Zamówienia Publiczne
Herb Polski
Pobierz daneKontakt
Wyloguj z paneluArchiwum aktualności: | Rok 2018 | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2006-12-20 | Odwiedziny uczniów z II LO
Na zaproszenie pani Jolanty Obłój odwiedzili nas uczniowie z II klasy LO pod opieką Pani mgr Lidii Cypryś, którzy przedstawili dla naszych przedszkolaków teatrzyk pt. "Czerwony Kapturek". Aktorzy - uczniowie zaprosili dzieci do wspólnego kolędowania. Największą niespodzianką dla dzieci była wizyta Św. Mikołaja z aniołem i dwoma diabełkami, z wielkim koszem owoców. Teatrzyk w wykonaniu starszych kolegów i koleżanek bardzo podobał się dzieciom i paniom. Prosimy o nas pamiętać! Dziękujemy.

2006-12-14 | Zajęcia w Bibliotece Publicznej
Już od kilku lat nasze Przedszkole współpracuje z Biblioteką Publiczną na Podwisłoczu, gdzie zajęcia dla naszych dzieci 6-letnich prowadzi Pani Dorotka. Dzieci mogą zapoznać się z twórczością wielu wybitnych polskich i zagranicznych pisarzy literatury dziecięcej. Zajęcia te mają na celu wzbudzać zainteresowanie książką i wyzwalać motywację do podejmowania samodzielnego czytania oraz uwrażliwiać dzieci na piękno słowa czytanego i mówionego.

2006-12-13 | Turniej Sprawnościowy z Zaprzyjaźnionymi Przedszkolami
Turniej Sprawnościowy zorganizowały Panie z Pracowni I i II: Małgorzata Sobkowiak i Anna Wilk. W Turnieju udział wzięły zaprzyjaźnione Przedszkola: 8, 9, 34, 43. Ćwiczeniom przyglądała się starszy wizytator Pani mgr Mariola Kiełboń oraz trenerki i zdobywczynie medali na mistrzostwach świata i Europy - Pani Jolanta-Trela Brudny i Pani Małgorzata Trela-Bilska. Obecne były również grupy akrobatyczne dziewcząt, które pokazały swoje umiejętności dla wszystkich dzieci.

2006-12-12 | Akcja: "Bądź bezpieczny na drodze"
W naszym przedszkolu odbyła się wielka akcja p/h "Bądź bezpieczny na drodze". Dzieci  z IV i V pracowni wystąpiły z krótkim programem artystycznym, dotyczącym bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym. Stowarzyszenie "Przedszkola Przyszłości" wyposażyło rzeszowskie przedszkola w "AUTOCHODZIKI" i uroczyście wręczyło po raz czwarty zestawy edukacyjne z zakresu wychowania przedszkolnego oraz zestawy "Serduszko na drogę" i teczki Lidera BRD. W akcję tą zaangażowano: Marszałka Województwa Podkarpackiego, Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Rzeszowa oraz wszystkie lokalne media. Patronat medialny : TVP oddział Rzeszów, dziennik "Super Nowości". Sponsorzy: Pan Zdzisław Chomik - Dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Przemyślu, Pan Marek Hławko - Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Zapobiegania i Pomocy Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych w Ropczycach, Stowarzyszenie "Przedszkola Przyszłości.

2006-12-07 | Wizyta "Bajkolandii"

Dzisiaj odwiedzili nas aktorzy z "Bajkolandii", którzy przedstawili dzieciom sztukę pt. "O królu Leniuchu". Sztuka ta obfitowała w humor sytuacyjny i słowny, który bardzo się dzieciom podobał. Dzieci mogły sobie utrwalić nawyki potrzebne do zachowania zdrowia, oraz unikać tych, które są złe i szkodliwe dla zdrowia.

 


2006-12-06 | Odwiedziny w Media Markt
Przez cały tydzień codziennie jedna grupa dzieci z naszego przedszkola odwiedzała pobliski hiper market Media Markt. Po tym wielkim sklepie oprowadzała nas Pani Alicja, która pokazała kamery, zaplecze, pokój kierowników i pokój dyrektora, w którym zrobiła każdemu dziecku zdjęcie na pamiatkę. Dzieci mogły spróbować swoich sił w grach komputerowych, oglądały bajki, a na koniec swojej wycieczki otrzymały upominki w postaci gier, bajeczek i słodyczy. Wszystkie dzieci były zachwycone tymi odwiedzinami, że postanowiły wrócić tam ze swoimi rodzicami. Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi z Media Markt za tak miłe przyjęcie.

2006-12-06 | Wizyta Świętego Mikołaja
Jak co roku nasze przedszkole odwiedził  Święty Mikołaj, dla którego dzieci przygotowały krótką inscenizację, śpiewały o nim piosenki i recytowały wiersze. Na zakończenie swojej wizyty Święty Mikołaj wręczył każdemu dziecku paczkę. Dzieci ogromnie się ucieszyły z wizyty tak znamienitego gościa i od razu zaprosiły go za rok. Za prezenty serdecznie dziękujemy!

2006-11-30 | Wróżby andrzejkowe na wesoło

Pani Alicja i Jolanta zorganizowały wewnątrzprzedszkolną zabawę pt. "Wróżby andrzejkowe na wesoło", oprawioną muzyką. Celem tej zabawy było zapoznanie dzieci z różnymi wróżbami, związanymi z obchodami Andrzejek, podtrzymywanie tradycji ludowych oraz integracja środowiska przedszkolnego. Pani Jola wprowadziła dzieci w tajemniczy nastrój słowami: "Czy to bajka, czy nie bajka, myślcie sobie jak tam chcecie. A ja przecież wam powiadam, krasnoludki są na świecie", i opowiedziała dzieciom, skąd się wzięła tradycja wróżb andrzejkowych i nauczyła dzieci andrzejkowego zaklęcia. Następnie z pomocą małej wróżki - Oli, poprowadziła wróżby: Wyścig butów, Losowanie kolorów, Moja przyszłość, Jakie będziesz miał życie oraz Zegar przyszłości i wiele innych. Wszystkie wróżby poprzeplatane były wesołą muzyką, którą poprowadził dla nas zaprzyjaźniony tatuś z V pracowni. Najwięcej śmiechu i radości było przy wróżbach z balonikami i czarodziejskim woreczkiem, gdzie m. in nasze panie losowały swoje wróżby. Wszystkim bardzo się podobała taka zabawa, o czym świadczą wesołe minki.


2006-11-28 | Wizyta w Aptece

Dzieci z IV pracowni z panią Jolą były na wycieczce pieszej w pobliskiej aptece i księgarni. W aptece przyjęła nas bardzo serdecznie  mamusia Oli, która jest z zawodu farmaceutką. Dowiedzieliśmy się o różnych lekarstwach, ratujących nasze zdrowie, kiedy jesteśmy chorzy. Rozmawialiśmy o zdrowiu i o witaminkach. Mama Oli powiedziała nam, że najlepsze witaminki ukryte są w warzywach i owocach i zachęcała dzieci do ich spożywania w przedszkolu w postaci surówek. Po wizycie w aptece udaliśmy się do księgarni, gdzie zakupiliśmy encyklopedie zwierząt i świata do naszej pracowni. W długie zimowe wieczory będziemy słuchać ciekawostek ze świata zwierząt.


2006-11-23 | Akcja "W zdrowym ciele zdrowy duch"
W dniu 23 listopada dzieci z IV i V pracowni wzięły udział w akcji pod hasłem: "W zdrowym ciele zdrowy duch", przygotowaną przez Panie  Alicję Koczela i mgr Jolantę Obłój. Dzieci przebrane za bakterie i wirusy wystąpiły w inscenizacji pt. "Wojna z mikrobami", recytowały wiersze "Witaminowe abecadło", "Zjadaj warzywa" i śpiewały piosenki o zdrowiu. Do akcji zostali zaproszeni goście: wicekurator Oświaty Pan mgr Jerzy Cypryś, lekarz medycyny, specjalista stomatolog, rehabilitant oraz farmaceutka; którzy przygotowali ważne informacje potrzebne do zachowania zdrowia oraz ufundowali gadżety i pastę do zębów dla dzieci. Poprzez zagadki, wiersze, inscenizacje i piosenki dzieci utrwaliły sobie, jak ważne dla zdrowia jest przestrzeganie higieny osobistej, spożywanie warzyw, owoców, nabiału oraz prowadzenie aktywnego wysiłku fizycznego. Tak trzymać!

2006-11-21 | Zabawy w "Misiaczku"

Dzisiaj dzieci z Pracowni IV z Panią Jolą odwiedziły centrum zabaw ruchowych "Misiaczek" na Podwisłoczu. Przez godzinę dzieci bawiły się i ćwiczyły wspinanie po linach, pokonywały tory przeszkód, "kąpały" się w basenie z piłeczkami i wspinały się po specjalnych siatkach do góry. Zobaczcie sami jak się świetnie bawią!


2006-10-30 | Akcja na rzecz Rzeszowskiego Schroniska dla Zwierząt "Kundelek"

To już VII charytatywna akcja na rzecz pomocy dla zwierząt. Nasze przedszkole bardzo aktywnie uczestniczy w tym przedsięwzięciu, chcąc pomóc potrzebującym zwierzakom. Organizatorkami akcji są: Pani mgr Anna Wilk, Pani mgr Barbara Oczoś i Pani Małgorzata Sobkowiak, które zaprosiły Panią Jolantę Woliczko na co dzień zajmującą się kotkami i psami, przebywającymi w "Kundelku". Wszystkie panie z naszego przedszkola wraz z dziećmi czynnie włączyły się do zbiórki karmy, misek i kocyków dla zwierząt, niezbędnych do funkcjonowania schroniska. Podczas prelekcji dzieci wysłuchały ciekawych i często bardzo smutnych historii na temat podopiecznych schroniska, ale z radosnym zakończeniem. Na koniec spotkania zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia, a od Pani Joli dzieci dostały kalendarzyki i naklejki z hasłem "Przyjaciel Schroniska Kundelek" oraz książkę pt. "Psy". Dziękujemy.

Ty też możesz włączyć się do tej akcji: www.rsoz.org


2006-10-26 | "Cała Polska czyta dzieciom"
26 października w naszym przedszkolu odbyła się wielka akcja pod hasłem: "Cała Polska czyta dzieciom". Inicjatorkami i organizatorkami są nauczycielki: Pani Alicja Koczela i Pani Jolanta Obłój. W akcji wzięli udział zaproszeni goście: Pan Jerzy Cypryś - wicekurator Oświaty, Pani Alicja Bialic  - dyrektor Przedszkola nr 34, Pani Kamila Rybacka - aktorka z Teatru Maska, Pani Dorota Podlesiecka pracownik Biblioteki Publicznej oraz zaproszeni rodzice i dzieci. Akcja ta ma na celu wzbudzać zainteresowanie książką i wyzwalać motywację do podejmowania samodzielnego czytania; uwrażliwiać dzieci na piękno słowa czytanego i mówionego; wykorzystanie naturalnej skłonności dzieci do śmiechu, figlów i przekomarzania się. Były tańce, śpiew, zagadki oraz czytanie bajek w wykonaniu naszych gości. Sami zobaczcie!

2006-10-06 | "Świat Zwierząt" na Targach Zoologicznych
Już od rana nasi wychowankowie z Panią Agatą i Panią Mirką wyruszyli na Targi Zoologiczne "Świat Zwierząt", który odbywał się na Hali Podpromie w Rzeszowie. Organizatorzy przewidzieli liczne atrakcje dla zwiedzających. Dzieci oglądały 80 kg pytona tygrysiego o długości 6,5 metra, gadające papugi, gwarki, pająki ptaszniki i inne egzotyczne okazy. Bardzo się wszystkim wystawa podobała.

2006-09-26 | Zajęcia w bibliotece
Od dzisiaj starszaki raz w miesiącu rozpoczęły zajęcia w Bibliotece Publicznej pod kierunkiem Pani Dorotki. Zapoznały się z zasadami korzystania z wypożyczalni, dbania o książki. Dzieci będą miały okazję do wspólnego z rodzicami spędzania wolnego czasu poprzez czytanie bajek, co wpłynie bardzo korzystnie na wszechstronny rozwój naszych milusińskich.

2006-09-26 | Odwiedziny delegacji z Norwegii
Dzisiaj zaszczyciła nas swoją obecnością delegacja z Norwegii, która w ramach programu międzynarodowego Sokrates Comenius chciała zapoznać się z programem i organizacją pracy w przedszkolu jako najniższym szczeblem edukacji. Delegacja przyjechała na zaproszenie Szkoły Podstawowej Nr 27 w Rzeszowie.

2006-09-25 | Odwiedziny pana policjanta
Na zaproszenie Pani Ani i Pani Joli nasze przedszkole odwiedził dzisiaj policjant w wydziału ruchu drogowego. Pan policjant w łatwy i prosty sposób opowiedział dzieciom o bezpieczeństwie w domu, na ulicy, na osiedlu. Uwrażliwił naszych milusińskich na osoby obce, aby im nie ufać i z nimi nigdzie się nie oddalać. Na koniec spotkania dzieci z II i IV pracowni zaśpiewały piosenki o ruchu drogowym. W trakcie spotkania  wykazały się doskonałą znajomością podstawowych znaków drogowych, ponieważ uczyły się na ten temat i były na wycieczce pieszej na skrzyżowaniu. Mamy nadzieję, że w przyszłości będą pamiętać o tych naukach!

2006-09-18 | Wielka Akcja Sprzątania Świata
W ramach tegorocznej kampanii Sprzątanie Świata-Polska dzieci z pracowni IV i V pod opieką Pani Joli i Pani Alicji wzięły udział w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego i osiedlowych skwerów wokół naszego przedszkola. Młodzi wolontariusze zebrali cztery duże worki śmieci, które posegregowali i wyrzucili do odpowiednich kontenerów. Całość nagłośniła i uwieczniła na swoich łamach gazeta Super Nowości. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie!

2006-09-14 | Wycieczka piesza na skrzyżowanie
Dzisiaj, po tygodniowych przygotowaniach, rozmowie i nauce -  przedszkolaki z IV pracowni pod opieką Pani Joli udały się na pobliskie skrzyżowanie obserwować ruch uliczny. Uczyły się prawidłowo chodzić w parach po chodniku, przechodzić bezpiecznie na drugą stronę po pasach. A także rozpoznawały niektóre ważne znaki drogowe, które pomagają w bezpiecznym poruszaniu się.

2006-06-22 | Wycieczka "maluchów" do Pilzna
Dzisiaj przedszkolaki z I i II Pracowni pod opieką swoich Pań wybrały się do Muzeum Lalek w Pilźnie. Pomimo upalnego dnia zobaczyły jak wykonuje się lalki, zwiedziły Chatkę Baby Jagi i wiele innych interesujących rzeczy. Zapraszamy teraz starszych kolegów do odwiedzenia muzeum.

2006-06-20 | Piknik Rodzinny
W tym dniu odbył sie w naszym przedszkolu Piknik Rodzinny. Dzięki wielu sponsorom i pięknej pogodzie była to bardzo udana zabawa. Mogliśmy skosztować pieczonych kiełbasek i fasolki po bretońsku w wykonaniu naszych Pań kucharek, jak również zjeść lody, ciastka i pić do woli napoje. Dzieci otrzymały ludowe upominki i "Paczki Przedszkolaka", a w loterii fantowej można było wygrać ciekawe nagrody i jeszcze wiele  innych ciekawych rzeczy. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

2006-06-07 | Odwiedziny "nietypowych" gości
W tym dniu nasze przedszkole odwiedzili "nietypowi" goście ze sztuką teatralną pt. "Szewczyk Dratewka". Była to młodzież z Gimnazjum Nr 6 wraz ze swoją wychowawczynią Panią Agatą Sączawą. Sztuka była piękna, a my bardzo zafascynowani występem naszych starszych kolegów. Bardzo im DZIĘKUJEMY. Prosimy, aby o nas nie zapominali.

2006-06-02 | Raz na ludowo
Właśnie dzisiaj, przy akompaniamencie deszczu, na Rynku Rzeszowskim nasze przedszkolaki  z IV i V Pracowni pod opieką Pani Joli i Pani Ani, wystąpiły w przeglądzie tanecznym pt. "Raz na ludowo". Zatańczyły taniec "Kozak", który bardzo podobał się zebranym rodzicom i gościom. Wszystkim dzieciom serdecznie dziękujemy za ich trud, a Rodzicom za okazaną cierpliwość, na którą wystawili nas organizatorzy przeglądu, każąc nam czekać na występ dwie i pół godziny! Dziękujemy!

2006-06-01 | Dzień Dziecka

W dniu 01.06.2006 r.,  w naszym Przedszkolu obchodziliśmy Dzień Dziecka, połączony z Dniem Otwartym Przedszkola. Na tę uroczystość zaproszono nowo zapisane dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Bardzo cieszymy się, że przybyli tak licznie. W tym dniu również wielką niespodzianką dla wszystkich dzieci był przygotowany przez Panią Mirkę z Pracowni V, konkurs recytatorski pt. "Wiersze Juliana Tuwima i Jana Brzechwy".


2006-06-01 | Odwiedziny taty Jagusi i jego podopiecznych
Nasze Przedszkole odwiedził tata Jagusi z I Pracowni wraz ze swoimi podopiecznymi ze Szkoły Podstawowej Nr 17, celem przekazania dla dzieci z tej pracowni licznych zabawek, gier dydaktycznych i puzzli. Pani Małgosia przygotowała podziękowania i upomonki dla całej klasy. Za wszystko serdecznie dziękujemy i jesteśmy bardzo wdzięczni. Jeszcze raz DZIĘKUJEMY!!!!!!

2006-05-25 | Zabawy ruchowe w "Misiaczku"
Dzisiaj dzieci z Pracowni IV z Panią Jolą odwiedziły centrum zabaw ruchowych "Misiaczek" na Podwisłoczu. Przez godzinę dzieci bawiły się i ćwiczyły wspinanie po linach, pokonywały tory przeszkód, "kąpały" się w basenie z piłeczkami i wspinały się po specjalnych siatkach do góry. Wszystkim rodzicom - sponsorom serdecznie dziękujemy za pomoc finansową na rzecz naszej pracowni.

2006-05-25 | Odwiedziny u szkolnego kolegi
Po zajęciach w Bibliotece Publicznej i odwiedzinach w "Miśku", dzieci z Pracowni IV z Panią Jolą, przyszły do Szkoły Podstawowej Nr 23, gdzie odwiedziły kolegów z klasy I pod opieką Pani mgr Jadwigi Terpin. Zostaliśmy gorąco przyjęci, a uczniowie przygotowali dla nas piękne prezenty w postaci zakładek do książek i zagrały dla nas utwór na flety pt. "Kolorowe kredki". Szkoła nie jest taka straszna, jak mówią dorośli. Każdy starszak już chciałby do niej chodzić. Było super!

2006-05-18 | Emilka z IV Pracowni w finale ogólnopolskim
Dzisiaj w godzinach popołudniowych zebrała się międzyprzedszkolna komisja, której zadaniem było wyłonić najlepsze prace  konkursowe n/t "List do świata". Z naszego przedszkola zakwalifikowała się praca Emilki Zoły z Pracowni IV, która pracowała pod opieką Pani Joli Obłój. Emilko! gratulujemy i życzymy Ci wielu takich sukcesów.

2006-05-17 | Wręczenie nagród
W tym dniu Pani Edyta z Pracowni II wraz ze swoimi podopiecznymi: Patrycją, Wiktorią i Mateuszem udała się do Osiedlowego Klubu "Akwarium" celem odebrania nagród w konkursie plastycznym p/h "W krainie europejskich bajek". Serdecznie gratulujemy nagrodzonym dzieciom i życzymy dalszych sukcesów.

2006-05-12 | Gość u starszaków
Na zaproszenie Pani Ali odwiedziła nas mama Klaudynki, która pracuje w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Wydziale Środowiska i Rolnictwa. Starszaki dowiedziały się o różnych zanieczyszczeniach: wody, ziemi, powietrza, i o tym, jak temu przeciwdziałać i zapobiegać. Wspólnie z gościem rozwiązywały zagadki i zadawały problemowe pytania. Na koniec spotkania Pani Jola wręczyła gościowi Dyplom-Podziękowanie, a wszystkie dzieci otrzymały od Pani Renaty krzyżówki. Dziękujemy!

2006-05-11 | Wizyta w Teatrze Maska
Dzisiaj wszystkie dzieci z naszego przedszkola pojechały do Teatru Maska na przedstawienie pt. "Baśń o zaklętym kaczorze". Dzieci mogły podziwiać wspaniałą grę aktorów, a także z wielkim zaciekawieniem śledziły losy głównej bohaterki baśni - Weronki. Najważniejsze, jak to w bajkach i baśniach to to, że wszystko skończyło się dobrze. Zwyciężyło dobro, a zło zostało ukarane.

2006-05-05 | Konkurs plastyczny "List do Świata".
Pod okiem Pani Joli  i  Pani Ali, dzieci z Pracowni IV i Pracowni V wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem: "List do Świata", ogłoszonym na łamach czasopisma "Bliżej przedszkola". W swoich pracach dzieci pokazały kim są i co lubią. Opowiedziały też o swoich marzeniach. Poprzez rysunek dzieci wyraziły swój stosunek do świata. Czekamy na finał konkursu.

2006-04-26 | Kontynuacja akcji: "Cała Polska czyta dzieciom"
Na zaproszenie Pani Joli odwiedziła nas dzisiaj studentka Pani Magdalena Kaczor, która czytała dzieciom bajki w ramach ogólnopolskiej akcji pod hasłem "Cała Polska czyta dzieciom". Najbardziej spodobała się książeczka pt. Rekordy zwierząt", z której to dzieci dowiedziały się różnych ciekawostek z życia zwierząt. Wspólnie oglądały piękne ilustracje i wymieniały się swoimi spostrzeżeniami.  W przyszłości nadal będziemy kontynuować tę formę pracy.

2006-04-20 | Casting "Zdrowa Ziemia, Zdrowi Mieszkańcy"
Pod okiem Pani Jolanty Obłój i Mirosławy Skowron  dzieci z Pracowni IV i V wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Piosenki "Zdrowa Ziemia - Zdrowi mieszkańcy", organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 9 w Rzeszowie. w Osiedlowym Domu Kultury "Nowe Miasto". Nasi wychowankowie wykonali utwór "Sport to zdrowie" i "Ziemia". Za swój występ otrzymali dyplomy i drobne upominki, a Panie nauczycielki otrzymały dyplomy za przygotowanie dzieci do występu.

2006-04-03 | Przegląd zespołów muzycznych
Dzisiaj w Teatrze Maska odbył się Przegląd zespołów muzycznych pt: "Przedszkolna orkiestra", organizowany przez Przedszkole Publiczne Nr 22 w Rzeszowie. Już po raz drugi, pod okiem Pani Jolanty Obłój dzieci z Pracowni IV wzięły udział w tym przedsięwzięciu i zagrały na instrumentach perkusyjnych do muzyki "Most na rzece Kway". Całe widowisko bardzo się podobało, zarówno samym dzieciom jak i ich rodzicom. Wszyscy uczestnicy otrzymali drobne nagrody i dyplomy.

2006-03-22 | Udział w konkursie ...

Pod opieką Pani Joli z Pracowni IV Jasiu Mróz i Julia Czarnek stworzyli przepiękne prace plastyczne na konkurs pt: Zwyczaje i tradycje wielkanocne", organizowany przez Przedszkole Nr 32 w Rzeszowie. Wszyscy trzymamy za nich kciuki i liczymy na wygraną i wyróżnienia.


2006-03-21 | Prace plastyczne
W tym dniu, pod czujnym okiem Pani Edyty z Pracowni II dzieci:  Joasia Cios i Patrycja Sołek stworzyły piękne, przestrzenne prace plastyczne. Życzymy im sukcesu i po cichu liczymy na wygraną.

2006-03-20 | Wręczenie nagród w konkursie ...
Dzisiaj odbyło się uroczyste wręczenie nagród w konkursie "Mali olimpijczycy", który zorganizowała Pani Małgosia z Pracowni I. Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody przyznawane w różnych kategoriach wiekowych. Co najważniejsze - jury stanowiły dzieci, więc ocena była bardzo obiektywna.

2006-03-17 | Zajęcie otwarte
Pani Edyta z Pracowni II przeprowadziła zajęcie otwarte dla koleżanek. Dzieci zapoznały się ze znaczeniem przysłowia "W marcu jak w garncu", a oprócz nauki było też dużo wesołej zabawy. Wspólnie z Panią Edytą dzieci stworzyły duży garniec, w którym jest marcowa pogoda.

2006-03-09 | Wycieczka do zakładu krawieckiego
Dzieci z Pracowni II wraz z Panią Edytą Wierzbińską odwiedziły zakład krawiecki. Pani krawcowa pokazała dzieciom wiele interesujących rzeczy, potrzebnych do wykonywania swojego zawodu. Mogliśmy zobaczyć,  jak skraca się spodnie, fastryguje, przyszywa guziki. Była to dla nas wielce interesująca lekcja, którą zapamiętamy na długo.

2006-02-27 | Odwiedziny Joanny i Grzegorza Kamińskich
Na zaproszenie Pani Małgosi Sobkowiak z I pracowni przybyli do nas założyciele Klubu Tanecznego Gasiek. Państwo Kamińscy przyszli wraz ze swoimi wychowankami, którzy zaprezentowali swoje umiejętności w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Bardzo podobał nam się ten występ, czekamy na dalsze.

2006-02-24 | Zajęcia taneczne
W naszym Przedszkolu  tańce towarzyskie prowadzi Pani Joanna Kamińska, więc i my też mogliśmy zaprezentować zdobyte dotychczas przez nas umiejętności taneczne.

2006-01-18 | Zajęcia otwarte
Dzisiaj w pracowni IV odbyły się zajęcia otwarte. Dzieci w trakcie zajęcia miały za zadanie wyszukać podobieństwa między przedmiotami; kształtowały umiejętności wnioskowania i kojarzenia, podejmowały zadania twórcze w działalności plastycznej.

2006-01-12 | "Wieczór Poetycki"
W Pracowni II odbył się "Wieczór Poetycki", który zorganizowały Panie z Pracowni II. Na zajęcie zostali zaproszeni Rodzice, którzy recytowali wspólnie ze swoimi pociechami wiersze znanych pisarzy i poetów dziecięcych. Na początku była niespodzianka, którą przygotowała Pani Joanna Kamińska, dla gości zatańczyły pary prezentujące tańce standardowe i latynoamerykańskie. Były nagrody i upominki, a Rodzice zdali egzamin na szóstkę z plusem z recytacji wierszy.

2006-01-09 | Akcja "Kundelek".
W styczniu odwiedziła nas Pani Jadwiga Wcisło z Rzeszowskiego Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt, dla której Pani Ania i Pani Edyta z Pracowni II zorganizowały zbiórkę karmy dla znajdujących się w schronisku bezdomnych zwierząt. Pani Jadzia opowiedziała nam o psie Szariku, który był bardzo wygłodzony i pokazała nam jego zdjęcie, a także nauczyła nas o Szariku piosenki. Widzieliśmy również jak wyglądają medale dla najlepszych psów - championów.