż i ubunóż przez piankowe przeszkody oraz bieg slalomem z przeplataniem szarfy wzdłuż ciała. Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko. Było dużo emocji i zdrowej sportowej rywalizacji. Na zakończenie Spartakiady młodzi sportowcy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrodę dla placówki. Najważniejszym celem było promowanie szkoły w środowisku lokalnym, propagowanie zdrowego stylu życia oraz stwarzanie przedszkolakom możliwości osiągania sukcesu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów sportowych.


2018-03-09 | Lekcja pokazowa w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie w kl. I c

Reprezentanci, biorący udział w Spartakiadzie w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie z Pracowni VII i VIII wzięli udział w lekcji pokazowej w klasie I c, gdzie przysłuchiwali się grze uczniów na flażoletach, oglądali wyposażenie plecaków pierwszoklasisty, zapoznali się z podręcznikami, zadawali pytania dotyczące nauki, obowiązków uczni. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki zostały poczęstowane jabłkami. Dziękujemy za miłe przyjęcie. Do zobaczenia!


2018-02-27 | „Cztery pory roku”

Przedszkolaki z Pracowni VII i VIII od października 2017 r. systematycznie uczęszczały na zajęcia taneczne na sali gimnastycznej.  Pod okiem p. Kasi Łukowicz wytrwale ćwiczyły w formie baletu do występu „Cztery pory roku”, który odbył się w dniu 27 lutego. Dzieci z Pracowni VII jako śnieżynki wystąpiły w układzie tanecznym „Zima” natomiast dzieci z Pracowni VIII – „Jesień”.  Dzieci pięknie zatańczyły a rodzice nie mogli wyjść z zachwytu!


2018-02-19 | „Żywe lekcje historii”

Przedszkolaki z VII i VIII Pracowni wzięły udział w „żywych lekcjach historii”, które przeprowadziło bractwo historyczne KERIN. Dzieci przeniosły się w czasie do okresu późnego średniowiecza, aby poznać zwyczaje rycerskie. Przekonały się, jak wygląda droga młodzieńca od pazia, poprzez giermka aż do rycerza. Bractwo opowiadało o kodeksie rycerskim, turniejach i bitwach. Przybliżyło przebieg bitwy pod Grunwaldem, przeprowadziło konkurencje w zbrojach płytowych i kolczych. Z okresu późnego średniowiecza wehikuł czasu zabrał dzieci do Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku, a tam przedszkolaki dowiedziały się o powstaniu stanu szlacheckiego, sile polskiej husarii,  zajrzały do folwarku oraz poznały zwyczaje szlacheckie.


2018-02-16 | Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

Przedszkolaki z Pracowni VII odwiedził wyjątkowy gość - Pan Piotr Sowa, ratownik medyczny a prywatnie tato Dominiki. W tym ważnym spotkaniu wzięły również udział dzieci z Pracowni IV. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do  wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Piotr zwrócił uwagę na to, że dzieci nie powinny się bać ratowników, pokazał zawartość teczki medycznej, omówił znajdujące się w niej przyrządy. Podkreślał, że dzieci nie mogą same sięgać po leki, a następnie pokazał jak powinno wyglądać ratowanie człowieka, który upadł. Najpierw dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez Pana Piotra, a następnie według jego wskazówek próbowały naśladować masaż serca. Ponadto dzieci dowiedziały się w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Były to niezwykle ważne zajęcia, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy i skorzystamy z jego fachowej wiedzy.


2018-02-09 | Spotkanie absolwentów z Pracowni V

„Przychodzi taki dzień w roku szkolnym, który uświadamia nam, że to koniec naszej przygody. W tym dniu dzieci zabierają ze sobą cały bagaż doświadczeń i wspomnień z przedszkola oraz wyruszają w dalszą drogę edukacyjną. W dzień zakończenia roku szkolnego nasi przedszkolacy stają się Absolwentami– radosnymi, samodzielnymi oraz otwartymi na poznawanie otaczającego ich świata”. 9 lutego w naszym Przedszkolu odbyło się niecodzienne spotkanie, odwiedziły nas bowiem dzieci, które w ubiegłym roku szkolnym ukończyły edukację przedszkolną. To radosne spotkanie miało wyjątkowy charakter, bardzo emocjonalny. Wszyscy z ogromnym zapałem i niecierpliwością czekali na ten dzień. Pani Ania i Pani Beatka dołożyły wszelkich starań, aby zapanowała atmosfera jak za czasów, kiedy dzieciaki chodziły do Przedszkola. Na spotkaniu byli obecni również Rodzice naszych wychowanków. Te chwile spędzone z Wami na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca, DZIĘKUJEMY  za  wspaniały wieczór i cudowną atmosferę, Życzymy Wam samych sukcesów i mówimy do następnego razu!.


2018-01-26 | Przedszkolny Klub Wolontariatu

Nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskim konkursie Przedszkolny Klub Wolontariatu zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych. Poprzez wykonanie różnorodnych zadań związanych z wolontariatem min. akcje charytatywne, pogadanki na temat wolontariatu, konkurs plastyczny „Pomocna dłoń”, spotkanie z pedagogiem i osobami niepełnosprawnymi oraz udział w szkoleniu e-learningowym udało nam się zdobyć certyfikat Przedszkolnego Klubu Wolontariatu. Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za udział i zaangażowanie się w ten konkurs.


2018-01-23 | Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tych szczególnych dniach ich święta dzieci z naszego przedszkola pod okiem swoich pań przygotowały specjalny program artystyczny. Na wstępie Pani Dyrektor Anna Wilk przywitała przybyłych gości. Babcie i dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. To były  naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Na koniec tych uroczystych dni dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane wcześniej upominki.


2018-01-22 | Przegląd Kolęd i Pastorałek

Trzy małe artystki z Pracowni VII: Klaudia Kaszuba, Marysia Maziarz i Natalia Rożek wystąpiły w Wewnątrzprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Panie z Pracowni I. Dziewczynki ubrane w stroje krakowskie zaśpiewały pastorałkę „Skrzypi wóz” oraz wykonały prosty układ taneczny. W nagrodę każda z dziewczynek otrzymała książkę.


2018-01-22 | Zajęcia biblioteczne VIII Pracowni

Przedszkolaki z VIII Pracowni wybrały się do biblioteki na kolejne zajęcia. Tym razem tematem zajęcia był wiersz pt. „Rupaki” D. Wawiłow. Dzieci wysłuchały wiersza o tematyce fantastycznej w wielkim skupieniu, następnie używając własnych słów i skojarzeń opisały wygląd i cechy charakterystyczne nierealnych postaci czyli Rupaków.  Największym wyzwaniem dla przedszkolaków było włożenie ręki do rękawa swetra i rozpoznawanie Rupaka po dotyku. Było dużo śmiechu i radości. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak rysował swoje własne Rupaki ulubionymi kolorami kredek.


2018-01-12 | Zajęcia biblioteczne VII Pracowni

 Przedszkolaki z VII Pracowni wybrały się do biblioteki na kolejne zajęcia. Tym razem, tematem były ptaki. Na podstawie wiersza J. Tuwima „Ptasie radio” dzieci wymieniały  ptaki, które występowały w wierszu. Następnie odgadywały zagadki o ptakach, bardzo dobrze rozpoznały wszystkie ptaki, które pojawiały się na tablicy interaktywnej. W zabawie „Ptaki” naśladowały sposób poruszania się ptaków: słowika, indyka, wróbla, bociana, sowy, kaczki oraz ich odgłosy.  Podczas zabawy orientacyjno-porządkowej „Ptaki do gniazd”, mogły wykazać się umiejętnościami matematycznymi, świetnie poradziły sobie w rozpoznawaniu cyfr. Na zakończenie dzieci oglądały filmik o życiu bocianów w gnieździe.