Zamówienia Publiczne
Herb Polski
Pobierz daneKontakt
Wyloguj z paneluArchiwum aktualności: | Rok 2018 | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2011-12-17 | Zakończenie akcji KUNDELEK

Jak co roku nasze przedszkole zbierało dary dla rzeszowskiego schroniska KUNDELEK. W tym roku zebraliśmy karmę, koce, miski itp. akcesoria, które przydadzą się podopiecznym schroniska. Cieszymy się i serdecznie dziękujemy za hojność naszych wychowanków i ich rodziców, którzy zawsze pamiętają i wspierają naszą akcję organizowaną od wielu lat w naszym Przedszkolu przez nauczycielki z Pracowni I i II, Panią Annę Wilk i Małgorzatę Sobkowiak. Już dziś zapraszamy do kolejnej akcji za rok!!!


2011-12-16 | Witaminowe show pracowni IV

W dniu 16 grudnia w pracowni IV odbyło się podsumowanie akcji "Zdrowy Przedszkolak". Celem całego przedsięwzięcia było ukazanie, jakie produkty są niezdrowe, których powinny się wystrzegać, a które są zdrowe, jakie powinny spożywać najczęściej. Dzieci pod kierunkiem p. Agatki przygotowały wiersze, inscenizacje, piosenki, tańce, ćwiczenia, zabawy i zagadki i wiele niespodzianek czyli „Witaminowe Show”. Dla rodziców i zaproszonych gości przygotowany był zdrowy poczęstunek, a mianowicie owocowe szaszłyki, a dla dzieci witaminowa paczka małego profesora.


2011-12-15 | Konkurs "Piramida zdrowia" w pracowni IV
Przedszkolaki z pracowni IV w składzie: Maksiu, Nikola, Dominika, Emilia, Wiktoria, Jaś, Zosia, Amelka otrzymali dyplomy i nagrody za udział w konkursie na prawidłowo wykonaną Piramidę Zdrowia. Organizatorem konkursu była p. Agatka. Celem konkursu było podsumowanie wiedzy żywieniowej oraz ważność zdrowego odżywiania dla rozwoju, wskazanie przyczyny i skutku. Gratulacje dla nagrodzonych dzieci i rodziców.  

2011-12-14 | Prelekcja lekarza w pracowni IV

Na zaproszenie p. Agatki w związku z akcją " Zdrowy Przedszkolak" odwiedził nas tata Jasia p. Wojciech R. - lekarz pogotowia. Przeprowadzil z dziećmi pogadankę na temat zdrowego żywienia, zdrowego stylu życia, a także odpowiedział na  bardzo  dużo trudnych pytań. BARDZO DZIĘKUJEMY!!! 


2011-12-13 | Teatrzyk "Chory kotek" w pracowni IV
Dzieci z pracowni IV przygotowały teatrzyk "Chory Kotek". W super przygotowanych strojach, jako aktorzy sprawdziły się super. Wszystkim się bardzo podobało. Za występ otrzymały gromkie brawa.

2011-12-05 | Spotkanie z Mikołajem i Teatrzyk pt. „Czerwona czapeczka”

Święty Mikołaj do nas przychodzi, dużo prezentów dzieciom przynosi, w buciki wszystko zwinnie upycha i jak czarodziej w pośpiechu znika”. Tymi słowami przedszkolaki przywitały serdecznie gościa i jego śnieżynkę. Mikołaj wraz ze swoją śnieżynką zaprosił wszystkie dzieci na teatrzyk pt „Czerwona czapeczka”, bo w tym teatrzyku najważniejsza okazała się zaczarowana czapeczka, w której znalazły schronienie małe zwierzątka. Po teatrzyku Mikołaj rozdawał wszystkim dzieciom paczki, za które serdecznie dziękujemy i zapraszamy Mikołaja już za rok. Do zobaczenia!


2011-11-30 | Andrzejki w V Pracowni

Na początku spotkania dzieci musiały nauczyć się czarodziejskiego zaklęcia i dopiero wtedy rozpoczęły się wróżby. Najważniejszym celem było budzenie i rozwijanie u dzieci zainteresowań tradycjami, obrzędowością i zwyczajami ludowymi, integracja dzieci, czynne uczestnictwo w zabawie oraz rozbudzanie pozytywnych emocji dzieci. Było rzucanie monet do czarodziejskiej miski, losowanie zawodów, kolorów i zwierzątek. Największą radość sprawił dzieciom Taniec sklejaniec, gdzie do muzyki przedszkolaki tańczyły ze sobą w parach „zlepione czarodziejskim klejem” oraz zabawa Supełki, która polegała na jak najszybszym rozwiązaniu supełków na skakance. Było dużo radości i śmiechu, ale wszystkim dzieciom udało się to zadanie na 102! Wróżby i zabawy andrzejkowe przygotowała i poprowadziła dla przedszkolaków Pani Jola.


2011-11-25 | "Zdrowe pokarmy"
Przedszkolaki z V Pracowni na zajęciach z Panią Jolą miały mini - sprawdzian wiedzy na temat zdrowych pokarmów. W Prezentacji multimedialnej  pt. "Zdrowe pokarmy" utrwaliły sobie, co należy jeść i jakie spożywać produkty, aby być zdrowym, prawidłowo się rozwijać. Przypomniały sobie Piramidę Żywienia Przedszkolaka, a poprzez wykorzystanie zagadek utrwaliły nazwy produktów i wskazywały na którym poziomie w piramidzie się one znajdują. Wszystkie dzieci świetnie sobie poradziły z zadaniami, za co zostały nagrodzone żelkami z witaminką.

2011-11-24 | "Zdrowa dieta przedszkolaka"

W dniu 24.XI.2011r. dzieci z pracowni IV wraz z Panią Alą aktywnie promowały na terenie przedszkola „Zdrową dietę przedszkolaka” rozdając rodzicom i dzieciom ze wszystkich pracowni ulotki oraz kompendium wiedzy na temat odżywiania dziecka w wieku przedszkolnym.


2011-11-22 | Piramida Żywienia Przedszkolaka
Przedszkolaki z V Pracowni wzięły udział w ogólnopolskiej akcji p/h "Piramida Żywienia Przedszkolaka". Dowiedziały się, z ilu pięter składa się piramida, jakie produkty znajdują się na każdym z siedmiu poziomów. Pod fachowym okiem Pani Joli, która zgłosiła dzieci do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji, samodzielnie wykonały piramidę, gdzie dobierały odpowiednie obrazki do poszczególnych poziomów. Wysłuchały bajki pt. "Dyzio, Pyzio i Misia" i dokonały oceny głównych bohaterów, starały się wyciągnąć prawidłowe wnioski. Najważniejszym celem tych działań było uświadomienie dzieciom, że tylko urozmaicona dieta, zawierająca produkty z poszczególnych pięter piramidy zapewni dziecku zdrowie, energię i prawidłowy rozwój.

2011-11-21 | Z wizytą w Klinice Stomatologicznej PRIMADENT

W dniu dzisiejszym przedszkolaki z IV i V Pracowni (5-6 latki) wybrały się do Kliniki Stomatologicznej PRIMADENT w Rzeszowie. Dzieci wzięły udział w lekcji edukacyjno-adaptacyjnej. Poprzez kolorową prezentację multimedialną i ciekawe zagadki o tematyce profilaktyczno - zdrowotnej dzieci dowiedziały się, jak ważne zadania pełnią w życiu nasze ząbki i jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej. Starszaki pomyślnie przeszły kurs właściwego szczotkowania zębów przed wielkim lustrem oraz nauczyły się właściwego doboru pokarmów spożywczych, a tym samym poznały dietę przyjazną „zdrowym” zębom. Zajęcia adaptacyjne odbyły się w gabinecie, gdzie dzieci poznały niektóre urządzenia wykorzystywane przy leczeniu zębów (np. „odkurzacz do bakterii” – czyli ssak, czy „magiczna różdżka” – czyli urządzenie do znieczulania). Był też czas na zabawy – na zjeżdżalni, oglądanie tablicy p/h „Dzielny pacjent”. Wszystkie przedszkolaki oglądały też bajkę pt. „Doktor Ząbek”. Na zakończenie spotkania Pani Doktor wręczyła upominki dla każdego dziecka: bon o wartości 50 złotych do wykorzystania na leczenie stomatologiczne w klinice PRIMADENT, kubeczek z pastą do zębów, kolorową bajeczkę pt. „Chory ząbek”. Przedszkolaki wezmą też udział w konkursie plastycznym p/h „Uśmiech Malucha”, a prace plastyczne przygotują w przedszkolu. Serdecznie dziękujemy za wspaniale przygotowane zajęcia. Koordynatorem tej akcji była Pani Jolanta Obłój.


2011-11-18 | Nasz plakat na konkurs plastyczny „Moje przygody w krainie zdrowych ząbków”

Ten plakat będzie reprezentował nasze Przedszkole w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Akademię Aquqfresh. Jeśli znajdziemy się wśród 100 prac zakwalifikowanych do finału to prosimy o wasze głosy 6 GRUDNIA na stronie www.akademia-aquafresh.pl. LICZYMY NA WAS, SZCZEGÓLNIE DZIECIAKI Z II PRACOWNI, które pomagały stworzyć ten plakat wraz z Panią Anią Wilk.


2011-11-10 | Starszaki w Teatrze Maska
Przedszkolaki z IV i V Pracowni pod opieką Pani Agaty i Pani Joli były dzisiaj na sztuce teatralnej w Teatrze Maska pt. "Pinokio". Są teksty na czasie i są te ponadczasowe. Powstają i przemijają literackie mody, teorie pedagogiczne i psychologiczne, a historia stworzona przez Collodiego jest ciągle żywa i inspirująca. Przedstawienie jest opowieścią o dorastaniu w nie zawsze przyjaznym świecie i o miłości nadającej sens ludzkiemu życiu. Sztuka pełna dynamizmu i szybkiej akcji bardzo się przedszkolakom podobała, czego dowodem były gromkie brawa dla aktorów.

2011-11-07 | "Z Akademią Aquafresh mamy zdrowe zęby"

Przedszkole Publiczne Nr 34 z Rzeszowa bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresch”, dzięki temu dzieci uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, zabawach i konkursach, które nauczą je w ciekawy sposób, jak dbać o ząbki. Dzisiaj 7 listopada najmłodsze przedszkolaki z Pracowni I i Pracowni II przeszły „test” z zakresu właściwego dbania o zęby pod okiem Pani Agaty Cebulak, lekarza stomatologa z PROFAMILI w Rzeszowie, która bacznie przyglądała się zmaganiom oraz przekonywała dzieci, że wizyta w gabinecie to nic strasznego, wyjaśniając i demonstrując niektóre narzędzia dentystyczne. Cieszymy się, że odwiedziła nas Pani doktor, która z uśmiechem i w bardzo profesjonalny sposób przekonywała dzieci jak ważną sprawą jest właściwa higiena jamy ustnej i systematyczne odwiedzanie gabinetu stomatologicznego. Bardzo często słyszy, że dzieci boją się dentysty i na samo słowo dentysta reagują płaczem, a problem próchnicy jest nadal duży, dlatego staramy się naszym wychowankom od najmłodszych lat wpoić właściwe nawyki higieniczne, które wpłyną na ich zdrowie i przekonają się, że w gabinecie stomatologicznym nie jest strasznie. Polecamy również artykuł na stronie www „Super Nowości” z dnia 9 listopada 2011r pt. „Już nie boją się dentysty”.


2011-10-25 | Odwiedziny "Pani Jesieni" w IV Pracowni

Dzieci z Pracowni IV odwiedziła dzisiaj "Pani Jesień", z którą przedszkolaki wspólnie się bawiły i wykonywały jesienny koncert, wydobywając dźwięki z jesiennych darów przyrody.


2011-10-25 | Teatrzyk ekologiczny u 6-latków

Dzięki wieloletniej współpracy ze Związkiem Komunalnym „Wisłok” i na zaproszenie Pani Joli, odwiedziła dzieci z V Pracowni Pani Halina Gruszkoś, wieloletnia nauczycielka, która poświęciła wiele lat swojego życia na wychowaniu i uczeniu dzieci. Starszaki wzięły udział w Teatrzyku Ekologicznym, prowadzonym przez Panią Halinę Gruszkoś. Dzieci uczyły się szanować przyrodę, utrwaliły sobie „Ekologiczne przykazania”, brały czynny udział w segregowaniu śmieci na zajęciach. Pani Halina wprowadziła przedszkolaki w świat ekologii także dzięki książeczce „Abecadło śmieciadło”, w której każda literka ma podporządkowane jedno z zagadnień związanych z ekologią i wierszyk. Dzieci dowiedziały się, m.in. jak segregować śmieci, co z robić z elektrośmieciami i lekarstwami, czym jest utylizacja. Jak wiemy - dzieci uwielbiają wierszyki i chętnie się ich uczą, a przy tej okazji mogą nauczyć się ekologii i dbania o środowisko. „Abecadło śmieciadło” pomaga najmłodszym także poznać i utrwalić literki, jest także świetnym przewodnikiem po świecie ekologii.


2011-10-24 | Ogólnopolski program edukacji zdrowotnej- Akademia Aquafresh

Nasze Przedszkole bierze udział w Ogólnopolskim Programie Edukacji Zdrowotnej „Akademia Aquafresch”, dzięki temu dzieci będą uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, zabawach i konkursach, które nauczą je w ciekawy sposób, jak dbać o ząbki. Już od poniedziałku dzieci z Pracowni II będą uczestniczyć w zajęciach zaproponowanych przez akademię oraz będą mieć spotkanie z lekarzem stomatologiem, który podsumuje wszystkie zdobyte wiadomości na temat prawidłowej higieny jamy ustnej. Pani Ania Wilk, Pani Basia Oczoś oraz Pani Gosia Sobkowiak będą czuwać, aby dzieci z Pracowni I i II jak najlepiej osiągnęły umiejętność właściwego dbania o zęby i systematycznego odwiedzania gabinetu stomatologicznego z uśmiechem na twarzy. Już dziś życzymy wszystkim zdrowego uśmiechu.


2011-10-21 | Przedszkolaki w Millenium Holl

 Dzisiaj przedszkolaki z IV i V Pracowni, pod opieką Pani Joli i Pani Agaty udały się do największego Centrum kulturalno-handlowego Millenium Holl, które łączy świat mody, kultury i biznesu z funkcją rekreacyjną. W Ramach wychowania przez sztukę dzieci oglądnęły w Millenium Hall trzy wyjątkowe ekspozycje: Magdaleny Abakanowicz, Grupy Apellesa i Best posters - plakaty ze zbiorów Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego w Rzeszowie. Wystawa jest zbiorem kilkudziesięciu prac najwybitniejszych europejskich twórców plakatów teatralnych. Wielkoformatowe plakaty pochodzą głównie ze Szwajcarii, Francji i Niemiec. Autorami prac są wybitni artyści sztuki współczesnego designu: Niklaus Troxler, Stefan Bundi, Alfred Bbrechbuchl, Melchior Imboden, Michel Bouvet, Francois Caspar, Ronald Curchod, Grupa Nous Traviallions Ensamble, Labolatories CCCP i Pierre Mendell oraz Lex Drewinski. Plakaty zachwycają efektowną metaforą, doskonałą typografią oraz efektownym warsztatem graficznym. Organizatorem Międzynarodowego Biennale Plakatu Teatralnego jest Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Przedszkolaki będą kontynuować cykl zajęć wychowania przez sztukę.


2011-10-14 | Pokazy taneczne w V Pracowni
Na zaproszenie Pani Joli - odwiedziła nas Pani Aneta Markiewicz z dziewczynkami z Zespołu "Uśmiech", prywatnie mama Antosia. Pani Aneta w tym zespole jest instruktorem tańca. Zaprosiła przedszkolaki do udziału w pokazie tanecznym, połączonym z nauką podstawowych kroków tanecznych. Dzieci zapoznały się z elementami akrobatycznymi, tj: siad poprzeczny, klapa, szpagat, mostek, przerzut bokiem. Poprzez zagadki i zabawy typu: "połącz w pary" przedszkolaki utrwaliły sobie różne style tańca: towarzyski, współczesny, narodowy i klasyczny-balet, łączyły strój i buty z odpowiednim tańcem. Było dużo śmiechu i humoru, ale zadanie dzieci wykonały dobrze. Na zakończenie zajęć tanecznych wszystkie dzieci za swój trud i doskonałą naukę otrzymały od Pani Anety owocowe żelki z witaminami. Serdecznie dziękujemy!

2011-10-13 | "Zrobione z dyni"
Przedszkolaki z V Pracowni pogłębiły swoją wiedzę o "darach Jesieni" poprzez Prezentację multimedialną pt: "Zrobione z dyni", na którą zaprosiła dzieci Pani Jola. Poprzez zagadki i zgadywanki smakowe przedszkolaki utrwaliły sobie nazwy i smaki wybranych warzyw i owoców. Zobaczyły, co można "wyczarować" z warzyw i owoców. Bardzo im się spodobały wyczarowane z dyni różnorodne zwierzęta.

2011-10-12 | "Bogaty świat muzyki"
W naszym Przedszkolu rozpoczęły się już audycje muzyczne, prowadzone przez muzyków naszej rodzimej Filharmonii Rzeszowskiej im. Artura Malawskiego. Przedszkolaki zapoznały się z wybranymi instrumentami, tj: janczary, dzwonki, werble. Słuchały światowej sławy utworów, m. in. "Bolero" Ravela i taniec węgierski "Czardasz". Były zagadki muzyczne, gra na instrumentach. Celem nauczania przedmiotu audycje muzyczne jest: rozwijanie zainteresowań ogólnomuzycznych dziecka, wytworzenie nawyku świadomego słuchania utworów muzycznych poprzez uwrażliwienie na muzykę i rozwijanie potrzeby słuchania utworów; zapoznanie w oparciu o słuchane utwory z podstawowymi wiadomościami o muzyce, pogłębienie umiejętności słuchania utworów i rozpoznawania podstawowych pozycji klasyki muzycznej, zapoznanie z sylwetkami najwybitniejszych twórców muzyki polskiej i światowej oraz wzbogacenie słownictwa muzycznego.

2011-10-10 | "Już nie płaczę" - pasowanie na 6-latka

Dzieci z V Pracowni uczestniczyły w pasowaniu na sześciolatka pt. "Już nie płaczę". Starszaki wystąpiły z programem artystycznym, który przygotowała i prowadziła Pani Małgosia. Były wiersze, tańce i najważniejsze - pasowanie, które osobiście poprowadziła Pani Dyrektor. Nadrzędnym celem tej uroczystości było wyrabianie u dzieci przynależności do wspólnoty dziecięcej i czerpanie radości z niej wypływającej; zacieśnianie więzi emocjonalnych między dziećmi; utrwalanie i przestrzeganie norm obowiązujących w życiu społeczności przedszkolnej.


2011-10-07 | Niezwykły gość w pracowni IV.

Na zaproszenie pań z pracowni IV przybył niezwykły gość pan Wiesław Kozubek- piłkarz Resowii Rzeszów. Pan Wiesław przerowadził trenig piłki nożnej, pokazał dzieciom sztuczki z piłką oraz poprowadził zawody sportowe. Bardzo dziękujemy za przybycie i bardzo dobrą zabawę! 


2011-10-05 | Doświadczenia u starszaków
Dzieci z IV Pracowni z Panią Alą i pomocą Jasia Rakickiego, który przyniósł wszystkie potrzebne akcesoria - przeprowadziły szereg doświadczeń z użyciem wody, sody oczyszczonej i kwasku cytrynowego. Przedszkolaki zdobyły przy tym wiele nowych wiadomości świetnie się bawiąc.

2011-09-27 | "Miejsce nie z tego świata"
Dzisiaj dzieci z Pracowni V miały okazję zobaczyć Prezentację multimedialną, przedstawiającą "cudowne miejsca, jak z zaczarowanej bajki" - gejzery. Prezentację przygotowała dla przedszkolaków Pani Jola - wychowawczyni. Dzieci dowiedziały się, co to jest Gejzer – to rodzaj gorącego źródła, które gwałtownie wyrzuca słup wody i pary wodnej o temperaturze wrzenia. Woda może być wyrzucana na wysokość nawet 30-70 m. Za nieziemskie barwy i kształt źródła odpowiadają minerały. Właśnie dzięki nim gejzer mieni się tysiącami kolorów. Prezentacja bardzo się spodobała przedszkolakom, a szczególnie spodobał się dzieciom niezwykły gejzer o nazwie Fly Geyzer, znajdujący się w nieopodal miasteczka Gerlach w Nevadzie, w Stanach Zjednoczonych.

2011-09-16 | Praktyki studenckie
Od 12 do 30 września w naszym Przedszkolu odbywały się praktyki studenckie we wszystkich grupach wiekowych. Studentki z Uniwersytetu Rzeszowskiego nabierały pierwszych "szlifów" w trudnym zawodzie nauczyciela. Na zdjęciu studentka prowadząca zajęcia w V Pracowni - Pani Monika Wójcik, pod fachową opieką Pani Joli.

2011-09-15 | Zajęcia pokazowe
Przedszkolaki z V Pracowni uczestniczyły w zajęciach pokazowych z gimnastyki korekcyjnej, prowadzonych przez Panią mgr Annę Żywiec. Dzieci uczyły się słuchać i poprawnie wykonywać polecenia Pani Ani; utrwaliły sobie prawą i lewą stronę ciała, zapoznały się z nowymi zabawami ruchowymi, z użyciem kolorowych szarf. Atmosfera była bardzo miła, wszystkie dzieci chętnie brały udział. Dziękujemy Pani Ani za zajęcia pokazowe. 

2011-09-14 | Starszaki na skrzyżowaniu

Starszaki z V Pracowni pod opieką Pani Joli odbyły wycieczkę na skrzyżowanie, uczyły się poprawnie przechodzić na pasach przy sygnalizacji świetlnej, obserwowały ruch uliczny i ruch pieszych. W trakcie wycieczki dzieci miały możliwość utrwalenia niektórych znaków drogowych.


2011-06-21 | Wycieczka do skansenu

We wtorek dzieci z pracowni I i III pojechały na wycieczkę do skansenu w Kolbuszowej. Jedną z jej pierwszych atrakcji była dla dzieci sama jazda autokarem. Natomiast w skansenie miały możliwość poznania warunków, w jakich kiedyś żyli ludzie oraz czym się zajmowali, a także jak wyglądały ich domy. Dużym zainteresowaniem cieszyło sie Muzeum Zabawek oraz domowe zwierzęta, które przebywały w zagrodach. Pani przawodnik pokazała również dzieciom wiatrak, który dawniej mielił zboże oraz spichlerz. Wycieczka zakończyła się piknikiem na pobliskiej łące.


2011-06-20 | Dzwonek nas wzywa

Dziś ostatni dzień w przedszkolu, wspólnie, raźno mija czas.

Jutro dzwonek się odezwie, on do szkoły wezwie nas.

Każdy sobie powie tak: mam skończone siedem lat.

Dziś w przedszkolu przyrzekamy, nie będziemy urwisami.

Dziękujemy naszym paniom, za opiekę, trud nad nami.

Dobrze było nam w tym kole, żegnaj, żegnaj już przedszkole.

Dzisiaj przedszkolaki z V Pracowni w krótkim programie artystycznym pożeganały swoich starszych kolegów i koleżanki, którzy pójdą do szkoły. Były wiersze, tańce, ale także łzy wzruszenia. Na pamiątkę wszystkie starszaki otrzymały piękne zdjęcia, kolorowe tablo, a od swoich młodszych kolegów i koleżanek, kolorowe kwiaty. Rada Rodziców ufundowała także drobne upominki. Serdecznie dziękujemy za opiekę i czułe serca! 


2011-06-14 | Teatrzyk "Lis Przechera"
Dzisiaj w naszym Przedszkolu wszystkie dzieci oglądały teatrzyk w wykonaniu aktorów pt. "Lis Przechera". Było dużo humoru, żartów i dialogów pomiędzy dziećmi i aktorami. Teatrzyk oglądały także dzieci, które dopiero od września będą chodzić do naszej placówki. Pani Dyrektor wszystkim małym gościom wręczyła lizaki i kolorowe kredki.

2011-06-14 | Wycieczka do Tajęciny.

w dniu 14 czerwca dzieci z IV i V pracowni były na wycieczce w Tajęcinie. W czasie jazdy komfortowym autokarem dzieci oglądały lądujące i startujące samoloty.  W stadninie czekały już na nas dwa przepiękne kucyki: Kropka i Czarna, na których dzieci jeździły Największą atrakcją było łapanie kucyka na lasso, gdzie dzieci pod okiem instruktora uczyły się tej trudnej sztuki. Udało się do dwóm przedszkolakom, było dużo zabawy, konkursów i uciechy. Były zabawy w lesie, biegi, tory przeszkód, spacer po lesie. Na koniec naszego pobytu było pieczenie kiełbasy, gorąca herbata i zimne napoje i słodki rogalik. Było super!


2011-06-07 | VIII OLIMPIADA EKOLOGICZNA !!!

7 czerwca w naszym Przedszkolu odbyła się VIII Olimpiada Ekologiczna zorganizowana przez nauczycielki z Pracowni II,

Panią Annę Wilk oraz Panią Barbarę OczoŚ. Celem olimpiady było utrwalenie wiadomości z zakresu ekologii i zdrowego stylu życia. Uczestnicy olimpiady otrzymali zadania do wykonania w kartach pracy i uwinęli się z nimi błyskawicznie, to tylko świadectwo na to, że ekologia dla dzieci nie jest obca. "Gość specjalny " na olimpiadzie, to dzieci z Przedszkola Nr 38 .Naszą placówkę reprezentowały dzieci z Pracowni I, II, III, IV i V. Po zakończeniu olimpiady wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody

i dyplomy, a potem zrobili wspólne zdjęcie. Już dzisiaj zapraszamy na kolejną olimpiadę.


2011-06-03 | Spotkanie z iluzjonistą
Dzisiaj wszystkie przedszkolaki spotkały się z iluzjonistą z Teatrzyku Iluzji i Sztuki Cyrkowej. Dzieci nauczyły się czarodziejskiego zaklęcia, które pomogło im we wróżeniu za pomocą czarodziejskiej laseczki, kapelusza i różdżki. Przyglądały się sztukom magicznym i sztukom cyrkowym, które rozwijają spryt, bystrość a przede wszystkim refleks. Najzabawniejsze było magiczne pudełko, które produkowało banknoty, a na koniec wyczarowało dużą paczkę cukierków dla dzieci. Na zakończenie pokazu iluzjonista wyczarował dwie żywe kaczuszki, które dzieci chciały natychmiast przytulić i się z nimi bawić. Było superowo! Dziękujemy!

2011-06-03 | Rozstrzygnięcie konkursu
Właśnie dzisiaj nasze przedszkolaki z  IV I V Pracowni, w składzie: Klaudia, Kasia, Sebastian, Martynka, Kamika, Oliwka, Michał otrzymali dyplomy za udział w XVII Ogólnomiejskim Konkursie Plastycznym pt. "Bajkowi bohaterowie z wizytą w Rzeszowie", organizowanym przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie. Gratulujemy talentu, wyobraźni oraz wrażliwości plastycznej i życzymy wielu fascynujących spotkań ze sztuką.

2011-06-03 | Pasowanie na czytelnika.

Dzisiaj dzieci z pracowni  IV uczestniczyły w uroczystym pasowaniu na czytelnika, którą poprowadziła Pani Maria Gulak - kierownik Biblioteki. Dzieci miały okazję wysłuchać utworu Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa", czytanego przez wszystkie Panie Dyrektorki i nauczycieli z przedszkoli. Pani Maria  -wprowadziła dzieci w zagadki znanym wierszem: "Kto treść bajek zna dokładnie, ten szybko zagadkę odgadnie". Wszystkie dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z rozwiązaniem zagadek, potrafiły po przeczytanym fragmencie powiedzieć tytuł bajki i wymienić bohaterów. Następnie przedszkolaki musiały zdać celująco „egzamin z wiedzy o książce” i wskazać dobre odpowiedzi: jak należy dbać o książkę, o co prosi książka? Dopiero po udzieleniu prawidłowych odpowiedzi dzieci przystąpiły do uroczystego Pasowania na Czytelnika. Były tańce, śpiewy w wykonaniu przedszkolaków oraz inscenizacja bajki pt. "Calineczka " w wykonaniu uczniów.  Na pamiątkę tej uroczystości dzieci otrzymały książeczki, słodycze i soczki. Serdecznie dziękujemy za całoroczną opiekę i naukę!


2011-06-02 | I Miejsce w II Spartakiadzie

Już  drugi raz  dzieci 6-letnie z Pracowni IV wzięły udział w Spartakiadzie Przedszkolaków, której organizatorem była Szkoła Podstawowa Nr 23. Przedszkolaki z rzeszowskich przedszkoli brały udział w 4 konkurencjach: bieg z rzucaniem woreczka do celu, biegi z pałeczką sztafetową, toczenie piłki lekarskiej oraz bieg slalomem z przeplataniem szarfy. Nad prawidłowym przebiegiem czuwała Komisja konkursowa. Prawie w każdej konkurencji byliśmy najlepsi i znów zdobyliśmy I miejsce. W nagrodę otrzymaliśmy pamiątkowe medale, dyplomy i kosz z zabawkami do piasku. Dużo trenowaliśmy, ale się opłaciło, jestesmy najlepsi !


2011-06-01 | Dzień Dziecka w naszym Przedszkolu
Dzisiaj wszystkie przedszkolaki bawiły się w rytm muzyki i piosenek, które śpiewał tatuś naszej byłej wychowanki Marysi. Było mnóstwo konkursów, w których dzieci z uśmiechem i radością brały udział. Wszystkie przedszkolaki otrzymały prezenty w postaci słodyczy i zabawek, ufundowane przez Radę Rodziców. Na zdjęciu Martynka i Dominik kręcą hula-hop.

2011-05-31 | Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 11
Przedszkolaki z Pracowni IV i V - uczestniczyły w zabawach i konkursach, zorganizowanych przez nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Nr 11. Dzieci oglądały występy swoich starszych kolegów w tańcach i w teatrzyku, otrzymały nagrody w postaci drobnych gadżetów i owoców. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

2011-05-30 | Teatrzyk - "Złote dukaty"
Wszystkie przedszkolaki z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zostały zaproszone na teatrzyk  pt. "Złote dukaty", w wykonaniu aktorów z Teatrzyku Skrzat.  Dzieci były bardzo zainteresowane przygodami wesołego piekarczyka Mikołaja, królewny Anabeli, Zajączka, złej Czarownicy i jej pomocnika Gerwazego. Teatrzyk bardzo dzieciom się podobał, czego dowodem była burza oklasków dla aktorów.

2011-05-27 | Zajęcia ekologiczne w pracowni IV
27 maja w pracowni IV odbyły się zajęcia z zakresu  ekologii i zachowań wobec zwierząt, które przeprowadziła mama Julci Pani Monika Czopik. Bardzo dziękujemy za super przeprowadzone zajęcia, za przekazanie cennych informacji i wiadomości oraz pokaz ciekawych eksponatów, a w szczególności zasuszonej ważki i słoika z kijankami.

2011-05-27 | Wycieczka do cukierni Mikołaj
W dniu 27 maja pracownia IV zwiedziła cukiernię i kawiarnię. Bardzo miło spędzilśmy czas odpoczywając na przestronnym tarasie, siedząc w wiklinowych fotelach jedliśmy pyszne lody i ciastka.

2011-05-25 | Dzień Rodzica

Jak co roku w naszym Przedszkolu uroczyście obchodzimy Dzień Rodzica. Uroczystość z tej okazji odbyła się 23 maja dla Pracowni II i III natomiast 25 maja swoich rodziców przyjmowały Pracownie I, IV i V. Podczas imprezy dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i prezentowały się w eleganckich strojach, przygotowanych na ten wyjątkowy dzień. Z zapartym tchem wszyscy Rodzice podziwiali swoje pociechy, a niektórym zakręciła się nawet łezka w oku. Po występach były prezenty, życzenia, uściski i 100 lat dla wszystkich rodziców. "Kochani Rodzice, to wszystko dla Was"- jak mówią słowa jednego z wierszy.


2011-05-22 | "Taniec mrówki"
Dzisiaj przedszkolaki z V Pracowni spotkały się z mamą Antosia - Panią Anetą, która jest instruktorem tańca i prowadzi zajęcia taneczne w zespole "Uśmiech". Dzieci oglądały m. in. "Taniec mrówki" i "Taniec smoka" w wykonaniu dziewczynek z zespołu "Uśmiech" - wychowanek Pani Anetki. Przedszkolaki poszerzyły swój słownik o nowe wyrazy: taniec klasyczny, taniec współczesny i ludowy, balet, baletki, rozgrzewka i rozciąganie; ćwiczyły i tańczyły krótką choreografię pod dyktando Pani Anety, utrwaliły sobie kierunki: prawo i lewo w tańcu. Było superowo i czadowo! Serdecznie dziękujemy Pani Anecie i zapraszamy ponownie.

2011-05-20 | Wycieczka do NOWIN
20 maja pracownia IV wybrała się na Dzień Otwarty Nowin.Obejrzeliśmy film, zajrzeliśmy do newsroomu i redakcji on-line. Wiemy już jak dziennikarze zdobywają informacje, jak fotoreporterzy robią zdjęcia, a graficy sprytnie tworzą z tego strony gazety. A na pamiątkę wizyty w redakcji mamy pierwszą stronkę Nowin z naszym zdjęciem i nagrody.Bardzo dziękujemy mamie Oli - Pani Renacie Mac oraz całej redakcji za ciepłe przyjęcie. 

2011-05-06 | Podsumowanie konkursu plastycznego: "Zabawka ekologiczna".

W piątek tj. 6 maja odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla wszystkich nagrodzonych dzieci w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym pt. „Zabawka ekologiczna”. Konkurs trwał od 1 do 22 kwietnia 2011r. Organizatorkami konkursu były Panie z Pracowni II: Pani Ania Wilk i Barbara Oczoś. Celem konkursu było szerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia, ochrony środowiska oraz zbierania surowców wtórnych. Uczestnikami konkursu były dzieci z rzeszowskich przedszkoli. Prace wykonane przez przedszkolaki były bardzo pomysłowe i z różnych materiałów. Wszystkie „Zabawki” można było podziwiać na wystawie zorganizowanej w naszym Przedszkolu. Laureaci konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody i dyplomy, a na koniec zrobili pamiątkowe zdjęcie. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będzie kontynuacja tego pomysłu, dlatego już dziś zachęcamy i zapraszamy do udziału.


2011-05-05 | Konkurs "Przyroda, którą znam"

Dzisiaj w pracowni I odbył się konkurs wiedzy o przyrodzie z udziałem rodziców. Dzieci były podzielone na trzy drużyny. Każdy otrzymał kartonik z narysowaną sową, jako synonimem mądrości. Dzieci losowały pytania, a za poprawną odpowiedź wrzucały do koszyczka swojej drużyny kartoniki z sową. Wszystkie dzieci spisały sie znakomicie odpowiadając dobrze na wylosowane pytanie. W nagrodę otrzymały zabawki i pamiątkowe dyplomy.


2011-04-29 | Starszaki z Biało-Czerwoną
W związku ze zbliżającym się Świętem Flagi Narodowej przedszkolaki z V Pracowni pod opieką Pani Joli przemaszerowały ulicami Osiedla Nowe Miasto. Dzieci z własnoręcznie wykonanymi flagami uroczyście włączyły się w obchody tego święta, uczyły się właściwego stosunku do symboli narodowych, uczestniczyły w życiu społeczno-kulturalnym. Najważniejszym przesłaniem było budzenie u dzieci uczuć patriotycznych i dumy z przynależności narodowej.  

2011-04-29 | Zajęcia otwarte w II Pracowni

W dniu 29.04.2011 w pracowni II odbyło się zajęcie otwarte dla Rodziców, które poprowadziła pani Barbara Oczoś. Rodzice mieli okazję zobaczyć, jak radzi sobie ich dziecko w grupie podczas proponowanych zabaw dydaktycznych oraz zadań mających na celu utrwalenie materiału z wybranych elementów podstawy programowej.


2011-04-27 | Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym
Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się Międzyprzedszkolny Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym z udziałem st. sierż. P. Agnieszką Łatką z Komisariatu Policji Nowe Miasto, P. Dyrektor mgr Alicją Bialic, nauczycielami i dziećmi z Zaprzyjaźnionych Przedszkoli: nr 35, 38 oraz 43. Gości przywitały przedszkolaki z V Pracowni krótkim występem artystycznym na temat ruchu drogowego, śpiewały piosenki i recytowały wiersze. Nasze przedszkole w Turnieju reprezentowały: Emilka, Martynka, Kasia, Piotruś, Mikołaj oraz Kinga. Głównym celem dzisiejszego spotkania było: utrwalenie i usystematyzowanie wiedzy o ruchu drogowym w toku zabaw, konkursów i zadań do samodzielnego wykonania, rozumienie konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego, rozpoznawanie niektórych znaków drogowych i rozumienie ich znaczenia. Pani policjantka nadzorowała pracę dzieci i m. in. sprawdziła także znajomość adresu zamieszkania i numeru alarmowego 112. Wszystkie przedszkolaki poradziły sobie znakomicie z zadaniami. Koordynatorem Turnieju i zarazem osobą prowadzącą była Pani Jola - wychowawczyni z V Pracowni, która przygotowała wszystkie karty pracy i zadania dla przedszkolaków.  Dla dzieci były nagrody, które ufundowała nasza Pani Dyrektor, rodzice i Pani Jola oraz pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy za udział w Turnieju Wiedzy o Ruchu Drogowym i już zapraszamy dzieci na przyszły rok!

2011-04-15 | Palmy wielkanocne
15 kwietnia w pracowni IV odbył się konkurs na najładniejszą i samodzielnie wykonaną palmę. Wszyscy bardzo sie starali jednak bez pomocy pracę wykonała Ola Mac.

2011-04-12 | "Podróż marzeń"
Przedszkolaki z V Pracowni pod opieką Pani Joli były na zajęciach w Bibliotece Publicznej. Pani Dorotka - prowadząca zajęcia, zaprosiła dzieci w "Podróż marzeń". Dzieci wysłuchały baśń pt. "O rybaku i złotej rybce", rozmawiały o spełnionych marzeniach bohaterów baśni, a także opowiadały o swoich najskrytszych marzeniach. Wszystkie przedszkolaki rysowały swoje marzenia na stateczkach zrobionych z papieru i wrzucały do "morza marzeń", by się spełniły. Potem każde z dzieci czarodziejską wędką wyławiało te marzenia, i każde z dzieci mogło opowiedzieć o swoich marzeniach. Miejmy nadzieję, że się wszystkie spełnią. Na zajęciach przedszkolaki były bardzo aktywne, ale szczególne brawa należą się dla Krystianka, który popisał się wręcz fenomenalną pamięcią i wiele razy udzielał trafnej odpowiedzi na forum grupy. Serdecznie dziękujemy Pani Dorotce i już cieszymy się na następne zajęcia w następnym roku szkolnym.

2011-04-12 | Polska - moja ojczyzna
W dniu 12 kwietnia pracownia IV dla rodziców, dziadków, pani dyrektor, zaproszonych gości przygotowała program słowno - muzyczny o treści patriotycznej "POLSKA - MOJA OJCZYZNA" oraz ouiz, zagadki, pytania podsumuwujace wiedzę z wychowawia patriotycznego. Dzieci w pięknych strojach pokazały swoje umiejętności taneczne, wokalne, recytatorskie. Egzamin z wychowania patriotycznego zdały znakomicie!

2011-04-01 | Konkurs o Polsce

W pracowni I odbył się konkurs  "Polska to nasz kraj". W konkursie wzięły udział dzieci 4 i 5 letnie z pracowni I, II i III oraz dzieci z Przedszkola 38. Uczestnicy konkursu odpowiadali na wylosowane pytania oraz wykonali zadania rysunkowe, które podsumowały zdobytą wcześniej wiedzę o Polsce. Dzieci z pracowni I przygotowały również wiersze o symbolach państwowych i zaśpiewały nasz hymn. Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, które w części ufundowali rodzice Iwa. Organizatorem tego konkursu była p. Małgorzata Sobkowiak.


2011-03-30 | Wyjazd do Teatru "Maska"

Przedszkolaki z pracowni IV i V oglądały w Teatrze ''Maska" przedstawienie pt. "Mała Syrenka". Sztuka była przepiękna. Dzieci zachwycone niecodzienną scenografią, bogato zdobionymi kostiumam, które przeniosły dzieci w czarodziejski świat baśni.


2011-03-15 | Konkurs rozstrzygnięty!

Nasze przedszkolaki zostały nagrodzone dyplomami i słodkimi upominkami za udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym p/h "Śladami Baśni i Legend Polskich". Prace plastyczne wykonane zostały pod okiem Pani Joli. Na zdjęciu nagrodzone dzieci.


2011-03-10 | Pomóżmy zwierzakom

10 marca nasze Przedszkole uczestniczyło w podsumowaniu XI edycji akcji pt. "Pomóżmy zwierzakom", która odbyła się jak co roku w kinie Helios. Podczas uroczystości wręczono wszystkim uczestnikom dyplomy i nagrody książkowe. Można było również obejrzeć wystawę prac plastycznych, nagrodzonych w tegorocznym konkursie organizowanym przez schronisko Kundelek. Nasze przedszkole dumnie reprezentowały Oliwia Rożek, Kasia Wilk i Kasia Ostafijczuk pod opieką Pani Ani Wilk. Na koniec odbyła sie projekcja filmu pt. "Zemsta futrzaków". Już dziś jak co roku zapraszamy do kolejnego udziału w akcji na rzecz schroniska KUNDELEK.


2011-03-08 | Show "Śpiewać każdy może..."
Dnia 8 marca 2011r. z udziałem rodziców i mediów odbył się  show "Śpiewać każdy może". Dzieci wystąpiły w wybranych przez siebie piosenkach róznych zespołów polskiej sceny. Śpiewały indywidualnie i z zespołem. Dzieci popisywały sie swoimi umiejętnościami tanecznymi i myzycznymi. Występ poprzedziły dwie piosenki w wykonaniu Oliwki Skóry - absolwentki naszego przedszkola, która ma już osiągnięcia sceniczne. Show bardzo sie podobał licznie zgromadzonej widowni. 

2011-02-28 | "Śladami Baśni i Legend Polskich"

Przedszkolaki z V Pracowni, pod opieką Pani Joli, wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym p/h „Śladami Baśni i Legend Polskich”, organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 43 w Rzeszowie. Do konkursu zostały wybrane najciekawsze prace: Emilki, Kasi, Sebastiana, Antosia, Eli i Patrycji. Ogłoszenie wyników już 7 marca! Trzymamy kciuki!


2011-02-28 | Konkurs "Mam talent"
W dniu 28 lutego reprezentanci z pracowni IV w składzie Danie Buko, Michał Kamiński, Karolina Sosnowy wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie " Mam talent" organizowanym przez przedszkole nr 43 w Rzeszowie. Daniel  zaspiewał piosenką pt. "Mnie niż zero", natomiast Karolina i Michał zatańczyli taniec towarzyski chacha. Za udział w konkursie otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i drobne upominki

2011-02-25 | Kolorowe ręczniki

Dzisiaj w Pracowni V Pani Alinka - praktykantka poprowadziła samodzielnie zajęcia z dziećmi. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki smakowe. Z zawiązanymi oczami musiały odgadnąć, jaki owoc dostały do degustacji i określić jego smak: czy jest słodki, kwaśny, gorzki lub słony. Celem tego zajęcia było utrwalenie smaków i nazw owoców. Przy stolikach dzieci wykonały ręczniki z pasków kolorowego papieru, które same cięły po liniach prostych. Zadanie wcale nie było łatwe, ale wszystkie przedszkolaki sobie doskonale poradziły, a cięcie nożyczkami po wyznaczonych liniach pomogło dzieciom ćwiczyć sprawność rączek i paluszków. Nad prawidłowym przebiegiem zajęć czuwała Pani Jola, która była opiekunem Pani Alinki.


2011-02-17 | Zajęcia koleżeńskie w Zaprzyjaźnionym Przedszkolu Nr 43

Ponownie Pani Jola poprowadziła zajęcia w Zaprzyjaźnionym Przedszkolu Nr 43. Tematem zajęcia było zapoznanie dzieci z „Legendą warszawską” E. Szelburg-Zarembiny. Celem zajęcia było pogłębienie wiedzy o baśniowy wątek powstania stolicy i jej herbu, odróżnianie realiów od fantastyki, wzbogacenie słownika dzieci o nowe wyrazy (puszcza, strzecha, strawa, gród, syrena, herb, flaga, godło, hymn, Wisła), kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, nabywanie większej świadomości narodowej oraz rozpoznawanie symboli narodowych (godła i barw, hymnu). W części plastycznej dzieci wykonały syrenkę z kolorowych kółeczek – origami.


2011-02-16 | Matematyka na wesoło w V Pracowni
Dzisiaj zajęcia poprowadziła  Pani Alina - praktykantka, która nabywa pierwszych szlifów nauczycielskich pod czujnym okiem Pani Joli. Pani Alina zapoznała dzieci z cyfrą i liczbą 10, na podstawie wiersza Wandy Chotomskiej pt. "Dziesięć bałwanków". Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem graficznym liczby, przeliczały bałwanki liczebnikami porządkowymi i głównymi, musiały wykazać się myśleniem logicznym i wskazywać, który to z kolei bałwanek ma np. kapelusz, łyżwy lub rękawiczki; układały w kolejności zdarzeń obrazki i dopasowywały odpowiednią cyferkę. W samodzielnej pracy przy stolikach, dzieci uzupełniały ćwiczenia. Wszystkie poradziły sobie z zadaniem bardzo dobrze.

2011-02-14 | Walentynki w V Pracowni

Pani Jola poprowadziła zajęcia pokazowe dla studentki, która odbywa staż w naszej pracowni. Dzieci  zapoznały się z postacią Św. Walentego w oparciu o przygotowaną przez Panią Jolę prezentację multimedialną pt. "Walentynki", dowiedziały się, jak powstała pierwsza kartka-walentynka i słuchały krótkich wierszy o tematyce walentynkowej. Bawiły się do piosenki "Pajacyk". W części plastycznej dzieci uczyły się korzystać z szablonów i same wykonały serce dla swoich rodziców z kolorowej bibuły.


2011-02-10 | Gwiazdki i gwiazdeczki

Dzisiaj przedszkolaki z V Pracowni poznały tajemnice "białego puchu" - czyli śniegu, w Prezentacji multimedialnej, którą przygotowała Pani Jola. Jak to się dzieje, że pada śnieg, skąd się biorą płatki śniegu i dlaczego śnieg jest biały? Na wszystkie te pytania dzieci usłyszały odpowiedź. Dowiedziały się, że płatki śniegu mają po sześć ramion, że nie ma takich dwóch jednakowych, i że o ich kształcie decyduje temperatura, wilgotność i ciśnienie powietrza. Przedszkolaki nauczyły się składać serwetkę i wycinać z niej śnieżynki. W prezentacji oglądały jeszcze inne kształty płatków sniegowych, tj: płatki: dwunastoramienne, kolumny oraz igiełki.


2011-02-08 | Starszaki w Bibliotece
Dzięki współpracy Pani Joli z Biblioteką Publiczną starszaki z V Pracowni ponownie były na zajęciach, które poprowadziła Pani Dorotka. Tym razem Pani Dorotka zapoznała dzieci z twórczością Jana Brzechwy. Przedszkolaki słuchały najbardziej znanych utworów o zwierzętach, same też recytowały wiersze, które znają. Wszystkie dzieci rysowały ilustracje do wysłuchanych wierszy, a nagrodą były piękne kolorowe naklejki i zakładki do bajeczek.

2011-02-03 | Niezwykły gość w V Pracowni

Przedszkolaków z V Pracowni odwiedziła Pani Ewa - fryzjerka, która przyniosła ze sobą dużą torbę, a w niej wszystko, czego potrzebuje fryzjer do swojej pracy: nożyczki, grzebień, specjalną pelerynkę, pędzel do strzepywania włosów z szyi, wałki, czepki. Dzieci miały okazję zobaczyć Panią Ewę w trakcie wykonywania swojej pracy podczas strzyżenia włosów. To była pouczająca lekcja. Wszystkie przedszkolaki miały okazję podpatrzeć trudną, wymagającą precyzji i cierpliwości pracę fryzjerki. Celem tego spotkania było poznanie pracy fryzjera oraz narzędzi potrzebnych do wykonywania takiej pracy, takich jak: szczotki, wałki, lokówka, prostownica, golarka, suszarka. Chętnym dzieciom pani fryzjerka zrobiła fantazyjne fryzury.


2011-02-03 | Bajeczki do poduszeczki w V Pracowni
Grupę starszaków ponownie odwiedziła nauczycielka Pani Ela, która przyszła do nas czytać bajeczki do poduszeczki. Dzieci słuchały bajki pt. "Na górkę". Po jej wysłuchaniu zadaniem dzieci było ocenić zachowanie głównego bohatera bajeczki i wskazać, dlaczego nie wolno bawić się piłką w pobliżu jezdni. Przedszkolaki utrwaliły sobie zasady bezpiecznej zabawy. Bajka była bardzo pouczająca, a dzieci wykazały się dobrą znajomością przepisów ruchu drogowego.

2011-01-26 | Gość w V Pracowni

Starszaków z V Pracowni odwiedziła Pani Kinga - nauczycielka ze Szkoły Podstawowej, która  na zaproszenie Pani Joli przyjechała czytać dzieciom bajeczki. Przedszkolaki słuchały bajeczki pt. "Jaś i Małgosia" oraz "Braciszek i siostrzyczka". Dzieci oglądały piękne ilustracje i rozmawiały z Panią Kingą o swoich ulubionych bajeczkach. Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci miały za zadanie połączyć w pary bohaterów ze znanych im bajeczek i pokolorować obrazek.


2011-01-14 | Poznajemy naszą ojczyznę w legendach
Przedszkolaki z V Pracowni zapoznały się z historią naszej ojczyzny na podstawie "Legendy o Orlim Gnieździe" Wiery Badalskiej. Zajęcia poprowadziła Pani Jola, która przygotowała i zaprosiła dzieci do oglądnięcia Prezentacji multimedialnej „Symbole narodowe Polski”. Najważniejszym celem tego zajęcia było usystematyzowanie wiedzy na temat symboli narodowych: flagi, godła Polski, hymnu narodowego, kształtowanie poczucia tożsamości, nabywanie większej świadomości narodowej oraz budzenie zainteresowań historią i kulturą własnego kraju. Dzieci wzbogaciły słownictwo i wiedzę o pojęcie: legenda, ojczyzna, symbole narodowe, polonia. W części plastycznej same projektowały i malowały palcem godło Polski. Swoje prace każde dziecko podpisało odciśniętym w farbie kciukiem. Przedszkolaki układały także w grupach puzzle z wizerunkiem orła i przeliczały elementy puzzli liczebnikami porządkowymi. Zajęciom przyglądała się Pani Dyrektor, która podziękowała dzieciom za piękną postawę i pracę.

2011-01-13 | Uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadzia
Z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadzia wszystkie przedszkolaki wystąpiły w programach artystycznych, które z tej okazji przygotowały Panie nauczycielki. Dzieci deklamowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Po udanych występach wszystkie wnuczęta złożyły życzenia i wręczyły swoim Dziadkom prezenty. Było bardzo rodzinnie i ciepło.

2011-01-11 | Zabawa karnawałowa
Dzisiaj odbyła się w naszym przedszkolu wielka zabawa karnawałowa, gdzie udział wzięły wszystkie przedszkolaki, a nawet niektórzy ich rodzice. Do znanych dzieciom przebojów bawili się najmłodsi i dorośli.  Zabawę karnawałową poprowadził zaprzyjaźniony rodzic - Pan Tomasz Kawa. Były wspólne zdjęcia, zagadki, konkursy, a wszystko to z humorem i nagrodami w postaci cukierków. Jak co roku, wybrano króla i królową balu wśród dzieci młodszych i starszych. Wszyscy bawili się świetnie, co widać było na zdjęciach.

2011-01-04 | Gość w V Pracowni
Na zaproszenie Pani Joli oraz dzięki współpracy między Zaprzyjaźnionymi Przedszkolami odwiedził nas ojciec Bartosza z Przedszkola nr 43. Pan Tomasz jest zawodowym strażakiem, opowiedział nam o swojej ciekawej pracy, zaprezentował strój strażacki polski i brytyjski, który każdy strażak ubiera na akcję ratunkową, a także pokazał maskę tlenową, która umożliwia strażakom wejście do zadymionego pomieszczenia. Dla przedszkolaków najciekawsze były kaski ochronne: brytyjski, amerykański i polski, które dzieci chętnie przymierzały. Na zakończenie spotkania Pani Jola wręczyła Panu Tomaszowi podziękowanie, a przedszkolaki zaprosiły Pana Tomasza na przyszły rok szkolny. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie!