Zamówienia Publiczne
Herb Polski
Pobierz daneKontakt
Wyloguj z paneluArchiwum aktualności: | Rok 2018 | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2007-12-14 | Dary Św. Mikołaja
Pani Anna Wilk, nauczycielka z Pracowni II przeprowadziła zajęcie otwarte dla rodziców p/h "Dary Św. Mikołaja". W trakcie inscenizacji dzieci zaprezentowały zbiór kolęd i pastorałek z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci złożyły swoim rodzicom życzenia i połamały się opłatkiem, a za swój występ otrzymały gromkie brawa i drobne upominki.

2007-12-05 | Wizyta Św. Mikołaja
5 grudnia do naszego przedszkola zawitał Mikołaj, na którego dzieci czekały cały rok. Dzieci na powitanie tak zacnego gościa przygotowały wesołe piosenki i wiersze. Mikołaj był bardzo zadowolony z występu dzieci i z wielką radością wręczył im  prezenty.

2007-11-27 | Andrzejki z udziałem gości
Jak co roku  w naszym przedszkolu odbyły się Andrzejki, które poprowadzili wraz z Panią Alicją Koczela i Jolantą Obłój studenci - harcerze z 45 Drużyny Harcerskiej im. Jana Pawła II. Były zabawy do muzyki, śpiewy i wróżby dla chłopców i dziewczynek. Harcerze świetnie poradzili sobie z dziećmi, które nauczyły się nowych zabaw słowno-muzycznych. Dziękujemy i zapraszamy za rok!

2007-11-14 | "Wesołe przedszkolaki znają kolorowe znaki"
14 listopada 2007 roku nauczycielki z Pracowni I i II przeprowadziły turniej p/h "Wesołe przedszkolaki znają kolorowe znaki". W turnieju wzięły udział dzieci 5-letnie z naszego przedszkola oraz dzieci z przedszkoli: 8, 32, 35 i 43. Honorowymi gośćmi byli policjanci z I Komisariatu Policji osiedla Nowe Miasto.

2007-10-29 | Międzyprzedszkolny Dzień Sprawności
W ramach akcji "Edukacja przez sport" nauczycielki: Pani Alicja Koczela i Pani Jolanta Obłój zorganizowały "Dzień Sprawności"  z udziałem dzieci z Zaprzyjaźnionych Przedszkoli numer: 9, 19, 34, 38 i 43, którego celem  było kształtowanie postawy prozdrowotnej, zachęcanie dzieci do podejmowania aktywnego wysiłku fizycznego oraz przezwyciężanie uprzedzeń i niechęci do ćwiczeń. Trenerem sportowym, który poprowadził zajęcia była Pani mgr Jadwiga Filip, nauczyciel Gimnazjum nr 6 w Rzeszowie. Dzieci po raz pierwszy zapoznały się z tzw. małym obwodem stacyjnym. Całą akcję uświetnił występ naszej byłej wychowanicy Klaudynki Domaradzkiej, która pokazała kilka układów z gimnastyki akrobatycznej pod okiem Pana dr Grzegorza Bielec  oraz występ sekcji sportowej Chirliderek z zespołu UKF "Szóstka" pod kierunkiem Pani Agnieszki Skalskiej.

2007-10-16 | Akcja "Kolorowe znaki - bezpieczne przedszkolaki"
Stowarzyszenie Przedszkola Przyszłości zainicjowało akcję "Kolorowe znaki - bezpieczne przedszkolaki", a  dzieci z Pracowni IV i V pod kierunkiem Pani Jolanty Obłój i Alicji Koczela wzięły udział w tej akcji i wystąpiły w Teatrze Maska z teatrzykiem p/t "Jak wróbelek Elemelek leśną dróżką szedł w niedzielę". Były scenki, wierszyki, piosenki i pokaz mody na odblaski. Akcja ta ma na celu nauczyć najmłodszych, jak poruszać się po jezdni i poprawić ich bezpieczeństwo na drogach.

2007-10-15 | Akcja - Bądź bezpieczny na drodze
Pod fachowym okiem nauczycielek: Pani Alicji Koczela i Jolanty Obłój starszaki wystąpiły z programem artystycznym dla rodziców, p/h "Bądź bezpieczny na drodze". W wykonaniu dzieci rodzice mogli zobaczyć teatrzyk p/t "Jak wróbelek Elemelek leśną dróżką szedł w niedzielę", wiersze, piosenki o ruchu drogowym oraz modę z odblaskami, które niejednokrotnie ratują życie dzieciom po zmierzchu. Głównym celem tej akcji jest przygotowanie dzieci do bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym.

2007-09-25 | Spotkanie z rehabilitantem
Na zaproszenie pani Alicji Koczela i Jolanty Obłój dzieci z pracowni IV i V spotkały się z Panią K. Węglińską, rehabilitantką z gabinetu "Rudek". Pani Kasia przeprowadziła pogadankę na temat skutków wypadków na człowieka. Pokazała dzieciom sprzęt rehabilitacyjny, który pomaga chorym wrócić do sprawności oraz pokazała zestaw ćwiczeń wzmacniających kręgosłup i mięśnie. Dzieci chętnie brały udział w ćwiczeniach, miały okazję poćwiczyć z ciężarkami wzmacniającymi dłonie i nogi. Zobaczcie sami!

2007-09-20 | Wizyta policjanta

Dzisiaj przedszkolaki gościły pana policjanta z sekcji Ruchu drogowego, który poprzez pogadankę przygotowywał dzieci do bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym. Najważniejsze, aby dziecko już od najmłodszych lat dowiedziało się, jakie grożą mu niebezpieczeństwa i umiało je rozpoznać. Dlatego trzeba wyposażyć je w wiedzę o zasadach ruchu drogowego. Na zakończenie spotkania każda pracownia zaprezentowała gościowi krótki program artystyczny.


2007-09-13 | Akcja - "Sprzątanie Świata"
Nauczycielki: Pani Alicja Koczela i Jolanta Obłój zorganizowały przedszkolną akcję p/h "Sprzątanie Świata", do której zaprosiły Panią mgr Renatę Domaradzką z Wydziału Ochrony Środowiska. Pani Renata przeprowadziła z dziećmi pogadankę, co robić, aby nasza ziemia była czysta, piękna i długo nam i zwierzętom służyła. Rozdała dzieciom mnóstwo zadań ekologicznych i krzyżówek, więc pracy im nie braknie. Starszaki przygotowały wraz z paniami ulotki o ochronie środowiska, które wręczały wszystkim dzieciom i rodzicom z naszego przedszkola. A dzień później posprzątały ogród wokół przedszkola. Wszystko to ma na celu kształtowanie świadomości i kultury proekologicznej, nauczyć segregowania śmieci i dbania o przyrodę.

2007-06-25 | Pożegnanie przedszkola

"Hej przedszkole ukochane, co bez ciebie zrobię ja. Może jednak tu zostanę, jeszcze rok lub dwa". Tą oto piosenką  i przepięknym programem artystycznym nasze starszaki pożegnały się z przedszkolem, paniami i swoimi kolegami. Były łzy i wzruszenie.

Na nowej drodze ku wiedzy życzymy Wam samych szóstek i nieustającej radości życia

- Grono Pedagogiczne.


2007-06-13 | Olimpiada Ekologiczna
13 czerwca odbyła się Olimpiada Ekologiczna, zorganizowana przez nauczycielki: Panią mgr Annę Wilk i Panią mgr Barbarę Oczoś. Udział w olimpiadzie wzięły Zaprzyjaźnione Przedszkola: 9 i  43. Celem olimpiady było podsumowanie wiadomości z zakresu ochrony środowiska i ekosystemu. Dzieci otrzymały nagrody i dyplomy. Wspólna zabawa była świetna!

2007-06-11 | V Wojewódzka Sportowa Olimpiada - Przedszkolada
Właśnie dzisiaj odbyła się się Olimpiada dla przedszkolaków z województwa podkarpackiego. Celem olimpiady było przede wszystkim kształtowanie zachowań prozdrowotnych, integracja dzieci niepełnosprawnych, popularyzacja zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku dzieci i ich rodzin. Nasze przedszkole reprezentowali: Wiktoria Bialic, Arkadiusz Muzia, Jędrzej Kędzierski, Ola Rożek i Wiktoria Motyka. Dziękujemy!

2007-05-30 | Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym
O godzinie 12.30 rozpoczął się w naszym przedszkolu Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym z udziałem Zaprzyjaźnionych Przedszkoli: nr 9 i 43. Jako Jury nad całością czuwali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy oceniali znajomość przepisów ruchu drogowego u dzieci.

2007-05-29 | Odwiedziny maluchów w bibliotece
Dzieci z pracowni I były na wycieczce w Bibliotece Publicznej na ul. Podwisłocze. Dowiedziały się, co to jest biblioteka i komu służy, a także utrwaliły wiedzę na temat poszanowania książeczek. Mamy gorącą nadzieję, że wizyta ta zaowocuje i przyczyni się do wzrostu zainteresowania czytelnictwem.

2007-05-08 | Podsumowanie konkursu plastycznego
Właśnie dzisiaj, 25 kwietnia odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wewnątrzprzedszkolnego pod hasłem "Rzeszów-moja mała Ojczyzna", który ogłosiły nauczycielki: Pani Jolanta Obłój i Alicja Koczela. Powołane Jury w składzie: Przemysław Urbanik, Katarzyna Konieczna i Anna Kołodziej, przyznało: I miejsce dla Oliwki Skóry z V pracowni, II miejsce dla Arkadiusza Muzi z pracowni IV i III miejsce za pracę zbiorową dla Tymona Kosiorowskiego i Mariusza Lisa z pracowni I. Wszystkim uczestnikom konkursu plastycznego serdecznie gratulujemy. Za swoją pracę dzieci otrzymały nagrody i dyplomy.

2007-04-30 | Goście w IV pracowni
W ostatni dzień kwietnia odwiedzili nas goście z Banku Skok - Piast. Największą atrakcją była maskotka banku - kangur, który przyniósł dla dzieci z IV pracowni wspaniałe prezenty. Dzieci zaśpiewały i zatańczyły dla gości, a Pani Jola - wychowawczyni IV pracowni wręczyła gościom prace plastyczne, które dzieci namalowały po odbytej wcześniej wizycie w banku. Serdecznie dziękujemy za wszystko!

2007-04-27 | Przegląd piosenki "Jak Oni śpiewają"
W piątek 27 kwietnia odbył się przegląd piosenki p/h "Jak Oni śpiewają", którą przygotowały i prowadziły nauczycielki: Pani Alicja Koczela i Pani Jolanta Obłój. Udział wzięły dzieci 5 i 6-letnie z pracowni IV i V. Atrakcją był różnorodny repertuar i fryzury, które uczesała zaproszona fryzjerka i wizażystka. Na przegląd zaproszeni zostali rodzice i Jury w składzie: dyrektor przedszkola Pani mgr Alicja Bialic, główny inspektor d/s artystycznych Pani mgr Jadwiga Orzechowska oraz Pani mgr Beata Brzozowska z Zespołu Szkół Muzycznych w Rzeszowie. Jury wyłowiło zwycięzców: I miejsce zdobył Oskar Skoczylas za piosenkę "Deszcze niespokojne", Oliwia Skóra - za najlepszą interpretację piosenki oraz Madzia Gmitrzak za najlepiej dobrany strój do piosenki. Rodzice wyłonili i przyznali nagrodę publiczności, którą to również otrzymała Oliwka Skóra. W imprezie tej uczestniczyły też wychowanki naszego przedszkola: Adrianna Kieś - śpiewała piosenkę "Tyle ludzi", Julia Bocheńska - zagrała na flecie i zaśpiewała piosenkę "Brzydula i rudzielec", Agatka Gruchała - "Polny konik" i Klaudia Borowiec - która zagrała na wiolonczeli. Imprezę uświetniły pary taneczne z Klubu Gosiek. Całość objęta została patronatem medialnym przez Panią Beatę Sander z Super Nowości.

2007-04-25 | Odwiedziny studentów z 45 Drużyny Wędrowniczej
25 kwietnia na zaproszenie nauczycielki Pani Alicji Koczela odwiedził nasze przedszkole zespół studentów z 45 Drużyny Wędrowniczej im. Jana Pawła II. Studenci przygotowali dla dzieci 6-letnich wiele atrakcji. Były  między innymi zagadki, wiersze i piosenki oraz zabawy zespołowe, które wymagały od dzieci dużego skupienia.

2007-04-11 | Spotkanie - "Śmiech to zdrowie"
W dniu 11 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie pt. "Śmiech to zdrowie". Organizatorkami były nauczycielki: Pani Barbara Oczoś i Małgorzata Ruszała. W spotkaniu tym wzięli udział zaproszeni goście: Pani Jolanta Nord-aktorka z Teatru Maska, rodzice, Pani Dyrektor Alicja Bialic oraz nauczyciele z poszczególnych pracowni. Dzieci recytowały wiersze, przedstawiały skecze i śpiewały piosenki. Także zaproszeni goście zaprezentowali swoje poczucie humoru poprzez prezentacje utwórów literackich. Wszyscy świetnie się bawili.

2007-04-03 | Akcja "Świąteczny stół"
Świąteczny stół" to akcja, której pomysłodawcami były nauczycielki: Alicja Koczela i Jolanta Obłój. Celem tego przedsięwzięcia było kultywowanie tradycji świątecznych i tworzenie warunków do podejmowania aktywności twórczej przez dzieci. Wśród zaproszonych gości byli: dyrektor ZSG Pani mgr Maria Kalinowska, zastępca dyr ZSG Pan mgr Marek Pikuła, Pani mgr inż. Danuta Richert oraz uczniowie z ZSG kucharki i kelnerzy, którzy uczyli dzieci wykonywania potraw świątecznych. Cukiernia Rak-Orłowski zasponsorowała ciasto świąteczne, a artystka Pani Dorota Zielińska uczyła dzieci malować pisanki. Uśmiechnięte minki dzieci to najlepszy dowód, że akcja była udana!

2007-03-23 | Sztuka ludowa
Dzieci z pracowni IV i V, wspólnie z paniami: Alicją i Jolą wykonały z bibuły Parę rzeszowską na konkurs, organizowany przez Przedszkole Nr 9 w Rzeszowie. Mamy nadzieję, że Jury zauważy naszą pracę. Trzymamy kciuki!

2007-03-22 | Wizyta w banku - Skok Stefczyka

Dzisiaj dzieci z pracowni IV pojechały autokarem do banku Skok Stefczyka. Zwiedziły firmę i spotkały się z jej maskotką Kangurkiem, który częstował dzieci słodyczami. Wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcie z Kangurkiem i otrzymały drobne upominki. Za ciepłe przyjęcie bardzo dziękujemy! Czekamy na odwiedziny naszego przedszkola.


2007-03-21 | Odwiedziny w sklepie Jedynka
Dzieci z Pracowni IV pod opieką pani Joli odwiedziły sklep Jedynka na Podwisłoczu. Po sklepie oprowadzała nas młoda pani, która pokazała dzieciom wyposażenie sklepu, jego stoiska, a także zaplecze sklepu, gdzie m. in. zobaczyliśmy maszynę do recyclingu. Dzieci były bardzo zaciekawione. Na zakończenie wizyty otrzymaliśmy drobne upominki i zaproszenie na pizzę, którą dzieci wręcz uwielbiają. Dziękujemy!

2007-03-12 | Witaminki, witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
Przez cały tydzień dzieci z Pracowni IV i V nie tylko rozmawiały i słuchały o witaminach, które potrzebne są do rozwoju i prawidłowej kondycji organizmu, ale także postanowiły wykonać "wiosenne mini kanapki", które po wykonaniu i konsumpcji miały na celu zachęcić dzieci do częstszego spożywania zdrowych produktów. Kolorowymi kanapkami, które powstały pod okiem nauczycielek: Pani Alicji Koczela i Pani Jolanty Obłój, poczęstowaliśmy personel przedszkolny. Było kolorowo i smacznie! Sami zobaczcie!

2007-03-05 | Kącik książek
Pracownia V zorganizowała wystawkę ulubionych bajek. Poznawała bohaterów różnych utworów, wierszy i opowiadań oraz ich autorów. Powstał w ten sposób cykl czytania przez lektora i chętnych rodziców  oraz zdolne dzieci. Najchętniej dzieci słuchały fragmentów książki "Pchła szachrajka", przeżywając jej przygody. Dzieci zainspirowane jej przeróżnymi perypetiami, postanowiły "przeprowadzić z nią wywiad", dobierając się rolami. Wszystko to pod okiem nauczycielki Alicji Koczela.

2007-02-28 | Przegląd Wiedzy Patriotycznej
Pani Alicja Koczela i Pani Jolanta Obłój zorganizowały "Przegląd Wiedzy Patriotycznej". Wśród zaproszonych gości honorowych byli: Wicekurator Oświaty Pan Jerzy Cypryś, wizytatorzy wychowania przedszkolnego, dyrektorzy rzeszowskich przedszkoli oraz rodzice i dzieci. Celem tego przedsięwzięcia było: uczenie właściwego stosunku do symboli narodowych (godło państwowe, hymn, sztandar), budzenie uczuć patriotycznych i dumy z przynależności narodowej, uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym oraz integrowanie środowiska przedszkolnego. Dzieci przedstawiły się w tańcach: Polonez i Krakowiak, w wielu piosenkach i wierszach o tematyce narodowej. Rozwiązywały też zagadki słowne oraz przedstawiły portrety Wielkich Polaków zasłużonych dla Ojczyzny. Na zakończenie przeglądu dzieci otrzymały symboliczne chorągiewki i odśpiewały wraz z gośćmi hymn narodowy.

2007-01-28 | Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego w Auchan
Wielki sukces! Właśnie dzisiaj, w niedzielę na terenie hipermarketu AUCHAN odbyło się wręczenie nagród dzieciom z IV Pracowni, które pod opieką Pani Joli wzięły udział w konkursie plastycznym. Z pośród 13 prac wysłanych na konkurs zakwalifikowało się pięć. Nagrody indywidualne, w postaci klocków i dyplomów otrzymały dzieci: Wiktoria Bialic, Piotruś Kaczor, Esterka Paśkiewicz, Marek Kubicz i Madzia Gmitrzak. Serdecznie gratulujemy! Prace powiększono i wykonano wystawę wokół placu zabaw dla dzieci w Auchan, będą one eksponowane przez okres 1 roku. Dla przedszkola za udział w tym konkursie zostaną przekazane materiały plastyczne. Tak trzymać!

2007-01-17 | Ach co to był za bal...
Dzisiaj odbyła się w naszym przedszkolu wielka zabawa karnawałowa, gdzie udział wzięły wszystkie przedszkolaki, a nawet niektórzy ich rodzice. Wodzirej zapoczątkował bal z Panią dyrektor Alicją Bialic uroczystym Polonezem. Piękny korowód przemaszerował korytarzami całego przedszkola i już na sali rytmicznej wodzirej rozpoczął zabawę rytmiczną Makareną. Do znanych dzieciom dziecięcych przebojów bawili się najmłodsi i dorośli. Było super! Sami zobaczcie!

2007-01-15 | "Ciekawość to przyszłość"
Ponownie dzieci z IV Pracowni pod opieką pani Jolanty Obłój, wzięły udział w konkursie plastycznym pt. "Ciekawość to przyszłość", organizowanym przez Agencję Reklamową PARASOL z Wrocławia. Dzieci miały do wyboru pięć tematów: "Zabawka moich marzeń", "Projektuję ubrania i buty", "Moje miasto za 99 lat", "Wynalazek, którym zmienię świat" oraz "Kosmiczna niespodzianka". Całe przedsięwzięcie ma charakter dobrze pojętej, wzajemnej promocji kiełkujących talentów artystycznych. Wszystkie prace zostały wysłane do przedstawiciela Agencji Reklamowej. Ogłoszenie wyników konkursu i rozdanie nagród oraz wyróżnień specjalnych nastąpi w dniu 28.01.2007 roku na terenie Centrum Handlowego Krasne. Liczymy na sukces!

2007-01-12 | "Nasza Ojczyzna w baśniach i legendach"
Dzieci z Pracowni IV pod kierunkiem pani Jolanty Obłój wzięły udział w VII Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym, organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 22 w Rzeszowie. Celem konkursu jest rozbudzanie zainteresowań historią Polski, odkrywanie piękna i wartości poznawczych baśni i legend i co najważniejsze - promowanie dzieci uzdolnionych plastycznie i stwarzanie im okazji do przedstawiania swoich możliwości twórczych. Z pośród wielu prac dzieci wraz z panią Jolą i Anią dokonały wyboru 5 prac, które namalowały: Agnieszka Cypryś, Pamelka Krech, Marek Kubicz, Esterka Paśkiewicz i Kubuś Buż. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 22.03.2007 roku, o godz. 16.00 w siedzibie Przedszkola Nr 22 w Rzeszowie. Trzymamy za was kciuki!