Zamówienia Publiczne
Herb Polski
Pobierz daneKontakt
Wyloguj z paneluArchiwum aktualności: | Rok 2018 | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2013-12-19 | Witaminki witaminki dla chłopczyka i dziewczynki
Dzisiaj w V Pracowni odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, które poprowadziła Pani Jola. Rodzice bawili się wspólnie ze swoimi dziećmi, rozwiązywali krzyżówki o tematyce zdrowotnej. Były zagadki smakowe dla dzieci i rodziców, picie soku marchewkowego na czas, gdzie I miejsce zdobyła Martynka. Dzieci utrwaliły sobie zasady prawidłowego żywienia na podstawie piramidy żywieniowej przedszkolaka, potrafiły trafnie posegregować różnorodne produkty: te zdrowe i te niezdrowe dla dzieci. Na koniec spotkania wspólnie z rodzicami przedszkolaki wykonały jadłospis, który zawierał tylko zdrowe produkty. W trakcie wspólnych zabaw ruchowych było bardzo wesoło.

2013-12-18 | W fabryce bombek choinkowych

Przedszkolaki z Pracowni IV i V pod opieką Pani Agatki i Pani Joli pojechały na wycieczkę do fabryki bombek choinkowych „Romex” w Rzeszowie. Dzieci poznały cały cykl produkcyjny świątecznych ozdób, zobaczyły jak się dmucha, srebrzy, maluje i dekoruje bombki choinkowe. Na pamiątkę pobytu każde dziecko otrzymało bombkę z wypisanym własnym imieniem. Dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do przedszkola. Wszystkim uczestnikom wycieczka bardzo się podobała.


2013-12-16 | Przedszkolaki z VI Pracowni w Bibliotece

Rozpoczęliśmy cykl zajęć w Bibliotece Publicznej – Fili nr 6. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda „dom w którym mieszka książka” i jak należy się w nim zachować. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, a Pani bibliotekarka przeczytała „prośby każdej książki” czyli jak należy o nie dbać. Mieliśmy też okazję spotkać się z królewną Śnieżką, która przypomniała dzieciom historię o złej królowej i siedmiu krasnoludkach. Następnie królewna Śnieżka zaproponowała zabawę „Lusterko”, która polegała na naśladowaniu gestów kolegi. Ponadto dzieci odgadywały zwierzęta, które Śnieżka napotkała w lesie i naśladowały ich głosy i ruchy. Dzieci miały również zadanie do wykonania- posprzątać chatkę krasnoludków i odgadnąć, które z trzech jabłek jest zatrute. Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie kolorowe zakładki do książek. Bardzo dziękujemy Paniom bibliotekarkom za tak miłe i ciekawe spotkanie i już czekamy na następne.


2013-12-16 | Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Nasze bardzo zdolne przedszkolaki otrzymały mnóstwo nagród i wyróżnień. Nagrody wręczył Pan Dyrektor Zespołu Szkół Nr 4. Nie zabrakło również części artystycznej, w której brały udział uczniowie z gimnazjum i liceum a także przedszkolaki z VI Pracowni. Dzieci pięknie zainscenizowały wiersz Juliana Tuwima „Bambo”, w świątecznym nastroju zarecytowały wiersz

o Świętym Mikołaju a także zaśpiewały po angiesku „We wish you a Merry Christmas...” a na sam koniec kolędę „Dzisiaj w Betlejem”. Serdecznie gratulujemy naszym przedszkolakom!!!


2013-12-13 | Aniołki wykonane metodą ROZEDRGANEJ LINII

Dzisiaj dzieci z pracowni V odwiedziła mama Michałka, Pani Dorota Rucka-Marmaj, która na co dzień pracuje w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie. Pani Dorota zapoznała dzieci z twórczością amerykańskiego artysty Andy Warhola, znanego przede wszystkim z prostych i seryjnych kompozycji o wysokim kontraście kolorystycznym, do których używał techniki serigrafii. Dzieci dowiedziały się, że Andy Warhol zaprojektował m. in. puszkę Coca-Coli czy zupy pomidorowej Campbell, oraz przedmioty z życia codziennego, np. maki, banany, pudełka proszku Brillo. Przedszkolaki wykonały Aniołka rozedrganą linią według metody Andy’ego Warhola, używając do pracy m. in. ołówka, kalki, piórka, tuszu czarnego i farb akwarelowych. Prace wyszły przepięknie. Zapraszamy do obejrzenia w hollu przedszkola.


2013-12-11 | „Dzieciaki Mleczaki” - program Polskiej Izby Mleka

Starszaki z V Pracowni wzięły udział w ogólnopolskim programie Polskiej Izby Mleka pod hasłem: „Dzieciaki Mleczaki”. Głównym celem zajęcia jest zachęcenie dzieci do codziennego picia mleka, ponieważ jest to cenny i zdrowy napój. Zawiera wiele ważnych składników, które są konieczne do prawidłowego rozwoju dziecięcego organizmu i zachowania zdrowia. Przedszkolaki dowiedziały się, że mleko zawarte jest w takich produktach jak: ser, jogurt, kefir, mleko smakowe, lody. Dzieci pod kierunkiem Pani Joli wykonały zadania dla bystrzaków, polegające na znalezieniu i odszukaniu różnic w obrazkach i pokolorowaniu obrazka. Następnym zadaniem dzieci było wyciąć zwierzęta i nakleić je karcie pracy. Zabawa była świetna! Wszyscy sobie świetnie poradzili.


2013-12-11 | Jadłospis dla przedszkolaka

W pracowni VI odbyły się zajęcia otwarte z aktywnym udziałem Rodziców nt "Jadłospis dla przedszkolaka". Dzieci radośnie przywitały swoich Rodziców i zaprosili ich do pomocy w wykonaniu zadań niespodzianek. Działania podjęte przez dzieci miały na celu utrwalenie prawidłowych przyzwyczajeń i kształtowanie nawyków żywieniowych, postawy prozdrowotnej. Dzieci czerpały radość ze współdziałania z Rodzicami, co sprzyjało pogłębianiu więzi uczuciowej z rodziną i rówieśnikami. Efektem końcowym wspólnych zabaw było opracowanie jadłospisu dla przedszkolaka w formie plakatu. Dziękujemy Rodzicom za obecność i aktywny udział w zajęciu.


2013-12-05 | Wizyta Mikołaja

5 grudnia odwiedził nasze Przedszkole Mikołaj. Wizyta rozpoczęła się od przedstawienia pt. „Czerwona czapeczka”, następnie Mikołaj odwiedzał poszczególne Pracownie i obdarowywał dzieci prezentami. Na koniec wizyty wszystkie dzieci zrobiły sobie pamiątkową fotografię oraz obiecały, że przez cały rok będą bardzo grzeczne. Za rok czekamy ponownie na tą przemiłą wizytę.


2013-12-04 | Gwiazdki gwiazdeczki

Dzisiaj pod okiem Pani Joli dzieci robiły z kolorowego papieru gwiazdeczki. Uczyły się prawidłowo zaginać papier, łączyć i sklejać ze sobą drobne elementy. W pracy dzieci pomagali rodzice, tatuś Wiktorii i tatuś Kingi. Serdecznie dziękujemy za pomoc.


2013-12-04 | Dyżur Rodzica w III Pracowni

Gościem w Pracowni III była mama Milenki, która przeczytała dzieciom kilka ciekawych bajek o tematyce świątecznej. Po wysłuchaniu i omówieniu utworów, wspólnie z zaproszonym gościem rozmawialiśmy również na temat „Dnia Górnika”. Na zakończenie dzieci wykonały pamiątkowe czapki górnika z papieru. Serdecznie dziękujemy.


2013-12-04 | Dyżur Rodzica w IV Pracowni
Pracownię IV odwiedziła Pani Monika Cyzio-stomatolog. Pani Monika przeprowadziła pogadankę nt. profilaktyki jamy ustnej, pokazała prawidłowy instruktaż mycia zębów. Wszystkie przedszkolaki codziennie obiecały myć prawidłowo zęby, aby służyły im długie lata. Dziękujemy.

2013-12-02 | Były absolwent przedszkola w IV Pracowni
Nasze Przedszkole odwiedził były absolwent Michał Filip, który obecnie jest siatkarzem ASSECO RESOVIA. Michał omówił zasady gry w siatkówkę, pochwalił się zdobytymi medalami i poćwiczyl z dziećmi na sali gimnastycznej. Serdecznie dziękujemy.

2013-11-28 | „W magicznej krainie Juliana Tuwima”

Rok 2013 został ogłoszony Rokiem Juliana Tuwima. Przedszkolaki z IV, V i VI pracowni wzięły udział w konkursie plastycznym pt. „W magicznej krainie Juliana Tuwima”. Dzieci słuchały wierszy Juliana Tuwima w wykonaniu dyrektora Zespołu Szkół Nr 4, nauczycieli i uczniów Gimnazjum, a później rysowały do wierszy ilustracje. Już niedługo zostaną ogłoszone wyniki. Trzymamy kciuki za naszych milusińskich!


2013-11-28 | Zdrowy styl życia w III Pracowni

Dzieci z  Pracowni III brały udział w zajęciach z zakresu kształtowania zdrowego stylu życia. W zajęciach brali udział również rodzice poprzez aktywne uczestnictwo w zabawach i zadaniach stawianych dzieciom. Głównym celem zajęć było: kształtowanie postawy prozdrowotnej, prawidłowych nawyków żywieniowych i higienicznych. Na zakończenie spotkania dzieci wykonały prace plastyczną pamiątkowe „Zdrowe rybki”. Serdecznie dziękujemy.


2013-11-28 | Witaminowe abecadło

28 listopada na zaproszenie Pani Ani Wilk przyszła do Pr II mama Nikoli, Pani Madzia Świst, która opowiedziała dzieciom o zdrowiu, a przede wszystkim o tym jak dbać o zęby i jakie spożywać produkty, które zawierają cenne witaminy. Opowiedziała, co dana witaminka może zrobić w naszym organizmie. Na koniec dzieci słuchały piosenek oraz pokolorowały obrazki. Dziękujemy za cenne wskazówki.

 


2013-11-27 | Zajęcie otwarte na Pracowni II

27 listopada odbyło się zajęcie otwarte w Pr II, które zorganizowała pani Ania Wilk. Celem zajęcia było: dziecko dba świadomie o zdrowie i bezpieczeństwo, stosuje się do określonych zasad. W trakcie zajęć dzieci brały udział w różnych zabawach, które pozwoliły zrealizować ten cel i ukazać rodzicom stopień opanowanych wiadomości i umiejętności w tym zakresie. Na koniec rodzice wspólnie z dziećmi pracowali w zespołach, które stworzyły „Drzewo zdrowia” oraz „Zdrowe serce”. Wszystkim poczynaniom przyglądała się Pani Dyrektor, której wszystko bardzo się podobało. Wszystkim obecnym Rodzicom bardzo serdecznie dziękujemy.

 


2013-11-26 | "Dzikie łabędzie" w Teatrze MASKA

 Dzieci z pracowni IV, V i VI pojechały do Teatru MASKA w Rzeszowie na sztukę pt. „Dzikie Łabędzie” na podstawie baśni: H. Ch. Andersena. Ta poetycka przepiękna bajka, to jedna z najbardziej znanych baśni H. Ch. Andersena, choć przepełniona grozą opowieść o sile miłości, cierpliwości i wytrwałym dążeniu do celu bardzo się przedszkolakom spodobała. Dzieci poznały historię dzielnej Elizy i jedenastu królewiczów zaklętych przez złą macochę w dzikie łabędzie. Mali widzowie polubili świat stworzony przez twórców spektaklu, co nas bardzo cieszy!


2013-11-26 | IV pracownia w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa
Przedszkolaki z IV Pracowni z Panią Agatką były w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, gdzie oglądały wystawę poświęconą przeszłości miasta pn. "Sześć wieków Rzeszowa". Przedszkolaki poznały sylwetki najłynniejszych rzeszowianin i ludzi związanych z Rzeszowem, zobzcyły zbroje husarską, broń białą, pamiątki z powstań narodowych, i in.

2013-11-21 | Pracownia VI w zakładzie krawieckim

W dniu 22.11.2013 dzieci z pracowni VI udały się na wycieczkę do Zakładu Krawieckiego. Pani Krawcowa opowiadała o swojej pracy, którą wykonuje. Pokazywała jak zdejmuje się miarę, zaznacza krój i wycina formę. Zaprezentowała kolorowe szpule nici, zamki i guziki. Dzieci oglądały różnego rodzaju maszyny do szycia oraz inne narzędzia pracy krawcowej (nożyce, żelazko itp.). Krawcowa wspomniała, że przyjmuje także ubrania do naprawy. Dzieci podziękowały za spotkanie i na zakończenie zaśpiewały piosenkę.


2013-11-20 | "Jesienne zwyczaje zwierząt"

Przedszkolaki z V pracowni zapoznały się z „Jesiennymi zwyczajami” wybranych zwierząt leśnych, tj: wiewiórka, sowa, borsuk, lis, chomik, myszka w opowiadaniu Marii Kownackiej pt. „Idzie zima chudy nie przetrzyma”. Głównym celem tego zajęcia było: poszerzanie wiadomości na temat jesieni i zwyczajów gromadzenia zapasów na zimę przez zwierzęta leśne, rozwijanie słuchu fonematycznego, rozwijanie umiejętności matematycznych, rozwijanie aktywności i inwencji twórczej dzieci, doskonalenie orientacji w przestrzeni, posługiwanie się liczebnikami głównymi i porządkowymi w zakresie 10, ćwiczenie umiejętności szybkiego rozpoznawania pojedynczych cyfr, doskonalenie umiejętności liczenia. Były zagadki o tematyce jesiennej, układanie zwierzątek leśnych z puzzli, przeliczanie zbiorów i przedstawianie treści piosenek za pomocą prostych ruchów. Zajęcia poprowadziła Pani Jola dla nauczyciela kontraktowego, celem doskonalenia warsztatu pracy i wymiany doświadczeń zawodowych. Dzieci wykazały się dużą wiedzą przyrodniczą nt. gromadzenia przez zwierzęta zapasów na zimę i prawidłowo wykonały zadanie.


2013-11-20 | XXI Przegląd Amatorskich Zespołów Artystycznych

Wychowanka Pani Joli i Pani Gosi - Marianka Markiewicz z Pracowni V brała udział w XXI Przeglądzie Amatorskich Zespołów Artystycznych, gdzie zdobyła wraz ze swoją grupą taneczną nagrodę główną w kategorii TANIEC. Przegląd odbył się w Miejscu Piastowym. Na zdjęciu Marianka z nagrodą główną. Marianko serdecznie gratulujemy!


2013-11-18 | Gość ze Stowarzyszenia EKOSKOP

Na zaproszenie Pani Joli dzisiaj nasze przedszkole odwiedziła Pani Barbara Lackorzyńska, która na co dzień współpracuje ze Stowarzyszeniem EKOSKOP. Pani Basia zapoznała dzieci z przedstawieniem pt. "Lisy z Lisiej Góry". Przedszkolaki zapoznały się z problemami środowiskowymi - spalaniem odpadów w gospodarstwach domowych, segregacją śmieci czy dewastacją środowiska naturalnego przez człowieka. Najważniejszym celem dzisiejszego spotkania było wypromowanie wśród najmłodszych proekologicznych wzorców zachowań. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie.


2013-11-14 | Prelekcja w II Pracowni „Zdrowe przedszkolaki”

Dzisiaj naszą pracownie odwiedziły Panie pielęgniarki, które opowiedziały dzieciom o zdrowiu i ważnych elementach niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Panie zapoznały dzieci z rożnymi witaminami, które są potrzebne, aby dzieci rosły i prawidłowo się rozwijały, warzywami, owocami, zdrową żywnością i dbaniem o higienę.Na zakończenie spotkania Pani Ania Michałów i Pani Kasia Bawor przygotowały dla dzieciaków wierszyki o zdrowiu i witaminkach oraz piękne kolorowanki. Dzieci były bardzo zadowolone i wzbogacone o cenne informacje, za co serdecznie DZIĘKUJEMY.


2013-11-14 | „Spełniamy dziecięce marzenia”

Karolinka Barzycka z Pracowni III wygrała konkurs, organizowany przez firmę Multimedia Polska p/h „Spełniamy dziecięce marzenia”. Poprzez różne ciekawe zabawy, wynikające z jej propozycji i stosowanie się do poleceń Karolinki spełniliśmy jej marzenie. Zabawę uświetniły gadżety, które otrzymały dzieci z firmy Multimedia Polska, tj: baloniki, kolorowanki, breloczki. Gościem specjalnym w przedszkolu była mama Karolinki, która pokazała nam kilka zabaw ruchowych. Dziękujemy!


2013-11-14 | Gimnastyka z rodzicem w IV Pracowni
Ćwiczenia gimnastyczne z dziećmi z IV Pracowni poprowadziła Pani Jadwiga Filip - nauczyciel WF. Pani Jadzia rozmawiała z przedszkolakami nt. zdrowego stylu życia poprzez uprawianie sportu.

2013-11-14 | "Fizyka dla Smyka" w IV Pracowni

Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” przybliżają dzieciom wiele tajemnic z otaczającego nas Świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. Prowadząca eksperymenty pan, razem z dziećmi sprawiła, że pod wpływem pola magnetycznego długopis zawisł w powietrzu, przedmioty zaczęły poruszać się w nieskończoność. Przedszkolaki zobaczyły niesamowite właściwości i siłę magnesu. Dzieci były zachwycone tym pokazem i świetnie się przy tym bawiły. Takie pokazy są wspaniałą pomocą dla dzieci w nauce i zrozumieniu tajemnic fizyki.


2013-11-08 | Koncert muzyczny PRO MUSICA
Dzisiaj wszystkie przedszkolaki wzięły udział w koncercie muzycznym, w wykonaniu  szkoły muzyki rozrywkowej PRO MUSICA. Dzieci zobaczyły i usłyszały fortepian, keyboard, gitarę klasyczną i elektryczną, perkusję a także śpiew rozrywkowy , jazzowy i klasyczny.

2013-11-03 | „Zabawy matematyczne Pani Jesieni”

W Pracowni VI dzieci brały udział w zajęciach z zakresu kształtowania pojęć matematycznych. Zajęcia  odbywały się z udziałem rodziców, którzy aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu wspólnie z dziećmi zadań matematycznych oczywiście w formie zabawy. Głównymi celami zajęć było: kształtowanie świadomości schematu własnego ciała i doskonalenie orientacji w przestrzeni, posługiwanie się liczebnikami głównymi i porządkowymi w zakresie 10, ćwiczenie umiejętności szybkiego rozpoznawania pojedynczych cyfr i figur geometrycznych, doskonalenie umiejętności liczenia, dodawania i odejmowania na zbiorach zastępczych. Nie zabrakło również zabaw tanecznych do znanych piosenek oraz instrumentów muzycznych, którymi dzieci się posługiwały. Dzieci rewelacyjnie rozwiązały wszystkie zadania a w nagrodę mogły otworzyć kuferek Pani Jesieni, w którym ukryte były dla nich same niespodzianki. Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, że tak chętnie z nami współpracują.


2013-10-31 | Dyżur Rodzica w V Pracowni
Dzisiaj odwiedziła naszą pracownię mama Karola, która zapoznała dzieci z opowiadaniem o małym drzewie dąbku. Przedszkolaki po uważnym wysłuchaniu opowiadania odpowiadały na zadane pytania, oglądały liście i nasiona z różnych drzew, które pani Ania przyniosła ze sobą. Dzieci rozwiązywały zagadki o tematyce jesiennej, a na koniec spotkania wykonały jesienny obrazek. Serdecznie dziękujemy!

2013-10-30 | Zabawy akrobatyczne z Rodzicem na V pracowni

Dzisiaj odwiedziła nas mama Marianki, która jest choreografem tańca w zespole „Uśmiech” w Rzeszowie. Pani Aneta uczyła dzieci, jak prawidłowo zrobić rozgrzewkę, jak wykonywać ćwiczenia, aby być sprawnym i zdrowym. Dzieci nauczyły się i utrwaliły jednocześnie, co to jest: siad prosty, rozkroczny i siad siatkarski, a także oglądały w wykonaniu starszej koleżanki przerzut bokiem. Przedszkolaki zobaczyły w wykonaniu Marianki – swojej koleżanki z pracowni tzw. klapę. Marianka razem z koleżanką z zespołu „Uśmiech” brała czynny udział w pokazach, ponieważ chodzi na zajęcia taneczne. Tego typu zajęcia z fachowcem cieszą się wielką popularnością wśród dzieci. Serdecznie dziękujemy Pani Anecie, która już od wielu lat współpracuje z Panią Jolą i dzięki temu nasze przedszkolaki mają super zajęcia :). Pani Anetko serdecznie zapraszamy ponownie!


2013-10-30 | Dyżur Rodzica w Pracowni VI

Przedszkolaki z Pracowni VI odwiedził Pan Krzysztof Kuropatwa (tato Karolinki), który opowiedział na czym polega jego praca w banku. Dzieci dowiedziały się gdzie są przechowywane pieniądze, poznały działanie bankomatu, wpłatomatu oraz kart kredytowych; gdzie się przewozi pieniądze gdy bank ma ich za dużo. Ponadto dzieci poznały walutę obowiązującą w Polsce. Przedszkolaki zadawały jeszcze mnóstwo ciekawych pytań. Pod koniec zajęć Pan Krzysztof rozdał dzieciom pamiątkową złotą monetę i wszyscy zgodnie doszliśmy do wniosku, że oszczędzając można spełnić choć kilka swoich marzeń. Warto naszych przedszkolaków wprowadzać w świat finansów, gdyż idea mądrego gospodarowania pieniędzmi zaowocuje w przyszłości trafnymi decyzjami finansowymi. Dziękujemy za pokazanie nam kolejnych ciekawych zawodów naszych rodziców.


2013-10-30 | Pasowanie na Przedszkolaka

30 października w naszym Przedszkolu odbyło się uroczyste pasowanie na Przedszkolaka. Wszystkie nowoprzyjęte dzieci do naszego przedszkola zostały 100% przedszkolakami, a stało się to po uroczystym ślubowaniu i wykonaniu kilku zadań, które były egzaminem i pierwszym ważnym zadaniem naszych wychowanków. Pani Dyrektor magicznym ołówkiem pasowała dzieci, a Pan Roman z Rady Rodziców wręczył dyplomy i upominki z okazji tak ważnej uroczystości.


2013-10-21 | Zdrowy przedszkolak zjada owoce

W ramach kontynuacji akcji Akademia Zdrowego Przedszkolaka w Pracowni VI dzieci utrwalały sobie zasady zdrowego odżywiania. W trakcie zajęć poznawały wartościowe produkty żywieniowe - grupowały je i układały piramidę żywieniową. W edukacji żywieniowej uczestniczą także Rodzice, starają się dbać o to, aby dzieci odżywiały się zdrowo. W ramach współpracy Rodzice Filipa G. - Państwo Natalia i Sebastian zakupili soki i owoce dla dzieci. Serdecznie dziękujemy!


2013-10-18 | Czytanie bajek na PR II
Dzisiaj odwiedziła nas Pani Ela, mama Kubusia Szafrana, która przeczytała dzieciom bajki w ramach akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom". Dzieci z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały bajeczek, a na koniec wspólnie wykonały zadanie przygotowane dla nich przez Panią Elę. Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie odwiedzi nas kolejny rodzic i przekona dzieciaki, że warto i trzeba czytać. Już dziś zapraszamy ochotników i czekamy: Pani Ania wraz z wychowankami, a za tą miłą wizytę serdecznie dziękujemy.

2013-10-15 | Pracownia VI w salonie fryzjerskim

W dniu 15.10.2013r. dzieci z pracowni VI odwiedziły Mamę Szymona Z. - Panią Anię, która pracuje w salonie fryzjerskim. Pani Ania przedstawiła dzieciom swoją pracę. Opowiedziała, jak należy dbać o włosy oraz jak wykonać wybraną przez klienta fryzurę. Zaprezentowała przybory, które są Jej niezbędne do pracy, np nożyczki, suszarki, grzebień, maszynki itp. Atrakcją dla dzieci była możliwość oglądnięcia i przymierzenia wielu peruk. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały pamiątkowe grzebienie oraz soczki, a przedszkolaki w podziękowaniu zaśpiewały piosenkę. Dziękujemy za zaproszenie!


2013-10-09 | Bezpieczny Przedszkolak

9 października na zaproszenie Pani Ani Wilk, Izabeli Korczykowskiej i Jolanty Obłój nasze Przedszkole odwiedzili policjanci: Pani Ewa i Pan Waldemar, którzy poprowadzili dla wszystkich Pracowni pogadankę na temat zasad ruchu drogowego, bezpiecznego zachowania podczas zabaw na podwórku, w domu, placu zabaw itp. Wszystkie dzieci z wielką uwagą słuchały wskazówek i rad, które na pewno ułatwią naszym wychowankom bezpiecznie zachować się w różnych sytuacjach. Na koniec spotkania dzieci podziękowały za lekcje bezpieczeństwa i obiecały przestrzegać wszystkich zasad.


2013-09-18 | Akrobatyka z trenerem

Na zaproszenie Pani Joli naszą grupę odwiedziła Pani mgr Kinga Tronina - instruktor Akrobatyki Sportowej w Klubie Sportowym ZKS „STAL” Rzeszów, która przeprowadziła z przedszkolakami zajęcia z elementami akrobatycznymi w IV i V pracowni. Pod okiem fachowca przedszkolaki nauczyły się wybranych ćwiczeń akrobatycznych, były skłony, przysiady, rozciągania. Dzieci bardzo były skupione na zajęciu i starały się jak najdokładniej wykonywać polecenia trenera. Głównym celem zajęcia było promowanie aktywnego stylu życia oraz kształtowanie zachowań prozdrowotnych. Przedszkolaki utrwaliły sobie, że sprawność fizyczna jest niezbędna do prawidłowego rozwoju człowieka. Serdecznie dziękujemy!


2013-09-10 | Konkurs plastyczny: „Moja Rodzina w Samochodzie”

Przedszkolaki z V pracowni pod opieką Pani Joli wzięły udział w konkursie  plastycznym, który ogłosiły Międzynarodowe  Targi  Rzeszowskie  z  siedzibą  w  Rzeszowie. Zadaniem dzieci było wykonanie pracy plastycznej dowolną techniką nt: „Moja  Rodzina w Samochodzie” lub „Samochód Przyszłości”. Wszystkie starszaki stanęły na wysokości zadania i prace wykonały bardzo ładnie. A my czekamy na werdykt Jury. Trzymamy kciuki!

Wszystkich zainteresowanych rodziców zapraszamy w imieniu organizatora 21 i 22 września na V Targi Motoryzacyjne Auto Moto Salon, które odbędą się w rzeszowskiej Hali PODPROMIE.


2013-09-10 | "LEGOWISKO - historie klockami budowane"

Na zaproszenie mamy Michałka odbyliśmy wycieczkę pieszą do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie na lekcję muzealną pt.: „Warto przyjść do Muzeum. Co to jest muzeum, kto w nim pracuje i po co?" i na wystawę „Legowisko - historie klockami budowane", gdzie przedszkolaki oglądały makiety i duże modele budynków, samochodów, samolotów, czołgów czy pojazdów kosmicznych. A wszystko to zrobione z klocków Lego. Dzieci zobaczyły wszystko, co lata, pływa, jeździ i człapie, napędzane śmigłem, maszyną parową oraz czarodziejskim zaklęciem. Były ludziki wesołe, i te, które ze sobą walczyły. Wystawa była SUPER! Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!


2013-06-26 | Pożegnania nadszedł czas!

I znów, jak co roku nadszedł czerwiec, czas rozstań i pożegnań z kolejnym pokoleniem naszych wychowanków. W tym dniu dzieci 6 - letnie pożegnały się z przedszkolem. Przedszkolaki pod kierunkiem wychowawczyń przygotowały bogaty program artystyczny. Również młodsi koledzy z gr. V pod kierunkiem Pani Joli pożegnali się z przyszłymi uczniami.

Kochane dzieci życzymy Wam samych sukcesów i radości w dalszej edukacji.


2013-06-25 | Polskie symbole narodowe

25 czerwca nasze Przedszkole na zaproszenie pani Ani Wilk odwiedzili uczniowie z klasy II b wraz z Panią Danutą Cyrulik z ZSzP Nr 6 w Rzeszowie. Uczniowie wystawili przedstawienie pt. „Polskie symbole narodowe” w formie lekcji historii i przybliżyli przedszkolakom znaczenie godła, flagi i hymnu narodowego. Wyjaśnili pojęcie patriota i jego znaczenie w życiu każdego obywatela Polski. Taka lekcja na pewno zostanie w pamięci wszystkich.


2013-06-24 | Dyżur Rodziców w II Pracowni

Dzieci z II Pracowni miały okazję zobaczyć prezentację multimedialną na temat KOSMOSU, przygotowaną przez P. Barbarę i Michała Myśliwiec (rodziców Gabrysi). Przedszkolaki poznały nazwy wszystkich dziewięciu planet należących do Układu Słonecznego oraz kim był Mikołaj Kopernik. W sposób bardzo ciekawy i zrozumiały dla dzieci P. Basia i P. Michał opowiadali czym charakteryzuje się każda z planet, w jaki sposób można przyjrzeć się im z bliska, wyjaśnili pojęcia niezrozumiałe dla dzieci min. orbita, zaćmienie księżyca, droga mleczna. Pod koniec dzieci wybierały swoją ulubioną planetę i przerysowywały ją na kartkę papieru. Zdecydowanymi faworytami wśród planet były dla dzieci Ziemia, Saturn i Jowisz.

Bardzo dziękujemy za tak ciekawą prezentację!


2013-06-22 | Wizyta absolwenta

Do miłych akcentów pracy przedszkola należą odwiedziny naszych absolwentów. II Pracownię odwiedził Konradek Klamut, obecnie uczeń IV klasy Szkoły Podstawowej. Konradek przeczytał dzieciom wiersz Juliana Tuwima pt."Lokomotywa" oraz opowiadał o zwyczajach i obowiązkach panujących w szkole, swoich ulubionych przedmiotach szkolnych oraz o tym w czym nauka w szkole różni się od zajęć w przedszkolu. Zaciekawione przedszkolaki zadawały mu liczne pytania. Dziękujemy Konradkowi za odwiedziny i zapraszamy ponownie.


2013-06-17 | Spotkanie z absolwentem w Pr I

Dzisiaj w Pracowni I gościem była Pani Małgorzata Cypryś, absolwentka naszego Przedszkola, która uczestniczyła w zajęciach pt. „ Segregujemy śmieci”. Pani Gosia przeczytała dzieciom bajkę ekologiczną oraz przygotowała wraz z Panią Anią zagadki i rebusy z ekologii. Dzieciaki były zachwycone i świetnie sobie radziły, pokonując wszystkie trudności i zadania. Na koniec Pani Małgosia oraz Pani  Ania zgodnie przyznały, że wszystkie dzieci zdobyły dyplom młodego ekologa. Tak trzymać.


2013-06-10 | "Horodna"

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola pod opieką swoich wychowawców, wybrały się do plenerowej pracowni ceramicznej "Horodna" w Lubeni. Na pięknej polanie, pośrodku lasu czekały na przedszkolaków same atrakcje, min.: historia i legenda na temat starego, średniowiecznego grodziska w Lubeni, pokaz walk wojów średniowiecznych oraz szyków bojowych i uzbrojenia wojów, wyprawa z wojami - szukanie skarbu, lepienie z gliny technikami średniowiecznymi, pokaz ubioru mężczyzny, kobiety i dziecka oraz przedmiotów codziennego użytku z drewna, rogu, wełny oraz pokaz zabawek. Pod koniec pobytu dzieci smacznie zjadły kiełbaski pieczone na ognisku, a następnie zadowolone i pełne wrażeń wróciły do przedszkola. Wycieczkę zorganizowała Rada Rodziców. Serdecznie dziękujemy.


2013-05-20 | Dzień Mamy i Taty

Wszystkie przedszkolaki w naszym przedszkolu pamiętają, że maj to szczególny miesiąc, w którym obchodzimy Dzień Mamy i Taty. Z tej właśnie okazji zaprosiły swoich rodziców do przedszkola na uroczyste spotkanie. Dzieci wspaniale przygotowane przez swoje wychowawczynie, pięknie recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły oraz brały udział w przedstawieniach. Zachwyceni i wzruszeni rodzice nagradzali swoje pociechy uśmiechem i gromkimi brawami. Oczywiście miłym akcentem były upominki dla mamy i taty wykonane własnoręcznie przez dzieci. To był wyjątkowy i pełen wrażeń dzień.


2013-05-11 | Wizyta policjantów

Ważnym wydarzeniem dla naszych przedszkolaków była wizyta policjantów. Rozmawiali z dziećmi o bezpiecznym zachowaniu na drodze, przypominali - jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba i gdy zapuka do naszych drzwi, pokazywali pozycję obronną, chroniącą przed atakiem groźnego psa. Przypominali również o korzyści noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Obowiązkowo przedszkolaki powtórzyły sobie  numery alarmowe. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Dużą atrakcją był radiowóz, do którego każde z dzieci mogło wejść. Dzięki takim wizytom na pewno żaden przedszkolak nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem.


2013-05-09 | Mini Olimpiada Sportowa

9 maja w ogrodzie przedszkolnym odbyła się Mini Olimpiada Sportowa, którą zorganizowały p. Arleta oraz p. Malwina. W sportowej rywalizacji wzięły udział dzieci z I i II Pracowni. Każda z drużyn liczyła dziesięciu zawodników. Najmłodsi sportowcy do pokonania mieli osiem konkurencji tj: tor przeszkód, bieg z przejściem przez szarfę, bieg po „kamienistej drodze”, rzut woreczkiem do celu, wyścig z piłeczkami pod szyją, turlanie piłki, „łyżka i jajko”, wypychanie poza chustę. Wszyscy bawili się świetnie, a to chyba najważniejsze, by w najmłodszych latach życia zaszczepić dzieciom bakcyl sportu, przynależności do grupy, dokładności i zdrowej rywalizacji. Przedszkolaki otrzymały pamiątkowy dyplom oraz słodkie co-nie-co. To wydarzenie było wspaniałą, emocjonującą zabawą.


2013-04-30 | "W Krainie Zdrowej Wody"
Na zaproszenie Pani Joli przyszła do naszej Pracowni Pani Bogusia ze swoimi podopiecznymi z III Pracowni. W wykonaniu Pani Bogusi maluchy i starszaki wysłuchały opowiadania pt. "W Krainie Zdrowej Wody", utrwaliły sobie różne stany skupienia wody, oglądały ilustracje. Poprzez różnorodne pytania, stawiane przez Panią Jolę i Panią Bogusię, dzieci były aktywizowane i pobudzane do logicznego myślenia. Starszaki dodatkowo rozwiązywały zagadki i dokańczały pytania typu: co by było, gdyby zabrakło na Ziemi wody,jak możemy oszczędzać wodę, jaką rolę spełnia woda w życiu każdego człowieka, czy jakiekolwiek życie bez wody jest możliwe. Dzieci eksperymentowały także z wodą w formie zabaw. Serdecznie dziękujemy Pani Bogusi i zapraszamy ponownie.

2013-04-30 | Dyżur Rodzica
W Pracowni IV odbył się Dyżur Rodzica. Gościem specjalnym była mama Wiktorii, która jest mgr farmacji. Pani Magda opowiadała dzieciom, na czym polega praca w aptece, a przedszkolaki chętnie zadawały różne pytania związane z zawodem farmaceuty. Pani Magda pokazała również lekarstwa, a także przygotowała super niespodzianki na zakończenie. Dzieci były bardzo zadowolone, podziękowały za prezenty i zaprosiły panią Magdę na następne spotkanie.

2013-04-30 | Przemarsz z flagą
Dzieci z IV Pracowni uczestniczyły w Święcie Flagi. Przedszkolaki przemaszerowały wokół przedszkola z wcześniej przygotowanymi przez nich samych flagami. Podczas przemarszu głośno został odśpiewany Hymn Polski.

2013-04-29 | Przedszkolaki z BIAŁO-CZERWONĄ

Przedszkolaki z V Pracowni pod opieką Pani Joli wzięły udział w święcie p/h „PRZEDSZKOLAKI z BIAŁO–CZERWONĄ”. Przemaszerowały wokół przedszkola z flagami. Dzieci są  stopniowo wprowadzane w patriotyzm poczynając od tego, co  bliższe, przechodząc  do  spraw  coraz dalszych.  Dzieci w trakcie zajęć zdobyły  wiedzę  o  najbliższej  okolicy,  o tradycjach  lokalnych  i  narodowych,  zapoznały  się  z  obrzędowością,  zwyczajami, legendami,  baśniami,  podaniami,  pieśniami  i  przyśpiewkami oraz  zabytkami  kultury. Dzięki takim zajęciom dzieci uświadamiają poczucie przynależności narodowej. 


2013-04-25 | Na lekcji pokazowej
Starszaki z IV Pracowni uczestniczyły w lekcji pokazowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym Nr 5. Przedszkolaki zwiedziły szkołę, a potem w klasie I b słuchały  koncertu na fletach w wykonaniu starszych kolegów. Na zakończenie spotkania uczniowie wspólnie z przedszkolakami wykonali tulipana z kolorowego papieru pod okiem nauczyciela, którego wzięliśmy do przedszkola.

2013-04-24 | Konkurs Ekologiczny

Pod hasłem „Z ekologią na ty...” odbył się w naszym przedszkolu Wewnątrzprzedszkolny Konkurs Ekologiczny, w którym wzięły udział dzieci z IV i V Pracowni. Konkurs opracowała i poprowadziła P. Arleta Cag. Celem konkursu było wykorzystanie wiedzy ekologicznej dzieci podczas licznych zadań, konkurencji, gier zręcznościowych, a przede wszystkim zgodna rywalizacja i radość ze wspólnej zabawy. Dwie drużyny, którymi dowodził kapitan musiały rozwiązać krzyżówkę, której hasłem było słowo  „EKOLOGIA”, dodatkowy punkt otrzymała drużyna, która wytłumaczyła znaczenie tego wyrazu. Kolejnym zadaniem było segregowanie śmieci według kolorystyki pojemników. Zabawą zręcznościową, która dostarczyła wielu emocji były rzuty kulą gazetową do kosza a następnie drużyny układały z rozsypanki sylabowej wyrazy ekologiczne. Przedszkolaki wykazały się znakomitą wiedzą ekologiczną również w zadaniu „Pomyśl- odpowiedz...”, podczas którego kapitan losował zestaw pytań i po naradzie ze swoją drużyną udzielał odpowiedzi. Po ogłoszeniu wyników rozdano zasłużone nagrody.


2013-04-23 | Światowy Dzień Książki w Pracowni I

Dzisiaj w Pracowni I dzieci obchodziły Światowy Dzień Książki. W ramach tego zajęcia dzieci przypomniały sobie jak należy korzystać z książek, dlaczego warto czytać książki oraz opowiadały o swoich ulubionych bajkach i książeczkach, które czytają wspólnie z rodzicami. Aby ukazać dzieciom ile można dowiedzieć się z książek, skorzystaliśmy z encyklopedii dla dzieci i poznaliśmy wiosenne zwierzęta. Pamiętajmy, książki to skarbnica wiedzy, dlatego zachęcajmy nasze dzieci do korzystania z literatury.


2013-04-20 | "Rzeszów Oczami Młodych"
Pod opieką Pani Agaty i Pani Joli starszaki z IV i V Pracowni wzięły udział w konkursie plastycznym p/h "Rzeszów Oczami Młodych", organizowanym przez Radę Młodzieży Rzeszowa we współpracy z Młodzieżowym Domem Kultury. Najważniejszym celem było promowanie lokalnego patriotyzmu oraz ukazanie talentów artystycznych dzieci. Do konkursu wyłoniono 20 prac plastycznych, które zostały wysłane do organizatora konkursu. Z niecierpliwością czekamy na wyniki i trzymamy kciuki!

2013-04-18 | Sztarszaki z wizytą w Szkole Podstawowej Nr 27
Przedszkolaki z IV Pracowni zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr 27 w Rzeszowie, do klasy I a. Uczniowie chętnie przyjęli swoich przyszłych kolegów i zaprosili do uczestnictwa w lekcji na temat ochrony środowiska. Nasza grupa szybko odnalazła się w gronie starszych kolegów i chętnie uczestniczyła w zajęciach. Dzieci próbowały swoich sił przy tablicy interaktywnej, gdzie rozwiązywały zadania z pomocą pani nauczycielki. Przyszłym uczniom bardzo się ta wizyta spodobała i wyrazili chęć szybkiego pójścia do szkoły.

2013-04-12 | "Jak to z pieniądzem było?"
Dzisiaj Pani Jola i Pani Agata zaprosiły swoich wychowanków z IV i V Pracowni  do Muzeum Okręgowego w  Rzeszowie. Celem zajęć edukacyjnych w Muzeum było przybliżenie uczestnikom historii i roli pieniądza w życiu dawnych i współczesnych pokoleń oraz ukazanie znaczenia, jakie odgrywa pieniądz w życiu człowieka. Zajęcia były prowadzone metodami aktywizacyjnymi w oparciu o specjalnie przygotowane pomoce dydaktyczne (m. in. prace plastyczne, puzzle, domino, gry i zabawy) i dostosowane do wieku uczestników. Każde dziecko otrzymało specjalny "Pakiet edukacyjny", w którym znajdują się m. in.: gra "Uczę się oszczędzać" czy folder "Z pieniądzem przez wieki". Podczas zajęć dzieci uczestniczyły w wybijaniu pamiątkowego "1 GROSZA RZESZOWSKIEGO". Zajęcia były SUPER!

2013-04-12 | Starszaki w Pizzerii "DOMINIUM"

Przedszkolaki z IV i V Pracowni, pod opieką Pani Joli i Pani Agaty odwiedziły Pizzerię DOMINIUM w Galerii Rzeszów. Wysłuchały historii powstania pizzy, uczestniczyły przy dekoracji ciasta i obserwowały wypiek pizzy w specjalnym piecu. Później była degustacja pizzy, która dzieciom bardzo smakowała. Wszystkie przedszkolaki dostały pamiątkowe dyplomy, długopisy i drobne gadżety. Serdecznie dziękujemy organizatorom za wspaniałe przyjęcie.


2013-04-11 | "W Krainie Uśmiechniętej Bajki"

Dzięki wieloletniej współpracy Pani Joli z pracownikami Biblioteki Publicznej przedszkolaki z V Pracowni wzięły udział w zajęciach. Wysłuchały bajki pt. "Bajkowe zamieszanie", utrwaliły sobie tytuły najbardziej popularnych bajek, rozwiązywały zagadki słowno-obrazkowe. Na zakończenie zajęć dzieci zagrały w grę planszową p/h "Z jakiej to bajki?", w której musiały  wykazać się zdobytą wiedzą w przedszkolu na temat różnorodnych bajek, ich bohaterów, występujących w bajkach rekwizytach oraz musiały dokładnie liczyć ilość oczek na kostce do gry. Przedszkolakom bardzo spodobała się ta gra. Zajęcia poprowadziła dla nas Pani Joasia. Serdecznie dziękujemy!


2013-04-08 | Konkurs - "Zabawka z odpadka"
Przedszkolaki z V Pracowni wzięły udział w konkursie p/h "Zabawka z odpadka", organizowanym przez PP nr 18 w Rzeszowie. Celem konkursu jest kształtowanie postaw proekologicznych, zachęcanie do segregowania odpadów, rozwijanie wyobraźni, pomysłowości oraz kreatywności dziecięcej. Dzieci pod czujnym okiem rodziców przygotowały zabawki z odpadków. Teraz czekamy na ogłoszenie wyników. Trzymamy kciuki!

2013-04-08 | „Jedna srebrna kropla”

Dzieci z Pracowni V zapoznały się ze zjawiskiem krążenia wody w przyrodzie na podstawie fragmentu opowiadania H. Bechlerowej pt. „Jedna srebrna kropla”. Celem zajęcia była próba wyjaśnienia zjawiska krążenia wody w przyrodzie, kształtowanie umiejętności językowych: wypowiadanie się zdaniami. Przedszkolaki uczyły się wyciągać wnioski z doświadczenia z gorącą wodą i lusterkiem. Wiedzą, że woda parując zamienia się w parę wodną. Gdy para wodna ochłodzi się, zmienia się w krople wody - w ten sposób woda krąży także w przyrodzie. Najpierw paruje z mórz i oceanów, jezior, rzek, roślin i unosi się do góry. Na pewnej wysokości z pary wodnej tworzą się chmury. Gdy nastąpi ich ochłodzenie, zaczyna padać deszcz i woda wraca na ziemię. Zajęcia poprowadziła Pani Jola, która przygotowała dla dzieci także prezentację multimedialną o obiegu wody.


2013-04-05 | "Budzenie Wiosny"
W III Pracowni odbył się teatr sylwet pt. "Budzenie Wiosny". Dzieci zapoznały się ze zwierzętami, które budzą się z zimowego snu, pierwszymi kwiatami. Inscenizowały szum lasu, strumyka, odgłosy i dźwięki z otoczenia. Przedszkolaki rozmawiały także o poszanowaniu przyrody i ilustrowały ruchem i gestem zachowania zwierząt w środowisku naturalnym.

2013-04-04 | "Teatralny Młynek"
Przedszkolaki z IV i V Pracowni pod opieką Pani Agaty i Pani Joli wzięły udział w Festiwalu Sztuk i Sztuczek dla Dzieci - TEATRALNY MŁYNEK. Dzieci oglądały  grupę teatralną GRYMAS z Ośrodka Działań Teatralnych Anety Adamskiej w Rzeszowie w sztuce pt. "Na tropie" oraz "Gerda" - TEATR OF MANHATAN-New Generation z Teatru Sztuk-Jaworzno.

2013-04-02 | Zabawy z Rodzicem w III Pracowni
Pani Monika Kozłowska uczestniczyła w prezentacji sklepiku spożywczego, w jaki wyposażyła pracownię. Dzieci bawiły nowymi akcesoriami: kasą, wagą szalkową. Zapoznały się z nowymi słowami, ustawiały się w kolejkę i używały zwrotów grzecznościowych. Serdecznie dziękujemy za odwiedziny i zabawki.

2013-03-25 | Pomagamy Amelce

Pracownia II czynnie włączyła sie w akcję "Zbieramy nakrętki", która pomoże małej Amelce. Dziewczynka urodziła się z zespołem Aperta i czekają ją liczne operacje. Zebrane plastikowe nakrętki ułatwią pozyskanie środków na ten cel. Dzieci chętnie pomagają, przez co rozbudzamy u nich wrażliwość, empatię i otwarcie na drugiego człowieka. Dziękujemy także naszym Rodzicom, którzy wspólnie z dziećmi aktywnie podejmują proponowane akcje.


2013-03-25 | Kosz Kolorowych Wielkanocnych Pisanek w Pr I

W Pracowni I zakończył się wielkanocny konkurs pt. „Kosz Wielkanocnych Kolorowych Pisanek”. Zabawa polegała na tym, że dzieci wspólnie z rodzicami ozdabiały szablon pisanki dowolnie wybraną techniką. Efekt pracy widać na wystawie przed Pracownią I. Wszystkie dzieci, które wykonały pisankę otrzymały dyplomy i drobne nagrody od Pani Ani, która zorganizowała ten świąteczny konkurs. Wszystkim życzymy Wesołego Alleluja!


2013-03-22 | Zdrowe śniadanie w pracowni II

Dzisiaj w naszej pracowni gościła mama Alana - p. Izabela Rakszawska. Wspólnie z dziećmi przygotowywała zdrowy posiłek (śniadanie) w ramach kontynuacji akcji Akademia Zdrowego Przedszkolaka. Dzieci przypomniały sobie zasady zdrowego odżywiania i chętnie spożywały kanapki bogate w witaminy zawarte w warzywach. Po śniadaniu p. Izabela przeczytała dzieciom fragment wybranej przez siebie bajeczki.


2013-03-21 | Dyżur Rodzica - "Franklin sadzi drzewo"
Na zaproszenie Pani Joli dzisiaj przedszkolaki z V Pracowni odwiedziła mama Karolka, która na co dzien pracuje w Wydziale Środowiska. Pani Ania przeczytała dzieciom bajkę pt. "Franklin sadzi drzewo". Przedszkolaki odpowiadały na bardzo trudne pytania, związane z bajką, utrwaliły sobie - jakie zwierzęta leśne żyją w lesie, dopasowywały zwierzęta do ich mieszkań. Pani Ania zapoznała dzieci także z pomnikami przyrody, pokazywała różnorodne zdjęcia przyrodnicze i zachęcała dzieci do wspólnych wycieczek ekologicznych po Rzeszowie, w poszukiwaniu pomników przyrody. Zabawy z Panią Anią było bardzo ciekawe i pouczające.  Na zakończenie tak miłego spotkania wszystkie dzieci otrzymały od gościa słodkie niespodzianki, za które serdecznie dziękujemy. Pani Aniu dziękujemy i zapraszamy ponownie.

2013-03-19 | Oszczędzam wodę - chronię Ziemię

Na zaproszenie Pani Joli odwiedziła nas Pani Kasia - ekolog ze Stowarzyszenia EKOSKOP, która poprowadziła dla nas zajęcia z ekologii. Przedszkolaki dowiedziały się o róznych stanach skupienia wody, jak dbać o swoją planetę i jej wodę, aby nam jej nigdy nie zabrakło. Utrwaliły sobie wiadomości o segregowaniu śmieci do odpowiednich pojemników. Jak nasza Planeta będzie wyglądała za 10, 20 lat będzie zależało od wychowania i prawidłowych nawyków naszych przedszkolaków.


2013-03-19 | "Szanuj zieleń czyli jak Staś i Zosia uratowali las"
Dzisiaj aktorzy z teatru BAZYL-ART zaprosili wszystkie przedszkolaki na przedstawienie teatralne pt. "Szanuj zieleń czyli jak Staś i Zosia uratowali las". Dzieci utrwaliły sobie wiadomości na temat segregacji śmieci do odpowiednich pojemników, wiedzą, że nie wolno w lesie śmiecić i niszczyć zieleni i straszyć jego mieszkańców. Najciekawszym momentem była praca z aktorami, gdzie dzieci miały za zadanie posegregować śmieci do pojemników. Tego zadania podjęły się starszaki z IV i V Pracowni. Były wielkie brawa, bo dzieci zdanie wykonały bardzo dobrze. W nagrodę dostały kolorowanki z zadaniami o tematyce ekologicznej. Teatrzyk bardzo nam się podobał.

2013-03-18 | Dyżur Rodzica w V Pracowni

Dzisiaj ponownie nas odwiedziła mama Marianki, która wraz ze swoimi podopiecznymi uczyła nas choreografii do muzyki. Przedszkolaki zobaczyły w wykonaniu gości - uczestników zespołu tanecznego "Uśmiech", jak się robi szpagat poprzeczny i turecki, siad prosty rozkroczny, klapę, mostek, gwiazdę i scyzoryk. Dzieci ćwiczyły różne figury taneczne pod okiem Pani Anetki, wszystkie przedszkolaki wykonywały bardzo dokładnie polecenia choreografa. Było dużo uśmiechu i radości. Pani Anetko serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie zajęć taneczno-ruchowych i zapraszamy ponownie.


2013-03-12 | Ćwiczyć każdy może

Dzisiaj w Pracowni I odbyło się spotkanie pod hasłem „Dbam o swoją sylwetkę”. Na zaproszenie Pani Ani przybyła do nas Pani Anita Polańska, mama Kamilka i poprowadziła dla dzieci gimnastykę. Pani Anita jest fizjoterapeutą, która na co dzień prowadzi rehabilitację. Celem tego spotkania było ukazanie dzieciom prostych ćwiczeń na zgrabną i zdrową sylwetkę. Wszystkie dzieciaki bardzo chętnie uczestniczyły w zabawach i obiecały codziennie dbać o właściwą postawę i zdrowe odżywianie. Dziękujemy Pani Anito za super zabawę i cenne uwagi.


2013-02-28 | Najdziwniejsze zwierzęta świata
Pani Jola przygotowała dla swoich dzieci bardzo ciekawą prezentację pt. "Najdziwniejsze zwierzęta świata". Dzieci oglądały palczaka madagaskarskiego, wyraka filipińskiego, gwiazdonosa i nosacza sundajskiego, który najbardziej spodobał się przedszkolakom ze względu na swój dziwny i wielki nos.

2013-02-27 | Zimowe sporty
Dzisiaj Pani Jola wyświetliła dzieciom prezentację multimedialną p/h "Sporty zimowe". Przedszkolaki oglądały różne dyscypliny sportowe - zimowe, wysłuchały - na czym one polegają. Dowiedziały się, co to jest: slalom gigant, snowboard, bobsleje, curling, skoki narciarskie, zimowe psie zaprzęgi. Najbardziej zainteresował ich curling, z którym spotkały się po raz pierwszy oraz łyżwiarstwo synchroniczne.

2013-02-26 | "Dzień świstaka" w V Pracowni
Przedszkolaki z V pracowni zapoznały się z wyglądem i życiem świstaka tatrzańskiego. Oglądały Encyklopedię zwierząt, słuchały ciekawostek o życiu świstaków. Wszystkie dzieci miały za zadanie dowiedzieć się od rodziców, co lubią jeść świstaki?  Na drugi dzień, na zajęciach dzieci dzieliły się zdobytymi wiadomościami od rodziców. To była bardzo ciekawa forma współpracy.

2013-02-04 | Odwiedziny absolwentki

Przedszkolaki z II Pracowni odwiedziła Wiktoria Rusinek absolwentka naszego Przedszkola i bardzo dobra uczennica szkoły podstawowej. Wiktoria przeczytała baśń pt." Klejnoty i ropuchy", a dzieci odpowiadały na pytania dotyczące utworu oraz wzięła udział w zabawach z dziećmi w sali. Wspólnie z Wiktorią dzieci tańczyły do piosenek Majki Jeżowskiej, Fasolek i Natalii Kukulskiej, a na koniec otrzymały od Wiktorii słodką niespodziankę. Już czekamy na kolejne spotkanie z Wiktorią.


2013-02-04 | Życie pingwinów

Dzisiaj przedszkolaki z V Pracowni oglądały fragment filmu przyrodniczego pt „Marsz pingwinów”. Utrwaliły sobie wiadomości na temat życia pingwinów, zdobywania przez nich pożywienia, wychowywania młodych. Miały możliwość zobaczyć, w jakich warunkach żyją pingwiny. Dzieci były bardzo zaciekawione.  


2013-02-04 | Kubusiowi Przyjaciele Natury

W tym tygodniu dzieci z Pracowni I pracują w oparciu o program edukacyjny „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. W trakcie zajęć wraz z Panią Anią dzieci uczą się jak dbać o naszą Planetę, poznają wartości odżywcze warzyw i owoców, a także kształtują nawyki ekologiczne m.in.: segregowanie śmieci, oszczędzanie wody i energii, poznają zwierzęta pod ochroną. Wszystkie dzieci pracują w oparciu o książeczki przygotowane w ramach tej akcji w przedszkolu oraz wspólnie z rodzicami w domu. Wszystkim zmaganiom towarzyszy miś Kubuś jako logo tej akcji oraz bohater różnych opowieści i piosenek, które dzieci słuchają w trakcie zajęć. Zapraszamy na stronę internetową tego programu, gdyż znajdziecie tam mnóstwo interesujących pomysłów do świetnej zabawy.

                                                              


2013-01-28 | Goście z Brazyli i Kirgistanu
Pracownia IV od 28.01 do 1.02.2013 gościła studentów z Brazyli i Kirgistanu. Przedszkolaki poznały flagi i hymny tych państw, kulturę i zwyczaje, ważniejsze zabytki oraz florę i faunę. Nauczyły się samby i poznały instrumenty, wykorzytywane w tańcu.

2013-01-21 | Dzień Babci i Dziadzia

Jak co roku w naszym przedszkolu uroczyście obchodzimy Dzień Babci i Dziadzia. W pięknie przystrojonej sali, licznie przybyli goście z niecierpliwością oczekiwali występów swoich wnucząt. Przedszkolaki z każdej pracowni przedstawiły własny program artystyczny. Z radością i wielkim zaangażowaniem dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki jak również pokazały swoje zdolności taneczne. Babcie i Dziadkowie z zachwytem wpatrywali się w swoje pociechy, a duma rozpierała ich serca, że mają tak utalentowane wnuczęta. Na zakończenie przedszkolaki składając życzenia wręczyły swoim ukochanym Dziadkom upominki, nie zabrakło też pamiątkowych fotografii.


2013-01-17 | Zabawa karnawałowa

Dnia 17 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się zabawa karnawałowa, którą prowadził świetny wodzirej - Pan Tomasz Kawa. Wszystkie przedszkolaki przebrały się w piękne, kolorowe stroje. Na przedszkolnym balu znalazły sie więc: królewny, wróżki, zorro, spiderman, aniołki oraz wiele innych postaci bajkowych i nie tylko. Dzieci brały udział w różnych konkursach, zabawach integracyjnych, a przede wszystkim chętnie tańczyły przy wesołej, skocznej muzyce. Tradycją było wybranie króla i królowej balu wśród dzieci młodszych i starszych. Karnawałowe atrakcje pozwoliły dzieciom i wszystkim dorosłym spędzić czas w radosnej atmosferze oraz dostarczyły niezapomnianych wrażeń.


2013-01-16 | Zakończenie akcji dla schroniska Kundelek

Zakończyła się akcja na rzecz rzeszowskiego schroniska KUNDELEK zorganizowana w naszym Przedszkolu już kolejny raz przez Panią Anię z Pr I i  Panią Basię z Pr II. W tym roku jak zawsze zebraliśmy karmę, koce, miski i inne smakołyki dla podopiecznych schroniska. Wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji serdecznie dziękujemy, a niebawem Pani Ania z Pr I dostarczy zebrane rzeczy osobiście do schroniska.


2013-01-15 | Lekcje angielskiego

W naszym przedszkolu odbywają się dodatkowe, bezpłatne zajęcia z języka angielskiego, które prowadzi P. Arleta. Aktywny udział dzieci w zajęciach jest dowodem na to, że poprzez zabawę przedszkolaki bardzo chętnie uczą się nowych słówek, zwrotów, śpiewają piosenki i odgrywają małe scenki sytuacyjne. W nauce języka angielskiego pomaga dzieciom ulubiona maskotka- Teddy Bear.


2013-01-15 | W krainie wody

Dzisiaj dzieci z Pr I pod okiem Pani Ani wykonywały różne doświadczenia z wodą. Celem tych zajęć było poznanie właściwości różnych substancji i przedmiotów po zetknięciu z wodą. Dzieci poznały przedmioty, które toną w wodzie,a które unoszą się na jej powierzchni. Poznały również materiały, które rozpuszczają się w wodzie, a które nie. Użyto do tych doświadczeń takie pomoce jak: cukier, olej, papier, farby plakatowe, kawę, metalową śrubę, plastikowy klocek, metalowy spinacz, drewniany patyczek i śnieg. To już kolejny etap zajęć realizowany w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Mamo, Tato, wolę wodę”! Ciąg dalszy już wkrótce.


2013-01-10 | Odwiedziny absolwenta
Na zaproszenie Pani Joli przedszkolaki w V Pracowni odwiedził Jaś, który był absolwentem naszego przedszkola i który już chodzi do szkoły. Przedszkolaki oglądały wyposażenie uczniowskiego tornistra: podręczniki, zeszyty, piórnik. Najciekawsze dla młodszych kolegów były jednak rozmowy o szkole, lekcjach, obowiązkach ucznia. Potem były wspólne zabawy w sali. Dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia na wiosnę.

2013-01-07 | "Kubusiowi Przyjaciele Natury" w V Pracowni

Przedszkolaki z V Pracowni biorą udział w V edycji programu Kubusiowi Przyjaciele Natury. Dzięki programowi dzieci razem z Kubusiem poznają piękną naturę i uczą się, jak dbać o przyrodę. Korzystamy z atrakcyjnych materiałów edukacyjnych dla nauczycieli i dla dzieci, które nasze przedszkole otrzymało, dzięki uczestnictwu w programie. Dzisiaj przedszkolaki z Panią Jolą rozwiązywały zagadki i utrwaliły sobie nazwy i wygląd owoców, z których powstaje pyszny, zdrowy sok.


2013-01-02 | Dylomy

Przedszkolaki z V Pracowni, pod opieką Pani Joli w listopadzie 2012 roku wzięły udział w konkursie plastycznym p/h „Magiczny Świat”, organizowanym z okazji urodzin CH Auchan w Krasnem koło Rzeszowa. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz uroczyste odsłonięcie prac nastąpiło 1 grudnia 2012 roku. Nagrodzone i wyróżnione prace stanowią obecnie dekorację ogólnodostępnego placu zabaw, który znajduje się na terenie galerii handlowej CH Auchan przez najbliższy rok. Nasze dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.