Zamówienia Publiczne
Herb Polski
Pobierz daneKontakt
Wyloguj z paneluArchiwum aktualności: | Rok 2018 | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2009-12-23 | "Najładniejsza ozdoba choinkowa"
Przedszkolaki z pracowni IV i V pod kierunkiem Pani Agaty Peszko i Alicji Koczela wzięły udział w ogólnorzeszowskim konkursie plastycznym, organizowanym przez Przedszkole Nr 2 w Rzeszowie na "Najładniejszą ozdobę choinkową". Czekamy na ogłoszenie wyników konkursu!

2009-12-21 | Zajęcie prowadzone przez rodzica
Mama Antosia M., pani Aneta przeprowadziła zajęcie z dziećmi z Pracowni I nt. ochrony lasu. Poprzez zabawy dydaktyczne, dzieci uczyły się, dlaczego nie wolno wycinać drzew, ani zaśmiecać lasów. Pani Aneta wykorzystała również ilustracje, które miały zwrócić dzieciom uwagę na właściwe zachowanie się w lesie. Na koniec dzieci wykonały ciekawą pracę plastyczną pt. EKOLOGICZNE DRZEWO.

2009-12-21 | Akcja "Odblaskowe przedszkolaki"
Przedszkolaki z Pracowni IV z Panią Agatą Peszko wzięły udział w akcji ogólnorzeszowskiej p/h "Odblaskowe przedszkolaki", połączonej z kampanią na rzecz ratownictwa drogowego "Przedszkolak ratownik". Patronatem medialnym akcji było Radio Rzeszów, Radio Vija i gazeta codzienna Super Nowości, a patronem honorowym Prezydent Miasta Rzeszowa i Kuratorium Oświaty. Impreza odbyła się w Gimnazjum Nr 7, gdzie przedszkolaki otrzymały wyposażoną apteczkę wraz z instrukcją pierwszej pomocy, książeczki "Ruch drogowy" - ufundowane przez sponsora - Dyrektora WORD Rzeszów. W czasie trwania przedsięwzięcia czytaliśmy książeczki, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenkę "Piraci", rozwiązywaliśmy zagadki oraz braliśmy udział w scenkach rodzajowych z udziałem przedstawicieli KWP, KMSP Centrum medycznego "Medyk". Odbył się pokaz znaków drogowych, zaprojektowanych przez dzieci, pokaz udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Na koniec zaapelowaliśmy do Komisji ds Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego o umieszczenie pod znakiem sygnalizacji świetlnej w rejonach placówek oświatowych tabliczek z napisem: DAJ PRZYKŁAD DZIECIOM, PRZECHODŹ NA ZIELONYM".

2009-12-21 | Jasełka
Nauczycielki z IV i V Pracowni Pani Agata Peszko i Pani Alicja Koczela przygotowały i wspólnie z dziećmi wystawiły Jasełka dla rodziców, którzy bardzo licznie przybyli na występ. Przedstawienie odbyło się w nastrojowej przedświątecznej atmosferze.

2009-12-20 | Ludziki

Pani Bogusia czuwała podczas tworzenia ludzików z różnego rodzaju asortymentu, które łączono za pomocą plasteliny, patyczków. Przy powstawaniu tych tworków dzieci posługiwały się także koralikami, sznurkami, guzikami, blaszkami, żołędziami, kasztanami, kartonowymi elementami, a także szmatkami i monetami. Podczas tworzenia w skupieniu słuchały zagadek słownych i pantomimicznych, gdzie każdy z chętnych dzieci prezentował je na forum grupy w odniesieniu do zgromadzonych informacji na temat przyrody czyli zwierząt i roślin w okresie późnej jesieni. Dzieci bawiły się z wielką pasją i pomagały sobie nawzajem.


2009-12-18 | Świąteczny kiermasz
Nauczycielki z IV i V Pracowni: Pani Alicja Koczela i Pani Agata Peszko wykonały na zajęciach wspólnie z dziećmi stroiki świąteczne oraz zorganizowały świąteczny kiermasz, który cieszył się ogromnym powodzeniem wśród rodzicówi dzieci. Przedszkolaki zapoznały się z nowymi technikami i wzorami strików. Nasz pomysł znalazł odbicie w lokalnej prasie.

2009-12-17 | Zajęcia otwarte

Nauczycielka z Pracowni I - Małgorzata Sobkowiak, przeprowadziła zajęcie otwarte dla rodziców, które było kontynuacją ogólnopolskiej akcji MAMO, TATO WOLĘ WODĘ. W oparciu o historyjkę obrazkową pt. "Przygoda źródełka", dzieci kolejny już raz uczyły się, dlaczego musimy dbać o czystość wody bez której nie ma życia na ziemi. Nabywały również przekonania o konieczności picia nie tylko soków i herbatek, ale przede wszystkim czystej wody źródlanej. Uczyły się również rozpoznawać różne odpady i segregować je do odpowiednich pojemników. Na koniec wykonały pracę plastyczną podsumowującą poruszane zagadnienia.


2009-12-17 | Spartakiada Przedszkolaków

Dzieci 6-letnie z Pracowni IV z Panią Agatą Peszko wzięły udział  w Spartakiadzie Przedszkolaków, której organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 23. Przedszkolaki z rzeszowskich przedszkoli brały udział w 4 konkurencjach; bieg z rzucaniem woreczka do celu i z pałeczką sztafetową, toczenie piłki lekarskiej oraz bieg slalomem z przeplataniem szarfy. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja konkursowa. Prawie w każdej konkurencji byliśmy najlepsi i zdobyliśmy I miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowe medale, dyplomy i klocki. Dużo trenowaliśmy, ale sie opłaciło, bo "Ruch to zdrowie".


2009-12-16 | Warsztaty pt. "Martwa natura"

Pani Bogusia zorganizowała warsztaty pt. "Martwa natura". Dzieci mogły eksperymentować z ołówkami o różnym stopniu twardości uzyskując ciekawe efekty załamywania się światła na powierzchni malarskiej. Zgromadzona martwa natura była w zasięgu ich wzroku, dlatego z niebywałym spokojem przenosiły zapamiętane treści, a także wydobywały nowe walory zaznaczając je na całej powierzchni. Tworzyły figury, tło i przestrzeń oraz światło i cień, bawiąc się przy dźwiękach muzyki poważnej. Zapoznały się z nowymi słowami: martwa natura, draperia. Urządziły wystawkę swoich prac i omawiały swoje osiągnięcia, a wypowiedzi były bardzo pouczające dla wszystkich.


2009-12-11 | Zajęcie pokazowe dla rodziców

W Pracowni III Pani Bogusia zorganizowała zajęcie pokazowe dla rodziców. Dzieci zaprezentowały się z jak najlepszej strony, gdzie wykorzystały swoją  zgromadzoną wiedzę. Pani Bogusia przedstawiła opowiadanie A. Sekora pt. "Rozgniewany węgielek", gdzie wykorzystała ilustracje na tablicy. Następnie dzieci podejmowały dyskusję, iż nie można się śmiać z niczyjej ułomności i należy być wrażliwym na ludzką krzywdę, pomagać sobie nawzajem. Dzieci mogły dotknąć i powąchać węgiel, określić jego strukturę, chętne dziecko mogło rozłupywać je młotkiem, aby sprawdzić jego twardość. Następnie przechodziły przez tunel, który imitował korytarze w kopalni. Do piosenki pt. "Hej w kopalni" wykonały ilustrację ruchową przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych. Następnie podjęły pracę plastyczną, gdzie mogły rysować węglem drzewnym, nawiązując do kopalni z poznanej bajki. Chętni rodzice pomagali swoim dzieciom przy pracy. Urządzono wystawkę dla dzieci, gdzie można było podziwiać swoje prace.


2009-12-10 | Goście z KRUSZGEO

Nasze Przedszkole ponownie odwiedzili goście z KRUSZGEO w przepięknych strojach górniczych. Pani Grażyna i Pan Tomasz zapoznali dzieci z legendą "O Skarbku", opowiedzieli - skąd się wzięła nazwa Barbórka, nawiązali do osoby Św. Barbary, która jest patronką górników. Dzieciom bardzo się spodobał strój górniczy, szczególnie „złote” guziczki i pióropusz na czapce. Dziękujemy gościom za przybycie i zapraszamy już za rok!


2009-12-09 | Zajęcia otwarte

W Pracowni II odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców z zakresu edukacji ekologicznej, które przeprowadziła nauczycielka Barbara Oczoś. Dzieci zapoznały się z ekologicznym sposobem wyrzucania śmieci, wzbogaciły swój słownik o nowe wyrazy: odpady, segregacja. Poprzez proponowane zabawy i zadania dzieci uświadomiły sobie jakie niebezpieczeństwo niesie wyniszczanie lasów, zanieczyszczanie rzek itp. Dużym zainteresowaniem cieszyło się samodzielne wykonanie doświadczenia, które w prosty sposób pokazywało, jak działa oczyszczalnia filtrująca wodę. Na zakończenie dzieci zaprezentowały Rodzicom przedstawienie pt „Ratujmy Ziemię”.


2009-12-04 | Niezwykły gość

Dzisiaj w naszym Przedszkolu zjawił się Mikołaj. Wszystkie dzieci z dużą niecierpliwością oczekiwały na niecodziennego gościa. Mikołaj przyjechał wraz ze swoją pomocnicą Śnieżynką, która pomagała rozdawać upominki wszystkim dzieciakom. Każda Pracownia przygotowała muzyczny upominek dla Mikołaja. Po wręczeniu prezentów każdy pzedszkolak zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie. Radości było wiele, już za rok Mikołaj obiecał znowu nasze dzieciaki odwiedzić, a więc czekamy i do zobaczenia za rok.


2009-12-01 | Starszaki w Teatrze Maska

Przedszkolaki z IV i V Pracowni, pod opieką Pani Joli i Pani Małgosi oglądały w Teatrze Maska spektakl teatralny pt. „Śpiąca królewna”. Sztuka była przepiękna, dzieci były zachwycone stylową scenografią, bogato zdobionymi kostiumami oraz piękną dworską muzyką, która przeniosła dzieci w tajemniczy świat baśni.


2009-11-27 | Wyróżnienie dla Michałka

Michałek Tadla z Pracowni V otrzymał wyróżnienie za  narysowaną pracę plastyczną do konkursu p/h "Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły". Organizatorem konkursu był Młodzieżowy Dom Kultury w Rzeszowie. Do konkursu przygotowywała Michałka Pani Małgosia. Gratulujemy!


2009-11-26 | Goście z oddziału przedszkolnego z Małej

26 listopada odwiedziły nas dzieci z oddziału przedszkolnego z Małej. Z tej okazji Pani Basia z II Pracowni przygotowała przedstawienie pt. "Ratujemy ziemię". W ramach ogólnopolskiej akcji "Mamo, Tato wolę wodę" Pani Basia chciała zachęcić naszych miłych gości do realizacji akcji pod tym samym tytułem. Po krótkiej pogadance na temat: znaczenia wody, jej wpływu na nasze życie oraz potrzebę dbania i oszczędzania wody, dzieci otrzymały symbolicznie buteleczki z wodą, gdyż woda to źródło zdrowia i życia.


2009-11-26 | Quiz p/h - " Mamo, Tato wolę wodę"

Pani Ania z II Pracowni przygotowała dla dzieci z Małej Quiz. Celem tego przedsięwzięcia było utrwalenie wiadomości na temat znaczenia i roli wody w życiu człowieka, przypomnienie o systematycznym segregowaniu śmieci i przestrzeganiu zasad zdrowego i ekologicznego stylu życia. Po rozwiązaniu wszystkich zagadek i rebusów dzieci otrzymały nagrody i zeszyty ćwiczeń pt. " Mamo, Tato wolę wodę" aby mogły utrwalić swoje wiadomości na temat wody.


2009-11-26 | Gra ekologiczna dla gości z Małej

Dzieci z Małej zostały obdarowane przez Panią Małgosię z I Pracowni super grą o tematyce ekologicznej w ramach akcji "Mamo, Tato wolę wodę". Pani Gosia opowiedziała dzieciom jak ważna jest segregacja śmieci, szanowanie naszej przyrody, roślin, zwierząt, rzek i oceanów. Dzieci otrzymały również nagranie piosenki na płycie "Mamo, Tato wolę wodę", odgłosy natury, muzykę relaksacyjną oraz opowiadanie. Potem wszystkie dzieci świetnie się razem bawiły i obiecały dbać  o naszą planetę.


2009-11-26 | Teatrzyk kukiełkowy dla przedszkolaków

Dzisiaj Pani Gosia z Panią Jolą zaprosiły wszystkie starszaki na teatrzyk kukiełkowy na podstawie opowiadania L. Krzemienieckiej pt. "Kłopoty Burka z podwórka". Celem tego zajęcia było wyrobienie u dzieci wrażliwości i opiekuńczości w stosunku do zwierząt, kształcenie umiejętności uważnego słuchania oraz rozwijanie procesów poznawczych. Przedszkolaki doskonaliły swoją poprawność manualną dłoni i palców w trakcie wykonywania pracy plastycznej. Wyklejały sylwetę pieska kolorowymi kulkami zrobionymi z bibuły. Bawiły się do piosenki „Puszek-Okruszek". Zajęciu przyglądała się studentka-stażystka, przygotowująca się do zawodu nauczyciela.


2009-11-25 | I Ty możesz pomóc - tak niewiele potrzeba!

Przedszkole organizuje akcję zbierania etykietek z herbaty Lipton. Etykietki zbieramy dla niepełnosprawnego chłopca na zakup wózka inwalidzkiego. Nasza akcja potrwa do końca grudnia. Taka bezużyteczna rzecz jaką jest etykietka, może komuś pomóc, dlatego też zbierajmy i pomagajmy! Inicjatorkami akcji charytatywnej są Agata Peszko i Alicja Koczela.


2009-11-25 | Ćwicz razem z nami!

Pani Małgosia poprowadziła ćwiczenia gimnastyczne dla dzieci z Pracowni IV i V, które obserwowała studentka-praktykantka. Dzieci uczyły się słuchać poleceń prowadzącej, dokładnych podań i chwytów woreczka, rozwijały swoją koordynację ruchową w trakcie wykonywania zadań, poczucie równowagi na równoważni oraz uczyły się prawidłowych wspinań i schodzenia po drabince. 


2009-11-24 | Zajęcia pokazowe dla studentki-stażystki

Pani Jola poprowadziła zajęcia pokazowe dla studentki-stażystki. Udział w zajęciu wzięły dzieci z IV i V Pracowni. Dzieci  rozwiązywały zagadki o zwierzętach w oparciu o przygotowaną przez Panią Jolę prezentację multimedialną pt. "Zagadki o leśnych zwierzętach", utrwaliły sobie ich nazwę, sposób zdobywania pożywienia, dowiedziały się, jak nazywa się ich dom. Zapoznały się z nowym słowem: linieć - w trakcie słuchania opowiadania pt, "Nowe futerko". Bawiły się do piosenki "Stary niedźwiedź", "Las jesienią". W części plastycznej dzieci wycinały postać niedźwiedzia, dorysowywały mu futerko i wyklejały jego legowisko szarym papierem. Wszystkie prace dzieci zrobiły bardzo starannie - zobaczcie sami!


2009-11-20 | Odwiedziny w Klinice Stomatologicznej PRIMADENT

Z inicjatywy Pani Joli przedszkolaki z IV Pracowni odwiedziły dzisiaj Klinikę Stomatologiczną PRIMADENT. Spotkały się z asystentką Panią Eweliną, która zaprosiła dzieci do gabinetu. Pokazała im wyposażenie gabinetu, omówiła i pokazała sposób leczenia zębów na zabawce krówce. Dzieciom bardzo się ten pokaz spodobał. Przedszkolaki utrwaliły sobie sposób mycia zębów, co należy jeść i pić, aby zęby były zdrowe i jak należy o nie dbać. Dzieci zadawały pytania Pani Ewelinie, dotyczące  chorych zębów, pytały - ile razy należy myć zęby. Dowiedziały się, że powinny je myć po każdym zjedzeniu cukierków i po wypiciu słodkich soków, które zawierają bardzo dużo cukru. Najważniejsze to to, aby dzieci pamiętały o wymyciu ząbków po kolacji. Pani asystentka zachęcała dzieci do picia  wody mineralnej i spożywania surówek, warzyw, owoców i nabiału w postaci mleka, jogurtów - wtedy ząbki będą zdrowe. Przedszkolaki dostały w nagrodę za przybycie przepiękne pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy za tak miłe przyjęcie, szczególnie Pani Wioli za zorganizowanie naszej wizyty w Klinice,  Pani dr Iwonie, która umożliwiła nam to spotkanie oraz Pani Ewelinie, która poprowadziła spotkanie z dziećmi.


2009-11-20 | Warsztaty ekologiczne

Dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach ekologicznych "Dobre Rady Na Odpady" zorganizowanych i prowadzonych przez Fundację Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa. Celem tych warsztatów jest prowadzenie edukacji ekologicznej i kształtowanie u dzieci postawy "młodego ekologa" poprzez kształtowanie nawyków i wyrabianie odpowiednich zachowań względem naszego środowiska naturalnego. Pan Błażej, który jest przyrodnikiem, a jednocześnie prowadzącym warsztaty, przez różne zabawy uczył dzieci jak dbać o czystość środowiska, jak segregować śmieci i co robić, żeby tych śmieci było mniej, co robić aby szanować rośliny, zwierzęta, rzeki i cały ekosystem  przed szkodliwym wpływem naszej cywilizacji. W warsztatach brały udział dzieci z Pracowni I z Panią Małgorzatą, dzieci z Pracowni II z Panią Anią, dzieci z Pracowni III z Panią Mirosławą oraz dzieci z pracowni IV i V z Panią Jolą.


2009-11-19 | Zajęcia otwarte w IV i V pracowni

Dzisiaj Pani Jola i Pani Gosia poprowadziły zajęcia otwarte dla rodziców. Przedszkolaki oglądnęły krótką prezentację pt. "Ptaki jesienią", zapoznały się z nazwami, wyglądem i głosem wybranych ptaków odlatujących do ciepłych krajów tj: jaskółka, wilga złocista, kukułka, słowik, bocian. Kształciły swoją uwagę podczas słuchania opowiadania pt. "O gościach, co nie przyszli na ucztę", układały obrazki do wysłuchanej historyjki i dobierały do nich odpowiednią cyfrę, przeliczały liczebnikami porządkowymi. Poszerzyły swój słownik o nowy wyraz: klucz i poznały jego wieloznaczność, bawiły sie do muzyki z Klanzy "Samoloty". W trakcie wykonywania pracy plastycznej utrwaliły sobie kierunki w przestrzeni: pod, nad, z lewej, z prawej strony, w środku, gdzie zgodnie z instrukcją nauczyciela przyklejały pokolorowane ptaszki na kartce z karmnikiem. Zajęcie było bardzo urozmaicone i dzięki temu bardzo ciekawe dla dzieci. Na przyszłych zajęciach dzieci zapoznają się z ptakami przylatującymi do nas i tymi, które pozostają u nas na zimę. Na zdjęciu dzieci przy pracy.


2009-11-18 | "Mikroby w ataku" - show

Dzisiaj dzieci z Pracowni IV i V  przedstawiły show o mikrobach i wirusach - dla rodziców, gości i swoich młodszych kolegów. Była inscenizacja pt. "Wojna z mikrobami", rozwiązywanie zagadek słownych i smakowych, tańce i wiersze związane z tematyką zdrowotną, a także quiz pt. „Dbam o zdrowie”. Głównym celem tego przedsięwzięcia było kształtowanie u dzieci postawy prozdrowotnej, przezwyciężanie uprzedzeń do niektórych sałatek i surówek, zachęcanie dzieci do spożywania owoców i warzyw. Wszystkie dzieci świetnie się bawiły. Do zabawy były angażowane  też maluszki, które z "Czarodziejskiego woreczka" losowały różne przedmioty codziennego użytku, potrzebne do utrzymania czystości i musiały je nazwać i podać, do czego służą. Najśmieszniejszym momentem było "Ubieranie maluszka", gdzie starszaki musiały się wykazać dobrze opanowanymi czynnościami samoobsługowymi. Przedszkolaki utrwaliły także nazwy warzyw i owoców w trakcie rozwiązywania zagadek smakowych. Program artystyczny przygotowały: Pani Jola z Paną Małgosią, przy współpracy z Panią Lidką - naszą rytmiczką.


2009-11-18 | Masaż terapeutyczny

W Pracowni III odbyło się zajęcie pokazowe "Dbam o zdrowie", na które przybyła mama Kacperka, znana fizjoterapeutka. Pani Marta prezentowała masaż dla malutkich i starszych dzieci z objaśnieniem każdego ruchu podczas wykonywania pokazu na miękkiej lalce. Dzieci zapoznały się z ciekawymi propozycjami terapeutycznymi, które zapamiętały np. zatykanie nosa, dmuchanie, oklepywanie bardzo delikatnie dłońmi. Dzieci zobaczyły akcesoria, plansze i brały udział w dyskusji. Nauczyły sie numerów telefonów alarmowych. Dzieci dzieliły się wrażeniami i mogły same doświadczać masażu i reanimacji na lalkach i misiach.


2009-11-16 | „ Mamo, Tato, wolę wodę”

W dniach od 16 do 20 listopada dzieci z Pracowni II pod kierunkiem Pani mgr A. Wilk i Pani mgr B. Oczoś realizują  ogólnopolską kampanię edukacyjną pod hasłem „ Mamo, Tato, wolę wodę” na rzecz picia wody. Celem akcji jest propagowanie zdrowego odżywiania i picia wody, ukazania dzieciom znaczenia wody w życiu człowieka i całego ekosystemu oraz kształtowania postawy dbania i ochrony środowiska naturalnego. Dzieci poznają temat w oparciu o pomoce i materiały edukacyjne uznane przez MEN.  Patronat honorowy akcji to Ministerstwo Zdrowia, patronat merytoryczny Instytut Matki i Dziecka.


2009-11-13 | Zajęcia koleżeńskie

Pani Małgosia poprowadziła dla dzieci z IV i V pracowni ćwiczenia gimnastyczne metodą zadaniową, do muzyki Kinezjologia Edukacyjna. Dzieci uczyły się naprzemiennych podskoków i podskoków obunóż, zwijały i ugniatały gazety. Najciekawszym dla przedszkolaków ćwiczeniem było rysowanie palcami stóp po kartce papieru i kreślenie kresek w różne strony. Zajęcie bardzo się podobało dzieciom. Zobaczcie jak sobie radzą z rysowaniem palcami stóp.


2009-11-12 | Zajęcia koleżeńskie

Przedszkolaki z IV i V pracowni oglądnęły prezentację p/h "Grzyby jadalne", gdzie zapoznały się z niektórymi grzybami jadalnymi, tj.: gołąbek, koźlarz, kania, podgrzybek, borowik, gąska, maślak, opieńka i pieczarka. Rozwiązywały zagadki o grzybach. Wysłuchały  opowiadania W. Sutiejewa pt. "Pod grzybem", gdzie układały w kolejności zdarzeń historyjkę obrazkową. Bawiły się do piosenki „Zbieramy grzyby” i nauczyły się układu tanecznego „Szota”. W części plastycznej przedszkolaki w czterech grupach - na przygotowanej sylwecie grzyba projektowały - malowały krajobraz jesienny i ozdabiały grzybka wydartymi liśćmi z gazet. Grzyby wyszły przepięknie i wszystkie dzieci otrzymały pochwałę, a prace można podziwiać w holu Przedszkola. Zajęcia poprowadziły: Pani Jola i Pani Małgosia.


2009-11-12 | Akademia Zdrowia

Pani Agatka i Pani Ala zorganizowały dla dzieci, rodziców i zaproszonych gości „Akademię Zdrowia” Uroczystość rozpoczęła się od występu dzieci: tańców, piosenek, wierszy związanych ze zdrowym odżywianiem, uprawianiem sportów, utrzymywaniem czystości. Po występie odbyła się prezentacja przygotowana przez zaproszonych gości nt. zachowania się podczas ugryzień, oparzeń, odmrożeń. W trakcie pokazu slajdów dzieci dowiedziały się bardzo ważnych rzeczy: zobaczyły naukę podstawowych czynności udzielania pierwszej pomocy.


2009-11-09 | Zajęcia koleżeńskie w IV Pracowni

Dzisiaj Pani Jola  poprowadziła zajęcia koleżeńskie dla dzieci z IV i V pracowni. Dzieci oglądały prezentację pt. "Zwierzęta leśne", utrwaliły ich nazwy, sposób zimowania, zmianę futra na zimowy, itp. Rozwiązywały zagadki o tematyce jesiennej, słuchały wiersza Doroty Gellner pt. "Portret Pani Jesieni" i  opowiadania E. Ostrowskiej pt. "Bajka o jesiennym szalu". Poprzez zabawy ruchowe do piosenek o tematyce jesiennej odczuwały nastrój jesieni. W części plastycznej przedszkolaki miały okazję rozwijać swoją wyobraźnię i pomysłowość w wykonaniu portretu Pani Jesieni. Na zdjęciu Ola w roli Pani Jesieni zbiera do muzyki "koraliki-dzieci". Poprzez zastosowanie różnych metod zajęcia takie cieszą się dużym zainteresowaniem wśród dzieci.


2009-11-06 | Z życia ssaków

Dzisiaj Pani Jola poprowadziła zajęcia pokazowe dla dzieci z IV i V pracowni. Przygotowała dla nich prezentację multimedialną p/h "Życie ssaków". Dzieci zapoznały się z faktami z życia wybranych ssaków: tj: małpy Mandryle, Goryle, Leniwce, Żyrafy, Bobry, Niedźwiedzie polarne, Tygrysy, Dziobaki, i in. Dowiedziały się o miejscu występowania tych ssaków, sposobie poruszania, zdobywania pożywienia, wychowywania młodych. Najciekawszym z przedstawionych zwierząt był dla dzieci Dziobak, który posiada charakterystyczny, szeroki, płaski dziób z wieloma zakończeniami nerwowymi, umożliwiającymi mu dokładne wyszukiwanie pokarmu w mule. Ciekawostką dla dzieci było też to, że matka karmi młode dziobaki z dwóch obszarów skóry. Sami zobaczcie, jak Dziobak pięknie prezentuje się w wodzie, gdzie spędza większość swojego czasu.


2009-11-06 | Zakończenie akcji na rzecz schroniska "Kundelek"

6 listopada zakończyła się w naszym Przedszkolu akcja na rzecz Rzeszowskiego Schroniska Kundelek. Podczas zbiórki zebrano karmę dla piesków, kotów oraz koce i miski. Akcję zorganizowały nauczycielki z Pracowni I i II - Barbara Oczoś, Anna Wilk, Małgorzata Sobkowiak. Jak co roku, wszystkie zebrane rzeczy odebrała od nas Pani J. Wieliczko, która pracuje w schronisku Kundelek. Przy okazji opowiedziała dzieciom jak wygląda praca w schronisku i jak należy opiekować się swoimi czworonogami. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z Pracowni I, II i IV, które na koniec zrobiły pamiątkowe zdjęcie.


2009-11-04 | Uzyskanie Certyfikatu

4 listopada 2009 roku nasze Przedszkole otrzymało kolejne wyróżnienie tj Certyfikat przyjęcia do Wojewódzkiej Sieci Szkół promujących zdrowie. Uroczyste wręczenie odbyło się w sali kolumnowej Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, wręczenia dokonał Podkarpacki Kurator Oświaty Pan Jacek Wojtas. Nasze Przedszkole dumnie reprezentowali: Pani Dyrektor mgr Alicja Bialic, koordynator promocji zdrowia w Przedszkolu Nr 34, Pani mgr Anna Wilk oraz wychowanek naszego przedszkola Kacper Jednacz z Pracowni II wraz ze swoją mamą Panią Aliną Jednacz.


2009-11-04 | Zajęcia koleżeńskie

Od drugiego listopada Pani Jola i Pani Gosia prowadzą cykl zajęć koleżeńskich o tematyce przyrodniczej. Dzisiaj dzieci z pracowni IV i V słuchały opowiadania H. Bechlerowej pt. „Jak Kolczatek szukał mieszkania” w oparciu o historyjkę obrazkową. Przedszkolaki poszerzyły swój słownik o nowy wyraz: chochoł – dowiedziały się, po co i do czego potrzebny jest chochoł, utrwaliły wiadomości na temat zwierząt zasypiających na zimę.


2009-11-04 | Urodziny Kasi

W dniu 4.11.2009r. dzieci założyły urodzinowe czapeczki i zaśpiewały tradycyjne 100 lat na cześć Kasi. Następnie składały indywidualne życzenia, gdzie były częstowane słodyczami. Uroczystość trwała nieprzerwanie, gdyż koleżanki i koledzy z grupy śpiewali piosenki, recytowali wiersze, a także zadawali zagadki. Dzień urodzin pozwolił na zacieśnienie przyjaźni w grupie i poznanie siebie nawzajem.


2009-11-03 | Wycieczka na pocztę

Pani Bogusia zabrała dzieci na wycieczkę do pobliskiej Poczty Polskiej. Dzieci zachowywały się cicho, obserwowały pracę pani za okienkiem: przyjmowanie przekazów, ważenie paczek, stemplowanie znaczków na listach. Dzieci zobaczyły również plakaty o możliwości oszczędzania pieniędzy oraz kalendarze na rok 2010, a także poznały słowa: przesyłka, adresat.


2009-11-02 | Zajęcia koleżeńskie

Dzisiaj Pani Jola poprowadziła zajęcie koleżeńskie dla dzieci z V pracowni. Dzieci oglądały teatrzyk sylwet pt. "U jeża kuśnierza". Celem zajęcia było: poszerzenie wiadomości o zwierzętach przygotowujących się do zimy i zasypiających na zimę, rozwijanie nastawień spostrzeżeniowo-empatycznych przez dostarczenie wzorów poprawnego prowadzenia konwersacji, wyrabianie motywacji działaniowych przez wdrażanie do świadomego okazywania grzeczności kolegom, zdobywanie umiejętności analizowania treści utworu, próba nadania tytułu, ćwiczenie narządów mowy – poprawne wymawianie grup spółgłoskowych, wzbogacenie słownika dzieci o termin kuśnierz.


2009-11-02 | Odwiedziny szczeniaka

Dzisiaj przedszkolaki z IV Pracowni miały okazję nauczyć się podstawowych zasad sprawowania prawidłowej opieki nad małym szczeniaczkiem. Uczyły się prawidłowego trzymania pieska, aby nie wyrządzić mu krzywdy, i wesołej zabawy. Dowiedziały się, że pieski, tak jak dzieci - też lubią zabawę. Wymagają także wizyt u weterynarza, szczepień ochronnych. Dzieci utrwaliły sobie, że nigdy nie wolno zaczepiać obcego psa. Zajęcia z żywym pieskiem bardzo spodobały się dzieciom, czego dowodem są ich uśmiechnięte buźki.


2009-10-30 | Kopciuszek

Dzisiaj przedszkolaki z II, IV i V pracowni w Domu Kultury oglądały sztukę teatralną w wykonaniu grupy teatralnej  z  Warsztatów Terapii Zajęciowej z Przeworska.  Były piękne stroje, wystrój sali, mnóstwo rekwizytów, a nawet efekty specjalne w postaci dymów. Dzieciom bardzo podobała się sztuka w wykonaniu młodzieży niepełnosprawnej i nagrodziły aktorów gromkimi brawami. Dzieci rozwiązywały zagadki słowne, zapoznały się z nowymi  słowami: narrator i herold. W podziękowaniu za zaproszenie i włożony trud młodzi aktorzy zostali obdarowani przez nasze przedszkolaki słodyczami. Zobaczcie zdjęcie z balu Kopciuszka z księciem.

Było super! Dziękujemy za zaproszenie.


2009-10-30 | Mamo, tato - wolę wodę!

Przy udziale promotora zdrowia Mariusza Sobkowiaka dzieci z pracowni I rozpoczęły cykl zajęć w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej na rzecz picia wody. Promotorem merytorycznym jest Instytut Matki i Dziecka, a patronatem honorowym Ministerstwo Zdrowia. Z uwagi na to, że woda w żywieniu dziecka powinna być najważniejszym płynem z powodu jej fizjologicznego działania oraz ponieważ zdrowe nawyki jedzenia i picia powinno się kształtować w jak najwcześniejszym okresie życia człowieka – to zajęcia te będą miały na celu propagowanie picia wody przez dzieci. Dzieci otrzymały przygotowane przez organizatorów tej akcji zeszyty ćwiczeń, a rodzice materiały informacyjne.


2009-10-28 | Gdzie można kupić meble?

Maluchy z pracowni I odwiedziły sklep meblowy. Dowiedziały się, gdzie można kupić różne meble. Poznały także nazwy mebli kuchennych, stołowych, sypialnych, itp. Mogły również pokazać meble, które najbardziej im się podobały i które chciałyby mieć w swoim domu.


2009-10-27 | Wizyta w aptece

Na zaproszenie p. mgr Musik, dzieci z pracowni I odwiedziły aptekę. Podczas pogadanki z panią magister dowiedziały się o zasadach bezpieczeństwa w postępowaniu z lekami. Zobaczyły również małe laboratorium do przygotowywania niektórych leków. W nagrodę za grzeczne zachowanie wszystkie dzieci otrzymały książeczki do kolorowania i chusteczki higieniczne.


2009-10-26 | Wycieczka do piekarni

Dzieci z pracowni I odwiedziły piekarnię „Łepik”. Dowiedziały się, jak się wypieka pieczywo oraz różnego rodzaju ciasta drożdżowe. Zobaczyły urządzenia oraz formy służące do wypieków, a także olbrzymie piece. Największe zainteresowanie wzbudziły duże kadzie do mieszania ciasta oraz bardzo długa stolnica.


2009-10-26 | Z wizytą w Aptece

Przedszkolaki z Pracowni III odwiedziły pobliską aptekę przy ul. Rejtana. Pani Farmaceutka podjęła z dziećmi rozmowę nt dbania o zdrowie, zabezpieczania organizmu przed przegrzaniem i wyziębieniem. Wyjaśniła, iż podczas przeziębienia należy zasłaniać buzię chusteczką i wycierać nos, aby ułatwić oddychanie – w nagrodę za przybycie rozdała dzieciom chusteczki i kalendarze oraz pytała dzieci jak trzeba dbać o zdrowie.


2009-10-23 | Zajęcia otwarte dla rodziców

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się zajęcia pokazowe z gimnastyki korekcyjnej, które prowadził Pan Jacek Czerkowicz. Celem tych zajęć było ukazanie różnych sposobów pracy z dzieckiem wymagającym korekty wad postawy oraz dobór odpowiednich ćwiczeń w zależności od rodzajów wad. Chętnych rodziców prosimy o dokonanie zapisów dzieci u pań w poszczególnych pracowniach. Serdecznie zapraszamy!


2009-10-23 | Zajęcia z kynoterapii

Po raz pierwszy w naszym przedszkolu dzieci mają możliwość uczestniczyć w zajęciach odpłatnych z wyszkolonym psem, prowadzonym przez wykwalifikowanego terapeutę. Zajęcia te mają na celu stworzenie pozytywnego kontaktu pomiędzy uczestnikami a psem. W trakcie spotkania (ukierunkowanego przez prowadzącą) dzieci przyzwyczajają się do kontaktu z psem, głaszczą go, wydają polecenia. Zajęcia takie mają za zadanie dostarczenie dzieciom pozytywnego ładunku emocjonalnego, satysfakcji z obcowania z psem, przełamują lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów i postrzegania. Spotkanie z psem będzie prowadzone w naszym przedszkolu cyklicznie: raz w miesiącu i mają formę spotkań pracy grupowej.


2009-10-23 | Gryziemy marchewki

Pani Małgorzata, bakteriolog i epidemiolog przeprowadziła pogadankę z dziećmi z pracowni I nt. konieczności spożywania owoców i warzyw. Dzieci dowiedziały się dlaczego jest ważną rzeczą, aby owoce i niektóre warzywa takie, jak np. marchewki spożywały gryząc w całości. Pani Małgosia przygotowała kawałki marchewek, które dzieci mogły na miejscu spożyć. Nagrodą za praktyczną naukę gryzienia marchewek była wspólna zabawa oraz kolorowe naklejki.


2009-10-22 | W lecznicy zwierząt "Amalgamat"

Pani Bogusia Majka zorganizowała wycieczkę do lecznicy zwierząt "Amalgamat". Dzieci zapoznały się z akcesoriami do niesienia pomocy przez pracujących tam lekarzy, wagą do ważenia, planszami ważności szczepień dla zwierząt, a w szczególności przeciw wściekliźnie. Przyjazny wystrój i atmosfera wprowadziły dzieci do zastanowienia się przed natychmiastowym zakupem zwierzęcia, gdyż istnieje jeszcze odpowiedzialność i cierpliwość oraz kształtowanie wytrwałości.


2009-10-21 | Pasowanie na przedszkolaka

Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka, rozpoczęły dzieci z Pracowni II wierszem: "Każdy pięknie dziś ubrany, uśmiechnięty, uczesany. Dzień ten w sercach nam zostanie, bo dziś będzie pasowanie. Po części artystycznej dzieci powtarzały tekst ślubowania, a następnie zostały przyjęte do grona przedszkolaków Publicznego Przedszkola Nr 34. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy i legitymacje.  


2009-10-21 | Ogólnopolska Kampania Edukacyjna p/h "I Ty możesz zostać bohaterem"

Na zaproszenie Pani Agaty i Pani Ali nasze przedszkole odwiedziła firma Vision Polska, która jako główny pomysłodawca i koordynator promowała Ogólnopolską Kampanię Edukacyjną p/h „I Ty możesz zostać bohaterem” - przeprowadziła w naszym przedszkolu akcję, mającą na celu ukazanie zagrożeń na placu zabaw, w domu, przedszkolu oraz na ulicy. Dzieci nabyły wiedzę odnośnie postępowania w takich sytuacjach, poznały numery alarmowe na Pogotowie, Straż Pożarną oraz Policję. Dzieci z wielkim zainteresowaniem obejrzały projekcję komiksu przy użyciu profesjonalnego kina mobilnego. Na zakończenie imprezy zostały wykonane pamiątkowe zdjęcia.


2009-10-20 | Rośliny tropikalne

Dzisiaj starszaki oglądały przepiękne zdjęcia, przedstawiające bogatą roślinność Sumatry i Borneo. Zapoznały się z niektórymi nazwami roślin, ich wyglądem, tj: Raflezja, Hydnora Aficana, Dziwidło Olbrzymie, Welwiczia Przedziwna i wiele innych. Dowiedziały się, że niektóre rośliny pasożytują na innych roślinach. Z pośród wszystkich przedstawionych roślin najbardziej spodobała się dzieciom Smocza Lilia, która rośnie na Cyprze i Bałkanach. Jej znakiem rozpoznawczym jest oryginalna barwa, ale też nieprzyjemny zapach, zwabiający muchy. Prezentacje przygotowała dla dzieci jak zwykle Pani Jola. Sami zobaczcie jak pięknie wygląda Smocza Lilia.


2009-10-19 | W sklepie ze zniczami

Dzieci z III Pracowni pod opieką Pani Bogusi zwiedziły pobliski pawilon ze zniczami, zapoznały się z różnym asortymentem zniczy, lampionów, ich wielkością, kolorem, kształtem i przydatnością jaką jest pamięć po tych, którzy od nas odeszli... Pani Renata, właścicielka pawilonu podziękowała za przybycie.


2009-10-15 | Udział w konkursie plastycznym

Dzieci z IV i V pracowni pod opieką Pani Joli i Pani Małgosi rysowały prace plastyczne do konkursu p/h "Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły". Z każdej grupy panie wybrały najciekawsze i najładniejsze prace, które zostaną wysłane na adres organizatora konkursu: Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!


2009-10-15 | Odwiedziny

Do naszej Pracowni III przyszła dawna absolwentka przedszkola Pani Sylwia, która opowiadała jak było 25 lat temu (drewniane leżaki, grube porcelitowe kubki i szare zabawki). Zaznaczyła widoczne przemiany i różnice. Rozmawiała z chętnymi dziećmi. Następnie zaciekawiła dzieci czytaniem bajki "O Kopciuszku", a następnie bawiła się z dziećmi w zabawy kołowe i gry stolikowe.


2009-10-09 | Wycieczka do Pizzerii "Bartolini"

Dzieci z Pracowni I udały się do pobliskiej pizzerii „Bartolini”, gdzie w praktyczny sposób uczyły się kulturalnego zachowania i spożywania posiłku w miejscach publicznych. Dzieci z dużym apetytem degustowały pizzę przygotowaną specjalnie dla nich przez kucharza.


2009-10-09 | Spotkanie z policjantami

Na zaproszenie Pani Joli i Pani Małgosi przedszkolaki spotkały się z policjantami z pobliskiej Komendy Policji, którzy przybliżyli tematykę z ruchu drogowego. Dzieci utrwaliły sobie prawidłowe zasady uczestniczenia w ruchu drogowym z osobą dorosłą. Starszaki mogły pochwalić się znajomością niektórych znaków drogowych, zadawały mnóstwo pytań gościom. Spotkanie to było bardzo pouczające, i z pewnością przyczyni się do bezpiecznego i prawidłowego zachowania się przedszkolaków w ruchu drogowym.


2009-10-08 | Odwiedziny w sklepie spożywczym

8 października dzieci z Pracowni I odwiedziły sklep spożywczy „Niwex”, w którym mogły oglądać regały z różnymi towarami i przypominać sobie ich nazwy. Największe zainteresowanie wzbudziły regały ze słodyczami i napojami, które często dzieci przynoszą do przedszkola. Dzieci uczyły się również właściwego zachowania w sklepie, które dotyczyło nie dotykania artykułów, których nie kupują.


2009-10-08 | Zwiedzanie sklepu Lider Price

Dzieci z Pracowni III z Panią Bogusią M. wybrały się do sklepu Leader Price, w którym jest stoisko warzywne, gdzie mogły zobaczyć szeroki asortyment, bogactwo aromatu, kolorów owoców południowych i rodzimych, a także warzyw. Dzieci najbardziej interesowały sie kiwi i bananami. Nasze jabłka również prezentowały się kusząco.


2009-10-07 | Przedszkolaki w pasmanteri

7 października dzieci z Pracowni I odwiedziły pasmanterię, w której znajduje się również punkt krawiecki. Pani prowadząca tę działalność zapoznała dzieci ze swoją pracą krawcowej i pokazała różną pasmanterię i sposób wykorzystywania jej w galanterii. Dzieci szczególnie zainteresowały się kolorowymi nićmi zwanymi muliną służącymi do wyszywania serwetek.


2009-10-07 | Audycja muzyczna dla przedszkolaków

Filharmonia im. A. Malanowskiego w Rzeszowie przygotowała dla dzieci całoroczne spotkania muzyczne. Pierwsza audycja była z cyklu "Muzyczne pory roku". Dzieci słuchały odgłosów jesieni, wykonywanych na różnych instrumentach muzycznych.


2009-10-06 | Zwiedzanie sklepu zoologicznego
Maluszki odwiedziły sklep zoologiczny, w którym najbardziej podobały się im małe króliczki i morskie akwarium. Dzieci nie tylko oglądały zwierzątka, rybki oraz ptaki, ale także zostały pouczone o obowiązku właściwej opieki i troski nad każdym żywym stworzeniem, które chcą mieć w domu.

2009-10-06 | Groźne morskie stworzenia

Dzisiaj dzieci z Pracowni IV zapoznały się z groźnymi mieszkańcami wód. Zobaczyły m. in. Skorpenę, Szkaradnicę ,Skrzydlicę, Mureny, Płaszczki, Jeżowce, Węże morskie i Rekiny, które występują w większości oceanów i mórz tropikalnych. Wiedzą jak wyglądają, gdzie się mogą ukrywać i jak zdobywają pożywienie. Przedszkolaki miały możliwość poszerzyć swoją wiedzę dzięki prezentacji przygotowanej przez Panią Jolę.


2009-10-05 | Maluchy na skrzyżowaniu

Przedszkolaki z Pracowni I udały się na pobliskie skrzyżowanie, na którym obserwowały ruch uliczny. Ta poglądowa wycieczka ułatwiła im dalszą naukę w przedszkolu nt. bezpiecznego poruszania się po drogach.


2009-10-05 | Teatr Skrzat przedstawia

Teatr Skrzat przedstawił dla dzieci sztukę pt. "Przygody Okruszka". Sztuka teatralna jest zawsze z radością przyjmowana przez małe dzieci, gdyż ukazuje sytuacje i zdarzenia życia codziennego. Widowiska lalkowe pozwalają wprowadzić dziecko w najbardziej nawet fantastyczny świat bajek, w którym grają obok siebie nie tylko ludzie, lecz także przedmioty. Wszystko to przyczynia się do rozwijania wyobraźni i fantazji dziecka, rozwijania zdolności myślenia i mowy, a także do budzenia w nim szlachetnych i wzniosłych uczuć.


2009-10-02 | Życie Rafy koralowej w Morzu Czerwonym

Dzisiaj przedszkolaki z IV Pracowni poznały życie Rafy koralowej w Morzu Czerwonym. Zobaczyły przepiękną prezentację multimedialną, przygotowaną praz Panią Jolę. Podziwiały zwierzęta żyjące na rafie koralowej, ryby i roślinność. Zapoznały się z niektórymi nazwami ryb: np. Ustniczek Cesarski i Królewski, Błazenek, Żółw Szylkretowy, i in. Najbardziej spodobały im się różnokolorowe gąbki i koralowce.


2009-10-01 | Odwiedziny w Cukierni "Mikołaj"

1 października dzieci z Pracowni I odwiedziły cukiernię „Mikołaj”, w której nie tylko podziwiały pachnące słodkości, ale także degustowały ciastka, którymi zostały poczęstowane przez właściciela cukierni. Zadowolone i uśmiechnięte podziękowały za słodką niespodziankę.


2009-10-01 | Film edukacyjny: Modliszki

Dzieci z Pracowni IV zapoznały się z życiem modliszek. Zobaczyły film edukacyjny pt. "Modliszki pod mikroskopem". Miały możliwość obserwacji, porównania, oglądały sposób zdobywania pożywienia, poruszania się, oraz kamuflażu. Wiedzą, że Modliszka potrafi doskonale się ukryć w otaczających ją liściach. Atakuje z zasadzki owady, które siadają na kwiatach w poszukiwaniu pyłków.


2009-09-30 | Czas na owocową sałatkę

Dzieci z Pracowni I wraz ze swoją panią Małgorzatą Sobkowiak w sposób praktyczny uczyły się, jak przygotować sałatkę z owoców przyniesionych przez dzieci. Dzieci uczyły się posługiwać bezpiecznymi nożami, krojąc na części wybrane przez siebie owoce. W ten sposób przygotowana sałatka owocowa smakowała maluchom.


2009-09-29 | Wycieczka do Oddziału Prewencji Policji w Zaczerniu

Dzieci z pracowni IV i V pod opieką Pani Joli i Pani Małgosi odwiedziły Oddział Prewencji Policji w Zaczerniu. Zobaczyły z bliska radiowóz policyjny z uruchomionymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Słuchały pilnie, jak tatuś Jeremiasza - który też jest policjantem, opowiadał i przybliżał tematykę zawodu policjanta. Jednak największą atrakcją okazał się policyjny wóz bojowy, gdzie każdy mógł do niego wsiąść i poczuć się jak prawdziwy policjant. Następnie dzieci udały się na strzelnicę, gdzie słuchały, na czym polega i jak wygląda nauka strzelania. Miały także okazję z bliska zobaczyć a nawet dotknąć pistolet, niektórzy z przedszkolaków śmiało pozowali do kamery z pistoletem w dłoniach. Dzieci oglądały tarcze strzelnicze wykorzystywane przez policjantów do nauki strzelania. Kolejnym punktem programu było spotkanie z psami policyjnymi do zadań specjalnych. Przewodnik psa poinformował dzieci, jak należy się zachować się w kontakcie z psem, omówił również postawy obronne, jakie należy przybrać w przypadku ataku groźnego psa. Przedszkolaki miały możliwość oglądania zdalnie sterowanego robota, dzięki któremu rozbraja się ładunki wybuchowe. Na koniec wizyty dzieci zaprezentowały się w krótkim występie artystycznym: zaśpiewały piosenkę pt. "Pan Policjant", jak również recytowały wiersz o prawidłowym przechodzeniu przez jezdnię oraz wręczyły na ręce Pana Wojciecha podziękowania i słodkie serca dla niego i Pana Komendanta. Zadowolone i uśmiechnięte opuszczały Oddział Prewencji. Serdecznie dziękujemy wszystkim policjantom, którzy nas tak gościnnie i serdecznie przyjęli. Pozdrawiamy serdecznie i do zobaczenia!


2009-09-29 | Maluchy zwiedzają stragany

Jesień obfituje w owoce i warzywa, dlatego 29 września, dzieci z Pracowni I udały się na pieszą wycieczkę na ulicę Podwisłocze. Oglądając znajdujące się tam stragany z darami jesieni, uczyły się rozpoznawać wystawione warzywa i owoce.


2009-09-28 | Wycieczka do sklepu zoologicznego

Dzieci z Pracowni III wybrały się na wycieczkę pieszą do sklepu zoologicznego. Pod okiem wykwalifikowanej kadry obserwowały różnorodne zwierzątka: m.in. rybki akwariowe z pełnym wyposażeniem akwarium, gady, płazy oraz ssaki: myszki, szynszyle i króliczki. Z zaciekawieniem oglądały różnorodną karmę dla zwierzątek, naczynia i pojemniki potrzebne zwierzątkom, jak również dowiedziały się o środkach czystości. Dotykały i porównywały smycze, kagańce i różnego rodzaju akcesoria dla zwierząt. Przekonały się, jak wielka odpowiedzialność spoczywa na człowieku w momencie zakupu zwierzątka.


2009-09-21 | Maluszki uczą się przepisów ruchu drogowego

Pani Bogusia zabrała dzieci z Pracowni III na skrzyżowanie. Dzieci doskonaliły chodzenie w parach, obserwowały ruch uliczny. Zapoznały się z sygnalizacją świetlną, gdzie uczyły się sprawnego przechodzenia po pasach. Zaznajomiły się z kolorem światła, na jakim należy przechodzić, dowiedziały się, że na przejściu pod żadnym pozorem nie należy przejeżdżać rowerem, tylko zejść z niego i go prowadzić. Dzieci z tej wycieczki wróciły bogatsze o nowe doświadczenia i pełne wrażeń!


2009-09-15 | Wycieczka na skrzyżowanie

Dzisiaj starszaki z IV i V pracowni pod opieką Pani Joli i Pani Małgosi odbyły wycieczkę na skrzyżowanie. Przeszły ulicami miasta wokół swojego przedszkola. W trakcie wcześniej prowadzonych zajęć i własnych obserwacji, utrwaliły sobie podstawowe zasady ruchu drogowego i połączyły je z działaniem. Należy pamiętać, że dzieci trzeba „uzbroić” w umiejętności i nawyki bezpiecznego zachowania się na drogach, także rozwijać ich wyobraźnię, myślenie przyczynowo-skutkowe, uwagę, orientację przestrzenną i czasową oraz spostrzegawczość wzrokową, bo najistotniejsze w wychowaniu komunikacyjnym jest wyrobienie ostrożności u dzieci i uczulenie ich na istniejące zagrożenie na ulicy. Uświadamiając im następstwa własnego działania oraz obrazowo ukazując konsekwencje powodujemy świadome przestrzeganie zasad zachowania się na drogach.


2009-06-22 | Wycieczka do Medyni Głogowskiej

Dzisiaj odbyła się wycieczka w okolice Medyni Głogowskiej p/h „Aby zdrowym być, trzeba zdrowo żyć”. Organizatorem tej akcji było Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości” przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Rzeszowa. Starszaki pod opieką Pani Ali i Joli miały możliwość zobaczyć zagrodę garncarską i m. in. piece do wypalania garnków z gliny.  Po starych, zabytkowych chatach oprowadzał Pan Andrzej, który opowiadał w bardzo barwny i ciekawy sposób. Pokazywał różne stare przedmioty codziennego użytku, omawiał do czego one służyły. Niektóre sprzęty przedszkolaki zobaczyły po raz pierwszy. Najciekawszym momentem było jednak samodzielne lepienie w glinie pod okiem mistrza. Dzieci ulepione przez siebie rzeczy wzięły do przedszkola. Panie dostały na pamiątkę pobytu piękne flakoniki z gliny na kwiaty, a dla pani dyrektor pan Andrzej zrobił skarbonkę, aby uzbierała pieniążki na drugą taką świetną wycieczkę. Na zakończenie wycieczki dzieci zrobiły zakupy glinianych pamiątek w sklepiku. BYŁO SUPER! PRZYJEDZIEMY TAM ZA ROK!!!


2009-06-19 | Pożegnanie starszaków

Dzisiaj wszystkie starszaki żegnały się z paniami, kolegami i przedszkolem, gdzie spędzili swoje ostatnie 3 lata. Dzieci dziękowały swoim paniom za wychowanie, opiekę, zabawę i naukę. W krótkim programie artystycznym dzieci zaprezentowały swoje umiejętności aktorskie. Na twarzach wielu rodziców pojawiło się wzruszenie. Po części artystycznej  nadszedł czas na podziękowania dzieciom i rodzicom naszego przedszkola za szczególne zaangażowanie na rzecz placówki. Ostatnim punktem było wręczenie dzieciom pamiątek. W tym roku były to: czapki, pamiątkowe tablo oraz książeczki. Pani  dyrektor w imieniu całego personelu przedszkola złożyła dzieciom życzenia i wspólnie z nauczycielkami wręczyła upominki.

Na nowej drodze życia - drodzy wychowankowie życzymy Wam samych sukcesów w szkole! Pamiętajcie o nas!


2009-06-09 | Ciekawostki z głębin morskich

Przedszkolaki z IV Pracowni miały dzisiaj bardzo ciekawe zajęcia, z wykorzystaniem wiadomości z Internetowej Encyklopedii, które przygotowała dla nich Pani Jola. Oglądały galerię zdjęć, przedstawiających różnorodne morskie stworzenia, które zamieszkują niedostępne głębiny. Zobaczyły niektóre gatunki skorupiaków, oglądały: małże, krewetki, rozgwiazdy i kraby - utrwaliły sobie ich nazwy, wygląd i kolor. Najbardziej spodobały im się rozgwiazdy, które na zdjęciach miały piękne kolory i kształty.


2009-06-08 | Wizyta w Szkole Podstawowej

Dzisiaj starszaki z IV Pracowni odwiedziły Szkołę Podstawową Nr 23, gdzie na prośbę Pani Joli, zostały  zaproszone na lekcję pokazową do klasy pierwszej. Przedszkolaki zwiedziły szkołę, zobaczyły wyposażenie klasy, tablicę, ale najciekawsze dla nich było spotkanie ze starszymi kolegami, z którymi razem chodzili do przedszkola. Dzieci oglądały szkolne podręczniki i zeszyty, wysłuchały wiadomości o nauce i zachowaniu na lekcjach. Monisia nawet dźwigała szkolny tornister i sprawdzała, czy da radę go już za kilka miesięcy nosić. Było dużo śmiechu i radości. Uczniowie przygotowali dla przedszkolaków piękne kolorowe zakładki do książek, które im się przydadzą. Dziękujemy za zaproszenie! Lekcja była bardzo pouczająca!


2009-06-05 | Pasowanie starszaków na czytelnika

Dzisiaj w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się wielka uroczystość - pasowanie na czytelnika. Dzieci miały okazję wysłuchać utworu Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa", czytanego przez wszystkie Panie Dyrektorki i nauczycieli z przedszkoli. Pani Maria Gulak - kierownik Biblioteki wprowadziła dzieci w zagadki znanym wierszem: "Kto treść bajek zna dokładnie, ten szybko zagadkę odgadnie". Wszystkie dzieci błyskawicznie poradziły sobie z rozwiązaniem zagadek, potrafiły po przeczytanym fragmencie powiedzieć tytuł bajki i wymienić bohaterów, dopasowywały rekwizyt z różnych bajek do ich tytułów. Później dzieci uroczyście wygłosiły tekst pasowania na czytelnika. Były słodycze, soki i ciasteczka. Ale największym zainteresowaniem wśród przedszkolaków wzbudziła grupa Wataha z Tyczyna, tańcząca taniec Breakdance. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały dyplomiki z kolorową bajeczką. W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy sponsorom i organizatorom tej uroczystości!


2009-06-02 | Dni otwarte przedszkola

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyły się tzw: dni otwarte, gdzie każdy rodzic mógł przyjść ze swoją pociechą i zwiedzić placówkę. Na gości czekały cukierki i zabawy z wodzirejem. Przyszłe przedszkolaki bawiły się wspólnie ze starszymi kolegami. Największą atrakcją  dla dzieci była zabawa w basenie z piłeczkami i jazda samochodami. Odwiedziło nas 34 dzieci. Już niebawem spotkamy się z nimi pierwszego września.


2009-06-01 | Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to dzień świętowania wszystkich przedszkolaków. Z okazji ich święta dzieci brały udział licznych atrakcjach: konkursach i zabawach z udziałem orkiestry z wodzirejem. Niespodzianką dla przedszkolaków były słodkie upominki i kolorowani.


2009-05-27 | Warsztaty ekologiczne

27 maja w naszym przedszkolu dzieci z wszystkich pracowni brały udział w warsztatach ekologicznych. Zajęcie te prowadzili wolontariusze z fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych z Krakowa. Celem tych warsztatów było zapoznanie i zarazem utrwalenie widomości na temat ochrony roślin, szczególnie kwiatów objętych ochroną. Warsztaty te pochodzą z cyklu "Cztery pory roku przedszkolaka", który zawiera pakiet scenariuszy i pomocy niezbędnych do prowadzenia zajęć o tej tematyce.


2009-05-26 | Dzień Rodzica

Wszystkie przedszkolaki: te malutkie i te większe, zaprezentowały się w programach artystycznych z okazji Dnia Matki: śpiewały piosenki, mówiły wierszyki i tańczyły. Wzruszone mamy wraz z tatusiami wsłuchiwały się w słowa swoich pociech i podziwiali ich tańce.

Dla Was Kochani Rodzice ten wiersz:

 

Wymaluję na laurce czerwone serduszko,
ptaka co ma złote pióra i kwiaty w dzbanuszku.
Żyjcie Mamusiu i Tatusiu 100 lat albo dłużej,
bądźcie weseli i szczęśliwi, zdrowie niech Wam sprzyja.

Miejcie zawsze twarz uśmiechniętą,
i niech przez rok cały trwa to Wasze święto.

 

Zakończeniem tych uroczystości był słodki poczęstunek, który umilił wszystkim to cudowne spotkanie.


2009-05-18 | Spotkanie z autorką bajek

18 maja odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie z autorką bajek o ekologii Panią Władysławą Włudyką. Dzieci słuchały krótkich opowiadań o tematyce ekologicznej z nowej książeczki pt. "Muszelka", autorstwa Pani Władysławy. Spotkanie to miało na celu pogłębienie wiadomości dzieci na temat poszanowania przyrody, ale także promowania tej książeczki, którą dzieci mogły w porozumieniu z rodzicami zakupić, otrzymać dedykację i autograf od autorki.


2009-05-15 | Goście z oddziału przedszkolnego z Małej

W dniu 15.05.2009r. pracownia II z nauczycielką Barbarą Oczoś gościła dzieci z oddziału przedszkolnego w Małej. Wspólnie pojechaliśmy na spektakl do Teatru Maska. Oglądaliśmy sztukę pt. „Śpiąca Królewna”. Było to wielkim przeżyciem dla dzieci z Małej, które pierwszy raz uczestniczyły w odbiorze „żywego słowa”. Były zachwycone przedstawieniem, strojami, muzyką oraz samym pobytem w teatrze o czym świadczyła ich żywa reakcja i sposób odbioru spektaklu. Po powrocie z Teatru zaprosiliśmy dzieci wraz z nauczycielką Panią Elwirą na wspólną zabawę i poczęstunek do sali zajęć, abyśmy mogli jeszcze bardziej się zintegrować. Bardzo cieszyliśmy się z ponownego spotkania.


2009-05-13 | Film edukacyjny - świecenie owadów

Dzisiaj Pani Jola z IV Pracowni zapoznała dzieci ze zjawiskiem świecenia organizmów, pokazując film edukacyjny. Dzieci poszerzyły swój słownik o nowy, bardzo trudny wyraz: bioluminescencja. Dowiedziały się, że słowo bioluminescencja to świecenie organizmów, będąca wynikiem procesów w nim zachodzących. Przykładem takich stworzeń są świetliki, które przedszkolaki zobaczyły w „akcji”. Zobaczyły także to zjawisko wśród morskich jamochłonów, gąbek, mięczaków, skorupiaków, owadów i niektórych ryb. Film, jak zawsze zrobił na dzieciach duże wrażenie.


2009-05-12 | Międzyprzedszkolne Show piosenki polskiej i zagranicznej w Teatrze Maska, p/h "Przebojowe dzieci"

Nauczycielki z Przedszkola Publicznego Nr 34 w Rzeszowie: Alicja Koczela i Jolanta Obłój ogłosiły Międzyprzedszkolny Show piosenki polskiej i zagranicznej p/h „Przebojowe dzieci”, zadedykowanej władzom miasta Rzeszowa. Udział w tej akcji wzięło 17 przedszkoli rzeszowskich (Nr: 2, 4, 5, 8, 9, 11, 15, 17, 18, 22, 29, 34, 36, 37, 38, 40 i 43) i jedno Przedszkole z Połomii; w tym konkursie wystąpiło 28 dzieci-solistów. 

 

Celem tego show było:

·          poszukiwanie i rozwijanie talentów muzycznych i aktorskich,

·          integrowanie środowisk przedszkolnych.

 

                Oprawą konkursu był występ:

·          par tanecznych z Klubu Sportowego - „Gasiek”

·          baletu dziecięcego ze Studia Baletowego pod kierunkiem Pani Lajli Arifuliny

·          występ absolwentek Przedszkola Publicznego nr 34: Wiktorii i Patryka Bialic i Oliwki Skóra.

 

Na Show zostali zaproszeni goście:

Prezydent Miasta Rzeszowa - Pan TADEUSZ FERENC, Z-ca Prezydenta Miasta Rzeszowa - Pan HENRYK WOLICKI, Dyrektor Gabinetu Marszałka Wojewody woj.  Podkarpackiego - Pan WOJCIECH TRZASKA, Doradca Gabinetu Wojewody podkarpackiego Pan JERZY WIŚNIEWSKI, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa - Pan ZBIGNIEW BURY, Zastępca Dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Rzeszowa - Pani WIESŁAWA SZYMAŃSKA, Podkarpacki Kurator Oświaty - Pan JACEK WOJTAS, Starszy Wizytator Kuratorium Oświaty w Rzeszowie - Pani ANNA PIKIEL i Pani MARIOLA KIEŁBOŃ, Dyrektor Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie oraz Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Carpathia Festiwal w Rzeszowie - Pani ANNA CZENCZEK, która jako JURY oceniała zdolności wokalne i artystyczne dzieci, Wiceprezes Polskiego Sklepu  „Jedynka” S.A. - Pan GRZEGORZ MIERZEJEWSKI, Prezes Oddziału NSZZ „Solidarność” w Rzeszowie - Pan ALFRED KOPEĆ i Pani ANNA SZCZOŁKO, Prezes Zarządu „Resgraph” Sp. z. o.o. - Pan MACIEJ DZIURGOT, Petroinstal Serwis Sp. z o.o. - Pan mgr inż. WACŁAW BARNAT,

oraz

·          dyrektorzy rzeszowskich przedszkoli,

·          rodzice,

·          nauczyciele z poszczególnych Przedszkoli,

·          dzieci

Sponsorami nagród byli:

Ø          Rodzice z Pracowni IV i V PP nr 34

 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, ufundowane przez sponsorów z PP nr 34.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tego przedsięwzięcia.

Na zdjęciu nasza Emilka Mróz.

Zapraszamy już za rok!

 


2009-05-07 | Podsumowanie Międzyprzedszkolnego konkursu plastycznego

Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste podsumowanie Międzyprzedszkonego Konkursu Plastycznego p/h "Bohaterzy z naszych bajek", który ogłosiły: Pani Alicja Koczela i Pani Jolanta Obłój.

Celem konkursu było: przygotowanie dzieci do popularyzacji twórczości dziecięcej, promowanie dzieci uzdolnionych plastycznie i stwarzanie okazji do przedstawiania swoich możliwości twórczych, zaprezentowanie różnorodnych technik plastycznych oraz integrowanie środowisk przedszkolnych.

Do konkursu zgłosiło się 10 dzieci z 5 przedszkoli rzeszowskich, tj: PP nr 11, 28, 32, 34 oraz 40. Na zaproszonych gości czekała niespodzianka. Dzieci i rodzice mogli podziwiać balet w wykonaniu m. in. naszych byłych absolwentów. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w tym konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Rodzicom, dzieciom i gościom, którzy przyczynili się do uświetnienia dzisiejszego spotkania serdecznie dziękujemy.


2009-05-06 | "One, two, three... z angielskim na Ty"

W dniu 6 maja 2009r. odbył się w naszym przedszkolu Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki w języku angielskim, w którym wzięły udział dzieci z PP Nr: 3, 18, 22 oraz 34. Przegląd zorganizowała pani Barbara Oczoś. Dzieci pięknie zaprezentowały przygotowane piosenki i wykazały się dobrą znajomością języka angielskiego. Na zakończenie otrzymały dyplomy i drobne upominki.


2009-04-30 | "Tęczowe zabawy"

Pani Ewa przeprowadziła zajęcia otwarte dla rodziców. Celem zajęć było uwrażliwienie dzieci na problem przestrzegania zasad, norm grupowych panujących w przedszkolu, uświadomienie dzieciom roli słów, które używają: nie lubię cię, brzydko rysujesz, itp., rozwijanie postaw wzajemnej akceptacji, tolerancji, integracji z grupą, jak również pobudzanie wyobraźni, samodzielności  w myśleniu. Podczas wielu zabaw "Nastroje i kolory", "Tęcza", "Tęczowa łąka", "Widzenie inaczej", "Nitka jedności" dzieci miały okazję do rozpoznawania i nazywania własnych stanów emocjonalnych, do poznania zjawiska przyrodniczego jakim jest tęcza, a także do  wzmacniania poczucia własnej wartości. Na zakończenie dzieci wykonały piękny plakat z różnymi kolorami tęczy. Pracę można było podziwiać w sali.


2009-04-30 | Wycieczka do zakładu szewskiego i sklepu

Pani Bogusia zabrała dzieci na wycieczkę do zakładu szewskiego i sklepu „Telefony”. Dzieci rozmawiały z personelem, zapoznały się z pracą szewca, zobaczyły takie akcesoria jak kopyto, klej szewski, maszyna do szycia. Zapoznały się z różnymi modelami telefonów komórkowych i stacjonarnych. Miały możliwość porównywania, zadawały pytania, nabywały umiejętności słuchania, nabierały szacunku do pracy ludzi innych zawodów, dzieliły się swoimi refleksjami.


2009-04-29 | „Opowieści łąki”

Dzieci z III Pracowni pod opieką Pani Bogusi Majki wykonały zielnik z roślin znajdujących się w ogrodzie przedszkolnym i na pobliskiej łące. Po wysuszeniu roślin wkładały je do koszulek, dobierały podpisy. Wysłuchały opowiadania pt. „Opowieści łąki”, oglądały zdjęcia biedronek, mrówek i pająków.


2009-04-28 | Dyżur Rodzica w Pracowni III

Pani Bogusia Majka zaprosiła Panią Dorotę Początek – fryzjerkę, która zaprezentowała najnowsze techniki strzyżenia, modelowania i nakładania kolorowych pasemek dla dziewczynek. Ozdabiała fryzury różnymi akcesoriami. Dzieci oglądały różne przybory fryzjerskie, zmywalne farby i maskary do włosów. Zajęcie bardzo podobało się dzieciom. Sami zobaczcie!


2009-04-24 | Zajęcie otwarte w IV Pracowni

Dzisiaj Pani Jola przeprowadziła zajęcie otwarte z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej pt. "Wycieczka do mikroświata". Dzieci zapoznały się z wyglądem i nazwą niektórych gatunków drapieżnych owadów żyjących w Polsce chrząszczy, ważek, muchówek i pluskwiaków, tj: Biegacz pomarszczony, Pływak żółtobrzeżek, Płoszczyca szara, Trzyszcz piaskowy, Mrówkolew pospolity, Łowik szerszeniak, Smukwa plamkowana, Ważka oraz Husarz władca. Oglądały sposób zdobywania pożywienia, kamuflażu, poruszania oraz utrwaliły sobie ich ogólną budowę. Zajęcia te bardzo spodobały się gościom i dzieciom z V Pracowni, które po raz pierwszy oglądały taką prezentację.


2009-04-22 | „Na łące"

Dzieci z pracowni III na zajęciach przygotowanych przez p. Ewę dowiedziały się o zwierzętach i kwiatach występujących na łące, oglądały w książkach i albumach przyrodniczych ilustracje przedstawiające łąkę, rosnące na niej kwiaty i żyjące tam zwierzęta. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały skaczące żabki, ślimaki i motylki. Całość umieściły na tablicy przed salą.


2009-04-21 | Poznajemy życie motyli

Dzisiaj przedszkolaki z IV Pracowni pod opieką Pani Joli zapoznały się z życiem motyli. Dzieci dowiedziały się z filmu edukacyjnego, że ciało motyli zbudowane jest z głowy, tułowia i odwłoka. Poznały cykl rozwojowy motyli: jajo, gąsienica-larwa motyla,  poczwarka. Zobaczyły jak gąsienice motyli przepoczwarzają się przytwierdzając się do podłoża nitką albo zwisają głową w dół, trzymając się odnóżami odwłokowymi i jak później powstaje dorosły owad. Film był bardzo ciekawy, czego dowodem były wykonane przez dzieci prace plastyczne o motylach.


2009-04-21 | Życie mrówek

Dzisiaj Pani Jola z IV Pracowni zapoznała swoich podopiecznych z życiem mrówek, a szczególnie z życiem mrówek ogniowych. Dzięki filmowi edukacyjnemu dzieci zapoznały się z ogólną budową mrówek: głowa, odnóża, tułów i odwłok. Zobaczyły, jak mrówki tworzą złożone społeczności i mają ściśle przydzielone obowiązki. Zapoznały się z pracą robotnic, które spełniają funkcje usługowe, budują gniazdo, bronią go, zbierają pożywienie, opiekują się potomstwem. Poznały zadanie samców i zadanie królowej, która składa jaja, z których po przeobrażeniu powstaną nowe mrówki. Przedszkolaki zobaczyły mrówki ogniowe, występujące w południowej części Stanów Zjednoczonych, których użądlenie jest bardzo bolesne. Poznały nowe słowo: inwazja które związane jest właśnie z tymi mrówkami ogniowymi - bo one są gatunkiem inwazyjnym. Dzieci podziwiały pracowitość mrówek, które m.in. mieszają i spulchniają glebę, dzięki temu ją wzbogacają. Przedszkolaki z IV Pracowni też są pracowite jak mróweczki, bo chcą i bardzo dużo się uczą. Oby tak dalej!


2009-04-21 | „Wesołe słoneczka”

Starszaki z Pracowni III  na zajęciach technicznych przygotowanych przez p. Ewę wykonały piękne i kolorowe słoneczka, które rozjaśniły wejście do sali i sprawiły, że każde dziecko przychodzi do przedszkola uśmiechnięte i zadowolone.


2009-04-21 | Loteria fantowa

W dniu 21 IV 2009r. w naszym przedszkolu odbyła się LOTERIA FANTOWA, którą prowadziła nauczycielka Barbara Oczoś. Słodycze, puzzle, kredki, maskotki, przybory szkolne, rękawice kuchenne itp. przeznaczone na "fanty" zgromadziły nauczycielki Małgorzata Sobkowiak, Anna Wilk i Barbara Oczoś. Pozyskane fundusze zostaną przeznaczone na zaproszenie dzieci ze Szkoły Podstawowej z Małej na spektakl do teatru Maska. Dziękujemy wszystkim Rodzicom, którzy wsparli naszą akcję kupując wspólnie z dziećmi losy!


2009-04-16 | V Olimpiada Ekologiczna

Panie z Pracowni II mgr Anna Wilk i mgr Barbara Oczoś zorganizowały i przeprowadziły V Olimpiadę Ekologiczną dla wszystkich rzeszowskich przedszkoli. Z zaproszenia skorzystały przedszkola tj.: Nr 3, 4, 9, 15 oraz 21 i dzieci z naszej placówki z pracowni I, II i III. Olimpiada miała na celu kształtowanie u dzieci postawy dbania i szanowania przyrody oraz pogłębianie i utrwalanie wiedzy na temat środowiska naturalnego, jego fauny i flory. Po zakończeniu zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy "Młodego ekologa" oraz drobne upominki.


2009-04-15 | III miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym pt. "Moja ulubiona zabawka"

Wychowanek Pani Joli i Pani Agatki z IV Pracowni - Leonek Ożóg zdobył III miejsce w Miejskim Konkursie Plastycznym pt. "Moja ulubiona zabawka". Organizatorem tego konkursu były nauczycielki ze Szkoły Podstawowej Nr 17 w Rzeszowie. Leonku - serdecznie gratulujemy!


2009-04-10 | Teatrzyk pt. „Kurczątka w stodole były”

Pani Bogusia Majka zorganizowała teatrzyk dla dzieci pt. „Kurczątka w stodole były”, na motywach ludowej piosenki. Przedszkolaki składały własne podpisy na pisankach, rozwiązywały zagadki związane ze Świętami wielkanocnymi, poznały obrzędy „Śmigusa-Dyngusa”, polewały się symbolicznie kropelkami wody.


2009-04-08 | "Wielkanoc tuż, tuż”

Dzieci z Pracowni III pod opieką p. Ewy rozpoczęły przygotowania do świąt. Celem zajęć o tematyce świątecznej było poznawanie zwyczajów ludowych związanych z Wielkanocą, wzmacnianie poczucia przynależności do rodziny, kształtowanie umiejętności układania życzeń świątecznych jak również rozwijanie umiejętności plastyczno - technicznych. Podczas zajęć dzieci wysłuchały opowiadania pt: "Wielkanocne zwyczaje", rozmawiały o zbliżających się świętach, układały życzenia świąteczne, rozwiązywały zagadki wielkanocne oraz wykonały kurczaczki w skorupce jajka na patyczku i pisanki z kolorowego papieru, bibuły w koszyczkach. Prace umieściły na tablicy przed salą.


2009-04-06 | „Świąteczne jajka z Jedynką".

Dzisiaj dzieci z Pracowni IV i V  wzięły udział w Akcji zorganizowanej przez Polski Sklep Jedynka p/h "Świąteczne jajka z Jedynką". Przedszkolaki zapoznały się z tradycjami wielkanocnymi, poznały różne techniki ozdabiania i malowania jajek, oglądały stroiki świąteczne. Najważniejsze w tym spotkaniu było to, że samodzielnie ozdabiały i malowały jajka, które będą mogły zabrać w Wielki Piątek do domu. Zabawa z malowaniem jajek bardzo się podobała dzieciom, które pięknie pozowały z maskotką Jedynaczką do zdjęcia.


2009-04-02 | Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Święto zostało ustanowione w 1967 roku. Datę wyznaczyły narodziny jednego z największych światowych baśniopisarzy Hansa Christiana Andersena. Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to wspaniała okazja, aby pokazać najmłodszemu pokoleniu, czym jest magia ukryta w stronicach książek. Ma im pomóc w zainteresowaniu się słowem pisanym, a dorosłym przybliżyć problemy związane z literaturą i czytelnictwem dziecięcym. 

 

Biblioteka Publiczna na Podwisłoczu w Rzeszowie także przygotowała dla najmłodszych wiele ciekawych atrakcji. Dzieci z Pracowni IV pod opieką Pani Joli rozwiązywały krzyżówki, układały z rozsypanki literowej tytuły znanych bajek: tj. Calineczka, Brzydkie Kaczątko, Królowa Śniegu, Śnieżka, i in., słuchały krótkich fragmentów niektórych bajek, odgadywały ich tytuły i dopasowywały do nich głównych bohaterów. Na koniec spotkania kolorowały Panią Wiosnę.

 

W Polsce w celu zachęcenia rodziców do czytania książek swoim dzieciom od 2001 roku odbywa się akcja społeczna „Cała Polska czyta dzieciom”. Ma ona na celu uświadomienie ludziom, jak ważne dla dzieci jest poznawanie świata książek.
Badania naukowe potwierdzają, że głośne czytanie dziecku uczy je myślenia, rozwija język, pamięć, wyobraźnię, buduje i umacnia więź pomiędzy nim a jego rodzicem. Zapewnia też dziecku emocjonalny rozwój, pomaga w wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka. Natomiast czytanie na głos niemowlęciu stymuluje rozwój jego mózgu i buduje trwałe skojarzenie czytania z przyjemnością, poczuciem bezpieczeństwa i więzi.
Wspólne głośne czytanie z nastolatkiem pomaga mu pokonać wiele problemów wieku dorastania. Najważniejsze jest jednak to, że czytanie dziecku od najmłodszych lat rozbudza w nim ciekawość świata i pomaga zrozumieć siebie i innych.

Zajęcia były bardzo ciekawe, czego dowodem były rozmowy dzieci w przedszkolu na ten temat.

 


2009-04-02 | Szkolenie dla Rodziców p/h „Wspomaganie rodziny w podjęciu działań reedukacyjnych z dziećmi z zakresu pisania, czytania i liczenia”.

Na zaproszenie Pani Alicji Koczela i Pani Jolanty Obłój odbyło się w naszym przedszkolu szkolenie dla Rodziców p/h „Wspomaganie rodziny w podjęciu działań reedukacyjnych z dziećmi z zakresu pisania, czytania i liczenia”. Prowadzącą była Pani mgr Alicja Zams z Centrum Doskonalenia dla Nauczycieli. Po przedstawieniu przez fachowca prezentacji i pogadance odbyły się konsultacje Rodziców ze specjalistą. Rodzice będą mogli korzystać z punktu konsultacyjnego, który powstał w IV i V Pracowni, gdzie mogą uzyskać dodatkowe informacje i materiały. Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony rodziców. Dziękujemy przybyłym na spotkanie Rodzicom i Pani prowadzącej. Zapraszamy już za rok!


2009-04-01 | Teatrzyk pt. „Jak Koralik budził las”

Dzisiaj dzieci z Pracowni III oglądnęły teatrzyk pt. „Jak Koralik budził las”, który przygotowała dla nich Pani Bogusia Majka. Dzieci rozmawiały o pierwszych oznakach wiosny. Następnie rysowały na papierze zapamiętane treści, rozpoznawały kolejne treści po znakach umownych , tj: klaśnięcie, pstryknięcie palcami, językiem, itp.


2009-03-31 | Zajęcia otwarte w Pracowni II

Pani mgr Anna Wilk z Pracowni II przeprowadziła zajęcie otwarte dla rodziców pod tytułem "Z wizytą u Pani wiosny". Celem  zajęcia było ukazanie różnych form, środków i metod pracy z dzieckiem w celu rozwijania i kształcenia u dzieci umiejętności i zdobytych wiadomości. Nauczycielka miała na uwadze współpracę z rodzicami w ramach "reedukacji rodziców" i  ukazanie fachowej pomocy w pracy z dzieckiem w domu. Całość i szczegółowy przebieg zajęcia można znaleźć na stronie internetowej naszego przedszkola.


2009-03-30 | Kamuflaż zwierząt lądowych i morskich

Pani Jola pokazała dzieciom z IV Pracowni film edukacyjny, o podwodnym świecie i jego mieszkańcach. Przedszkolaki zapoznały się z nowym wyrazem: kamuflaż – to czynność wykonywana przez zwierzęta w celu ukrycia się przed drapieżnikami i obserwowały zwierzęta morskie i lądowe, które stosują kamuflaż w celu zdobycia szybkiego pokarmu lub uniknięcia śmierci. Film był bardzo pouczający. Dzieci po raz pierwszy zobaczyły, jak niektóre zwierzęta, m. in. ryby, ośmiornice, żaby i motyle potrafią "grać kolorami", dostosowują barwę swojego ciała do otoczenia i upodobniają kształt swojego ciała do elementów otaczającego je środowiska - np. patyczaki. Zobaczcie sami, jak patyczak wietnamski ukrył się na gałązce. Prawie go nie widać!

 


2009-03-27 | Wycieczka do apteki

Dzieci z pracowni III z p. Ewą odbyły wycieczkę do pobliskiej apteki. Dzieci zapoznały się z wyglądem apteki, pogłębiły wiadomości na temat pracy farmaceuty, dowiedziały się, jak bardzo odpowiedzialna i ważna jest ich praca. Na zakończenie wizyty przedszkolaki dostały upominki od pań pracujących w aptece. Wycieczka była bardzo pouczająca.

 


2009-03-25 | "Wiosenne kwiatki dla Justynki i Agatki"

Dzisiaj przedszkolaki z Pracowni IV pod opieką Pani Joli malowały wiosenne kwiaty. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby malowały pędzlem, ale dzieci malowały paluszkami. Utrwaliły zdobyte wiadomości o wiośnie: owadach, kwiatach i ptakach w zagadkach. Poszukiwały Pani Wiosny w wierszu Doroty Gellner pt. "Gdzie jest Wiosna?" Dzieci znalazły i przedstawiły ją w wiosennych kwiatach. Sami zobaczcie, jak pięknie je malowały!


2009-03-24 | Dyżur Rodzica w Pracowni III

W Pracowni III na zaproszenie p. Ewy bajki czytała mama Julki. Zaciekawiła dzieci takimi opowiadaniami jak: „Żarłoczek Maciuś" i „Wspaniały dzień". Dzieci były zachwycone. Zapraszamy mamę Julki ponownie!


2009-03-24 | Poznajemy życie owadów

Dzisiaj Pani Jola z Pracowni IV przygotowała dla swoich przedszkolaków edukacyjne filmiki przyrodnicze, przedstawiające owady: ważki i szarańczę. Dzieci miały okazję zobaczyć, jak wyglądają te owady, czym się żywią i jak zdobywają pożywienie. Dowiedziały się, że np. ważki były pierwszymi zwierzętami, które posiadły umiejętność aktywnego lotu, i że są jednymi z najlepszych lotników wśród owadów, które potrafią latać we wszystkich kierunkach. Przedszkolaki porównywały ze sobą wygląd obu gatunków, a także zobaczyły – co potrafi zrobić szarańcza, występująca w dużych skupiskach i jakie wyrządza potężne straty w rolnictwie. Filmy, jak zawsze bardzo podobały się dzieciom i z pewnością przyczyniły się do pogłębienia ich wiedzy.


2009-03-23 | Witamy wiosnę

Dzieci z Pracowni III z p. Ewą zorganizowały wystawę na powitanie wiosny w holu przedszkola pt. „Witamy wiosnę”. Wystawa przedstawia wiosenne kwiaty w kapeluszu zrobione przez dzieci, zasianą rzeżuchę w kapeluszu oraz ciekawego węża z rzeżuchą związanego z pokazem węży w przedszkolu. Na wystawę dzieci zaprosiły panią Dyrektor.


2009-03-20 | Filmy edukacyjne - przyrodnicze

Przedszkolaki z Pracowni IV miały dzisiaj okazję zapoznać się z wyglądem i życiem węży morskich i ewolucją ptaków na przestrzeni wieków w filmikach edukacyjnych, które przygotowała dla nich Pani Jola. Poszerzyły swój słownik o wyrazy: antidotum, ewolucja. Zobaczyły, jak łapie się węże i pobiera od nich jad do wytworzenia surowicy. Poszerzyły swoje wiadomości na temat zdobywania pożywienia i rozmnażania. Dzieci były bardzo zainteresowane życiem zwierząt, więc nadal będziemy je kontynuować. Następny film będzie o życiu fok i żyraf.


2009-03-18 | Lekcja biologii z wężami

 Dzisiaj w naszym przedszkolu odbyła się po raz pierwszy prawdziwa lekcja z biologii. Tematem tej lekcji były węże tropikalne, egzotyczne. Ale zacznijmy od początku: na zaproszenie Pani Dyrektor przyjechał do naszego przedszkola nauczyciel, który uczy biologii w Krakowie. Jego pasją są węże. Ma ich w domu kilkanaście, różnych gatunków i kilka z nich nam przedstawił i pokazał. Dzieci dowiedziały się o życiu, pożywieniu i zachowaniu węży. Usłyszały, że choć węże są drapieżnikami, to dla człowieka są bardzo pożyteczne, bo łowią myszy i szczury, które są tylko szkodnikami. Najbardziej odważne dzieci miały okazję dotknąć i pogłaskać przedstawiane węże – i wcale nie było to takie straszne, jak nam się wszystkim wydawało. Dzieci poznały: Pytona Królewskiego, Pytona Tygrysiego - Albinosa i węża Chińskiego. Nawet niektóre panie też odważyły się po raz pierwszy w życiu dotknąć i pogłaskać węża. Była to niezapomniana lekcja z biologii i prosimy o więcej takich spotkań! Serdecznie dziękujemy!


2009-03-18 | Teatrzyk pt. „Dziupla”

Pani Bogusia zaprezentowała teatrzyk „Dziupla”. W teatrzyku występowały zwierzęta, które ukazywały cechy takie jak: gościnność, szczerość, dobroć, uczciwość. Dzieci miały możliwość działania na wyobraźnię, stosowały ćw. Ortofonicznych-naśladując wybrane głosy zwierząt. Scenografia wprowadzała w dobry nastrój, sygnały dźwiękowe określały charakter danej sceny. Dzieci poznały nowe wyrazy, uczyły się szacunku do zwierząt i siebie samych.


2009-03-16 | Wizyta Teatrzyku "SKRZAT"

Dzisiaj nasze przedszkolaki oglądały przedstawienie teatralne w wykonaniu artystów z Teatrzyku SKRZAT,  w sztuce pt. "Zaczarowane źródełko". Było groźnie i wesoło zarazem, smutno i wesoło, ale najważniejsze, że wszystko dobrze się skończyło - jak to w każdej bajce. Takie spotkania teatralne dla dzieci są najlepszą lekcją ze sztuką i aktorem. Czekamy na następne spotkanie.


2009-03-12 | "Wiosenne motyle" - jestem przyjacielem przyrody.

Celem zajęć było kształtowanie poszanowania dla przyrody i uwrażliwienia na jej piękno, jak również zapoznanie z wyglądem motyla, rozpoznawanie motyli wśród owadów żyjących na łące i utrwalenie nazw znanych kolorów. Podczas zajęć dzieci oglądały ilustracje przedstawiające różnokolorowe motyle oraz zapoznały się z nazwami niektórych motyli, odgadywały kolory znajdujące się na motylach. Następnie wykonały motyle z rolek po papierze toaletowym, papieru kolorowego. Po zakończeniu pracy nastąpiła prezentacja prac i zawieszenie ich na gałązce zawieszonej przed salą.


2009-03-11 | Wycieczka piesza na pocztę

Dzieci z Pracowni III z p. Ewą wybrały się na wycieczkę do budynku pocztowego. Celem tej wycieczki było zapoznanie się z pracą urzędników pocztowych, obserwacja ich pracy. Przedszkolaki widziały skrzynkę pocztową, okienka pocztowe, przekazy, listy, znaczki pocztowe itp. Najważniejsza jednak była rozmowa z panią pracującą na poczcie, która przybliżyła i uświadomiła dzieciom, jak ważna i odpowiedzialna jest praca na poczcie.


2009-03-10 | Starszaki w Teatrze Maska

Dzieci z IV i V pracowni były w Teatrze Maska na przedstawieniu pt "Baśń o Rycerzu bez Konia", gdzie Rycerz bez Konia i Koń bez Rycerza szukali się nawzajem w baśniowym świecie. Te poszukiwania tworzyły historię troszkę dydaktyczną i troszkę groteskową, nieco tajemniczą i zagadkową, pełną humoru i gdzieniegdzie sentymentalną, i wzruszającą. Sztuka bardzo się podobała dzieciom, czego dowodem były długie rozmowy na jej temat po powrocie do przedszkola.


2009-03-06 | „Ratujemy naszą planetę”

Dzieci  z IV i V pracowni wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym p/h „Ratujemy naszą planetę”, organizowanym przez PP nr 22 w Rzeszowie. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne, które zostały przesłane do organizatora. Z niecierpliwością czekamy na werdykt i mamy nadzieję, że trud podjęty przez naszych wychowanków doceni szanowne Jury.

 


2009-03-06 | Teatrzyk pt. "Syrenki na wyspie"

Pani Bogusia Majka przygotowała dla swoich przedszkolaków Teatrzyk małego aktora pt. Syrenki na wyspie”, z wykorzystaniem szarego papieru, muszli i perełek. Dzieci rysowały pastelami, tworzyły tło i pomagały w wykonywaniu płetwy z różnokolorowych tkanin. Dokonywały wyboru podczas obcowania z pojęciami: większy, mniejszy, najmniejszy, gruby, cienki, dzięki czemu rozwijały wyobraźnię, poszerzały horyzonty myślowe o życiu morskiej flory i fauny, zachęcone aktywizowały się do działalności plastycznej, muzycznej, gdzie wybrzmiewały na prostych instrumentach perkusyjnych i doskonaliły ruch kreatywny, naśladując życie morskich zwierząt.


2009-03-05 | Dziwne domowe zwierzaki

Pani Jola przygotowała następną prezentację multimedialną dla przedszkolaków pt. „Dziwne domowe zwierzaki”. Dzieci mogły zobaczyć, jakie to dziwne zwierzęta hodują ludzie w swoich domach. Po raz pierwszy dzieci zobaczyły Tigona, Lygrysa, Leopona, które bardzo rzadko lub wcale nie występują w przyrodzie, ponieważ są skutkiem przypadkowego lub celowego krzyżowania zwierząt w niewoli. Są to zwierzęta bardzo drogie, na które nie stać „zwykłego śmiertelnika”. Dzieci poszerzyły swój słownik o słowo: hybryda. Ale zwierzątkiem, które podbiło serca dzieci był Wombat - in. niedźwiedź workowaty, zamieszkujący Australię. Większość przedstawionych zwierząt jest pod ścisłą ochroną, z powodu ich bardzo małej liczebności.


2009-03-04 | Wizyta w lecznicy zwierząt

Dzieci z III pracowni z P. Ewą odbyły wycieczkę do lecznicy zwierząt "AGAMAT". Zapoznały się z wyglądem lecznicy, posłuchały o leczeniu zwierząt od pani weterynarz oraz widziały pieska, który był w lecznicy leczony. Wycieczka była bardzo pouczająca.


2009-03-03 | Wizyta pilotów w III pracowni

Dzieci z pracowni III spotkały się z pilotami samolotów, którzy przyjechali na zaproszenie p. Ewy. Przedszkolaki miały okazję zapoznać się z zawodem pilota, niebezpieczeństwami związanymi z pracą pilota, oglądały na zdjęciach budynki znajdujące się na lotnisku tj. terminal, wieża lotnicza. Goście zaprezentowali się w mundurach pilotów wojskowych i cywilnych, oglądały zdjęcia różnych rodzajów samolotów.


2009-02-26 | Zdrowo i kolorowo

Dzieci z III Pracowni pod kierunkiem Pani Bogusi wykonały sałatkę owocową. Wcześniej zapoznały się z kształtem, zapachem, kolorem, smakiem i nazwą owoców. Wspólnie degustowały sałatkę, poznając jej smak.


2009-02-25 | Najgroźniejsze drapieżniki świata

Dzisiaj przedszkolaki z IV pracowni oglądnęły prezentację multimedialną pt. „Najgroźniejsze drapieżniki świata, którą przygotowała dla nich Pani Jola. Dzieci utrwaliły sobie nazwy niektórych dzikich zwierząt, zapoznały się z ich wyglądem, sposobem zdobywania pożywienia i wychowywania młodych. Najbardziej z przedstawionych dzikich zwierząt spodobał im się Ryś Iberyjski. Zobaczcie sami, jak pięknie wygląda!


2009-02-23 | Konkurs w III Pracowni pt. „Tajemnice powietrza”

Pani Bogusia Majka zorganizowała w swojej Pracowni konkurs pt. „Tajemnica powietrza”. Dzieci rozwiązywały zagadki, robiły doświadczenia z balonem, poznawały właściwości powietrza. Dowiedziały się, dlaczego należy wietrzyć pomieszczenia, rysowały i wycinały własnego pomysłu i wykonania wirolotki, puszczały je w ruch z pewnej wysokości. Wzbogaciły wiadomości o zjawiskach atmosferycznych.


2009-02-21 | Koncert muzyki poważnej

Dzieci z IV pracowni wysłuchały koncertu muzyki poważnej, który przygotowała dla nich pani Jola. Przedszkolaki wysłuchały kilka utworów wielkich kompozytorów o światowej sławie, m.in: Adam Chaczaturian - "Taniec z szablami, Piotr Czajkowski - " Jezioro łabędzie" i "Dziadek do orzechów", Wolfgan Amadeusz Mozart - "Czarodziejski flet", Antonio Vivaldi - "Cztery pory roku" i Johann Strauss - "Marsz Radetzkyˈego". Niektóre dzieci po raz pierwszy miały okazję słuchać takiej muzyki, były bardzo zaciekawione. Już w miesiącu marcu dzieci zapoznają się z polskimi kompozytorami.


2009-02-18 | Konkurs plastyczny p/h "Zaczarowany Świat Bajek"

Dzieci z IV i V pracowni pod okiem pani Joli i Ali, wzięły udział w ogólnopolskim Dziecięcym Konkursie Plastycznym „Plastuś” p/h „Zaczarowany Świat Bajek”. Jury wyłoniło 12 prac, które zostaną wysłane do organizatora konkursu. Przedstawiamy nazwiska dzieci, których prace zostały zakwalifikowane do konkursu: Leonek Ożóg, Maja Grzych, Kamilek Muzia, Szymonek Grębosz, Monisia Szwarc, Monisia Ciach, Gabrysia Tokarska, Paulinka Kamińska, Madzia Cyzio, Emilka Mróz, Róża Fortuniak i Piotruś Maruszak. Rozwiązanie konkursu odbędzie się na przełomie kwietnia/maja 2009 r. w Warszawie przy współpracy merytorycznej Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych i Stowarzyszenia Wiedzy i Kultury Regionalnej w Warszawie.

Trzymamy kciuki za naszych wychowanków i życzymy powodzenia!


2009-01-29 | Podsumowanie Akcji Charytatywnej na rzecz Fundacji "Wzrastanie"

W Przedszkolu Publicznym nr 34 odbyło się podsumowanie Akcji charytatywnej na rzecz Fundacji „Wzrastanie” w Lipniku k/Kańczugi. Akcję tą zainicjowały nauczycielki:  Alicja Koczela, Jolanta Obłój i Agata Peszko, które zorganizowały kiermasze książki, kiermasze świąteczne, a uzyskane ze sprzedaży pieniążki przekazały na ręce kierownictwa Fundacji Pomocy Młodzieży „Wzrastanie” – w kwocie 900 złotych.

Gośćmi honorowymi byli:

1.       Jan Bury – przewodniczący Fundacji Pomocy Młodzieży „Wzrastanie” i jej kierownik, podejmujący różne inicjatywy na 12 placówkach, poseł na sejm,

2.       Dyrektor Zofia Wołtorz – prowadząca Warsztaty Terapii Zajęciowej,

3.       Anna Dec – opiekun

4.       Grażyna Tereszkiewicz – instruktor Terapii Zajęciowej,

5.       Wacław Wdowiak – instruktor Terapii Zajęciowej Zajęciowej, reżyser i prowadzący koło teatralne,

6.       Dorota Podlesiecka – przedstawiciel Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie – która przekazała młodzieży niepełnosprawnej książki popularno-naukowe, a dla dzieci przedszkolnych Encyklopedie wiedzy,

7.       Rodzice naszych wychowanków: Pani Joanna Kamińska, Pani Renata Muzia, Pani Jolanta Szwarc.

8.       Alicja Bialic -  dyrektor Przedszkola Publicznego nr 34

Wychowankowie grupy teatralnej z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Przeworska przedstawili dzisiaj piękne „Jasełka”, które w całości nagrywała Telewizja Dami. Wszystkie dzieci nagrodziły aktorów gromkimi brawami i serduszkami, wspólnie z grupą teatralną i gośćmi śpiewaliśmy polskie kolędy. Na zakończenie swojego występu młodzież niepełnosprawna poczęstowała dzieci przedszkolne pieczoną słodką chałką. Pani dyrektor Zofia Wołtorz na ręce naszej Pani dyrektor Alicji Bialic wręczyła piękny obraz, namalowany przez swoich wychowanków. Goście obdarowani zostali przez nasze panie z przedszkola namalowanymi na szkle kwiatami z podpisami pań koordynatorek z logiem naszego przedszkola. Bardzo dziękujemy i obiecujemy tę współpracę kontynuować.


2009-01-27 | Wyjazd do kina Helios

Wszystkie nasze przedszkolaki pojechały do kina Helios na film pt. "Madagaskar 2", gdzie oglądały dalsze przygody głównych bohaterów, tj.: Lew Alex, Zebra Marty, Żyrafa Melman i Hipopotamica Gloria.


2009-01-26 | Quiz w III pracowni

Dzisiaj Pani Bogusia  zorganizowała dla dzieci quiz p/h "Pomagamy zwięrzętom w zimie". Przedszkolaki miały możliwość rozpoznawania różnych pokarmów dla zwierząt leśnych oraz dowiedziały się o potrzebie dokarmiania zwierząt w trudnych warunkach bytowania.


2009-01-19 | Uroczystość Dnia Babci i Dziadzia

Już dzisiaj można było zobaczyć program artystyczny w wykonaniu przedszkolaków z III i IV pracowni z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Były tańce, wiersze, piosenki i prezenciki dla miłych gości oraz wspólne zdjęcie do kroniki przedszkolnej. Przyłączamy się do wspaniałych życzeń słowami wiersza:

Kochamy Was kochamy całym sercem i radości chcemy dać jak najwięcej.

Nasze buzie uśmiechnięte, niech życzenia ślą przepiękne,      

żyj Babuniu, żyj Dziadziuniu latek sto.


2009-01-16 | Odwiedziny dyplomowanej pielęgniarki

Nauczycielka Bogusława Majka z Pracowni III zaprosiła dyplomowaną pielęgniarkę Panią Wandę Mroczkowską, która zaprezentowała pokaz udzielania pierwszej pomocy. Dzieci mogły przeprowadzić test na misiach i lalkach, oraz zapoznały się z numerem Pogotowia Ratunkowego, a także zadawały pytania, na które pani Wanda odpowiadała bardzo wyczerpująco.


2009-01-15 | Zabawa choinkowa w przedszkolu

Dzisiaj odbyła się u nas zabawa karnawałowa. Nie obyło się bez niespodzianek, bo rozchorował się wodzirej, ale na szczęście uratował nas Pan Wywrocki, który bawił nas do godziny dwunastej. Były konkursy, wybór królowej i króla balu oraz pamiątkowe zdjęcia. Do zabawy przyłączyli się nasi koledzy z miejscowości Mała wraz z nauczycielką, z którymi wspólnie się bawiliśmy. Tak trzymać!


2009-01-15 | Odwiedziny przedszkolaków z Małej.

W ramach kontynuacji akcji "Pomocna dłoń" koordynatorka w Przedszkolu Nr 34 Barbara Oczoś zaprosiła dzieci ze Szkoły Podstawowej w Małej wraz z wychowawcą panią Elwirą Łukasik na zabawę karnawałową, która odbyła się 15.01.2009 w naszej placówce. Bardzo się cieszymy, że kolejny raz mogliśmy ich gościć. Po wspólnej zabawie i poczęstunku zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Dzieci były zachwycone i pozostały jeszcze, aby uczestniczyć w zabawach i zajęciach dowolnych w sali zajęć. Do następnego spotkania!


2009-01-14 | "Karnawał z Jedynką".

Dzisiaj tj. 14 stycznia 2009 odbyła się zabawa karnawałowa p/h "Karnawał z Jedynką".

Organizatorem jest TPD i Przedszkole Publiczne nr 34 w Rzeszowie, a głównym sponsorem jest sklep Jedynka.

Pod okiem doświadczonych nauczycielek z Przedszkola 34: Alicji Koczela, Jolanta Obłój, Agaty Peszko i Małgorzaty Ruszała dzieci bawiły się wspólnie kolegami z Przedszkola Publicznego 43.  Atrakcją zabawy była: muzyka, pokaz świateł, konkursy, malowanie twarzy, wata cukrowa, pizza, soczki, cukierki, zamek dmuchany z kulkami oraz Mikołaj wraz z maskotką Jedynaczką. Wszystkie dzieci, które wzięły wcześniej udział w konkursie plastycznym otrzymały nagrody – paczki. Zostanie również wydany katalog prac z rysunkami dzieci, który dzieci otrzymają na pamiątkę tej imprezy. Serdecznie dziękujemy za tak wspaniałą zabawę! Było super!


2009-01-13 | Zajęcia otwarte w III pracowni

Nauczycielka Bogusława Majka przeprowadziła zajęcia otwarte dla rodziców. Dzieci zapoznały się ze strukturą śniegu, jego właściwości, porównywały nagromadzone osadów na śniegu - co miało na celu zniechęcenie je do lizania śniegu. Zapoznały się także z bajką pt. "Przygoda bałwanka". Miały możliwość eksperymentować podczas rysowania świecą woskową. Prace można było podziwiać na wystawce w sali.


2009-01-10 | Akcja na rzecz schroniska "Kundelek"

W dniach od 10 do 28 stycznia w naszym przedszkolu trwa akcja na rzecz rzeszowskiego schroniska dla zwierząt KUNDELEK 2009 roku. W ramach tej akcji zbierane są: pokarm dla psów i kotów, stare koce i miski. Akcje zorganizowały pracownia II i I, tj. nauczycielki Anna Wilk, Małgorzata Sobkowiak i Barbara Oczoś.


2009-01-05 | Wyniki konkursu „Moja choinka”

5 stycznia w Przedszkolu nr 34 o godz. 9.30 odbyło się wręczenie nagród i dyplomów dla laureatów konkursu "Moja choinka" a oto lista nagrodzonych dzieci.

Wyniki konkursu „Moja choinka”

Kategoria wiekowa 3-latki

I-miejsce Gabrysia Smyczyńska PP 12 opiekun Agata Hetman,

II- miejsce Gabrysia Chmiel PP 18 opiekun Maria Czarny

III- miejsce Ada Przepióra PP 21 opiekun Alina Reguła, Barbara Niegorska-Kruczek,

Kategoria wiekowa 4-latki

I miejsce Marta Kondraciuk PP 35 opiekun Marzena Zdeb,

II miejsce Oliwia Dołęga PP36 opiekun Grażyna Gumieniak,

III miejsce Aleksandra Mosoń PP 35 opiekun Bożena Tyśkiewicz,

Kategoria wiekowa 5- latki

I miejsce Elwira Bieńczyk PP 4  opiekun Halina Kruczek, Jolanta Kaszyca,

II miejsce Laura Liptak PP 29 opiekun Urszula Żuraw

III miejsce Karolina Selwa PP 22 opiekun Renata Selwa

Kategoria wiekowa 6-latki

 I miejsce Izabela Kominko PP 38 opiekun Edyta Szpala,

II miejsce Patryk Kozak PP 28 opiekun Anna Nowak

III miejsce Agnieszka Grużewska PP 2 opiekun Danuta Krupa

Wyróżnienia:

Jakub Tarczewski PP 41 opiekun Barbara Lotycz-Dłuska

Julia Dziedzic PP 40 opiekun Urszula Sitko, Anna Pióro

Martyna Rokita PP 34 opiekun Bogusława Majka

Julia Czopik PP 34 opiekun Ewa Czech

Karolina Sosnowy PP 34 Małgorzata Sobkowiak