Zamówienia Publiczne
Herb Polski
Pobierz daneKontakt
Wyloguj z paneluArchiwum aktualności: | Rok 2018 | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2014-12-22 | Wyróżnienie w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły”.

Milenka Kozłowska przedszkolak z PRACOWNI V, otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym „Bezpieczna droga do przedszkola i szkoły”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury we współpracy ze Szkołą Języków obcych i Zarządzania PROMAR oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego. To znaczące osiągnięcie, ponieważ konkurs adresowany był do dzieci w wieku od 5 do 12 lat z przedszkoli i szkół podstawowych miasta Rzeszowa. Wyróżnioną pracę można obejrzeć w Galerii Młodzieżowego Domu Kultury na ul. Osmeckiego 51.  Serdecznie gratulujemy!


2014-12-19 | Jasełka w Pracowni II

W Pracowni II 19 grudnia odbyły się Jasełka, przygotowane przez Panią Anię i dzieci. Na to spotkanie przybyli rodzice, aby wspólnie świętować i kolędować. Atmosfera podczas występu była wyjątkowa: piękne stroje, dekoracja i pełne skupienie u wszystkich. Dzieci bardzo się postarały, aby wszystko wypadło jak najlepiej. Na koniec była wspólna kolęda, życzenia i upominki. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku 2015!!!


2014-12-12 | Nietypowa lekcja golfa w naszym przedszkolu
W dniu dzisiejszym odwiedzili nas golfiści Pani BogusławaTwardzik z NTB ACTIVE Club w Głogowie Małopolskim oraz absolwent naszego przedszkola Patryk Bialic, aktualnie student, którego pasją jest golf. Zapoznano dzieci ze strojem golfisty, akcesoriami. Dzieci miały okazję wykonać proste ćwiczenia wprowadzajace do lekcji golfa. Na zakonczenie dzieci otrzymały sylwetkę golfisty wycietą ze styropianu oraz piłeczki. Dziękujemy za wspaniałą lekcję i zapraszamy ponownie.

2014-12-03 | Gimnastyka dla Smyka na II Pracowni

3 grudnia w Pracowni II odbyło się zajęcie otwarte dla rodziców z udziałem Pani Anity Polańskiej, która jako fizjoterapeutka pokazała rodzicom jak zapobiegać wadom postawy we wczesnych latach życia dziecka. Po ćwiczeniach z fizjoterapeutą, Pani Ania zaprosiła rodziców do wspólnych zabaw wraz z dziećmi. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, a szczególnie dzieciaki, które mogły wspólnie z rodzicami bawić się, a jednocześnie pracować nad swoją sylwetką.


2014-12-02 | W Domu Seniora

Przedszkolaki z IV Pracowni odbyły wyjście do Domu Seniora z życzeniami świątecznymi.


2014-12-01 | "Dzwoneczki i sanie Mikołaja”

Dzisiaj w przedszkolu odbyła się comiesięczna Audycja muzyczna pt. „Dzwoneczki i sanie Mikołaja”, prowadzona przez Panią Lidię i jej zespół muzyczny. Audycja muzyczna połączona była ze wspólnym kolędowaniem. Dzieci śpiewały znane piosenki o Mikołaju i o świętach, a także zapoznały się z nowym instrumentem muzycznym - bębnem afrykańskim. Największą atrakcją dla przedszkolaków była samodzielna gra na bębnie pod okiem instruktora.


2014-11-25 | W Lecznicy weterynaryjnej
Dzieci z IV Pracowni zwiedziły Lecznicę weterynaryjną, gdzie wysłuchały ważnych wiadomości nt. leczenia zwierząt.

2014-11-24 | Zajęcia z ekologiem
Nasze przedszkole odwiedziła Pani Katarzyna Kopala - ekolog ze Stowarzyszenia EKOSKOP, która poprowadziła z dziećmi zajęcia nt. ochrony środowiska. Dzieci dowiedziały się, jak segregować niebezpieczne odpady, gdzie wyrzucać takie odpady, którymi są  - np. zużyte baterie. Przedszkolaki pogłębiły wiedzę na temat szkodliwości metali ciężkich, zawartych w bateriach. Każde dziecko otrzymało pojemnik z kartonu, do którego może pod kontrolą rodziców zbierać zużyte baterie, a potem przynieść do przedszkola, gdzie zostaną baterie zebrane do specjalnego pojemnika.

2014-11-23 | Spotkanie z ekologiem w Pracowni II

Pracownie II odwiedziła Pani ekolog, która opowiedziała dzieciom, co należy zrobić z bateriami, które są wyczerpane. Pokazała dzieciom eksperyment, jak działa energia w baterii oraz co zawiera bateria. Wszystkie dzieciaki otrzymały specjalne pudełka, w których można przechowywać zużyte baterie oraz instrukcję, co dalej z nimi robić. Mam nadzieję, że te cenne wiadomości przydadzą się naszym młodym ekologom.


2014-11-21 | Konkurs "Zwierzakolubni"

Przedszkolaki z V Pracowni biorą udział w V edycji Wielkiego Konkursu Ekologicznego dla Przedszkoli, którego organizatorem jest serwis dla dzieci Buliba.pl pod honorowym patronatem Ministerstwa Środowiska RP. Hasło tegorocznej edycji to „Zwierzakolubni”. Co to znaczy być „zwierzakolubnym”?To znaczy troszczyć się o zwierzęta, pamiętając, że wytwarzane przez nas śmieci mają wpływ nie tylko na nasz, ale też na ich świat. Stworzona przez dzieci praca plastyczna w całości została wykonana z odpadów.


2014-11-20 | Dbamy o nasze zęby

Dzieci z Pracowni II wraz z Panią Anią uczestniczyły w spotkaniu z stomatologiem. W trakcie pogadanki dzieci nauczyły się jak prawidłowo szczotkować zęby, jak się odżywiać, aby cieszyć się pięknym uśmiechem. Dzieci dowiedziały się również jak wygląda wizyta w gabinecie stomatologicznym i jakich narzędzi używa lekarz. Za wspaniałe zachowanie na prelekcji i aktywność dzieci otrzymały naklejki i kolorowanki.


2014-11-19 | Taniec Capoeira

Dzieci z Pracowni V uczestniczyły w zajęciach z capoeiry, które są organizowane w Gimnazjum nr 7 przez Paulo Bomfim *Amek*. Przedszkolaki dowiedziały się, że capoeira  jest sztuką walki wywodzącą się z tradycji brazylijskiej, zawierającą wiele elementów realnej walki i samoobrony. Istotą capoeiry są elementy tańca wpływające na płynność i nieprzewidywalność ruchów w ataku. Dzieci pod czujnym okiem prowadzącego uczyły się podstawowych ruchów capoeiry, wzmacniając  swoją koordynację ruchową.


2014-11-18 | „Mój bajkowy świat”

Przedszkolaki z III, V i VI Pracowni wzięły udział w konkursie plastycznym pod hasłem „Mój bajkowy świat”, zorganizowanym przez Centrum Handlowe Auchan. Dzieci miały do wyboru trzy tematy prac: „Mój bajkowy przyjaciel”, „Ja w ulubionej bajce”, „Kraina marzeń”. Wszyscy bardzo się starali aby ich prace były piękne i estetycznie wykonane. I tak właśnie było.  Teraz tylko czekamy na finał konkursu, który odbędzie się 6 grudnia.


2014-11-16 | Capoeira

Przedszkolaki z VI Pracowni miały okazję uczestniczyć w pokazowych zajęciach z capoeiry, które poprowadził Paulo Bomfim * Amek * Brazylijczyk mieszkający w Rzeszowie, od dziecka znający tajemnicę capoeiry. Dzieci poznały, na czym polega brazylijska sztuka walki połączona z elementami tańca, egzotyczną muzyką, gimnastyką i akrobatyką. Zajęcia odbyły się na sali gimnastycznej Gimnazjum nr 7, na której przedszkolaki systematycznie i wytrwale ćwiczą. Każda okazja jest dobra by ćwiczyć, poprawiać kondycję i jeszcze czerpać z tego radość. Serdeczne podziękowania dla Pani Dominki Pomianek, która zaprosiła nas na te super zajęcia i sama również odkrywała przed nami tajemnice capoeiry.


2014-11-14 | Spotkanie z Posłem

Poseł na sejm Rzeczypospolitej Polskiej P. Dariusz Dziadzio odwiedził przedszkolaki z VI Pracowni. Wizyta miała na celu wytłumaczenie znaczenia pojęć: sejm, poseł, prezydent, marszałek sejmu, premier,  objaśnieniu na czym polega praca w sejmie oraz co oznaczają wybory w naszym kraju. Dzieci miały okazje wykazania się wiedzą na temat symboli narodowych, hymnu Polski oraz mogły zagłosować na swoją ulubioną porę roku wrzucając swoje głosy do  urny wyborczej. Po podliczeniu wszystkich głosów wybory wygrała Pani Zima, której konkurowało Lato. Na zakończenie dzieci otrzymały słodki poczęstunek oraz mnóstwo gadżetów. Serdeczne podziękowania dla taty Nadii - Pana Artura Podsiadły, który zorganizował spotkanie.


2014-11-12 | Eskperymenty z wodą
Przedszkolaki z IV Pracowni pod okiem Pani Katarzyny Ruszały ze Stowarzyszenia EKOSKOP odbyły doświadczeniaz wodą. Było dużo zabawy, a przy tym nauki.

2014-11-11 | Spotkanie ze stomatologiem
W ramach akcji "Zapobieganie przeciw pruchnicy" starszaki z IV pracowni spotkały się ze stomatologiem.

2014-11-04 | Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka

W naszym przedszkolu odbyło się. Pasowanie na Przedszkolaka. Najliczniejszą grupą pasowanych stanowiła I Pracownia, bo 26 dzieci. W tym dniu przedszkolaki  zaprezentowały swoje umiejętnościami taneczne i wokalne. Przedszkolaki z I Pracowni po raz pierwszy dały występ na forum przedszkola i zaproszonych gości. Odważnie występowały, a następnie Pani Dyrektor pasowała ich ogromnym ołówkiem na przedszkolaka. Były pamiątkowe zdjęcia, dyplomy oraz słodycze.


2014-10-31 | Z wizytą w Hotelu HILTON
Dzisiaj przedszkolaki z Pracowni IV zwiedziły restaurację, pokoje hotelowe, salę konferencyjną w Hotelu HILTON. Następnie odbyła się prezentacja menadżerów hotelu jak również nauka nakrywania do stołu, składania serwetek. Był poczęstunek dla dzieci w postaci pysznych gofrów z bitą śmietaną, owoców i słodyczy. Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor hotelu za tak gorące przyjęcie.

2014-10-30 | Zajęcia otwarte w VI Pracowni

Po raz kolejny w naszym przedszkolu rodzice naszych milusińskich mogli uczestniczyć w zajęciach otwartych. Są one jedną z wielu form współpracy przedszkola z rodzicami. Nic bardziej nie jednoczy niż wspólne, aktywne działanie i przeżywanie pozytywnych emocji. „Dary jesieni na straganie” to temat, w który zaangażowała dzieci i rodziców Pani Arleta. Mając do dyspozycji owoce i warzywa dostępne o tej porze roku, przedszkolaki wykazały się doskonałą znajomością ich nazw, dopasowywały podpisy do obrazków, głoskowały i liczyły głoski, dzieliły wyrazy na sylaby, a także wykazały się świetnym poczuciem rytmu i muzykalnością w trakcie występu. Niemałą frajdą zarówno dla dzieci jak i rodziców była zabawa w sklep warzywno-owocowy, gdzie dzieci wraz z rodzicami odgrywały rolę sprzedawcy i kupującego, doskonaliły tym samym liczenie jak również kulturalne zachowanie.


2014-10-30 | Spotkanie z pielęgniarką
Przedszkolaki z IV pracowni spotkały się z pielęgniarką, która poprowadziła pogadankę nt. chorób zakaźnych, szczepień ochronnych. Nauczycielki przeprowadziły "Zabawę tematyczną" z użyciem akcesorii - strzykawek, stetoskopu, fartucha, maseczek, itp.

2014-10-28 | Piknik "W poszukiwaniu nowych form aktywności z jednoczesnym podkreśleniem predyspozycji sportowych dzieci".
25 października dzieci 5, 6 letnie i ich Rodzice udali się do ogródka golfowego do Głogowa Małopolskiego. Pod okiem trenerów i instruktorów sportu dzieci  poznały następujące dyscypliny sportowe: golf, tenis ziemny, strzelanie z łuku, dart i boule. Rodzice mieli okazję, poprzez zawody, w których dzieci brały udział, dowiedzieć się o predyspozycjach sportowych swoich pociech. Głównym celem pikniku było promowanie zdrowego stylu życia. Zadanie zrealizowano w ramach Rządowego Programu "Bezpieczna i przyjazna szkoła"  przez Gminę Miasto Rzeszów. Dziękujemy za udział i doskonały nastrój.

2014-10-24 | Bezpieczne Przedszkolaki

24 października na zaproszenie Pani Ani Wilk i Pani Izabeli Korczykowskiej przyszli do naszego Przedszkola policjanci, którzy wygłosili dla wszystkich dzieci prelekcję na temat zasad ruchu drogowego oraz bezpieczeństwa w domu, placu zabaw i innych miejscach publicznych, a także zapznali dzieci z zawodem policjanta. Dzieci z wielką uwagą wysłuchały cennych rad i obiecały, że będą ich przestrzegać. Za  te cenne rady serdecznie dziękujemy.


2014-10-21 | Dbamy o nasze plecy i stopy.

Dzieci z Pr II wraz z Panią Anitą Polańską poznawały ćwiczenia i zabawy, które pomogą dzieciom utrzymać właściwą sylwetkę. Pani Anita wyjaśniła również dzieciom, dlaczego warto ćwiczyć i przebywać na świeżym powietrzu oraz jak właściwie siedzieć przy stole, biurku czy podczas zabawy. To bardzo cenne wskazówki, dlatego serdecznie dziękujemy i zapraszamy ponownie


2014-10-16 | W Przychodni ASKLEPIOS
16 października odbyła się wycieczka dzieci z IV Pracowni do Przychodni ASKLEPIOS, gdzie przeprowadzono pogadankę nt. zapobiegania infekcjom i chorobom w ramach Programu Profilaktyczno-Zdrowotnego.

2014-10-15 | W salonie fryzjerskim
Dzieci z Pracowni IV odbyły wycieczkę pieszą do salonu fryzjerskiego. Zapoznały się z zawodem fryzjera, oglądały pokaz najładniejszych fryzur.

2014-10-13 | Starszaki na lotnisku
Starszaki z IV pracowni odbyły wycieczkę do Jasionki na lotnisko, w ramach tematyki wypracowującej markę Rzeszowa.

2014-10-10 | Walka z mikrobami na II Pracowni

W piątek odwiedziła naszą Pracownię Pani Kasia Bawor. Mama Patryka jest pielęgniarką, dlatego wygłosiła dzieciom pogadankę na temat higieny i zdrowia. Opowiedziała, co należy robić, aby ustrzec się przed bakteriami i zarazkami oraz o tym jak bezpiecznie korzystać z różnych środków czystości. Przyniosła dzieciom kolorowe ilustracje, które uatrakcyjniły nasze spotkanie, a na koniec wszystkie dzieci podziękowały za lekcje i obiecały przestrzegać wszystkich rad Pani Kasi, za które serdecznie dziękujemy.


2014-10-03 | Wycieczka na skrzyżowanie

Przedszkolaki z VI Pracowni wybrały się na spacer na skrzyżowanie ulic niedaleko przedszkola. Obserwowaliśmy z wielką uwagą ruch uliczny, nazywaliśmy poruszające się po drogach pojazdy, a przede wszystkim utrwalaliśmy zasady obowiązujące na skrzyżowaniu bez sygnalizacji świetlnej jak i tych wyposażonych w sygnalizację świetlną. Ażeby uzyskaną wiedzę wprowadzić w czyn przechodziliśmy przez różne przejścia dla pieszych i doskonale sobie z tym poradziliśmy. Obserwowaliśmy też wiele znaków drogowych i próbowaliśmy odszyfrować ich znaczenie. Podczas naszej wycieczki mogliśmy również utrwalić zasady poruszania się po chodniku, jego prawą stroną. Szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy bezpiecznie do przedszkola.


2014-10-03 | Z wizytą w Redakcji "SUPER NOWOŚCI"

Na zaproszenie P. Pałki i babci Emilki dzieci z Pracowni V odwiedziły Redakcję „SUPER NOWOŚCI”. Przedszkolaki zapoznały się z warunkami pracy na różnych szczeblach; obserwowały pracę dziennikarzy piszących teksty, pracę grafika komputerowego i pracę pani od korekty. Dzieci dowiedziały się też, jaką pracę wykonuje Redaktor Naczelny. Na zakończenie wizyty zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie z pobytu w redakcji. Na pamiątkę z wizyty wszystkie przedszkolaki otrzymały program telewizyjny.


2014-10-03 | Zajęcia otwarte w IV pracowni
Dzisiaj w pracowni IV odbyły się zajęcia pokazowe dla Rodziców, którzy mogli zobaczyć, że matematyka w przedszkolu jest bardzo przyjemna. Rodzice podziwiali zaangażowanie swoich pociech w zabawach, widzieli, jak chętnie przedszkolaki podejmują próby rozwiązywania kolejnych zadań i jak świetnie dzieci  radzą sobie z liczeniem. Przedszkolaki wykazały się się wysokimi umiejętnościami w zakresie liczenia.

2014-10-02 | Pokaz robotów z klocków Lego

Na zaproszenie P. Bogusi w naszym Przedszkolu odbył się pokaz robotów z klocków LEGO. Prezentacji dokonywali studenci IV roku informatyki Politechniki Rzeszowskiej. Roboty reagowały na dotyk uczestników zabawy. Klocki zamieniły się w ciężarówkę zdalnie sterowaną, potem w węża z ruchomą szczęką, i czołg, który stworzył atmosferę poligonu. Pasjonaci klocków LEGO  ukazywali różne możliwości myśli technicznej i zachęcali przedszkolaków do zainteresowania się tą dziedziną działalności.


2014-09-30 | „Rekord Guinnessa w Przedszkolu 34”

W dniu 30.09.2014r. w Przedszkolu Publicznym nr 34 w Rzeszowie o godzinie 12:00, 145 dzieci wzięło udział w biciu rekordu Guinnessa w jak największej liczbie osób myjących zęby w jednym czasie. Dzisiejsze ustanawianie rekordu zostało zorganizowane w ramach akcji Akademii Aguafresh, w której nasza placówka bierze systematycznie udział. Pierwszym etapem przygotowującym dzieci do dzisiejszego wydarzenia był cykl zajęć edukacyjnych z zakresu profilaktyki oraz higieny jamy ustnej. Ponadto dzieci wykorzystywały zdobytą wiedzę w praktyce – myjąc codziennie zęby.

W przygotowania do dzisiejszej akcji zaangażowane były wszystkie nauczycielki pracujące w placówce. Dla dzieci przygotowały opaski z emblematami zębów, kubków oraz pasty do zębów. Przebieg całego wydarzenia został uwieczniony na zdjęciach. Dodatkową nagrodą za nasze zaangażowanie była wiadomość, że wspólnie z przedszkolakami z całej Polski ustanowiliśmy nowy rekord Guinnessa w największej liczbie osób myjących zęby w jednym czasie. Rekord ten wynosi od dzisiaj 257 500 osób.


2014-09-29 | Dni Głośnego Czytania

Z okazji Dnia Głośnego Czytania do naszego Przedszkola przybyli goście z Gimnazjum nr 7 w Rzeszowie w osobie Pani Dyrektor Jolanty Pietrasz, Pani nauczycielki języka polskiego Renaty Bomba oraz uczniowie III klasy gimnazjum i przeczytali naszym milusinśkim utwory tj.: Lew i mysz, Hipopotam, Arbuz oraz Lew Teodor. Dzieci z dużym zaciekawieniem wysłuchały utworów i gromkimi brawami podziękowały naszym gościom za czytanie.


2014-09-24 | Spektakl teatralny pt. „Alarm, alarm!”

Przedszkolaki z „trzydziestki czwórki” oglądnęły bajkę w formie spektaklu teatralnego, która uczy bezpiecznych zachowań na co dzień; jak ma się zachować każdy dzielny przedszkolak, gdy zobaczy ogień, wodę cieknącą z rury lub kogoś kto nagle upadł i nie wstaje? Życie uczy, że mały człowiek w takich sytuacjach doskonale może dać sobie radę. Wystarczy, by tylko wiedział co w tych trudnych sytuacjach robić. Przede wszystkim głośno i wyraźnie wezwać pomoc, ale to nie wszystko...

Aktorzy w łatwo przyswajalny sposób poprzez wspólną zabawę uczą dzieci właściwych zachowań. Scenariusz bajki opiera się na klasyce polskiej literatury dla najmłodszych np. „Pali się" Jana Brzechwy czy też „Jak Wojtek został strażakiem" Czesława Janczarskiego. Bogaty aranż muzyczny i konkursy znacznie uatrakcyjniają przedstawienie przekształcając je ze spektaklu w atrakcyjną i mądrą zabawę. Nasze przedszkolaki zdobyły dyplom Honorowych Dzieciaków-Strażaków :).


2014-09-19 | Wycieczka na lotnisko

Przedszkolaki z V i VI Pracowni w dniu 19 września wybrały się na wycieczkę do Portu Lotniczego Rzeszów-Jasionka. Na początku dzieci zostały przywitane przez pracownika lotniska - tatę Amelii Kuźniar, który oprowadził nas po lotnisku. Dzieci poznały historię Portu, miały okazję zobaczyć taras widokowy, gdzie podziwiały lądowanie samolotu. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie terminala i zapoznanie się ze ścieżką pasażera: odprawą biletowo – bagażową, kontrolą bezpieczeństwa. Ostatnią atrakcją był pokaz pojazdów Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Na pożegnanie przedszkolaki otrzymały drobne upominki w postaci kredek i cukierków.


2014-06-24 | Uroczyste Pożegnanie Starszaków

24 czerwca bieżącego roku dzieci z grup: IV, V i VI pod okiem Pani Joli i Pani Arlety świętowały uroczyste Pożegnanie Starszaków. Z tej okazji każda z grup przygotowała występ dla gości, dzieci i rodziców. Dzieci w programie artystycznym pożegnały swoich starszych kolegów i koleżanki, odchodzących z przedszkola do szkoły. Były podziękowania i łzy wzruszenia. Wszystkie dzieci dostały prezenty na pamiątkę od Rady Rodziców, Dyrektora, Sponsorów i Nauczycieli. Życzymy Wam wesołych, beztroskich wakacji przed rozpoczęciem nauki!


2014-06-18 | Finał Konkursu na Bajkę Antynikotynową

Nauczycielki: Pani Alicja Koczela i Pani Jolanta Obłój wraz ze swoimi wychowankami wzięły udział w rzeszowskiej kampanii społecznej w ramach programu Czyste Powietrze Wokół Nas - Konkurs na bajkę w ramach I Festiwalu Bajek Antynikotynowych. Dzisiaj Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Rzeszowie wyłonił zwycięzców. Z pośród 36 zgłoszeń, które wpłynęły do organizatora konkursu Jury nagrodziło tylko dwa spektakle, a wśród nich nasze przedszkole, które zdobyło II zaszczytne miejsce. Była wielka radość, nagrody dla małych aktorów, dla przedszkola, dyplomy oraz uścisk dłoni samego Inspektora Sanitarnego Pana Jaromira Ślączki. Dla zgromadzonej na sali widowni, nasi młodzi adepci sztuki teatralnej jeszcze raz przedstawili swój spektakl pt. „Czyste powietrze”. Bardzo się cieszymy z tego sukcesu. I tak trzymać!


2014-06-17 | Z wizytą w Szkole Podstawowej nr 23

Sześciolatki z V Pracowni pod opieką Pani Joli zostały zaproszone do Szkoły Podstawowej Nr 23 w Rzeszowie do klasy II na przedstawienie pt. „Królewna Śnieżka”. Uczniowie grali z dużym wyczuciem, potrafili wczuć się w swoje role. Całości towarzyszyła piękna nastrojowa muzyka. Przedstawienie bardzo podobało się przedszkolakom, a aktorów i panią nauczycielkę nagrodzono burzą oklasków. W przedstawieniu na uwagę zasługują również kostiumy, dzięki którym postacie z bajki wyglądały bardzo naturalnie i pięknie. Przeniosły nas w cudowny świat bajek i pozwoliły na moment zapomnieć o szarej rzeczywistości. O całości przedstawienia niech świadczy fakt, że aktorzy bisowali aż pięciokrotnie, a owacjom nie było końca. Na zakończenie spotkania uczniowie zagrali najładniejsze melodie na frażetach. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.


2014-06-14 | II Mistrzostwa w Piłce Nożnej Przedszkolaków

Były emocje porównywalne z piłkarskim mundialem. Był zapał do gry, którego może pozazdrościć polska reprezentacja. W Rzeszowie 13.06.2014r. odbyły się II Mistrzostwa w Piłce Nożnej Przedszkolaków. Blisko 100 przedszkolaków rywalizowało w dniach 11-13 czerwca na rzeszowskich Orlikach o miano najlepszej drużyny piłkarskiej w Rzeszowie. Nasze przedszkole reprezentowali chłopcy z V Pracowni pod opieką Pani Joli, którzy dzielnie zmagali się z rywalami. Zwieńczeniem imprezy była uroczysta dekoracja. Wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani nagrodami i medalami, a zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary. Przedszkole nr 34 reprezentowali: Mateusz Bauman, Karol Greń, Oliver Dąbrowski, Maksiu Kalandyk, Michał Marmaj, Oskar Nowak, Mateusz Opaliński, Konrad Pasieka, Marek Stawarz i Maksiu Wisz. Organizatorem II Mistrzostw Rzeszowa w Piłce Nożnej Przedszkolaków był Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie.


2014-06-10 | Tęczowy Piknik Rodzinny

We wtorek 10 czerwca w naszym  przedszkolu odbył się Tęczowy Piknik Rodzinny połączony z uroczystością z okazji Dnia Dziecka. Dzięki słonecznej pogodzie piknik mógł odbyć się na świeżym powietrzu. Każda grupa przygotowała krótki program artystyczny. Po występach dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji, które przygotowały i poprowadziły animatorki z Akademii Nauki. Było m. in. kolorowanie na wielkich kartonach, puszczanie baniek mydlanych, zabawy ruchowe do znanych piosenek, malowanie buzi. Przedszkolaki brały udział w różnych konkursach, tańcach oraz zabawach przy muzyce. We wszystkich zabawach i konkursach dzieciom dzielnie towarzyszyli rodzice. Rodzice oraz Państwo Bernardzikowie przygotowali mnóstwo smakołyków: kiełbaski z grilla, popcorn, watę cukrową, ciastka i owoce. Popołudnie minęło wszystkim w miłej i radosnej atmosferze. A o tym, że zabawa była udana świadczyć mogły roześmiane buzie przedszkolaków. Na zakończenie Pikniku wszystkie dzieci otrzymały drobne upominki.

Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za pomoc i zaangażowanie oraz Państwu Anecie i Stanisławowi Bernardzikom za przygotowanie ciepłego poczęstunku.


2014-06-06 | "Pasowanie na czytelnika"

Przedszkolaki z V i VI pracowni zostali przyjęci w poczet czytelników Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie w czasie uroczystego Pasowania na czytelnika w dniu 06.06.2014r. Oprócz nauczycieli i dzieci na uroczystość  przybyli dyrektorowie przedszkoli i zespołów szkolno-przedszkolnych, którzy wspólnie dla swoich wychowanków recytowali wiersz J. Tuwima „Lokomotywa” jak również zadawali zagadki związane z bohaterami bajek i baśni. Dzieci śpiewająco odpowiadały na pytania a podczas ślubowania przyrzekali szanować książki, korzystać z ich rad i mądrości oraz zobowiązali się do przestrzegania regulaminu. Dalszą częścią programu były występy artystyczne dzieci z każdego przedszkola. Nasze przedszkolaki wypadły znakomicie. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało niespodziankę w postaci książeczki i słodyczy.


2014-06-05 | Wycieczka 6-latków na Wydział Sztuki

Dnia 5 czerwca 2014, dzieci z V pracowni na zaproszenie mamy Michałka, Pani Doroty Ruckiej-Marmaj, zwiedziła Wydział Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego. Na początku dzieci powitał Dziekan Wydziału dr Paweł Bińczycki. Następnie młodzi adepci sztuki, po kolei zwiedzili wszystkie pracownie. Zaczęliśmy od poznania warsztatu grafika pracującego we wklęsłodruku. Chwilę później pracownię litografii i projektowania. Nie małe emocje wzbudziła prasa, pod którą studenci odbijali grafiki, aby dzieci mogły same zobaczyć, jak wykonuje się odbitki graficzne. Kolejne doświadczenia dzieci zdobyły w pracowni rzeźby, oglądały tam gliniane modele popiersi oraz patrzyli jak studenci wykonują z nich gipsowe formy. Na zakończenie przyszli artyści odwiedzili pracownie malarstwa, podglądali pracujących przy sztalugach studentów. Następnie przeszliśmy do pracowni fotografii. Prowadzący zajęcia zrobił dzieciom profesjonalną mini sesję zdjęciową. Ostatnim miejscem do którego dotarliśmy była pracownia komputerowa. Trochę natchnieni, trochę zmęczeni wróciliśmy do przedszkola, by trochę ochłonąć. Serdecznie dziękujemy Pani Dorocie za zaproszenie i oprowadzenie po Wydziale Sztuki.


2014-06-04 | „Szkoła wzywa nas”

Przedszkolaki z VI pracowni miały okazję odwiedzić  pierwszoklasistów ze Szkoły Podstawowej Nr 23 w Rzeszowie. Na lekcję pokazową zaprosiła nas Pani mgr Joanna Madej. Dzieci uważnie przyglądały się jak Pani nauczycielka prowadzi zajęcia, zapoznały z prawami i obowiązkami ucznia, oglądały podręczniki szkolne i zeszyty uczniów, dowiedziały się jakich przedmiotów uczą się ich koledzy. Przedszkolaki z zaciekawieniem przyglądały się wyposażeniu klasy, szczególną uwagę zwróciła tablica interaktywna, z której korzystają uczniowie. Miłym doświadczeniem było wcielenie się w rolę uczniów i zajęcie ich miejsc w ławkach. Uczniowie zaprezentowali nam krótki występ artystyczny, w którym zagrali na fletach i odegrali scenkę teatralną. Zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do przedszkola, które już niedługo dzieci 6- letnie będą żegnać.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.


2014-06-04 | „Przedszkolaki Miastu”

Dzieci z 31 rzeszowskich przedszkoli zaprezentowały się w programie „Przedszkolaki Miastu”. Występami najmłodsi otworzyli w środę jubileuszowy - X Międzynarodowy Festiwal Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2014. Przedszkolaków na rynku przywitał Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Podczas Przeglądu Tanecznego  "Przedszkolaki Miastu" nasze przedszkole reprezentowały dzieci z V Pracowni pod opieką Pani Małgosi. Kolejne popisy małych milusińskich będzie można obejrzeć za rok.


2014-06-01 | Finał konkursu plastycznego

Firma WOMAK postanowiła sprawdzić, czy we współczesnym świecie istnieją jeszcze rycerze i smoki. Z tej okazji ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci w wieku przedszkolnym, w którym m. in. wzięła udział Gabrysia Myśliwiec z VI pracowni. Jej praca plastyczna „Rycerze i Smoki we współczesnym świecie” została wyróżniona. Nagrodą był piękny, kolorowy dyplom oraz tablet. Serdecznie gratulujemy!!!


2014-05-30 | V pracownia w „Krainie marzeń, fantazji i zabawy”.

30 maja na zaproszenie Pani mgr inż. Janiny Dec - dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 11 w Rzeszowie, uczestniczyliśmy w Dniu Dziecka pod hasłem „Dzieci w krainie marzeń, fantazji i zabawy”. Przedszkolaki z Panią Jolą zostały przywitane już w drzwiach szkoły, gdzie czekała na nas nauczycielka, która oprowadziła nas po szkole. Zwiedziliśmy szatnię, świetlicę, klasę oraz boisko sportowe, na którym rozegraliśmy wiele konkursów sportowych. Oglądaliśmy także chiński „Taniec Smoka” w wykonaniu uczniów szkoły, który bardzo nam się spodobał. Bawiliśmy się wspólnie z kolegami innych przedszkolaków z rzeszowskich przedszkoli. Na zakończenie wspólnych zabaw otrzymaliśmy piękną maskotkę, rakiety do babingtona i wiele słodyczy. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.


2014-05-27 | Cała Polska Czyta Dzieciom na II Pr
Gościem na II Pracowni była dzisiaj mama Karolinki Bednarz, Pani Kasia i czytała dzieciom bajki w ramach akcji, która trwa na naszej grupie już cały rok. Nasz gość przynióśł dwie bajeczki, które bardzo podobały się dzieciom, wszystkie dziaci prosiły o powtórne poczytanie interesującej książeczki, które zawierały mądre rady dla naszych miluśińskich. Dziękujemy za włączenie się do naszej akcji i czekamy na kolejnych gości.

2014-05-27 | Cała Polska Czyta Dzieciom na II Pr
Giościem na II Pracowni była dzisiaj mama Karolinki Bednarz, Pani Kasia I czytała dzieciom bajki w ramach akcji, która trwa na naszej grupie już cały rok. Nasz gość przynióśł dwie bajeczki, które bardzo podobały się dzieciom, wszystkie dziaci prosiły o powtórne poczytanie interesującej książeczki. Dziękujemy za włączenie się do naszej akcji i czekamy na kolejnych gości.

2014-05-26 | "Rycerze i Smoki we współczesnym świecie"

Przedszkolaki z V i VI pracowni pod kierunkiem Pani Joli i Pani Arlety wzięły udział w konkursie plastycznym p/h „Rycerze i Smoki we współczesnym świecie”, organizowanym przez Galerię „Nowy Świat”. Finał konkursu plastycznego odbędzie się już 1 czerwca w Galerii Nowy Świat. Trzymamy kciuki na naszych wychowanków. Na zdjęciu praca plastyczna Nikolki z V pracowni.


2014-05-26 | Dzień Mamy i Taty

Jak co roku w naszym przedszkolu uroczyście obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty. Jest to szczególny dzień, w którym wzmacnia się integracja przedszkola ze środowiskiem rodzinnym. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich pań opracowały bardzo ciekawe programy artystyczne. Pięknie recytowały wiersze, śpiewały piosenki, brały udział w przedstawieniach, grały na fletach, jak również zaprezentowały się w tańcach  ludowych i nowoczesnych. Rodzice z wielką dumą, radością i zachwytem podziwiali występy naszych podopiecznych nagradzając ich gromkimi brawami. Na zakończenie uroczystości każde dziecko wręczyło swoim kochanym Rodzicom upominki, nie zabrakło także słodkich buziaków, uśmiechów i serdecznych życzeń.


2014-05-25 | Konkurs p/h "Przyjaciele z wiosennej łąki"

Dzieci z V pracowni pod opieką Pani Joli, wzięły udział w konkursie plastycznym p/h „Przyjaciele z wiosennej łąki”, organizowanym przez Przedszkole Publiczne Nr 36 w Rzeszowie. Celem konkursu było rozwijanie: wrażliwości na piękno przyrody, wyobraźni, kreatywności i twórczości dzieci oraz integrowanie środowisk przedszkolnych. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wspaniałą współpracę na rzecz V pracowni. Z niecierpliwością czekamy na finał, który odbędzie się 9 czerwca.


2014-05-22 | Przedszkolaki w Castoramie
Na zaproszenie Pani Siorek dzieci z Pracowni III wraz ze swoją nauczycielką wybrały się do Castoramy, gdzie uczestniczyły w zajęciach. Ćwiczyły i rozwijały zdolności manualne, wycinały naklejki i przyklejały je, a następnie siały nasionka w doniczkach. Były to "Ziółka dla Mamy". Przedszkolaki po skończonej pracy, miały przygotowany poczęstunek i zostały obdarowane prezencikami oraz dostały dyplomy. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

2014-05-22 | Poznajemy różnorodne środowiska przyrodnicze

Na zaproszenie Pani Joli zajęcia z ekologii w V Pracowni poprowadziła Pani Katarzyna Ruszała - ekolog ze Stowarzyszenia EKOSKOP. Pani Kasia zapoznała dzieci z różnymi środowiskami przyrodniczymi, m. in. z łąką, plażą, morzem i jeziorem. Zadaniem dzieci było przyporządkować zwierzęta, owady, ptaki i kwiaty do poszczególnych środowisk. Starszaki z łatwością sobie poradziły. Zajęcie było bardzo ciekawe i pouczające, a dzięki wcześniej prezentowanych przez Panią Jolę różnorodnych prezentacji multimedialnych i filmów edukacyjnych o tematyce przyrodniczej, dzieci miały możliwość pochwalić się zdobytą wcześniej wiedzą i zastosować ją w praktyce. Serdecznie dziękujemy Pani Kasi i zapraszamy ponownie!


2014-05-21 | Wizyta 6-latków w Szkole Podstawowej Nr 27

W ramach współpracy ze Szkołą Podstawową nr 27 w Rzeszowie dzieci z grupy V 6-latki, pod opieką Pani Joli, poszły na pierwszą oficjalną wizytę do SP. Na lekcję pokazową zaprosiła nas Pani mgr Zuzanna Dybaś, nauczycielka  klasy I e. Przedszkolaki zwiedziły klasę, oglądały wyposażenie plecaka szkolnego, zapoznały się z podręcznikami szkolnymi, tablicą interaktywną. Uczniowie opowiedzieli młodszym kolegom o prawach i obowiązkach ucznia w szkole. Na zakończenie spotkania Emilka Kieś przeczytała starszym kolegom fragment krótkiego opowiadania, czym wzbudziła zachwyt Pani Zuzanny i uczniów. Z uśmiechem powiedzieliśmy DO ZOBACZENIA JUŻ WE WRZEŚNIU, bo kilkoro naszych przedszkolaków będzie uczęszczało do tej szkoły. Dziękujemy za zaproszenie.


2014-05-21 | Teatrzyk „Wielkie sprawy małej żaby”

21 maja 2014 roku, przedszkolaki spotkały się z bohaterami bajki pt. „Wielkie sprawy małej żaby” w wykonaniu aktorów. Kolorowe postacie takie jak: Żaba, Krokodyl, Smoki oraz Makrauhenia, Kura i Lekkoduch, przeżywając ciekawe przygody przekonywały dzieci, że nawet małe stworzenia i takie, które wcale nam się nie podobają są pożyteczne a nawet potrzebne i nie należy ich krzywdzić ani zabijać. W bajce został poruszony problem akceptacji każdego bez względu na jego wygląd zewnętrzny. Celem bajki było kształtowanie właściwego stosunku do przyrody, umiejętności życia w przyjaźni, tolerancji wobec odmiennych osobowości i wyglądu. Na uwagę zasługiwały piękne dekoracje i bardzo oryginalne kukiełki, które po zakończeniu przedstawienie dzieci mogły obejrzeć i dotknąć. Teatrzyk został zasponsorowany przez Urząd Miasta Rzeszowa. Dziękujemy.


2014-05-21 | Konkurs "Bezpieczny Przedszkolak" na I i II Pr

Dzisiaj odbył się konkurs z udziałem dzieci z II i I Pracowni " Bezpieczny Przdszkolak". Pod okiem Pani Ani Wilk i Pani Izabeli Korczykowskiej przedszkolaki przypomniały sobie poznane zasady ruchu drogowego. Egzamin zdały wzorowo, wszyscy uczestnicy przestrzegają i stosują się do obowiązujących przepisów i zasad bezpieczeństwa podczas zabaw, spacerów i wyjazdów na wycieczki. Cieszymy się, że bezpieczeństwo to dla naszych wychowanków sprawa oczywista. Tak trzymać!


2014-05-17 | Wyróżnienie dla Olivera z V pracowni

17 maja 2014r. w Muzeum Pożarnictwa w Przeworsku odbyła się uroczysta gala otwarcia pokonkursowej wystawy i wręczenie nagród. Praca plastyczna wykonana przez Olivera Dąbrowskiego z V Pracowni, wychowanka Pani Joli i Pani Gosi zdobyła wyróżnienie w I grupie wiekowej-przedszkolnej. Konkurs p/h „Współcześni Rycerze Św. Floriana” odbył się pod patronatem Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Starosty Powiatu Przeworskiego. Serdecznie gratulujemy.


2014-05-15 | Legendy rzeszowskie w Muzeum Okręgowym

Przedszkolaki z V pracowni zapoznały się z przeszłością Rzeszowa, która jest niezwykle tajemnicza i wiąże się z nią wiele legend. Dzieci dowiedziały się: kim jest Diabeł Łańcucki, dlaczego walczył w  Mikołajem Spytkiem Ligęzą, z jakiego powodu mieszczanin Ado w swoim ogrodzie przy gruszy wystawił kapliczkę, skąd się wziął tatarski kopiec Rzeszowie. Zajęcia prowadzone były metodami aktywizacyjnymi.


2014-05-15 | Wycieczka do Muzeum

Przedszkolaki z Pracowni V i VI miały okazję wybrać się do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie. To już nie pierwszy raz bierzemy udział w bardzo ciekawych i aktywizujących zajęciach edukacyjnych przeprowadzonych przez pracowników muzeum. Dzieci uczestniczyły w dwóch zajęciach w tym bezpłatnym zajęciu pt. „Historia pieniądza” oraz zapoznały się z pracą jaką wykonują osoby związane z muzeum. Wehikułem czasu dzieci przeniosły się w dawne czasy, gdzie handel opierał się na wymianie towaru za towar, następnie dowiedziały się jak wyglądały pierwsze polskie monety wybijane przez Bolesława Chrobrego, zobaczyły prymitywne urządzenie do wybijania monet, pierwsze pieniądze papierowe tzw. bilety skarbowe. Podczas historycznych opowieści dzieci układały elementy domina przedstawiające różne formy pieniądza jak również składały puzzle ze starych banknotów. Grupa dzieci, która najszybciej ułożyła puzzle jako pierwsza rzucała kostką w grze dydaktycznej na starej mapie Rzeszowa.


2014-05-15 | Muzealne eksponaty

W drugiej części zajęć w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie, przedszkolaki korzystając z własnej wiedzy, odpowiadały na pytania: „Co to jest muzeum?”, „Jak się należy zachowywać w muzeum?” oraz „Jakie osoby pracują w muzeum?”. Dzieci były bardzo zainteresowane eksponatami znajdującymi się w gablotach, chłopcy szczególnie mieczami, szablami oraz zbroją rycerską. Zapoznały się z pracą archeologa, historyka oraz konserwatora zabytków. Zaprezentowane zostały różne przedmioty z dawnych czasów, a zadaniem dzieci było odgadnięcie co to za przedmiot i do czego służył. Dzieci oglądały kopie przedmiotów tj. dawny kubek, łyżeczkę, chochelkę i wiele innych. Następnie otrzymały kopertę a w niej 6-elementowe puzzle, które miały ułożyć na drewnianych tabliczkach. Pod koniec zajęć, dzieci w roli archeologów miały „wykopać” w miskach z piaskiem ukryte w nich „skarby”. Każde dziecko opuściło muzeum z bogatą, historyczną wiedzą, torbą pełną niespodzianek oraz z pamiątkową, specjalnie wybitą w muzeum monetą.


2014-05-15 | "Snuj się snuj bajeczko"
W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" dnia 15. maja 2014 roku piątą pracownię odwiedziła pani Ania z pracowni pierwszej, która przeczytała dzieciom baśń braci Grimm pt. "Jaś i Małgosia". Wszystkie dzieci słuchały z zainteresowaniem, oglądały piękne ilustarcje, a później rozmawiały na temat przeczytanej historii.

2014-04-30 | Turniej Reksia

Przedszkolaki z VI Pracowni wzięły udział w Turnieju Reksia czyli zawodach sportowych – zorganizowanych przez Muzeum Dobranocek we współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Rzeszowie. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się 21 przedszkoli oraz szkoły podstawowe a miejscem zawodów była Hala Sportowa ROSIR. Celem „Turnieju z Reksiem” było usprawnianie kondycji fizycznej, sportowa rywalizacja w duchu fair play oraz promowanie polskich animacji wśród dzieci i młodzieży. Nasza drużyna składająca się z siedmiu osób, mająca świetny doping ze strony swoich kolegów i koleżanek z grupy, z wielkim zaangażowaniem pokonywała tor przeszkód. Do przedszkola wróciliśmy zadowoleni i pełni wrażeń, ponadto uczestnicy otrzymali wyjątkowe, specjalnie zaprojektowane na tę okazję medale z wizerunkiem Reksia. Czekamy na kolejne zawody sportowe!


2014-04-23 | Przedstawienie ekologiczne w V Pracowni

Przedszkolaki z V pracowni obejrzały przedstawienie pt.: „Lisy z Lisiej Góry”. W magiczny świat zwierząt żyjących szczęśliwie i w harmonii z przyrodą  wprowadziła dzieci Katarzyna Ruszała – ekolog ze Stowarzyszenia EKOSKOP. Mali widzowie z uwagą śledzili losy głównych bohaterów  pacynkowego przedstawienia. Niestety pomyślne życie lisiej rodziny zakłócają ludzie, wycinając drzewa na polanie, osiedlając się i produkując tony śmieci. Aby rodzina lisków nie musiała opuszczać swojej polany, dzieci postanowiły wspólnie przekonać niszczącego przyrodę człowieka do zmiany sposobu życia. I tak głośne i stanowcze skandowanie hasła: „Kochasz dzieci, nie pal śmieci!” spowodowało, że rodzina lisów znowu szczęśliwie mogła powrócić na Lisią Górę. Nasi widzowie wykazali się też wspaniałą wiedzą z zakresu ochrony przyrody, sprzątając lisią polankę i wrzucając śmieci do przystosowanych do tego celu specjalnych pojemników.


2014-04-23 | Obchody Dnia Ziemi w V pracowni

Przedszkolaki z V pracowni wzięły udział w edukacyjnej akcji proekologicznej zainicjowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA. Dzieci zapoznały się z tematyką spalania szkodliwych produktów, które są bardzo groźne dla człowieka i zwierząt; znają zagrożenia płynące ze świata ludzi, roślin oraz zwierząt. Pod kierunkiem Pani Joli dzieci narysowały „Listy dla Ziemi”, w których umieściły swoje pragnienia ratowania Ziemi. Prace można oglądać na wystawie w holu przedszkola.


2014-04-22 | Światowy Dzień Książki w I Pracowni

Dziś z okazji Światowego Dnia Książki i w ramach kontynuacji akcji Cała Polska Czyta Dzieciom pierwszą pracownie odwiedziła Mama Nicoli, która przeczytała nam bajkę o znanej rybce Nemo. Wszystkie dzieci słuchały z zainteresowaniem i uważnie oglądały ilustracje.


2014-04-16 | „Historia miasta Rzeszowa”/„W czasach rycerzy”

W naszym Przedszkolu odbyły się zajęcia edukacyjne dla starszaków z grupy IV, V i VI, poprowadzone przez edukatorów z Muzeum Okręgowego w Rzeszowie metodami aktywizującymi. Poprzez bardzo ciekawe eksponaty i rekwizyty  przedszkolaki miały okazję przenieść się w dawne czasy i poznać historię miasta Rzeszowa oraz dowiedzieć się wszystkiego o rycerzach. Dzięki metodom aktywizującym, dzieci czynnie brały udział w zajęciach, wspólnie wykonały makietę Rzeszowa, poznały znaczące postacie tj. woja Rzesza i jego gród, Kazimierza Wielkiego oraz Jana Pakosławica. Dzieci, a  szczególnie chłopcy byli bardzo zainteresowani etapami, w których paź stawał się rycerzem, turniejami rycerskimi, zbroją i bronią, którą posługiwali się rycerze. Na koniec zajęć przedszkolaki otrzymały mnóstwo kolorowanek związanych z tematyką zajęć oraz bilety wstępu do Muzeum Okręgowego w Rzeszowie, z którym współpracujemy już od wielu lat. Serdecznie dziękujemy za tak dobrze przygotowane i ciekawe zajęcia.


2014-04-16 | Edukacja antynikotynowa u starszaków

W V Pracowni Pani Jola poprowadziła cykl zajęć z zakresu edukacji antynikotynowej. Nasze przedszkole bierze udział w programie edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”. Program ten jest rekomendowany przez Instytut Matki i Dziecka w Warszawie i ma charakter profilaktyczny. Program dostosowany jest do możliwości rozwojowych i intelektualnych dzieci. Głównym celem programu jest wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy,  umiejętność określania  różnych  źródeł  dymów, uwrażliwienie dzieci  na szkodliwość dymu papierosowego, uświadomienie skutków  palenia papierosów, uwrażliwienie dzieci na miejsca, w których  mogą być narażone na dym. Zajęcia skoncentrowane były na pobudzeniu oraz stymulacji różnych form aktywności dziecka sześcioletniego: zabawy twórczej, tematycznej, grupowej, konstrukcyjnej. Dzieci dowiedziały się: Co i dlaczego dymi? Jak się czuję kiedy dymi papieros? Co się dzieje gdy ludzie palą papierosy? Jak unikać dymu papierosowego? Ta forma dostarcza dzieciom najwięcej okazji  do uczenia się przez doświadczenie. Dzieci otrzymały kolorowanki ze smokiem Dinusiem, który jest maskotką programu oraz ulotki zachęcające do rzucenia palenia przez osoby z otoczenia dzieci.


2014-04-14 | W Bibliotece

Dzieci z IV pracowni pod kierunkiem Pani Alicji Koczela uczestniczyły w zajęciach w bibliotece, wykazały się dużą znajomością baśni i bajek. Rozpoznawały baśnie i bajki po ilustracjach, wypowiadały się na temat głównych bohaterów, aktywnie uczestniczyły w różnych formach działalności.


2014-04-14 | Bajka antynikotynowa dla przedszkolaków

Starszaki z IV i V Pracowni wystąpiły w przedstawieniu teatralnym dla wszystkich przedszkolaków pt. Bajka antynikotynowa, która porusza tematykę szkodliwości wpływu dymu tytoniowego na organizm człowieka i zwierząt. Dzieciom bardzo się podobało to przedstawienie, a szczególnie wilk, którego spotkała sroga kara za palenie papierosów. Nad całością przestawienia czuwały Pani Jola i Pani Ala.


2014-04-12 | Wielkanocny kosz pełen jajek

Dzieci z Pr II poznały dzisiaj historię powstania pisanki oraz kraszanki, poznały również sposoby ich wykonywania w różnych regionach naszego kraju. Wszystkie ciekawostki dotyczące Świąt Wielkanocnych dzieci wysłuchały z ogromnym zaciekawieniem, a pytaniom nie było końca. Po tej ciekawej prelekcji przygotowanej przez Panią Anię samodzielnie wykonały swoje pisanki jako upominek dla swoich najbliższych z okazji zbliżających się świąt. Wesołego Alleluja!


2014-04-11 | Szkoła współpracy

W ramach programu Szkoła współpracy Alicja Koczela z pracowni IV, nauczyciele wraz z rodzicami opracowali wspólne zasady współpracy.


2014-04-11 | Zajęcia z Rodzicami w IV pracowni

Alicja Koczela z pracowni IV zorganizowała wspólną pracę rodzica z dzieckiem na temat „Tradycji świątecznych”. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonali jajko świąteczne metodą decoupage.


2014-04-09 | „Właściwości fizyczne i chemiczne wody”

Przedszkolaki z V pracowni pod okiem Pani Joli wzięły udział w zajęciach badawczych pt. „Właściwości fizyczne i chemiczne wody”, które poprowadziła dla nas Pani Katarzyna Ruszała. Woda jest niezbędna do życia – każdy, nawet najmniejszy przedszkolak o tym wie. Mówiąc o wodzie przeważnie mamy na myśli ciekły stan skupienia, czyli płyn. W przyrodzie występuje ona jednak jeszcze w postaci lodu- stan stały i pary wodnej – stan gazowy. Przedszkolaki z V Pracowni potrzebowały namacalnych dowodów, dlatego na zajęciach z cyklu „Mali Badacze” przeprowadziły pod fachowym okiem proste doświadczenia fizyczne i chemiczne, wyjaśniające najważniejsze właściwości wody. Między innymi: badaliśmy rozpuszczalność różnych substancji w wodzie (soku z cytryny, sody, proszku do pieczenia, proszku do prania, soli i soku z czerwonej kapusty) oraz sprawdzaliśmy jaką siłę na inne przedmioty wywiera woda. Dzieci poznały zadanie pipetki, którą odmierzały krople do kubeczków w trakcie doświadczeń. Najlepszą zabawą jednak okazał się jednak Magiczny Kubek, który dzieci wypełniały do połowy wodą i przykrywały płaską podstawką, potem odwracały całość do góry dnem, następnie delikatnie trzymając za kubek patrzyły – jak podstawka przysysa się do kubka i dzięki temu woda z niego się nie wylewa. Zajęciom przyglądała się Pani Dyrektor, która obserwowała zadowolenie dzieci w eksperymentach naukowych.


2014-04-09 | „Nie Pal Przy Mnie” – finał konkursu

Organizatorki Międzyprzedszkolnego Konkursu Plastycznego na PLAKAT ANTYNIKOTYNOWY pod hasłem „Nie Pal Przy Mnie” - Alicja Koczela i Jolanta Obłój dokonały wraz z JURY podsumowania konkursu plastycznego. Udział w konkursie zgłosiło 6 Przedszkoli, w tym: PP nr 29, 34, 35, 38, 40, 41. Celem konkursu była popularyzacja wiedzy nt. skutków palenia papierosów, zwiększenie wrażliwości dzieci na miejsca, w których mogą być narażone na dym, wyzwalanie wyobraźni, rozwijanie kreatywności i twórczości oraz integrowanie środowisk przedszkolnych. Po obradach Jury postanowiło wszystkie prace jednakowo nagrodzić. Międzyprzedszkolny Konkurs Plastyczny ogłosiły i zorganizowały panie: Alicja Koczela i Jolanta Obłój. Nagrody w całości ufundowała Rada Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.


2014-04-09 | "Instrumenty muzyczne"
Dzisiaj przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach muzycznych, prowadzonych przez muzyków z Podkarpackiej Filharmonii. Dzieci poznały cymbały rzeszowskie, darbukę, kongo i bongosy. Na zdjęciu Oliver z V Pracowni uczy się gry na cymbałach rzeszowskich pod fachowym okiem wirtuoza. Muzycy wykonali kilka utworów ludowych, które bardzo się dzieciom spodobały. Dziękujemy.

2014-04-04 | „Witaj Muzyko”

Marianka Markiewicz z V Pracowni pod opieką swojej mamy i Pani Gosi wzięła udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Muzycznym p/h „Witaj Muzyko”. Dziewczynka wystąpiła w tańcu, do którego choreografię ułożyła jej mama – z zawodu choreograf w Zespole Tanecznym UŚMIECH. Celem konkursu było kształtowanie wrażliwości i zdolności muzycznej dzieci, rozwijanie zainteresowań muzycznych, umożliwienie dzieciom okazji do zaprezentowania swoich umiejętności i kontynuowania swoich uzdolnień muzycznych. Wszystkie dzieci, które wzięły udział w tym konkursie walczą o przyjęcie bez egzaminu wstępnego do Zespołu Szkół Muzycznych Nr 2 im. Wojciecha Kilara w Rzeszowie. Marianko życzymy ci samych sukcesów i trzymamy kciuki za twój występ.


2014-04-03 | Starszaki w konkursie na bajkę antynikotynową

Nauczycielki: Pani Alicja Koczela i Pani Jolanta Obłój wzięły udział w rzeszowskiej kampanii społecznej w ramach programu Czyste Powietrze Wokół Nas - Konkurs na bajkę w ramach I Festiwalu Bajek Antynikotynowych, który ogłosiła Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Rzeszowie. Celem tego przedsięwzięcia jest rozbudzanie zainteresowań dziecka sztuką i teatrem, a także edukacja dzieci w zakresie szkodliwości palenia papierosów i promowania postaw prozdrowotnych. Z pomocą nauczycielek, rodziców i dzieci powstała Bajka antynikotynowa, w której udział biorą zwierzęta: wilk, kury, zając, sowa, wiewiórka i narrator-który wprowadza widza w akcję bajki. Jest to bajka o treści antynikotynowej, przedstawiająca tematykę szkodliwości wpływu dymu tytoniowego na organizm człowieka i zwierząt. Bajka została przedstawiona w formie mini przedstawienia. W nagraniu tego przedstawienia pomógł nam zaprzyjaźniony rodzic. Czekamy na wynik naszego konkursu, które poznamy już w maju. Trzymamy kciuki !  


2014-04-03 | Dyżur Rodzica w I Pracowni

W ramach akcji: „Cała Polska czyta dzieciom” pracownię pierwszą odwiedziła mama Julki, która przeczytała dzieciom bajkę pt.: „Pinokio”.


2014-03-31 | Udział starszaków z V Pracowni w akcji Akademia Aquafresh

Przedszkolaki z V Pracowni z Panią Jolą biorą udział w akcji Akademia Aquafresh. Jest to już kolejna edycja ogólnopolskiego Programu Edukacji Zdrowotnej dla Przedszkolaków, koncentrująca się na profilaktyce stomatologicznej dzieci w wieku przedszkolnym. Nadrzędnym celem jest wykształcenie w dzieciach nawyku dbania o higienę jamy ustnej, aby w konsekwencji zmniejszyć tak poważny problem, jakim jest próchnica u dzieci w Polsce. Dzieci poznawały tajniki dbania o swoje ząbki w części teoretycznej, ale również uczyły się prawidłowego korzystania ze szczoteczki i pasty w części praktycznej. Dzieci uczyły się jak prawidłowo czyścić ząbki, dowiedziały się jak codzienna dieta wpływa na stan zdrowia zębów, poznały budowę zęba, uczyły się rozróżniać ząb zdrowy od chorego. Czystość, higiena i piękny uśmiech to nasze hasło przewodnie. Warunkiem niezbędnym w powodzeniu działań profilaktycznych jest uczenie dzieci już od pierwszych lat życia mycia ząbków, a także budowanie świadomości potrzeby utrzymania jamy ustnej w odpowiedniej higienie. Sami zobaczcie jak dbamy o swoje zęby!


2014-03-27 | Zajęcia z rodzicami w I pracowni

Dnia 27 marca br. odbyło się spotkanie z rodzicami i dziećmi z I pracowni, dotyczące oferty wycieczek i programu na Dzień Dziecka, które poprowadziła Pani Ania. Na początku rodzice wspólnie z dziećmi brali udział w zabawach ruchowych przy muzyce. Następnie dzieci kolorowały obrazki związane z proponowanym miejscem wycieczki, a rodzice wspólnie z nauczycielem wypracowywali program i ofertę wycieczek. Każdy rodzic otrzymał krótki informator jak również przykładowy plan uroczystości z okazji Dnia Dziecka. Pani Ania przedstawiła  rodzicom prezentację, przedstawiającą miejsce docelowe i mapę dojazdu. Frekwencja dopisała, wszyscy byli zgodni co do miejsca wyjazdu i proponowanego planu dnia.


2014-03-26 | „CZYSTE WODY – ZDROWE RYBY” – konkurs rysunkowy

Przedszkolaki z IV pod kierunkiem Pani Alicji Koczela i z V Pracowni pod kierunkiem Pani Jolanty Obłój wzięły udział w konkursie rysunkowym p/h „CZYSTE WODY-ZDROWE RYBY”. Organizatorami konkursu są PZW – Koło nr 7 „SAZAN” OKK „GWAREK”. Dzieci wykonały prace różnorodną techniką, które zostaną ocenione przez profesjonalne JURY. Na zdjęciu praca plastyczna Karola z V Pracowni. Czekamy na werdykt Jury.


2014-03-26 | Wystawa prac plastycznych Marka Stawarza

W hollu naszego przedszkola, na tablicy V pracowni można oglądać mini-wystawę malarstwa Marka Stawarza –wychowanka pani Joli i pani Gosi. Wystawa zatytułowana WIOSNA WOKÓŁ NAS przedstawia różnorodną tematykę przyrodniczą. Mareczku - gratulujemy ci talentu plastycznego i życzymy sukcesów w szkole.

 

 


2014-03-07 | Mamy złoto !
Przedszkolaki z V Pracowni pod opieką Pani Gosi, wzięły udział w Przeglądzie Zespołów Tanecznych Przedszkolaków MINI CHEERLEADERS. Zespół w składzie: Marianka, Lilka, Malwinka, Wiktoria, Hania, Nikolka i Oliver wywalczył pierwsze miejsce, co nas bardzo cieszy, bo w przeglądzie wzięło udział aż 11 rzeszowskich przedszkoli. Nasze przedszkolaki dostały pamiątkowe złote medale i dyplomy, a Przedszkole otrzymało statuetkę. Gratulujemy. Serdecznie dziękujemy Pani Anecie Markiewicz, która przygotowała nasz zespół do występów.

2014-03-05 | „Żyjmy zdrowo, na sportowo!”

Pan Marcin Wołowiec nauczyciel wychowania fizycznego oraz tato Kubusia z naszej VI Pracowni, poprowadził dla całej grupy zajęcia gimnastyczne. Głównym celem oprócz doskonalenia sprawności fizycznej dzieci było zachęcanie przedszkolaków do systematycznego podejmowania aktywności fizycznej jako nieodzownego czynnika zdrowia i dobrego samopoczucia. Wszystkie dzieci starały się wykonać każde ćwiczenie starannie i dokładnie pod fachowym okiem Pana Marcina, którego zabawy ruchowe wprawiały dzieci w radosny nastrój, a także uczyły gry w zespole i zdrowej rywalizacji. Serdecznie dziękujemy Panu Marcinowi i zapraszamy ponownie.


2014-03-01 | Dyplom dla Marianki z V Pracowni
Marianka Markiewicz z V Pracowni wzięła udział w I Rzeszowskim Przeglądzie Twórczości Dziecięcej MOJA MAŁA CHOREOGRAFIA, gdzie zajęła I miejsce, dyplom i statuetkę. Organizatorem Przeglądu Twórczości Dziecięcej był Rzeszowski Dom Kultury. Gratulujemy sukcesów !

2014-02-25 | Z Ekologią na Ty...

Przedszkolaki z V Pracowni uczestniczyły dzisiaj w zajęciach pt. „Z Ekologią na Ty…”, które poprowadziła Pani Jola dla nauczyciela kontraktowego. Przedszkolaki rozwiązywały krzyżówki i quizy ekologiczne, rozwiązywały zagadki przyrodnicze, układały z rozsypani sylabowej wyrazy. Dzieci utrwaliły sobie, jakie cechy charakteru powinien mieć przyszły ekolog, uczyły się - jak my wszyscy musimy dbać o czystość naszego środowiska przyrodniczego poprzez prawidłową segregację śmieci. Głównym celem zajęcia było rozbudzanie aktywnych postaw wobec ochrony środowiska, uświadomienie dzieciom potrzeby segregacji odpadów i ich wtórnego wykorzystania.


2014-02-24 | Kto oddycha w wodzie?

Dzisiaj Pani Katarzyna Ruszała - ekolog ze Stowarzyszenia EKOSKOP, poprowadziła zajęcia w V i VI pracowni. Tematem dzisiejszego spotkania było „Kto oddycha w wodzie?. Przedszkolaki rozmawiały o zwierzętach żyjących w wodzie, wspólnie zastanawiały się, czym się żywią, na co polują i co robią w wodzie? Pani Kasia cierpliwie odpowiadała na nurtujące dzieci pytania. W trakcie zajęcia przedszkolaki dowiedziały się, jak zwierzęta wodne są przystosowane do życia w wodzie, i co im pomaga w pływaniu, mianowicie: kształt ciała, umiejętność oddychania pod wodą, pokrycie ciała umożliwiające pływanie, kończyny przystosowane do poruszania się w wodzie – czyli płetwy, błony pławne. Dzieci segregowały i nazywały zwierzęta na wodne i lądowe. Zajęcia bardzo dużo wniosły wiedzy na temat zwierząt lądowych i wodnych. Serdecznie dziękujemy Pani Kasi i zapraszamy ponownie.


2014-02-24 | Zdrowe zęby z Akademią Aquafresh

W Pracowni I i II odbył się konkurs wiedzy z zakresu higieny jamy ustnej, który poprzedzony był cyklem zajęć edukacyjnych prowadzonych przez Panią Izabele Korczykowską oraz Panią Annę Wilk w oparciu o materiały i pomoce z ogólnopolskiego programu Akademia Aquqfresh. Cele konkursu: kształtowanie postawy prozdrowotnej i zdrowego stylu życia, kształtowanie nawyku dbania o swoje zdrowie oraz zdrowie swoich zębów, integracja społeczności przedszkolnej, wdrażanie do przestrzegania zasad i reguł konkursu, kształtowanie umiejętności współpracy i współdziałania w grupie. Obie Pracownie wypadły wyśmienicie, wszystkie dzieciaki wiedzą jak dbać o zęby. Tak trzymać.

 


2014-02-20 | W bibliotece

Przedszkolaki z Pracowni VI ponownie wybrały się do Biblioteki, gdzie uczestniczyły w bardzo ciekawych zajęciach, prowadzonych przez Panie bibliotekarki. Tym razem dzieci wzięły udział w grze dydaktycznej „uśmiechniętej książki”. Powstały cztery drużyny, którymi dowodził kapitan,  jego zadaniem było udzielanie prawidłowej odpowiedzi oraz wyznaczanie osób do gry. Gra polegała na rzucie kostką i odpowiadanie na pytania, dotyczące znanych  bajek i baśni. Ponadto  przedszkolaki miały za zadanie dokończyć znane przysłowia, wskazać czy zdanie jest prawdziwe czy fałszywe. Pod koniec dzieci wysłuchały opowiadania, w którym zawarte były różne baśnie. Zadaniem dla dzieci było podanie ilości występujących w tym opowiadaniu tytułów baśni. Panie bibliotekarki były pełne podziwu dla bogatej wiedzy naszych przedszkolaków i każdemu wręczyły książeczki. Serdecznie dziękujemy!


2014-02-20 | Wędrówki poetyckie przedszkolaków VI pracowni

W dniu 20.02.2014 odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców z pracowni VI. Celem zajęć było przypomnienie sobie wartościowych utworów z zakresu poezji dziecięcej oraz utrwalenie znajomości treści popularnych bajek. Dzieci chętnie wypowiadały się, rozwiązywały zagadki literackie, dopasowywały podpisy do obrazków itp. Podsumowaniem zajęć była recytacja ulubionych wierszy i dedykowanie ich wybranym osobom. Podjęte przez dzieci zadania kształtowały u nich pewność siebie, wiarę we własne możliwości oraz rozwijały uzdolnienia aktorskie. Całe zajęcia przebiegały w przyjaznej, miłej atmosferze. Dziękujemy serdecznie Rodzicom za udział i poświęcony czas.


2014-02-17 | Oszczędzamy wodę
Dzisiaj odwiedziła nasze przedszkole Pani Katarzyna Ruszała - ekolog ze Stowarzyszenia EKOSKOP, która poprowadziła zajęcia w V i VI pracowni na temat wody. Pani Kasia rozmawiała z dziećmi, do czego potrzebna nam jest woda, skąd się ona bierze, jak można oszczędzać wodę w domu, przedszkolu, zakładach pracy. Dzieci chętnie podawały swoje propozycje, potem wysłuchały opowiadania o dzieciach w Syrii, które codziennie muszą chodzić wiele kilometrów po wodę pitną do studni. Zajęcia bardzo się podobały dzieciom.

2014-02-13 | Zdrowy ząbek

Pani Magdalena studentka URz na kierunku zdrowie publiczne, przypomniała dzieciom z Pracowni VI jak należy prawidłowo szczotkować zęby, aby nasz uśmiech był piękny i zdrowy. Mamy nadzieję, że to spotkanie jeszcze bardziej zmotywuje nasze przedszkolaki do systematycznego dbania o swoje zęby.


2014-02-12 | IV Spartakiada Przedszkolaków

Przedszkolaki z V pracowni wzięły udział w IV Spartakiadzie Przedszkolaków. Dzieci startowały w różnych dyscyplinach sportowych i wywalczyły III miejsce. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal i zakładkę do książki, zrobioną przez uczniów szkoły. Serdecznie gratulujemy wygranej. Organizatorem Spartakiady był ZSP Nr 5 i SP Nr 23 w Rzeszowie.


2014-02-12 | Biały fartuch

W ramach cyklu zajęć „Dbamy o swoje zdrowie” , studentki URz, ubrane w białe fartuchy pokazywały przedszkolakom z Pracowni VI podstawowe sprzęty medyczne, które są niezbędne w pracy lekarza. Opowiedziały, na czym polega jego praca i jak ważne znaczenie ma w pokonywaniu chorób. 


2014-02-12 | Z wizytą w pierwszej klasie
Dzisiaj byliśmy na lekcji pokazowej w klasie pierwszej w Szkole Podstawowej Nr 23 w Rzeszowie. Starszaki z V Pracowni pod opieką pani Gosi zwiedziły szkołę, oglądały wyposażenie klasy szkolnej. Przedszkolaki zapoznały się z tablicą interaktywną, oglądały podręczniki i wspólnie bawiły się ze starszymi kolegami.

2014-02-07 | Konkurs "Lot kosmiczny"
Dzieci z V Pracowni wspólnie z rodzicami wykonały rakiety kosmiczne z materiałów ekologicznych i odpadków. Jury wyłoniło 3 nagrody i 3 wyróżnienia, oprócz tego każde dziecko otrzymało nagrodę pocieszenia. Głównym sponsorem nagród była Pani dyrektor.

2014-02-05 | Dbamy o swoje zdrowie

Studentki z Uniwersytetu Rzeszowskiego na kierunku zdrowie publiczne przeprowadziły w VI Pracowni cykl zajęć p/h „Dbamy o swoje zdrowie”. Studentki promowały zdrowy styl życia, a więc  prawidłowe odżywianie, uprawianie sportu, przebywanie na świeżym powietrzu, dbanie o higienę osobistą, a także zwróciły uwagę na rolę lekarza w dbaniu o zdrowie ludzi. Zajęcia były bogate w  materiały dydaktyczne, jak również w pomysłowość i kreatywność Pań, które aktywizowały przedszkolaków do logicznego myślenia, wyciągania wniosków i analizowania określonych zachowań. Nie zabrakło zagadek, quizów, smakowania owoców i warzyw, zabaw tanecznych, ruchowych i gimnastycznych, związanych ze zdrowiem. Panie przeprowadziły konkurs na „Najpiękniejszy uśmiech” po zjedzeniu kawałka cytryny, a zwycięzca otrzymał złoty medal uśmiechu. Po zakończonych zajęciach każdy przedszkolak zdał krótki „egzamin” ze znajomości zasad zdrowego stylu życia i otrzymał indeks oraz order zdrowia. Serdecznie dziękujemy Paniom studentkom i życzymy powodzenia w dalszej nauce. A na zdjęciu dzieci jedzą własnoręcznie zrobione kanapki.


2014-01-22 | I Turniej Halowej Piłki Nożnej Przedszkolaków

W dniach 22 i 23 stycznia 2014 r. starszaki z V pracowni wzięły udział w I Turnieju Halowej Piłki Nożnej Przedszkolaków. Drużyna „Tygrysków" walczyła o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa Tadeusza Ferenca. Turniej organizowany został przez Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie.


2014-01-21 | Zabawa karnawałowa

Styczeń to przede wszystkim miesiąc zabaw karnawałowych. Nie mogło jej więc zabraknąć w naszym przedszkolu. Wszystkie dzieci  nie mogły się doczekać tego upragnionego dnia. Przedszkolaki zaprezentowały się w wyjątkowo pięknych strojach, co sprawiło, że zabawa była tym bardziej udana. Razem z Panią Dyrektor bawiliśmy się przy wspaniałej, tanecznej muzyce z Panem Wodzirejem, który organizował także różnego rodzaju konkursy z nagrodami. Wspólna zabawa dostarczyła dzieciom i rodzicom wiele radości, a uśmiech nie znikał ani na chwilę. Karnawał 2014 już za nami, z niecierpliwością czekamy na następny!


2014-01-17 | Zajęcia z zakresu przedsiębiorczości przedszkolaka
W IV Pracowni odbyły się zajęcia z zakresu przedsiębiorczości przedszkolaka, które poprowadziła Pani Ala.

2014-01-16 | Zajęcia w I Pracowni

W Pracowni I odbyły się zajęcia na temat poznania i utrwalenia zasad higieny jamy ustnej pt.: "Co lubi ząbek?". Dzieci z pierwszej pracowni czynnie uczestniczyły w zabawach związanych z myciem ząbków. Poznały piękny, zdrowy biały uśmiech i biedny, chory, żółty ząbek. Zobaczyły jak ważne jest dbanie o higienę jamy ustnej. Miały możliwość poznać wszystkie przybory potrzebne do mycia zębów, jak i dowiedzieć się kto jest przyjacielem wszystkich dzieci - to Pan Dentysta  Na koniec zajęć każde dziecko pokolorowało obrazek z zestawem przyborów toaletowych (szczotka, pasta i kubeczek). Zajęciom przyglądała się Pani dyrektor i Pani Jola.


2014-01-16 | Wspólne kolędowanie

16 stycznia na zaproszenie Pani Ani Wilk przybyli do naszego Przedszkola uczniowie klasy 3b ze Szkoły Podstawowej Nr 27 w Rzeszowie wraz ze swoją wychowawczynią Panią Danutą Cyrulik. Wizyta naszych gości związana była z przedstawieniem JASEŁEK i wspólnym kolędowaniem. Widzowie byli zachwyceni wspaniałym występem, dekoracjami, strojami i atmosferą jaka udzieliła się naszym wychowankom oraz pracownikom naszego przedszkola. Po występie aktorzy otrzymali gromkie brawa oraz słodki upominek. Już dziś czekamy na kolejną wizytę i serdecznie dziękujemy!


2014-01-14 | Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to szczególnie ważne osoby, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim co dobre. Nikt inny nie ma tyle cierpliwości, zrozumienia i ludzkiej życzliwości dla dużych i małych problemów dzieci. Dlatego wszystkie przedszkolaki z naszego przedszkola zaprosiły swoje babcie oraz dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Chciały w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek oraz podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie. Przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem recytowały wiersze, odgrywały role w  inscenizacjach, tańczyły oraz śpiewały piosenki. Występ dzieci wywołał u dziadków ogromną radość oraz wzruszenie, a pod koniec uroczystości każdy przedszkolak wręczył swoim kochanym dziadkom drobny upominek.


2014-01-09 | Dyżur Rodzica w VI Pracowni

Naszą grupę odwiedziła p. Basia Myśliwiec, mama Gabrysi, która przeczytała dzieciom fragmenty książki Martyny Wojciechowskiej „Dzieciaki świata”. Przedszkolaki z wielkim zaciekawieniem słuchały niesamowitych  przygód głównych bohaterów, a także dowiedziały się o ich troskach i radościach. W trakcie lektury dzieci miały okazję poznać kulturę, obyczaje, tradycyjne wartości  i sposoby życia ludzi z innych kontynentów (azjatyckiego i afrykańskiego). Ta wyjątkowa książka uczy tolerancji i wrażliwości, a przy tym dostarczyła nam wiele tematów do arcyciekawych rozmów. Bardzo dziękujemy p. Basi za spotkanie, jak również za zakup owoców dla naszej grupy. Zapraszamy ponownie.


2014-01-08 | Zabawy taneczne w V Pracowni
Dzisiaj ponownie odwiedziła nas mama Marianki, Pani Aneta, która uczyła dzieci elementów tańca współczesnego. Pani Aneta pokazała dzieciom, czym jest choreografia. Wszystkie dzieci bardzo lubią tego typu zajęcia i chętnie ćwiczą. Serdecznie dziękujemy Pani Anetko i zapraszamy ponownie.

2014-01-07 | Pogadanka z higienistką i lekarzem
W IV Pracowni odbyła się pogadanka z higienistką i lekarzem. Celem tego spotkania było promowanie zdrowego stylu życia i zapobieganie chorobom.