Zamówienia Publiczne
Herb Polski
Pobierz daneKontakt
Wyloguj z paneluArchiwum aktualności: | Rok 2018 | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2015-12-28 | Spotkanie przy choince w Pracowni V

„Hej kolęda, kolęda”. To tylko kilka słów, które mówią  o tym, ze święta tuz, tuż. Z tej okazji dzieci z Pracowni V zaprosiły swoich Rodziców na spotkanie specjalnie przygotowane, aby czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia spędzić w miłej i rodzinnej atmosferze. Były wiersze i kolędy, a także życzenia. Niektórym zakręciła się łezka w oku, no cóż cieszymy się, że nasz występ dostarczył wzruszeń i radości. Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku.


2015-12-17 | Z wizytą w Hotelu HILTON GARDEN INN

Dzisiaj przedszkolaki z Pracowni II na zaproszenie mamy Beatki – Pani Marzeny - dyrektora Hotelu. Dzieci zwiedziły restaurację, pokoje hotelowe, salę konferencyjną w Hotelu HILTON. Był słodki poczęstunek, owoce i słodycze. Dzieci mogły się wykazać sprawnością paluszków w robieniu łańcuchów na choinkę, która została nimi przystrojona. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało „wejściówkę” do restauracji Hotelu z 20% zniżką na całe menu. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Marzenie za tak gorące przyjęcie.


2015-12-17 | „Cała Polska czyta dzieciom”

W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” p. Ania Mroczka – mama Oli przeczytała dzieciom z VI pracowni bajkę pt. Złotowłosa i trzy misie”. Dzieci uważnie słuchały a następnie odpowiadały na zadawane przez p. Anię pytania dotyczące głównych bohaterów bajki. Bardzo dziękujemy za wizytę i zapraszamy ponownie.


2015-12-08 | Przedszkolaki w Pizzerii Dominium

W dniu 8.12.2015r. dzieci z Pracowni IV oraz  Pracowni V wraz z Paniami Izą i Anią udały się na kulinarną wycieczkę do Pizzerii Dominium. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się krok po kroku jak się robi pizzę, poznały nazwę kraju , w którym po raz pierwszy ją przyrządzono oraz poznały historię księżniczki Margherity. Wszystkie dzieci miały okazje skosztować przepysznej pizzy z serem, szynką oraz kukurydzą, a także napić się prawdziwej lemoniady. Na zakończenie zajęć wszyscy otrzymali dyplomy  Młodszego Pizzera oraz pamiątkowe upominki. Zajęcia były bardzo ciekawe i interesujące, a pizza smakowała wszystkim przedszkolakom. Bardzo dziękujemy.


2015-12-07 | Wizyta Św. Mikołaja

Do naszego przedszkola często przybywa dużo miłych gości ale 7 grudnia przybył ten niezwykły, wyjątkowy, długo oczekiwany przez dzieci, a mianowicie św. Mikołaj, który przyniósł ze sobą duży worek z prezentami. Zanim jednak rozdał je dzieciom, porozmawiał z nimi trochę, spytał czy były grzeczne i poprosił aby zaśpiewały dla niego piosenkę, bądź wyrecytowały wiersz. Nasze przedszkolaki spełniły tę prośbę jak najlepiej tylko potrafiły a zaraz potem św. Mikołaj zabrał się do wręczania prezentów. Nie zabrakło również indywidualnych i grupowych zdjęć ze św. Mikołajem. Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja  minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym podopiecznym wiele radości.


2015-12-03 | Spotkanie z muzykami ze Szkoły Muzycznej Yamaha

W naszym przedszkolu gościli nauczyciele ze Szkoły Muzycznej Yamaha na czele z p. Marcinem Muchą (tato Emilii z IV Pracowni).Głównym celem zajęć  było przybliżenie sztuki muzycznej poprzez prezentację instrumentów, poszerzanie wiedzy, prowokowanie do artystycznej aktywności oraz zachęcanie do realizacji swoich pasji i muzycznych marzeń. Koncert nauczycieli YSM bardzo spodobał się wszystkich przedszkolakom, podczas którego poznały instrumenty klawiszowe w wersji elektronicznej tj. pianino elektryczne, DJX, syntezator oraz keyboard. Właśnie bogactwo brzmienia tych elektronicznych instrumentów było tematem audycji. Dzieci mogły posłuchać przeróżnych dźwięków i odgłosów, popróbować gry na tych instrumentach i wysłuchać fragmentu utworu mistrza tego gatunku muzyki, czyli Jean – Michel Jarre. A na zakończenie wszyscy brawurowo zaśpiewali najnowszy przebój zespołu Enej pt. „Kamień z napisem Love”. Dziękujemy muzykom za wspaniałą audycję  i możliwość poznania takich nietypowych instrumentów.


2015-11-30 | Wróżby andrzejkowe w II Pracowni
30 listopada w Pracowni II odbyły się Wróżby andrzejkowe, które dla przedszkolaków poprowadziła Pani Jola. Dzieci zapoznały się z tradycjami i zwyczajami andrzejkowymi, brały czynny udział w zabawach i wróżbach andrzejkowych. Było losowanie kart z przyszłym zawodem, zabawa z kolorami, wyścig butów, wróżby pod kubeczkiem i in. W trakcie wróżb i zabaw było dużo śmiechu i radości. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało obrazek do kolorowania z wesołą czarownicą, które można oglądać na tablicy.

2015-11-26 | Spotkanie z pielęgniarkami

 26 listopada na zaproszenie Pani Alicji przyszły do Przedszkola pielęgniarki z Przychodni Rejonowej. Pani Alicja Kochaniak i Pani Elżbieta Nalepa przeprowadziły z dziećmi z I i z II pracowni pogadankę o tematyce profilaktyczno-zdrowotnej, z zastosowaniem aktywnych metod. Celem tego spotkania było kształtowanie u dzieci zachowań prozdrowotnych, rozumienie potrzeby profilaktyki zdrowotnej (tj. badania okresowe, szczepienia ochronne), opanowanie lęku przed zabiegami leczniczymi. Przedszkolaki oglądały różnorodne przedmioty używane w pracy pielęgniarek (strzykawki, igły, bandaże, plastry, i in.). Dzieci były bardzo aktywne, rozwiązywały zagadki i chętnie odpowiadały na pytania. Na zakończenie zajęcia wszystkie dzieci otrzymały naklejki Dzielnego Pacjenta i kolorowanki, za co bardzo serdecznie dziękujemy.


2015-11-24 | Tajemnice dźwięku

24 listopada odbyły się w naszym przedszkolu kolejne pokazy naukowe z cyklu „FIZYKA DLA SMYKA”. Spotkanie miało na celu odkrycie przed dziećmi tajemnic dźwięku. Przedszkolaki miały możliwość zdobycia wiedzy na temat dźwięku i sposobów jego przenoszenia. „Co to jest dźwięk?”, „Jak powstaje dźwięk?”, „W jaki sposób się rozchodzi i jak do nas dociera?” na te i inne pytania przedszkolaki starały się prawidłowo odpowiedzieć przeprowadzając kilka ciekawych doświadczeń. Dzieci zobaczyły krótkofalówki i dowiedziały się o zjawisku bardzo szybkiego transportu dźwięku na odległość oraz mikrofon kierunkowy i poznały zasady jego działania. Z Panią z Akademii Nauk rozmawiały również o hałasie czyli o szkodliwości dźwięku i o tym jak można go mierzyć. Każdy z pokazów, który odbył się w naszym przedszkolu był wspaniałą pomocą dla dzieci w nauce i zrozumieniu tajemnic fizyki. W każdym spotkaniu dzieci aktywnie uczestniczyły i doskonale się przy tym bawiły! Dziękujemy!!!


2015-11-24 | Odwiedziny absolwentki

   

Bardzo miłą niespodzianką dla dzieci i pań z VI Pracowni była wizyta absolwentki naszego przedszkola Nadii Podsiadły oraz jej mamy Pani Agnieszki. Nadia chodzi do pierwszej klasy, szybko nawiązała kontakt z młodszymi kolegami, opowiadała o swoich sukcesach w szkole m. in. samych szóstkach z języka angielskiego, o nowych kolegach i koleżankach i czego uczy się w szkole. Przedszkolaki zaprosiły również Nadię do zabaw w kole i tak radośnie spędziliśmy wspólnie czas. Bardzo się cieszymy, że nasi wychowankowie są aktywni, otwarci na innych i dobrze wspominają czas spędzony w przedszkolu. Życzymy Nadii kolejnych sukcesów w szkole i mamy nadzieję, że jeszcze nas odwiedzi.


2015-11-24 | Pasowanie na Przedszkolaka w I Pracowni

Pod koniec listopada dzieciaczki z pracowni I stały się prawdziwymi przedszkolakami. Dzieci zaprezentowały przed zgromadzonymi gośćmi, to czego nauczyły się do tej pory w przedszkolu. Maluchy dały z siebie wszystko! W części artystycznej dzieci śpiewały, recytowały i tańczyły. Potem poprosiły Panią Dyrektor o pasowanie. Każdy przedszkolak otrzymał dyplomik, słodycze oraz skromny upominek. Gratulujemy wspaniałego debiutu!


2015-11-18 | Niecodzienna wizyta stowarzyszenia STORAT

Na zaproszenie Pani Ani Wilk Nasze Przedszkole odwiedzili ratownicy  Pan Wojtek Pelczar z suczką Gają i Pan Marek Englot z suczką Ozi. Na co dzień pomagają w poszukiwaniu zaginionych ludzi i należą do Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami  STORAT. Panowie opowiedzieli dzieciom jak psy są szkolone, aby pomagać w poszukiwaniu zaginionych osób. Na dowód tego pieski wykonywały różne komendy i zadania świadczące o ich wielkich umiejętnościach i posłuszeństwie wobec swoich przewodników. W trakcie spotkania dzieci mogły zadawać pytania oraz pogłaskać i pobawić się z pieskami.


2015-11-17 | Z wizytą u „Kota w butach”

Pracownia V po raz kolejny odwiedziła bibliotekę, tym razem dzieci poznały bohatera bajki: „Kota w butach”. Wraz z Panią dzieci przeniosły się w świat baśni i czarodziejskich zjawisk. Poznały tajemnice i ciekawostki związane z Kotem w butach. Po zajęciach każde dziecko samodzielnie po raz pierwszy, wypożyczyło książeczkę , aby wraz z rodzicami poczytać i poznać kolejnych literackich bohaterów.


2015-11-10 | Wycieczka do Muzeum Energetyki Podkarpackiej

Przedszkolaki z V i VI Pracowni wybrały się do Muzeum Energetyki Podkarpackiej. To była wspaniała, naukowa przygoda z interaktywnymi zajęciami dydaktycznymi pt. „Elektromagnetyczne opowiadania”, które poprowadziła p. Małgorzata Wilczak i Paweł Pasterz – autorzy programu „Radiolatorium” emitowanego na antenie Polskiego Radia Rzeszów w każdą sobotę o godzinie 11. Duże  wrażenie wywarły na dzieciach doświadczenia z  dziedziny elektryczności i magnetyzmu prezentowane na specjalnych modelach edukacyjnych. Wizyta w muzeum była okazją zarówno do dobrej zabawy, jaki i edukacji. Wszystkich młodszych i starszych naukowców  zapraszamy na arsscientia.pl.


2015-11-06 | Czyste powietrze wokół nas

Dzieci z IV Pracowni wzięły udział w zajęciach edukacyjnych w ramach programu profilaktyki antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Tematem zajęć było: „Co i dlaczego dymi?” . Dzieci pracując w grupach tworzyły plakaty przedstawiające różne źródła dymów (domy, pożary, ogniska, samochody, fabryki, papierosy – dym tytoniowy). Podczas zajęć dowiedzieliśmy się co jest przyczyna powstawania dymów, dlaczego są szkodliwe, że  zanieczyszczają powietrze i szkodzą zdrowiu. Rozmawialiśmy  również o szkodliwości dymu tytoniowego, który jest bardzo groźny dla zdrowia. Na zakończenie zajęć wszyscy zgodnie stwierdzili, że palenie papierosów nie służy niczemu istotnemu, szkodzi temu kto pali, a dym tytoniowy także tym, którzy są w tym samym pomieszczeniu, co palący człowiek.


2015-10-27 | Bezpieczny przedszkolak

W dniu 27.10 Pracownie IV odwiedził  tato Maćka – pan Grzegorz Pietraszek, który jest policjantem i podczas swojej wizyty opowiedział dzieciom na czym polega jego praca, co trzeba zrobić, żeby zostać policjantem. Kilkoro dzieci w przyszłości chciałoby właśnie wykonywać taki zawód. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować samochodem, przechodzić przez pasy, a także dlaczego nie można rozmawiać z obcymi oraz otwierać drzwi nieznajomym. Wszyscy mieli okazje zobaczyć prawdziwą odznakę policyjną, kajdanki oraz przymierzyć policyjne czapki. Na koniec wizyty dzieci otrzymały kolorowanki przedstawiające policjantów. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.


2015-10-23 | Wycieczka do Media Markt

Na zaproszenie Rodzica – Pana Łukasza Dziobaka, taty Mateuszka, dzieci z Pracowni VI miały super okazję aby zobaczyć cały asortyment jak można kupić w Media Markt. Przewodnikiem był Mateuszek i jego tata, którzy oprowadzali dzieci po całym sklepie. Największe zainteresowanie wśród przedszkolaków wzbudziły zestawy Hi-Fi, komputery i tablety oraz telefony i smartfony. Dużą atrakcją  były również wygodne fotele z wmontowanym masażem, na których można się było chwilkę zrelaksować. Na zakończenie dzieci otrzymały drobne gadżety. Serdecznie dziękujemy Panu Łukaszowi za zaproszenie.


2015-10-22 | „Fizyka dla Smyka - OPTYKA”

W naszym przedszkolu odbył się kolejny pokaz naukowy „Fizyka dla smyka” w ramach projektu „Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia” realizowanego przez Stowarzyszenie Przedszkola Przyszłości. Przedszkolaki po raz kolejny odkrywały tajemnice otaczającego nas świata poprzez czynny udział w doświadczeniach i eksperymentach fizycznych. Tym razem pani z Akademii Nauki zabrała dzieci na fascynującą wyprawę  do niezwykłego świata OPTYKI, w którym światło i kolor grały główną rolę. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, co to jest światło, zakładając magiczne – dyfrakcyjne  okulary mogły zobaczyć jego piękne kolory. Dzieci poznały również świetlną tajemnicę, że nie ma nic szybszego od światła oraz sposób jak za pomocą latarki i płytki CD zrobić tęczę. Ponadto dzieci dowiedziały się o zasadzie działania peryskopu i laseru. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie z tego cyklu.


2015-10-16 | Koncert muzyczny Pro Musica

W naszym przedszkolu odbył się bezpłatny koncert dla wszystkich przedszkolaków, który poprowadzili muzycy ze Szkoły Muzyki Rozrywkowej „Pro–Musica” Rzeszów. Koncert poprzedził bboy cartoon, którego występem tanecznym dzieci były zachwycone. Muzycy zaprezentowali swoje instrumenty tj. keyboard, perkusję, na których dzieci miały okazję zagrać, usłyszały dźwięki fortepianu, pianina, gitary elektrycznej i klasycznej jak również wysłuchały piosenkę z repertuaru Tabb & Sound'N'Grace „Na pewno”. Na zakończenie muzycy wykonali utwór Piersi „Bałkanica”, do którego w refrenie przyłączyły się również dzieci.  Po koncercie dzieci otrzymały zaproszenia do Szkoły Muzyki Rozrywkowej Pro Musica, której siedziba mieści się w Gimnazjum nr 7. Serdecznie dziękujemy za wspaniały koncert!


2015-10-16 | Spotkanie w krainie książek

16 października dzieci z Pracowni V z Panią Anią po raz pierwszy odwiedziły bibliotekę. To spotkanie, to jedno z wielu jakie odbędą się w tym roku na lekcjach bibliotecznych. Podczas lekcji dzieci dowiedziały się jakie zasady i reguły panują w bibliotece oraz jak należy obchodzić się z książkami, tymi własnymi jak również pożyczonymi w bibliotece. Dzieci miały również okazję  w formie zagadek i quizów poznać, niektórych bohaterów bajek, pochodzących z Europy min.: Kubusia Puchatka, Pinokio, Bolka i Lolka, Muminki… Na koniec spotkania dzieci złożyły ślubowanie, które zobowiązuje do dbania i szanowania książek, które są źródłem wiedzy oraz ciekawych historii.


2015-10-12 | Odwiedziny pani bibliotekarki

Pracownie IV odwiedziła bibliotekarka pani Liliana Nowojewska mama Tymona. Pani Liliana opowiedziała dzieciom na czym polega jej praca, w jakim celu chodzi się do biblioteki, w jaki sposób można wypożyczać książki oraz jak należy zachowywać się w bibliotece. Dzieci wysłuchały również opowiadania Grzegorza Kasdepke „Nuda”, a także wzięły udział w bajkowym quizie przygotowanym przez Panią Lilianę. Wszyscy poradzili sobie z rozwiązywaniem zagadek dotyczących ich ulubionych bajek. Na koniec zajęć każde z dzieci otrzymało piękną zakładkę do książki. Bardzo dziękujemy za ciekawe zajęcia i zapoznanie z zasadami obowiązującymi w bibliotece. Wiedza ta na pewno przyda nam się podczas pierwszej wspólnej wizyty w bibliotece. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy.


2015-10-08 | ABC- ruchu drogowego

Nasze Przedszkole odwiedzili  Policjanci, którzy przybyli na zaproszenie Pani Ani I Pani Izabeli, aby przekazać dzieciom cenne wskazówki dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz zachowań bezpiecznych w dom, placu zabaw, kąpieliskach, a także podczas spotkań z nieznajomą osobą oraz nieznanym psem. Po prelekcji dzieci mogły zadawać pytania oraz zapoznać się z mundurem policjanta oraz zrobić pamiątkowe zdjęcie w kamizelkach i czapkach policyjnych w towarzystwie naszych gości.


2015-10-07 | Bajkowa podróż do krainy Zdrowia w II Pracowni

Przedszkolaki z II Pracowni biorą udział w XVI ogólnopolskiej Akcji edukacyjnej p/h Z Janem Brzechwą o zdrowiu”. W bajkowej krainie zdrowia najmłodsi zdobyli już praktyczną wiedzę na temat profilaktyki otyłości w bajce pt. „Marchewkowe chipsy”, dowiedzieli się również, jak prawidłowo dbać o ząbki i co warto jeść aby były one zdrowe w bajce pt.Dbamy o zęby z Jordanem" oraz wycieczka do „Jamy Ustnej”. Aby naturalnie wzmocnić odporność przed zimą przedszkolaki zjadają w przedszkolu zdrową i pyszną marchewką. Wszystkim polecamy zdrową marchewkę !


2015-10-02 | „Światowy Dzień Uśmiechu”

2 października dzieci z Pracowni VI obchodziły „Światowy Dzień Uśmiechu” pod hasłem „Z uśmiechem Ci do twarzy”. Celem zajęć było wzmacnianie poczucia pewności siebie, rozpoznawanie i określanie stanów emocjonalnych, jak również wprowadzanie w radosny nastrój. W tym szczególnym dniu nie zabrakło zabaw muzyczno-ruchowych, każdy przedszkolak wykonał uśmiechniętą buzię z kolorowego papieru, bibuły  i plasteliny. Był to naprawdę radosny i uśmiechnięty dzień i oby jak najczęściej uśmiech gościł na twarzach naszych przedszkolaków.


2015-10-02 | Taneczne spotkanie z „Klanzą”

W ramach awansu zawodowego p. Arleta przeprowadziła w Pracowni II zajęcia z pedagogiki zabawy Klanza „Kiedy maluchy zmieniają się w zuchy”. Dominowały zabawy ruchowe  do piosenek „Całuski”, „Idzie wąż”, „Lata mucha”, „Dziwne plamy” (dzieci utrwaliły części ciała), „Mały kotek sobie śpi” (piosenka na wybieranie), „My jesteśmy owadami”(dzieci z opaskami owadów naśladowały motyla, biedronkę, komara). Na zakończenie wszystkie dzieci świetnie bawiły się przy piosence „Komar”. Cel spotkania został w pełni osiągnięty, zabawy Klanzy przyniosły przedszkolakom  radość i zadowolenie.


2015-10-02 | Gimnastyka dla smyka na V Pracowni

Dzieci z Pracowni V miały okazję poznać jak należy dbać o sylwetkę, aby zachować proste plecy i zdrowe stopy. Pod okiem Pani Anity Polańskiej wszystkie ćwiczenia wykonywane były poprawnie i starannie, a dzieci z dużą uwagą i wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Poziom ćwiczeń i ich trudność Pani fizjoterapeutka dostosowała do wieku i możliwości dzieci. Dziękujemy za lekcję zdrowia i życzymy wszystkim dzieciakom wspaniałej sylwetki i kondycji.


2015-09-29 | „Dzień Głośnego Czytania”

Z okazji Dnia Głośnego Czytania dzieci z Pracowni VI wybrały się z wizytą do Gimnazjum Nr 7. A tam same niespodzianki! Dzieci z zaciekawieniem i uwagą wysłuchały wybranych wierszy  Małgorzaty Strzałkowskiej w wykonaniu Pani Dyrektor Jolanty Pietrasz, Pani nauczycielki języka polskiego Renaty Bomby oraz uczniów z III klasy. Dzieci świetnie odpowiadały na pytania dotyczące treści utworów i otrzymywały nagrody. Miały również okazję zaśpiewać znane piosenki i recytować wiersze przed publicznością. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.


2015-09-29 | „Fizyka dla Smyka”

W ramach projektu „Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia”, w IV, V i VI Pracowni odbył się niezwykły pokaz, a tematem był MAGNETYZM. Pokazy naukowe „Fizyka dla Smyka” mają na celu przybliżenie dzieciom tajemnic otaczającego nas Świata poprzez zabawę i eksperymenty fizyczne. W pierwszym z cyklu spotkań, dzieci poznały siłę i niesamowite właściwości magnesu. Przedszkolaki były zachwycone, gdyż brały czynny udział w eksperymentach. Już w październiku kolejne spotkanie z „Fizyką dla Smyka”!


2015-09-28 | „Mój kartonik na mleko”

Dzieci z VI Pracowni wzięły udział w konkursie programu Dzieciaki Mleczaki pt. „Mój kartonik na mleko”. Przedszkolaki wykonały wspólną pracę plastyczną, wykorzystując różnego rodzaju materiały. Celem konkursu jest promowanie zdrowych nawyków żywieniowych w tym roli nabiału w diecie dzieci oraz rozwijanie zdolności plastycznych. Organizatorem konkursu jest Polska Izba Mleka. Wyniki konkursu już wkrótce!


2015-09-25 | W Muzeum Dobranocek

Przedszkolaki z naszego przedszkola na zaproszenie Pani Katarzyny Lubas, dyrektor Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, miały okazję uczestniczyć w warsztatach muzealnych w ramach projektu „Obcuję ze sztuką”. Integruję się społecznie.” To był wspaniały czas obcowania z kulturą muzealną, podczas którego dzieci zwiedzały ekspozycje z przewodnikiem, brały udział w twórczych warsztatach animacji, gdzie wykonały własne taumatropy. Ponadto dzieci brały udział w nagraniu „Nie ma jak Polska”, który prowadzi Anna Karna i Maciej Orłoś. Serdecznie dziękujemy!


2015-09-24 | Czyste i zdrowe zęby !

Przedszkolaki z Pracowni II wzięły udział w cyklu zajęć o tematyce zdrowotnej, a przede wszystkim uczyły się dbać o swój uśmiech. Pod czujnym okiem Pani Joli uczyły się prawidłowego opanowania umiejętności samodzielnego mycia zębów. Prowadzone zajęcia z dziećmi miały na celu przede wszystkim wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych, wdrożenie zasady prawidłowego szczotkowania zębów, aby cieszyć się pięknym uśmiechem przez całe życie. Dzieci poprzez Prezentację multimedialną dowiedziały się również, jak wygląda wizyta w gabinecie stomatologicznym i jakich narzędzi używa lekarz-stomatolog.  


2015-09-23 | Z wizytą u Reksia, Uszatka i Filemona

W środę w naszym Przedszkolu witaliśmy niecodziennych gości z Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, mianowicie Panią Dyrektor Katarzynę Lubas, Panią Joannę Jasińską-Kozukiewicz – reżysera  oraz K. Kaszubę, J. Czaja, A. Walus, A. Batycką B. Jarzyna. Spotkanie odbyło się w Pracowni V p/h Kultura Dostępna ze środków MKiDN, zarządzanego przez Centrum Kultury „Obcuję ze sztuką. Integruję się społecznie” projekt realizowany przez Muzeum Dobranocek w Rzeszowie we współpracy z Fundacją „Szansa dla Niewidomych”. Celem programu jest integracja dzieci zdrowych i niepełnosprawnych, twórcza aktywność, poznanie historii i kolekcji Muzeum Dobranocek w Rzeszowie, poznanie historii i technik animacji, zrealizowanie własnych projektów filmowych. Dzieci były zachwycone i bardzo aktywne. Poprzez liczne maskotki bohaterów z dobranocek dzieci przeniosły się w świat bajek i fantazji, za co serdecznie dziękujemy. 


2015-06-26 | Pożegnanie Starszaków

„Żegnamy się z przedszkolem, z lalkami, z zabawkami

A z największym żalem z naszymi paniami.

Zaraz po wakacjach będziemy już w szkole

A w myślach nam zostanie przedszkole wesołe”

 

W ostatnich dniach czerwca z przedszkolem żegnały się trzy grupy starszaków. Po części artystycznej, w której nie zabrakło wspomnień i podziękowań oraz prezentacji umiejętności z języka angielskiego, dzieci odebrały z rąk pani Dyrektor Alicji Bialic pamiątkowe dyplomy i upominki. Życzymy samych piątek i szóstek w szkole!!!


2015-06-24 | Piknik Sportowy

W ramach projektu pod nazwą "Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia" w naszym przedszkolu odbył się piknik sportowy mający na celu upowszechnienie zdrowego trybu życia wśród dzieci i ich rodziców. Projekt jest realizowany przez Stowarzyszenie Przedszkola Przyszłości" w ramach zadania publicznego "Bezpieczna i przyjazna szkoła" finansowanym przez Wojewodę Podkarpackiego.

Stowarzyszenie "Przedszkola Przyszłości" zainteresowało się tą tematyką z powodu złych wyników badań dotyczących wad postawy u dzieci oraz spadku ich sprawności na zajęciach gimnastycznych. Przyczyniły się do tego także opinie rodziców, którzy deklarują, że ich pociechy sporą część czasu wolnego spędzają przed telewizorem i komputerem. Stowarzyszenie chce poprzez zabawę przybliżyć najmłodszym różne dyscypliny sportu, a poprzez wspólne zajęcia zintegrować środowisko dzieci, nauczycieli i rodziców. Planowane są także spotkania ze znanymi sportowcami, którzy będą opowiadać jak ważny dla zdrowia jest sport oraz wspólne ćwiczenia rodziców i dzieci w przedszkolu.

W ramach zadania „Bezpieczna i przyjazna szkoła” odbędą się także zajęcia dotyczące eksperymentów fizycznych w wymiarze 2x30 minut przez 3 miesiące od września do listopada 2015 r. dla 5 i 6-latków z 33 rzeszowskich przedszkoli. Lekcje te mają na celu usamodzielnienie dzieci w poznawaniu świata i otwarcie umysłu na poszukiwanie rozwiązań w sposób doświadczalny.


2015-06-24 | Spacerek po Rzeszowie II i III Pracowni

 24 czerwca Pracownia II i III odbyły spacer po Rzeszowie. Dzieci miały okazję zobaczyć Rynek, Ratusz, budynek Radia Rzeszów, Filharmonię oraz fontannę multimedialną. To dobra lekcja, aby poznać nasze piękne miasto, jego architekturę oraz historię.


2015-06-17 | Podróż do Islandii

Przedszkolaków z VI Pracowni odwiedziły studentki pedagogiki przedszkolnej pani Ania i Beata, których pasją jest podróżowanie. Obie panie zafascynowała Islandia, dlatego zabrały nas  tam na wycieczkę.  Poprzez zdjęcia, filmiki i opowieści naszych gości zajęcia były bardzo ciekawe dla dzieci, które również brały udział w zabawach ruchowych i plastycznych. Ponadto dzieci zadawały wiele pytań co świadczy o ich chęci poznawania świata. Dzieciom najbardziej spodobały się elfy, w które wierzą mieszkańcy Islandii. Na zakończenie narysowały swojego islandzkiego przyjaciela. Bardzo dziękujemy pani Basi Szela-Myśliwiec (mama Gabrysi), która zorganizowała spotkanie.


2015-05-29 | Zajęcia otwarte

29 maja 2015r. w Pracowni I odbyły się  zajęcia otwarte. Przedszkolaki zapoznały się z baśniowym wątkiem powstania miasta Rzeszowa na podstawie „Legendy o Rzeszowie”, poznały herb Rzeszowa, bawiły się z rodzicami do piosenki „Żabka mała”, gdzie przedstawiały jej treść za pomocą prostych ruchów. Najważniejszym celem zajęcia było zainteresowanie dzieci tradycją swojego regionu, kształtowanie poczucie przynależności do określonego regionu i środowiska, budzenie zainteresowania historią własnego miasta oraz rozwijanie aktywności dziecka w grupie poprzez czynne uczestnictwo w zajęciach. W części plastycznej dzieci wspólnie z rodzicami kolorowały herb Rzeszowa. Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział.


2015-05-26 | Przedszkolaki w Szkole Podstawowej

Dzieci z VI Pracowni udały się z wizytą do Szkoły Podstawowej Nr 23.  Celem wizyty było przybliżenie dzieciom wizerunku szkoły do której od września będą uczęszczać. Na lekcję pokazową do klasy I F zaprosiła nas Pani Lucyna Kędzior. Tematem lekcji był las i zwierzęta leśne z wykorzystaniem tablicy interaktywnej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem obserwowały jak przebiega lekcja, miały okazję wcielić się w rolę ucznia siedząc w ławkach i oglądając zeszyty i książki pierwszoklasisty. Pani Lucyna przeprowadziła konkurs wiedzy o lesie, gdzie zarówno uczniowie jak i nasze przedszkolaki musiały się wykazać znajomością leśnych zwierząt. Ponadto słuchaliśmy jak pięknie uczniowie grali na frażoletach. Dzieci zapoznały się z kącikiem zabawy w klasie, mogły nawet się w nim pobawić. Serdecznie dziękujemy Pani Lucynie za tak miłą atmosferę z jaką nas ugościła i tak ciekawie przeprowadzoną lekcję.


2015-05-26 | Dzień Mamy i Taty

Uroczystość Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech. Przedszkolaki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tę okoliczność przygotowały dla rodziców cześć artystyczną: recytowały wiersze, śpiewały piosenki, tańczyły i brały udział w inscenizacjach. Szczęśliwi rodzice podziwiali występy swoich milusińskich. Atmosfera towarzysząca uroczystości była bardzo ciepła i pełna radości. Całość zakończyły upominki, które dzieci wręczyły swoim rodzicom.


2015-05-20 | Dzieciństwo bez próchnicy

W dniu 20 maja w naszym przedszkolu w ramach programu „Dzieciństwo bez próchnicy”,  przeprowadzone zostały zajęcia z zakresu profilaktyki stomatologicznej i zasad prawidłowej higieny jamy ustnej. Dzieci poznały zasady dbania o higienę jamy ustnej, a także dowiedziały się jak prawidłowo należy szczotkować zęby. Na zakończenie zajęć dzieci otrzymały upominki: książeczki z zasadami dbania o zęby oraz pasty i szczoteczki. Wszystkie dzieci obiecały, że będą pamiętały o codziennym myciu zębów.


2015-05-14 | Pasowanie na czytelnika dzieci z V Pracowni

W dniu 14 maja przedszkolaki z Pracowni V uczestniczyły w ostatnich zajęciach w Bibliotece Publicznej, podczas których odbyło się pasowanie na czytelnika. Spotkanie rozpoczęło się od wysłuchania bajki, „O co książka prosi”, dzieci rozwiązywały ciekawe zagadki, dopasowywały rekwizyty do tytułów bajek, na dzieci czekały również upominki w postaci bajek i słodyczy. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały krótką inscenizację dla pracowników Biblioteki.


2015-05-04 | Starszaki w Instytucie Pamięci Narodowej

W dniu 04.05.2015 przedszkolaki z Pracowni V i VI uczestniczyły w pokazie zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej. Dzieci obejrzały ciekawy film edukacyjny o Symbolach Narodowych, uczestniczyły w quizie z przyswojonych wiadomości, a na zakończenie otrzymały wiele ciekawych nagród od organizatora pokazu. Spotkanie z przedstawicielem Instytutu było możliwe dzięki życzliwości mamy Mateusza Dz. z V Pracowni. Serdecznie dziękujemy!


2015-04-30 | „Święto Flagi” w IV Pracowni
Przedszkolaki z IV Pracowni wzięły udział w obchodach: „Święto Flagi”. Przemaszerowały wokół przedszkola z flagami, w trakcie przemarszu recytowały wiersz Bełzy "Kto Ty jesteś?", a następnie rozdawały mieszkańcom Nowego Miasta własnoręcznie zrobione flagi.

2015-04-29 | Pierwsze kroki w nauce golfa

W ramach projektu pn. „Pierwsze kroki w nauce golfa drogą do aktywnego spędzania czasu wolnego, jako alternatywa dla negatywnych zjawisk społecznych wśród dzieci, rozpoczęły się grupowe zajęcia nauki golfa dla dzieci 6-letnich. Głównym celem tego zadania publicznego jest upowszechnianie w rzeszowskich przedszkolach programów służących promocji zdrowego stylu życia wpisującego się w cel zadania publicznego pn. „Organizacja zajęć sportowych i imprez towarzyszących m.in. turniejów, zawodów, rajdów...”. Zadanie to wpisuje się równiw programy profilaktyczno-zdrowotne realizowane w przedszkolach oraz w działania realizowane w ramach miejskich i wojewódzkich certyfikatów „Szkół Promujących Zdrowie”. Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości” chce przybliżać dzieciom różne dyscypliny sportu w sposób praktyczny oraz pokazywać sylwetki znanych sportowców Podkarpacia. Reprezentantką z przedszkola na Pierwszy turniej golfowy przedszkolaków o puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa została Lena Skonieczna z IV pracowni. Serdecznie gratulujemy!


2015-04-28 | V Spartakiada Przedszkolaków

Dzieci z IV Pracowni wzięły udział w V Spartakiadzie Przedszkolaków, którego organizatorem była SP nr 23 w Rzeszowie. Dzieci zmagały się w czterech dyscyplinach sporowych. Zdobyliśmy trzecie miejsce! Potem uczestniczyliśmy w lekcji pokazowej w klasie I, gdzie na koniec naszego pobytu w szkole mieliśmy poczęstunek. Serdecznie dziękujemy organizatorom tej akcji.


2015-04-27 | Warsztaty "Majsterkowo" w Castoramie

Po raz kolejny dzieci z Pracowni IV z Panią Agatką uczestniczyły w warsztatach "Majsterkowo". Ćwiczyły i rozwijały zdolności manualne w trakcie malowania farbami doniczek, a następnie siały nasionka w doniczkach, żeby wyrosły z nich piękne kwiaty na Dzień Matki. Po skończonej pracy był poczęstunek i prezenty dla każdego przedszkolaka. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.


2015-04-24 | Agresji i przemocy mówimy STOP

Przedszkolaki z Pracowni I zapoznały się z historią psotnego źrebaczka, który wyrządzał innym zwierzątkom dużo krzywdy: bił, kopał, popychał, niszczył cudzą własność, kłamał. Wszystkie dzieci zgodnie oceniły zachowanie źrebaczka jako bardzo złe i naganne. Tego typu zajęcie jest kontynuacją tematyki z zakresu przeciwdziałania przemocy i agresji z wykorzystaniem cyklu bajek terapeutycznych, które dzieci cyklicznie poznawały. Najważniejszym celem, który przyświecał tym zajęciom było  rozwijanie u dzieci umiejętności współdziałania w grupie, kształtowanie umiejętności opanowania i przezwyciężania złości i agresji wobec innych. Dzieci utrwaliły sobie kodeks przedszkolaka, dobre zachowania w grupie, a także obowiązki dziecka w przedszkolu. Zajęciu przyświecało hasło: „Bez złości mamy więcej radości” - czego życzymy sobie i innym!


2015-04-17 | Turniej Reksia

Przedszkolaki z VI Pracowni po raz kolejny wzięły udział w Turnieju Reksia czyli zawodach sportowych – zorganizowanych przez Muzeum Dobranocek we współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Rzeszowie. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się 24 przedszkoli, a miejscem zawodów była Hala Sportowa ROSIR. Celem Turnieju z Reksiem było usprawnianie kondycji fizycznej, sportowa rywalizacja w duchu fair play oraz promowanie polskich animacji wśród dzieci. Nasze przedszkole reprezentowało siedmioro dzieci: Adrianna Klamut – kapitan, Jakub Hałdys, Emilia Łącka, Tymoteusz Tyczyński, Jakub Wołowiec, Alan Rakszawski oraz Jakub Sieńko. Udało nam się zająć czwarte miejsce. Był to czas niesamowitych wrażeń i pozytywnych emocji, dlatego do przedszkola wróciliśmy zadowoleni. Uczestnicy otrzymali specjalnie zaprojektowane na tę okazję medale z wizerunkiem Reksia. Czekamy na kolejne zawody sportowe!


2015-04-12 | Dyplom dla Macieja
Maciej Kilian z IV Pracowni wziął udział w biegu młodzieżowym, gdzie zajął II miejsce. Serdecznie gratulujemy !

2015-04-10 | Zakończenie konkursu plastycznego w Pracowni V

Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny „Rzeszowski samolocik” został rozstrzygnięty. Nagrodę główną otrzymali: Natalia Grobelny, Oskar Tereszkiewicz. Wyróżnienie przyznano: Amelia Kuźniar, Mateusz Dziobak, Ida Leczczyńska, Julia Czarneka, Aleksandra Hadała, Maksymilian Kowalski, Kacper Płodzień, Daria Paluchniak, Alicja Malik, Antonina Bielańska-Białek. Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i spróbowali swoich sił w konkursie.


2015-04-02 | Kosz wielkanocnych jajek

Pisanki, branki, kurczaczki. Już wkrótce Święta Wielkanocne, dlatego dzieci z II Pracowni wraz z Rodzicami, wzięły udział w konkursie pt. „Kosz Wielkanocnych Jajek”. Wszystkie dzieci, które wykonały pisanki otrzymały nagrody i dyplomy, a ich prace można podziwiać na wystawie obok II Pracowni. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i życzymy: Wesołych Świąt.


2015-03-30 | Stop przemocy !!!

Dzieci z Pracowni II cyklicznie odbywają zajęcia z zakresu przeciwdziałania przemocy. Dzisiaj wszystkie zgodnie powiedziały, że przemoc i agresja to bardzo złe zachowania i nie można pochwalać takich zachowań. Swój sprzeciw uwieczniły na wspólnym plakacie, który wisi obok naszej Pracowni.


2015-03-25 | Zajęcia otwarte w pracowni VI

W dniu 25.03.2015r. w Pracowni VI odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców nt "Agresji mówię nie! - językiem serca rozmawiać chcę!". Dzieci poprzez proponowane przez nauczycielkę różne formy aktywności przypomniały sobie w jaki sposób należy się zachować, jeśli ktoś stosuje przemoc. Nauczyły się także, jak bronić swoich praw bez agresji. Na zakończenie lepiły z masy solnej Ordery Dobrego Zachowania i rozwiązywały quiz.


2015-03-23 | Wycieczka do URZ na Wydział Sztuki

W dniu 23.03.2015r. dzieci z Pracowni VI na zaproszenie Rodziców Weroniki - państwa M. i Ł. Cywickich udały się na wycieczkę do Uniwersytetu Rzeszowskiego na Wydział Sztuki. Oglądały pracownie grafiki, przebywały w pracowniach malarstwa i rzeźby. Na zakończenie dzieci mogły samodzielnie rzeźbić z gliny. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.


2015-03-21 | Wiosenne witaminki w Pracowni II

Każdy wie, że witaminy to zdrowie. Dzieci z II Pr wraz z Panią Anią sadziły szczypiorek i rzeżuchę, aby nabrać wigoru i siły na wiosnę. Cała grupa codziennie obserwowała swoje sadzonki i podlewała je, aby w końcu spróbować i zjeść z apatytem samodzielnie wykonane kanapki. Pyszne i zdrowe - stwierdziły dzieci i postanowiły jeść systematycznie witaminki z naszego parapetu, zatem na zdrowie i smacznego.

 


2015-03-20 | Lekcja teatralna na I Pracowni

W dniu 20 marca Pracownia I gościła wyjątkowego gościa, a mianowicie Pana Andrzeja Piecuch, aktora teatru MASKA i równocześnie dziadzia Szymonka. Podczas spotkania dzieci miały okazję zapoznać się z pracą aktora oraz poznać różne rodzaje lalek, jakie można zobaczyć w teatrze. Pan Andrzej wraz z dziećmi pod okiem Pani Małgosi, bawił się tymi lalkami, odgrywał różne role, a dzieci chętnie słuchały cennych uwag i były małymi aktorami. Zabawa była wspaniała i pełna emocji, za co serdecznie dziękujemy.


2015-03-19 | Mini Miasteczko Ruchu Drogowego

W naszym przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, których współorganizatorem jest Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Rzeszowie. Podczas zajęć dzieci zostały zapoznane ze znakami drogowymi obowiązującymi w ruchu pieszym, z rodzajami sygnalizacji świetlnej, poznały środki transportu publicznego, zostały pouczone o przestrzeganiu zasad bezpiecznego zachowania się na przystankach komunikacji publicznej oraz podczas podróżowania, zaś w związku z aktualnym obowiązkiem noszenia po zmroku elementów odblaskowych miały także okazję przekonać się na przykładzie opaski odblaskowej jakie właściwości takie właśnie elementy posiadają i co powoduje, iż poprawiają one widoczność na drodze. Celem zajęć było także zwrócenie uwagi dzieci na bezpieczeństwo przedszkolaka jako pieszego, rowerzysty oraz pasażera. Dodatkowo zaprezentowany został film edukacyjny pt. „Bezpieczna droga z radami Spongeboba”. Na zakończenie zajęć wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz materiały dydaktyczne w postaci opasek odblaskowych. Serdecznie dziękujemy!


2015-03-12 | „Pierwsze oznaki Wiosny”

Nasze zdolne przedszkolaki często biorą udział w różnorodnych konkursach plastycznych. Jednym z nich jest konkurs pt. „Pierwsze oznaki Wiosny”, którego organizatorem jest SP Nr 17w Rzeszowie. Głównym celem konkursu jest zapoznanie i utrwalenie przez dzieci pierwszych oznak nadchodzącej Wiosny oraz stwarzanie możliwości do rozwijania swoich talentów i odnoszenia sukcesów. Dzieci wykazały się doskonałą kreatywnością i pomysłowością podczas wykonywania swoich prac. Wyniki konkursu już wkrótce!


2015-03-06 | Wiosenne kanapki

W dniu 06.03.2015 r w Pracowni III zrobiło się bardzo wiosennie. Przedszkolaki wspólnie z Panią Izą podjęły się przygotowania kolorowych i zdrowych kanapek. Zapach szczypiorku oraz pomidorów, ogórków, rzodkiewki i papryki unosił się w całej sali. Zajęcia praktyczne zostały poprzedzone degustacją warzyw i owoców a także rozmową na temat zdrowej żywności. Po dokładnym umyciu rąk wszystkie dzieci z wielkim zapałem wzięły się do pracy. Samodzielnie smarowały pieczywo oraz układały produkty tworząc na kanapkach bardzo wiosenne wzory. Przygotowane kanapki wyglądały naprawdę  apetycznie -  dlatego też wszystkie dzieci jadły je z wielkim apetytem. Były to wspaniale zajęcia uczące samodzielności, właściwego zachowania przy stole oraz zdrowego odżywiania się. Dodatkiem do pysznych kanapek był świeżo wyciskany sok pomarańczowy. Pamiętajmy, że śniadanie to jeden z najważniejszych posiłków w ciągu dnia, dlatego tak ważne jest aby znalazły się w nim bogate w witaminy warzywa.


2015-02-26 | "Bałwankowa rodzina"

Dnia 26 lutego 2015r. w Pracowni III Pani Aleksandra przeprowadziła zajęcia z dziećmi z udziałem Pani Dyrektor. Pani Ola zapoznała dzieci z cyfrą i liczbą 7, na podstawie wiersza S. Grochowiaka pt. „Idą puszyści". Przedszkolaki zapoznały się z wyglądem graficznym liczby, przeliczały bałwanki liczebnikami porządkowymi i głównymi, musiały wykazać się myśleniem logicznym i wskazywać, który to z kolei bałwanek np. niesie księżyc, zamiata świat, ciągnie sanie, zrywa sopelki lub śpiewa; układały w kolejności zdarzeń obrazki i dopasowywały odpowiednią cyferkę; rozpoznawały różne stany emocjonalne bałwanków (radość, smutek, złość, strach); tworzyły zbiory wg określonych cech przedmiotów (wielkość, kolor); śpiewały piosenkę „Bałwankowa rodzina” i przedstawiały jej treść za pomocą prostych  ruchów. W części plastycznej dzieci wykonywały samodzielnie bałwanka z trzech białych kół różnej wielkości. Koła przyklejały na kolorowej kartce w kolejności od największego do najmniejszego, a następnie dorysowywały brakujące elementy tj. oczy, nosek, buźkę, guziczki, kapelusz i miotełkę. Zadanie wcale nie należało do najłatwiejszych, ale wszystkie dzieci pod czujnym okiem pań poradziły sobie z nim bardzo dobrze.


2015-01-24 | Bal karnawałowy

Karnawał to fantastyczny czas przede wszystkim dla dzieci, to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. W naszym przedszkolu także odbył się taki bal, podczas którego przedszkolaki z wszystkich grup miały możliwość wspólnego potańczenia i pośpiewania a także uczestniczenia w wielu konkursach z nagrodami. Niezliczone księżniczki i wróżki oraz towarzyszące im kowboje, batmany, spidermany, rycerze, piraci i wiele, wiele innych  z uśmiechami na buziach miały wspaniały czas zabawy. Gdy wszyscy bohaterowie balu poczuli się lekko zmęczeni, Pan Wodzirej ogłosił przerwę na posiłek – ciastko i sok. Było bardzo radośnie, kolorowo i zabawnie. Na balu nie zabrakło także Pani Dyrektor oraz rodziców naszych milusińskich, którzy bardzo chętnie tańczyli z przedszkolakami. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie i przygotowanie pięknych balowych strojów. Kolejny bal karnawałowy już za rok!


2015-01-20 | Uroczysty Dzień Babci i Dziadka w Przedszkolu

Jest za co dziękować naszym Babciom i Dziadkom. To właśnie dziadkowie otulają wnuki ciepłem i troską. Cierpliwie uczą najpierw samodzielności, potem wrażliwości i odpowiedzialności. Zawsze mają czas dla wnuków i są w każdej potrzebie. Dzień Babci i Dziadka jest doskonałą okazją, aby im podziękować. Przedszkolaki z naszego Przedszkola przygotowały z tej okazji programy okolicznościowe: inscenizacje, tańce, piosenki i wiersze. Dzieci sprawiły, aby ten dzień dla wspaniałych Dziadków był wyjątkowy i niezapomniany. Do życzeń i kwiatów dołączyły upominki. A upominek wykonany własnoręcznie był najpiękniejszy. I tak trzymać!


2015-01-12 | „Cała Polska czyta dzieciom”

W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” 12 stycznia gościem w  Pracowni V była mama Oli Hadała. Nasz gość przeczytał dzieciom dwie ciekawe bajki z pięknymi ilustracjami. Historie te kończyły się pytaniami, na które dzieci z chęcią odpowiadały. Mama Oli nie tylko wyjątkowo zaprezentowała treść opowiadań, ale również pobawiła się z dziećmi. Na zakończenie spotkania zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcia. Był to bardzo mile spędzony czas :) Dziękujemy!


2015-01-07 | Spotkanie z pedagogiem szkolnym
W dniu 7 stycznia dzieci z Pracowni IV z Panią Agatką rozpoczęły cykl comiesięcznych spotkań z pedagogiem szkolnym. Tematem spotkań jest "Przeciwdziałanie przemocy".