Zamówienia Publiczne
Herb Polski
Pobierz daneKontakt
Wyloguj z paneluArchiwum aktualności: | Rok 2018 | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2008-12-19 | Wigilia w przedszkolu!

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie wigilijne. Siostra Agata zapoznała dzieci z Ewangelią o narodzeniu Pana Jezusa. Był opłatek, stół nakryty białym obrusem, potrawy wigilijne - barszcz z uszkami, pierogi oraz pięknie przez dzieci przystrojona choinka. Wszyscy składali sobie świąteczne życzenia i wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Każde dziecko otrzymało składaną szopkę. Było bardzo rodzinnie i świątecznie. Dziękujemy!


2008-12-19 | Akcja "Pomocna dłoń"

Akcja "Pomocna dłoń" została zainicjowana w przedszkolu Nr 34 przez nauczycielki Annę Wilk i Małgorzatę Sobkowiak i ogłoszona we wszystkich rzeszowskich przedszkolach. Do współpracy dołączyło 6 placówek: Przedszkole Nr 4, 6, 8, 23 i 40. Podały one pomocną dłoń Ochronce św. Józefa w Grodzisku Dolnym, Przedszkolu w Woli Zarczyckiej, oddziałom przedszkolnym w Zespole Szkół w Małej, w SP w Brzyskiej Woli, ZS w Dąbrowicy, Przedszkolu w Giedlarowej. Zbiórka zabawek i innych artykułów trwała od 1 do 19 grudnia. PP 34 pod kierunkiem Pani Barbary Oczoś podarowało zabawki i komputer oddziałowi przedszkolnemu przy ZS w Małej. Wszystkie te dokonania zostały opisane w Super Nowościach 23 grudnia wraz z fotką. Akcja ta będzie nadal kontynuowana w tym roku!


2008-12-17 | Kiermasz świąteczny

Przez dwa dni w naszym przedszkolu Rodzice ze swoimi pociechami mogli zakupić przepięknie wykonane stroiki świąteczne i malowane ręcznie aniołki na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Kiermasz świąteczny zorganizowały panie z IV i V pracowni. Nad całością czuwały artystki: Pani Zielińska i Pani Ożóg. Dochód ze sprzedaży stroików świątecznych zostanie uroczyście przekazany na rzecz Fundacji „Wzrastanie” w styczniu 2009 roku.


2008-12-16 | Konkurs "Moja choinka"

W dniach od 1 do 16 grudnia trwał konkurs plastyczny pt. "Moja choinka". Organizatorki konkursu, to nauczycielki z Pr II Anna Wilk i Barbara Oczoś. W konkursie mogły brać udział wszystkie rzeszowskie przedszkola, a konkurs był przeznaczony dla dzieci od 3 do 6 lat. W sumie udział wzięło 17 Przeszkoli tj P-le Nr: 2, 4, 7, 12, 18, 21, 22, 23, 28, 29, 35, 36, 38, 40, 41, 42. Galerię prac można obejrzeć w Przedszkolu nr 34.


2008-12-11 | Goście z "KRUSZGEO"

Na zaproszenie pani Joli nasze przedszkole odwiedzili dzisiaj niezwykli goście: Pani Grażyna i Pan Tomasz, którzy, na co dzień pracują w KRUSZGEO. Goście zaprezentowali się w galowych strojach górniczych, w bardzo przystępny i fachowy sposób przekazali dzieciom legendę o Skarbku, zapoznali z historią powstania węgla, jego znaczeniem dla gospodarki i człowieka. Dzieci miały możliwość oglądać prawdziwe zdjęcia pracy górników, oraz przymierzyć czapkę górniczą. Uśmiech i radość szczęśliwych dzieci niech będzie podziękowaniem dla Pani Grażyny i Pana Tomasza. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy za rok!


2008-12-08 | Odwiedziny ŚW. Mikołaja w przedszkolu
Dzisaj wszystkie dzieci oglądały teatrzyk pt " Legenda o Marku niedowiarku, który nie wierzył w św. Mikołaja" i z wielkim utęsknieniem czekały na wizytę Mikołaja i prezenty. Mikołaj wraz ze swoimi pomocnikami elfami wręczał grzecznym dzieciom paczki, a w naszym przedszkolu wszystkie dzieci były grzeczne!

2008-12-04 | Poranek muzyczny w Filharmonii Rzeszowskiej

Nasze przedszkole na zaproszenie Szkoły Muzycznej N 1 w Rzeszowie brało udział w Poranku muzycznym pt "Na ulicy nie gap się". Przedszkolaki miały możliwość wzbogacić zasób wiadomości, a także poszerzyć swoje zainteresowania zasadami ruchu drogowego. Nadrzędnym celem było uświadomienie dzieciom konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz uwrażliwienie ich na zagrożenia, jakie wynikają z niewłaściwie zorganizowanych zabaw. Przedstawienie bardzo się podobało. Za zaproszenie serdecznie dziękujemy!


2008-11-27 | Odwiedziny wychowanków z Fundacji "Wzrastanie".

Dnia 27 listopada dzieci z PP nr 34 odwiedzili wychowankowie grupy teatralnej z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Przeworska, którzy przedstawili pantomimę sztuki pt „Jak Wojtek został strażakiem”. Dzieci były zachwycone teatrzykiem i nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Kierownictwo Terapii Zajęciowej obdarowało nasze przedszkolaki prezentami w postaci paczek mikołajkowych, a dla pani dyrektor wychowankowie Terapii wręczyli samodzielnie namalowany obraz. Serdecznie dziękujemy gościom za teatrzyk i prezenty, spotkamy się w styczniu 2009r. na podsumowaniu akcji i przekazaniu zebranych pieniążków na rzecz fundacji „Wzrastanie”.


2008-11-27 | Bal andrzejkowy z rodzicami

Panie z IV pracowni poprowadziły wspólnie zajęcie otwarte dla rodziców. Wprowadziły dzieci i rodziców w zaczarowany świat wróżb i zaklęć poprzez naukę czarodziejskiego zaklęcia. Było liczenie na wesoło, elementy czytania, „plątaninki literowe”, zagadki, a także wróżby andrzejkowe, połączone z tańcami i poczęstunkiem.


2008-11-24 | Konkurs i prelekcja p/h "Zdrowy ząbek"

19 listopada odbył się konkurs i prelekcja p/h „Zdrowy ząbek". Udział wzięli zaproszeni goście m.in. lek stomatolog Pani Monika Cyzio oraz rzeszowskie przedszkola tj. Nr: 8, 21, 35 oraz dzieci z Pracowni I, II i III PP Nr 34. Celem akcji jest propagowanie wśród dzieci nawyku dbania o higienę jamy ustnej i zdrowe zęby. Koordynatorkami akcji były nauczycielki Barbara Oczoś, Małgorzta Sobkowiak i Anna Wilk z PP Nr 34.Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, dyplomy i podziękowania.


2008-10-29 | Pasowanie na przedszkolaka

29 pazdziernika dzieci z p-la nr 34 odbyły pasowanie na przedszkolaka otrzymując legitymacje i paczkę przedszkolaka. Złożyły również uroczyste ślubowanie: ślubuję uroczyście być dobrym przedszkolakiem, ślubuje dbać o dobre imię swojej grupy i przedszkola, ślubuje swym zachowaniem sprawiać radość swoim rodzicom, ślubuję bawić się i uczyć się tutaj wesoło, czynić świat lepszym a wkrótce zawołać „witaj szkoło!.”


2008-10-28 | Odwiedziny naszej absolwentki
Na zaproszenie Pani Jolanty Obłój, pracownię IV odwiedziła Iza Kasperowicz, która była absolwentką naszego przedszkola. Iza chodzi do I klasy Szkoły Podstawowej i chętnie odpowiadała na pytania naszych przedszkolaków na temat szkoły, nauki i obowiązków ucznia. Chętnie się z dziećmi bawiła, pokazała swoje sprawdziany  i  czytała dzieciom  bajki. Dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały informacji o szkole.

2008-10-24 | Wizyta Pani Joasi w IV pracowni
Dzisiaj odwiedziła nas Pani Joasia - opiekunka ze żłobka, która przyprowadziła ze sobą swojego pieska. Celem tego spotkanie było utrwalenie zdobytych na zajęciach wiadomości o wychowaniu i pielęgnacji pieska. Dzieci mogły dowiedzieć się, jak należy o pieska dbać, dowiedziały się jakiej rasy jest ten piesek, że należy go kąpać, czesać sierść, karmić, chodzić do weterynarza i szczepić go. Kiedy pani zapytała dzieci, co należy robić, aby piesek czuł się szczęśliwy i był radosny - wszystkie dzieci wiedziały, że należy się z nim często bawić, bo pieski tak jak dzieci nie lubią nudy. Sami zobaczcie, jak piesek się bawi.

2008-10-15 | Wycieczka do Tajęciny

Dzisiaj dzieci z IV i V pracowni były na wycieczce w Tajęcinie. Po drodze do stadniny konnej oglądały lądujące i startujące samoloty. W stadninie czekały już na dzieci dwa przepiękne kucyki: Kropka i Czarna, na których dzieci jeździły przez trzy godziny. Największą atrakcją było łapanie kucyka na lasso, gdzie dzieci pod okiem instruktora uczyły się tej trudnej sztuki. Udało się do dwóm przedszkolakom, było dużo zabawy i uciechy. Były zabawy w lesie, biegi, chodzenie po przeszkodach. Na koniec naszego pobytu było pieczenie kiełbasy, gorąca herbata i duży, naprawdę duży pączek. Organizatorkami tej imprezy były nauczycielki: Alicja Koczela i Jolanta Obłój. Było super, sami zobaczcie!


2008-10-11 | Wycieczka piesza do Mójki k/Błażowej

W sobotę 11 października odbyła się wycieczka dla dzieci i rodziców do rezerwatu przyrodniczego Mójka k/Błażowej. Przewodnikiem wycieczki była Pani Katarzyna Ruszała, która bardzo ciekawie wprowadzała dzieci w tajniki przyrodnicze, omawiając szczegółowo trasę, żyjące owady, zwierzęta, płazy. Dzieci mogły zobaczyć żeremia bobrowe, ścięte przez bobry drzewa. Wycieczka zakończyła się zabawami przyrodniczymi i uzyskaniem przez dzieci dyplomów "Małego Ekologa". Koordynatorem tej akcji była Pani Alicja Koczela i Jolanta Obłój. Zapraszamy już za rok na następną krajobrazową wycieczkę.


2008-10-09 | Wizyta policjantów
Dzisiaj odwiedzili nas policjanci z Komendy Miejskiej - Nowe Miasto. Omówili bardzo ważne dla dzieci zagadnienia: poruszanie się dzieci po drogach, bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych (najpierw patrzymy w lewo, później w prawo i znowu w lewo). Dzieci same powiedziały, że przechodzimy na zielonym świetle, przypomniały kolory świateł na sygnalizacji, wiedzą, że chodzimy po lewej stronie chodnika, zakładamy kask na głowę przy jeździe na rowerze.

Policjanci poruszyli temat bezpieczeństwa dzieci w domu: nie otwieramy nikomu obcemu, nie bierzemy cukierków, nie odchodzimy z nikim obcym, nie bawimy się zapałkami. Przedszkolaki utrwaliły sobie niektóre znaki drogowe, zadawały pytania gościom, a na koniec spotkania podziękowały za wizytę słowami wiersza „Pan policjant porządku pilnuje” i wręczyły upominek. Dziękujemy za miłe spotkanie i zapraszamy za rok!


2008-10-03 | Piknik Integracyjny p/h "Pożegnanie lata"

Trzeciego października pogoda nas nie zawiodła. Odbył się Piknik Integracyjny pod hasłem "Pożegnanie lata", z udziałem rodziców, zespołu "Chochliki" ze Szkoły Podstawowej nr 11 oraz prasy. Specjalnie dla dzieci został przygotowany sklepik z losami, malowanie twarzy, grill. Serdecznie podziękowania kierujemy do: rodziców, którzy ufundowali nagrody na losy i zasposorowali produkty na grila. Sponsorami naszego pikniku były sklepy: AURUS, U SĄSIADA, CUKIERNIA MIKOŁAJ. Piknik, w realizacji, którego Państwa firmy miały ogromy udział, wypadł świetnie. Wszystkie dzieci bawiły się super. Chciałyśmy serdecznie za to podziękować. Zorganizowanie takiej atrakcji nie byłoby możliwe bez Państwa pomocy. O efekcie najlepiej świadczy reakcja dzieci. Ich uśmiechy, to najwyższa zapłata za Państwa dobroć. Pomoc, którą Państwo nam zaoferowali jest bezcenna. Dziękujemy też Pani Dorocie Zielińskiej za bezpłatne malowanie twarzy dzieciom i Pani Bożenie Ożóg za wystawę swoich obrazów. Koordynatorkami Pikniku były panie: Alicja Koczela, Jolanta Obłój i Agata Peszko.

 


2008-06-18 | Uroczyste pożegnanie starszaków

W  tym dniu odbyło się uroczyste pożegnanie starszaków. Były łzy wzruszenia i gorące podziękowania dla pań nauczycielek.

    Dzieci zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym. 

    Wszystkim naszym absolwentom życzymy powodzenia i samych szóstek w szkole.

 

 


2008-06-17 | Mali patrioci

 Pani Jola i Pani Ala przygotowały z dziećmi z IV i V program patriotyczny dla rodziców i zaproszonych gości. Były przyśpiewki rzeszowski, wiersze patriotyczne, a dzieci z IV pracowni przedstawiły portrety wielkich Polaków. Na tę uroczystość został zaproszony  P. Shiller i kostiumerka z WDK, którzy przygotowali pogadankę.


2008-06-16 | Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym o zasięgu miejskim dla dzieci 6-letnich

16 czerwca odbył się I Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 21 przedszkoli. Organizatorem tej akcji Było Stowarzyszenie Przedszkoli Przyszłości i Przedszkole Nr 34, głównym zaś koordynatorem  była Pani Jolanta Obłój, która opracowała wszystkie testy, zadania i karty pracy dla dzieci. Z naszego przedszkola udział w tym turnieju wziął Wojtuś Szynal, który uzyskał 30 pkt na 31 możliwych. Tak trzymać!


2008-06-09 | Piknik Sportowy z Rodzicami

Piknik sportowy” z konkursami, z udziałem gości: trenerów sekcji bokserskiej- P. M. Dziurgot, żużlowej, sportowej, chirliderek – P. Żarek, rodziców i dzieci z IV i V pracowni.

Koordynatorami tej akcji były P. Ala, P. Jola, P. Agatka. Rodzice zorganizowali grilla, a sponsorzy tj.: cukiernia „Mikołaj” - ciastka, wytwórnia lodów „Koral - lody, centrum zabaw „Misiaczek” – darmowe wejściówki dla dzieci, firma rowerowa „Rojax” – znaczki odblaskowe, rodzice. Było super!


2008-06-03 | Występ w ZSS

3 czerwca pod kierunkiem p. Agatki i p. Ani, dzieci wystąpiły z programem ,,Abecadło śmieciadło” w Zespole Szkół Spożywczych w programie Szkół Promujących Zdrowie.

W V pracowni odbył się konkurs czytania p/h „Książka uczy, cieszy i bawi” z udziałem Jury i z nagrodami od P. Janickiego, który prowadziła P. Ala.


2008-05-30 | Dzień Dziecka w "Jedynce"
Sklep „Jedynka” zorganizował potężną zabawę dla wszystkich dzieci w plenerze z zespołem Meffis z Hrubieszowa. Były zjeżdżalnie, występy, dobra muzyka, malowanie buzi i nagrody. Dzieci bawiły się pod opieką Pani Joli i Pani Ali.

2008-05-28 | Dzień Rodzica

Dzień 21 maja to bardzo ważna data dla IV pracowni ,,Dzień Rodzica”. W tym szczególnym dla nas dniu wystąpiliśmy z przepięknym i bardzo długim programem składającym się z tańców, wierszy, piosenek i inscenizacji i niezwykłymi prezentami, który  przygotowała p. Agatka. Musimy dodać , że przez cały program gościliśmy Radio Rzeszów . Pani redaktor była pod wielkim wrażeniem naszego występu i prezentów.

Wszyscy udzielaliśmy wywiadów.


2008-05-12 | Zwiedzanie sklepu "Jedynka"

Pod opieką P. Agatki dzieci zwiedziły sklep „Jedynka” na Podwisłoczu. Przedstawiły program słowno- muzyczny o ekologii, który wzbudził zachwyt pani, która nas oprowadzała oraz gromkie brawa klientów sklepu. W nagrodę zostaliśmy zaproszeni na pizzę, soki, cukierki i dobrą zabawę w pizzerii oraz do Sali zabaw ,,Misiaczek” do której wybraliśmy się 27 maja.


2008-05-08 | Pokaz mody ekologicznej

Pod kierunkiem P. Ali i P. Agatki pracownia IV i V przygotowała akcję ekologiczną z występem dzieci z programem ekologicznym, pokazem mody ekologicznej, pogadanką dla zaproszonych gości i innych przedszkoli rzeszowskich z udziałem telewizji radia i prasy.


2008-04-30 | Święto flagi na Rynku rzeszowskim

Dzieci z IV i V pracowni z p. Agatką i p. Alą świętowały w strojach biało - czerwonych z chorągiewkami w rękach wraz z rzeszowskimi przedszkolami i władzami na Rynku rzeszowskim.


2008-04-25 | Konkurs "Jak Oni śpiewają"

Po raz trzeci odbył się w naszym przedszkolu konkurs muzyczny p/h „Jak Oni śpiewają”. Koordynatorkami były P. Ala i P. Jola. Konkurs obserwowali rodzice, władze miasta Rzeszowa, goście z Kuratorium Oświaty i ZSM, media. Najpierw do głosu doszły byłe uczennice przedszkola: Klaudia Borowiec zagrała na wiolonczeli, a Julia Bocheńska na flecie. Dalej na parkiet wkroczyły solistki: Wiktoria Bialic, Oliwia Skóra i Adriana Kieś. Oprawą tej części imprezy był również występ pary tanecznej z zespołu "Gasiek". Najważniejsze, że dzieci się dobrze bawiły, a jury zdecydowało o przyznaniu dwóch pierwszych miejsc. Zajęli je Mateusz Bąk i Jakub Łubkowski, drugie miejsce przypadło Izie Kasperowicz, a trzecie Natalii Dzięgiel. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i darmowe wejściówki do salonu zabaw w firmie DANEX.


2008-04-10 | Przedstawienie dla rodziców

Dzieci z Panią Agatką przedstawiły bajkę pt. „Baba Jaga u dentysty’’ dla swoich Rodziców. Spektakl przygotowywały od miesiąca. Były eksponaty, stroje, trema. Ale przede wszystkim dobra zabawa i duże brawa. Gratulacje młodym aktorom!

To samo przedstawienie mali aktorzy dali swoim koleżankom i kolegom z naszego przedszkola. Bardzo wszystkim się podobało!

Także na zaproszenie p. Agnieszki  wystąpiliśmy z tym samym teatrzykiem dla dzieci przedszkolu nr 21


2008-03-31 | Laureaci konkursu plastycznego

W miesiącu marcu, Damian z Pracowni I oraz Róża z Pracowni III wzięli udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole nr 7 pt. „Ilustracja ulubionego utworu W. Chotomskiej”. Prace Damiana i Róży zostały wyróżnione i nagrodzone pamiątkowymi dyplomami i upominkami. A oto Damian i Róża w klubie Akwarium ze swoimi wychowawczyniami.


2008-03-12 | Podsumowanie VIII edycji akcji p/h "Pomóżmy zwierzakom"

12 marca dzieci z naszego przedszkola pod opieką Pani Barbary Oczoś, zostały zaproszone na podsumowanie VIII edycji akcji p/h „Pomóżmy zwierzakom”, które odbyło się w kinie Zorza, gdzie za swoją pomoc w postaci karmy dla zwierząt i koców, dzieci otrzymały drobne upominki i dyplomy. Następnie zostały zaproszone do obejrzenia filmu pt. „Zebra z klasą”. Organizatorzy tej akcji dziękowali wszystkim zaangażowanym w tą akcję i propagowanie idei ochrony czworonożnych przyjaciół. Tak trzymać!


2008-03-11 | Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny "Malowana pisanka" oraz akcja p/h "Smaczne jajko"
Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny konkurs plastyczny "Malowana pisanka". Udział w nim wzięły dzieci z Zaprzyjaźnionych Przedszkoli: 8, 9, 19, 32, 38 i 43. Dzieci pracowały pod okiem doświadczonej artystki Pani Doroty Zielińskiej, która wspomagała i inspirowała ich do pracy. W między czasie uczniowie z Zespołu Szkół Gospodarczych pod okiem nauczyciela Pani mgr inż. Krystyny Dziwit przybliżyli dzieciom tradycje Św. wielkanocnych poprzez naukę sporządzania potraw świątecznych oraz przystrajania i nakrywania do stołu. Wśród zaproszonych gości był Podkarpacki Kurator Oświaty Pan Jerzy Cypryś, wizytator d/s wychowania przedszkolnego Pani Mariola Kiełboń, dyrektorzy rzeszowskich przedszkoli, nauczyciele, dzieci oraz media.  Pomysłodawcami w/w konkursu i akcji "Smaczne jajko" były nauczycielki: Pani Alicja Koczela i Pani Jolanta Obłój. Celem tego przedsięwzięcia było kultywowanie tradycji świątecznych, uczestnictwo w życiu społeczno-kulturalnym oraz integrowanie środowisk przedszkolnych.

2008-03-10 | Zajęcia otwarte w II pracowni

10 marca odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców z pracowni II, które poprowadziła mgr Anna Wilk; temat zajęcia: „Poznajemy wiosenne kwiaty". Podczas zajęcia rodzice mogli zobaczyć jakie metody i formy pracy nauczyciel stosuje w pracy wych-dyd z dziećmi. W trakcie zajęcia dzieci poznały budowę kwiatu, nazywały i rozpoznawały pierwsze wiosenne kwiaty, segregowały, przeliczały i dobierały w pary elementy zbioru, rozpoznawały i nazywały kolory podstawowe. Swoje zdobyte umiejętności i wiadomości dzieci wykazywały w zadaniach dostosowanych do ich poziomu rozwoju  i wieku. Zajęcie było bardzo atrakcyjne pod względem metodycznym, frekwencja rodziców była 100%, a poziom zadowolenia dzieci był również bardzo wysoki.


2008-02-29 | Pokaz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki

Na zaproszenie Pani Alicji Koczela i Pani Jolanty Obłój dyżur Rodzica pełnił tato naszej wychowanki Pan Ryszard Dzięgiel (który ma 7 DAN) i jego kolega Pan Jaromir Grymanowski z Uniwersytetu Rzeszowskiego. Nie było by w tym nic ciekawego, gdyby nie to, że obaj panowie  są Instruktorami Rekreacji Ruchowej i reprezentują Pszczyńską Akademię Sztuk Walki.  W ramach Edukacji przez sport zaprezentowali starszakom pokaz Pszczyńskiej Akademii Sztuk Walki, a także wspólnie z dziećmi poprowadzili trening ćwiczeń ogólnorozwojowych. Pokaz i ćwiczenia wywołały u dzieci tak wielkie zainteresowanie, że Panowie obiecali jeszcze raz nas odwiedzić i wspólnie poćwiczyć z naszymi dziećmi. Dziękujemy i gorąco zapraszamy!


2008-02-21 | Akcja: "Poczytaj dzieciom raz dziennie, codziennie"

Od lutego w naszym przedszkolu trwa wielka akcja p/h „Poczytaj dzieciom raz dziennie, codziennie”, którą zapoczątkowały i kontynuują od kilku lat nauczycielki: Pani Jolanta Obłój i Alicja Koczela. Słuchając baśni, bajek, wierszy i opowiadań w wykonaniu rodziców, nauczycieli i gości dzieci zapoznają się z twórczością różnych autorów, utrwalają sobie prawidłową polszczyznę. Dzięki temu rozwijają i pogłębiają zainteresowania książką, wyrabiają motywację do samodzielnego czytania,  intensywnego poznawania oraz przeżywania świata poprzez literaturę. Rodzice uwieczniają swój udział poprzez wpis do Wielkiej Księgi Pamiątkowej. Sami zobaczcie!


2008-02-21 | Gościnne zajęcia w Przedszkolu nr 43

Po raz drugi Panie: Alicja Koczela i Jolanta Obłój z naszego przedszkola, poprowadziły gościnnie w przedszkolu Nr 43 zajęcia edukacyjne z Unii Europejskiej, w których uczestniczyła Pani dyrektor mgr Marta Kaczmarek. Dzieci wykazały się dobrą znajomością czytania, liczyły głoski w wyrazach, wskazywały ukryte w wyrazach samogłoski, dzieliły wyrazy na sylaby i odczytywały nazwy niektórych państw Unii Europejskiej. Świetnie poradziły sobie z zadaniami do samodzielnego wykonania. Na gorącą prośbę koleżanek będziemy kontynuować tę formę współpracy i wymieniać się swoim doświadczeniem pedagogicznym. Dziękujemy za zaproszenie!


2008-02-19 | Zajęcia w Zaprzyjaźnionym Przedszkolu Nr 43
Dzisiaj Pani Alicja Koczela z Panią Jolantą Obłój  poprowadziły gościnnie zajęcia dla dzieci 5-6 letnich z edukacji europejskiej, w ramach wymiany doświadczeń i współpracy ze środowiskiem lokalnym. Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci z wybranymi państwami Unii Europejskiej: Francja, Włochy, Wielka Brytania, ich kulturą, kuchnią. Dzieci rozwiązywały zagadki, rebusy, pracowały z mapą i globusem oraz poznawały potrawy narodowe tych państw i bawiły się do muzyki, śpiewanej w danym języku. Sami zobaczcie jak było ciekawie. Zajęcie tak się spodobało dzieciom i paniom, że Pani Ala i Pani Jola zostały poproszone o przeprowadzenie cyklu zajęć z Unii Europesjkiej w innych grupach. Dziękujemy za zaproszenie i chętnie spełnimy tę prośbę.

2008-02-18 | "Jedzie, jedzie straż pożarna"
Dzieci z pracowni IV i V wzięły udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym p/h "Jedzie jedzie straż pożarna", organizowanym przez Wydawnictwo Aksjomat w Krakowie. Wszystkie prace były ciekawe. Dzieci z niecierpliwością będą oczekiwać wyników tego konkursu. Mamy nadzieję, że nasze prace zostaną zauważoneprzez Jury .

2008-02-11 | Zajęcia pokazowe
Dzisiaj Pani Jolanta Obłój poprowadziła zajęcia pokazowe dla dzieci z IV i V pracowni na temat "Ludzie i zwierzęta dalekiej Północy". Dzieci wysłuchały opowiadanie Aliny i Czesława Centkiewiczów pt. "Zaczarowana zagroda". Przy wykorzystaniu Encyklopedii Internetowej Wikipedia dzieci zapoznały się ze zwierzętami północy, tj. lis i niedźwiedź polarny, mors, foka, pingwin Adeli, pingwin Królewski i Cesarski, lampart morski. Wzbogaciły swoją wiedzę o nowe pojęcia: stacja polarna, ptak-nielot, koło podbiegunowe, polarnik, zorza i noc polarna. Zaznaczały na globusie położenie Antarktydy, Grenlandii oraz koła podbiegunowego i Oceanu Atlantyckiego. Na zakończenie zajęć każde dziecko "ubierało" swojego pingwinka w futerko z czarnej bibuły. Zajęcie bardzo się podobało, czego dowodem były przypięte do tablicy uśmiechnięte buźki.

2008-02-11 | Akcja "Pomagamy zwierzakom" w naszym Przedszkolu

Z inicjatywy nauczycielek pracowni I i II - Małgorzaty Sobkowiak, Barbary Oczoś i Anny Wilk, rozpoczęto w naszym Przedszkolu akcję pod hasłem "Pomagamy zwierzakom". Przez 4 tygodnie dzieci z wszystkich Pracowni dla schroniska "Kundelek" zbierały karmę dla zwierząt, kocyki oraz inne akcesoria potrzebne w schronisku.

Dnia 6.03.2008 uroczyście zakończono akcję w naszej placówce p/h "Pomóżmy zwierzakom", na którą zaproszono przedstawicielkę schroniska "Kundelek" - Panią Jolantę Wieliczko, której przekazano wszystkie zebrane dary.

Dziękujemy rodzicom i dzieciom, którzy włączyli się  do tej akcji!


2008-02-08 | Dzień Babci i Dziadzia
Grono pedagogiczne wraz z dziećmi przygotowało program artystyczny z okazji święta Dziadków. Dzieci z tej okazji przygotowały wiersze, piosenki i tańce. Wszystkie dzieci złożyły życzenia i wręczyły swoim Dziadkom prezenty. Były gorące uściski i łzy w oczach dostojnych gości. A potem była uczta, słodkie ciasteczka i napoje. Sami zobaczcie!

2008-02-07 | Zajęcia edukacyjne
Pani Alicja Koczela i Pani Jolanta Obłój przeprowadziły zajęcia edukacyjne dla dzieci z IV i V pracowni. Celem tych zajęć było zapoznanie dzieci z różnymi nazwami miast Polski oraz ich położeniem na mapie Polski na podstawie wiersza Jana Brzechwy pt. "Sójka". Dzieci zaznaczały położenie wymienionych w wierszu miast na mapie kolorowymi karteczkami, odczytywały globalnie ich nazwy, dzieliły na sylaby i wskazywały ukryte w nazwach miast samogłoski. Zajęcia bardzo się dzieciom podobały, a na koniec dzieci kolorowały sójkę w bajkowe kolory.

2008-02-01 | Zabawa karnawałowa
Dzisiaj odbyła się zabawa karnawałowa, którą poprowadził zaprzyjaźniony rodzic - Pan Tomasz Kawa. Były wspólne zdjęcia, zagadki, konkursy i solowy śpiew dla odważnych przedszkolaków, które nie boją się mikrofonu i widzów, a wszystko to z humorem i nagrodami w postaci cukierków. Jak co roku, wybrano króla i królową balu wśród dzieci młodszych i starszych. Wszystkie dzieci bawiły się super! Bardzo dziękujemy orkiestrze i zapraszamy już za rok!

2008-01-28 | Edukacja Europejska
W poniedziałek Pani Alicja Koczela przeprowadziła zajęcia pokazowe dla Rodziców z Edukacji Europejskiej. Dzieci z IV i V pracowni dowiedziały się, co to jest Unia Europejska, poznały wybrane państwa: Wielką Brytanię, Francję, Włochy, ich najważniejsze zabytki oraz charakterystyczne potrawy dla danego kraju. Dzieci aktywizowane były poprzez zgadki, rozwiązywanie problemów, a także poprzez samodzielne zadania do wykonania. Największe zainteresowanie wzbudziły potrawy: ślimaki, spagetti, angielska herbatka i pierogi ruskie. Na koniec zajęcia dzieci i rodzice wyrazili swoje zadowolenie poprzez przypięcie uśmiechniętej buźki na tablicę.

2008-01-09 | Finał konkursu plastycznego p/h "Kolorowe znaki-bezpieczne przedszkolaki"

Dziewiątego stycznia w naszym przedszkolu odbyło się podsumowanie międzyprzedszkolnego konkursu p/h "Kolorowe znaki-bezpieczne przedszkolaki", z udziałem gości: policjantów z wydziału ruchu drogowego, władz oświatowych: wicekuratora P. Jerzego Cyprysia, wiceprezydenta Miasta Rzeszowa P. Henryka Wolickiego,  wizytatorów d/s wychowania przedszkolnego: P. Marioli Kiełboń, P. Anny Pikiel  oraz dyrektorów rzeszowskich przedszkoli. Pomysłodawcami tego konkursu były nauczycielki: Pani Alicja Koczela i Pani Jolanta Obłój. Celem konkursu było przygotowanie dzieci do bezpiecznego i kulturalnego uczestnictwa w ruchu drogowym. W konkursie wzięło udział 15 przedszkoli, w tym 36 dzieci, które wykonały prace plastyczne.

I miejsce - zdobył Mateusz Szlęzak z PP nr 3, II miejsce zdobyła Julia Gajdek z PP nr 4, III miejsce zdobyła Zosia Manijak z PP nr 40 oraz I wyróżnienie - zdobyła praca zbiorowa: Wiktoria Stefaniak i Oliwia Cyma z PP nr 11 i II wyróżnienie zdobyła praca Jakuba Łubkowski z PP nr 34. 

Stowarzyszenie "Przedszkola Przyszłości" podsumowało V Bal Charytatywny, na którym udało się zebrać 20 tysięcy złotych. Za zebrane pieniądze zakupiono nagrody dla przedszkoli w postaci kamizelek odblaskowych i autochodzików. Pani Alicja Bialic jako prezes Stowarzyszenia poinformowała gości, że część pieniędzy zostanie przeznaczona na zorganizowanie turnieju  wiedzy o ruchu drogowym dla dzieci 6-letnich. Tak trzymać!