Zamówienia Publiczne
Herb Polski
Pobierz daneKontakt
Wyloguj z paneluArchiwum aktualności: | Rok 2018 | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2016-12-30 | Konkurs plastyczny „Boże Narodzenie – Święta moich marzeń”

Antonina Rajtar z IV Pracowni zajęła II miejsce w I Międzyszkolnym i Międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym: „Boże Narodzenie – Święta moich marzeń”. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Społecznych nr 2 w Rzeszowie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


2016-12-21 | Poznajemy tradycje Świąt Bożego Narodzenia

Pracownia V tuż przed wigilią odbyła zajęcia w bibliotece. Dzieci wysłuchały pięknej bajki o „Choince” oraz poznały i przypomniały sobie jak obchodzimy święta w Polsce. Panie przygotowały wspaniałe zagadki i niespodzianki, które sprawiły, że dzieci poczuły magię nadchodzących świąt. Wszyscy wykonali choinki, a w trakcie pracy czas umililiśmy sobie śpiewem kolęd i pastorałek. Dziękujemy i życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT!!!


2016-12-20 | „Aniołkowy chór” – Jasełka w Pracowni IV

W dniu 20.12.2016 r. w Pracowni IV zrobiło się bardzo świątecznie i anielsko. Tego  dnia wszystkie dzieci chciały opowiedzieć historię Bożego Narodzenia wcielając się w rolę Aniołów. Na Jasełka przybyli zaproszeni goście: rodzice oraz rodzeństwo, a także dziadkowie. Wszyscy goście w skupieniu oglądnęli występ, a także chętnie włączyli się w śpiew kolęd i pastorałek. Na zakończenie występu dzieci złożyły wszystkim zebranym świąteczne życzenia oraz wręczyły swoim bliskim samodzielnie wykonaną bombkę-choinkę. Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas oraz życzymy Wesołych Świąt!!!


2016-12-16 | „Wyśpiewać święta”

W dniu 16 grudnia w Zespole Szkół Nr 7 odbył się  I Przegląd kolęd i pastorałek „Wyśpiewać święta”. Nasze przedszkole reprezentowały Antonina Rajtar i Aleksandra Mroczka wraz z opiekunami Izabelą Korczykowską i Arletą Cag.  Celem przeglądu było rozbudzanie talentów wokalno-instrumentalnych, kultywowanie tradycji śpiewania najpiękniejszych utworów świątecznych, nabywanie śmiałości artystycznej na scenie  oraz integracja społeczności przedszkolnych. Antosia zaśpiewała pastorałkę „Północ już była”, Ola wykonała kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. Swym pięknym śpiewem dzieci wprowadziły wszystkich  w cudowną atmosferę świąt, a na zakończenie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Zadowolone, w świątecznych nastrojach wróciły do przedszkola.


2016-12-14 | Jasełka w Pracowni V

Jak co roku dzieci z Pracowni V wraz z Panią Anią przygotowały JASEŁKA. Wszyscy rodzice byli obecni na przedstawieniu. Dzieci wielką radością i chęcią przygotowywały się do wstępu. Były wspaniałe stroje, dekoracje, światełka, żłóbek z dzieciątkiem, sianko i oczywiście choinka. Wszyscy zaproszeni goście z uwagą obejrzeli nasz spektakl, a niektórzy ukradkiem ocierali łezki. Była również niespodzianka prezenty od Mikołaja: list dla każdego dziecka, coś słodkiego i coś na choinkę. Szkoda, że tak szybko płynie czas, to już ostatnie Jasełka w Pracowni V, dlatego pamiętajcie i wspominajcie Nas. Dziękujemy i życzymy wszystkiego najlepszego, Wesołych Świąt!


2016-12-02 | „Dni otwarte Jednostki Wojskowej”

Na zaproszeni taty Tymona Liszcza dzieci z Pracowni IV I V udały się na wizytę do Jednostki Wojskowej przy ulicy Lwowskiej w Rzeszowie. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji. Naszą wizytę rozpoczęliśmy od oglądania wozów bojowych, wojskowych karetek oraz kładów. Mieliśmy okazje zobaczyć różne rodzaje broni, mundury, sprawdzić jak ciężki jest plecak żołnierza, jak wygląda apteczka czy udzielanie pierwszej pomocy. Każde z dzieci miało okazje postrzelać do celu przy użyciu plastikowych kulek jako amunicji. Nad bezpieczeństwem dzieci czuwali żołnierze pracujący w jednostce. Na zakończenie naszej wizyty dzieci poczęstowały się gorącą herbatą oraz wojskową grochówką przygotowaną w kuchni polowej. Bardzo dziękujemy za zaproszenie.


2016-12-01 | Cała Polska czyta dzieciom- Pracownia II.

Dnia 01.12. gościliśmy w grupie II Panią Kingę Mroczkę, mamę Jadzi, która w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała przedszkolakom książeczkę „Tupcio Chrupcio”. Dziękujemy.


2016-11-30 | „Magiczne Święta Kacpra i Emmy”

W dniu 30.11.2016 r. dzieci z Pracowni II, IV, V oraz VI wraz z Paniami udały się na zajęcia kinowe połączone z oglądaniem świątecznego filmu: „Magiczne Święta Kacpra i Emmy”. Dzieci dowiedziały się kto pracuje w kinie oraz co trzeba zrobić zanim wejdzie się na salę kinową. Był także pokaz przygotowywania popcornu i degustacja. Dzieci odwiedziły  projektornię – jedno z ważniejszych miejsc w kinie. To dzięki projektorowi możemy oglądać filmy na dużym ekranie w sali kinowej. Po wycieczce i degustacji popcornu wszystkie dzieci udały się na seans. Film wprowadził wszystkich w fantastyczny świąteczny nastrój.


2016-11-29 | Szkoła muzyczna Yamaha

29 listopada przedszkolaki wzięły udział  w audycji szkoły muzycznej YAMAHA, której tematem były instrumenty dęte drewniane, czyli po prostu: „RODZINA FLETÓW”. A rodzina ta jest bardzo liczna! Dzieci poznały flet poprzeczny, flet poprzeczny z zagiętą główką, piccolo, sopranowy, altowy, tenorowy i basowy.  Wysłuchaliśmy menueta Luigiego Boccheriniego, znaną wszystkim ludową meksykańską La Cucaracha oraz „Sofię” Alvaro Solera. Nasze przedszkolaki jak zwykle reagowały bardzo spontanicznie i świetnie się bawiły.


2016-11-25 | „Dzień Pluszowego Misia” w pracowni II.

25-go listopada przedszkolaki z II grupy uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym pluszowym misiem. Dzieci poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach. Dla dzieci w tym dniu w przedszkolu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i  plastyczne, konkursy, quizy, zgadywanki. Dużo radości sprawiły im "misiowe tańce"- zabawy z ulubionym pluszakiem.  Dzień upłynął miło i przyjemnie.


2016-11-25 | „Dzień Pluszowego Misia” w pracowni I.

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe misie opanowały całą salę grupy I. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć. W dniu 25.11.2016r uczestniczyliśmy w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Uroczysty dzień rozpoczął się od układania przyniesionych pluszaków w „Krainie Pluszowego Misia”. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, słuchały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie”. Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.


2016-11-23 | Gość z Biblioteki Publicznej w Pracowni III

W Pracowni III odbyła się pogadanka n/t zdrowego odżywiania się. Pogadankę przeprowadziła pani z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii nr 6 w Rzeszowie. Przedszkolaki dowiedziały się że w owocach i warzywach ukryte są witaminy i dlatego warto je spożywać.


2016-11-18 | Konkurs plastyczny "Halloween'owe straszydła"

Miło nam poinformować, iż Dominika Gajda z Pracowni III zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. "Halloween'owe straszydła". Na konkurs wpłynęło 106 prac plastycznych z 52 przedszkoli z calej Polski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


2016-11-15 | Spotkanie z Czerwonym Kapturkiem

15 listopada dzieci z Pracowni V, odbyły kolejne spotkanie w ramach zajęć w bibliotece. Bohaterem, który przybliżył dzieciom przygodę z książką był dobrze znany Czerwony Kapturek. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajka, a potem rozwiązywały zagadki, rebusy i odgrywały, scenki związane z treścią utworu. Dzieci dowiedziały się również, że spotkanie z nieznajomym może skończyć się bardzo źle i należy być bardzo ostrożnym. Na koniec spotkania dzieci dostały kolorowanki, które z wielką starannością  wykonały.


2016-11-14 | Teatrzyk -”Jak Marysia mała słonko złapać chciała”

14.11.2016r. nasze przedszkole kolejny raz odwiedził teatrzyk „Skrzat” z Krakowa. Tym razem dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Jak Marysia mała słonko złapać chciała". Przedszkolaki wędrowały razem z Marysią w bajkowej scenerii w poszukiwaniu słoneczka, przeżywając różne przygody. Bardzo pomocne w wędrówce  okazały się siedmiomilowe buty podarowane Marysi  przez szewca oraz pomoc napotykanych przez nią postaci bajkowych. Dzieciom bardzo podobał się spektakl, niezwykle ciepła, pogodna i zabawna opowieść. Na koniec przedstawienia przedszkolaki nagrodziły aktorów gromkimi brawami.


2016-11-10 | Wizyta w bibliotece- gr II

10.11.2016 przedszkolaki  z II grupy wybrały się na wycieczkę do biblioteki, z zainteresowaniem zapoznały się z nowym dla nich miejscem. Podczas wizyty w bibliotece dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i zapoznać się z biblioteką. Pani bibliotekarka w przystępny sposób opowiadała o bibliotece i o zbiorach znajdujących się na półkach. Dzieci dowiedziały się także, jak należy dbać o książki. Jako, że kilka dni wcześniej miał miejsce „ Światowy dzień postaci z bajek”, Pani zabrała dzieci w świat bajkowych postaci. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Przedszkolaki znakomicie sobie poradziły. Na zakończenie spotkania, pani bibliotekarka przeczytała bajeczkę pt: „Ośla skórka”.


2016-11-09 | Certyfikat " Chronimy Dzieci "

Certyfikat „Chronimy Dzieci" przyznawany w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna i przyjazna szkoła” placówkom systemu oświaty realizującym Politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Przedszkole spełnia następujące standardy ochrony dzieci:

Standard 1. Placówka ustanowiła i wprowadziła w życie Politykę ochrony dzieci przed krzywdzeniem i zapewnienia im bezpieczeństwa.

Standard 2. Placówka monitoruje swoich pracowników w celu zapobiegania krzywdzeniu dzieci.

Standard 3. Placówka zapewnia swoim pracownikom edukację w zakresie ochrony dzieci przed krzywdzeniem i pomocy dzieciom w sytuacjach zagrożenia.

Standard 4. Placówka oferuje rodzicom/opiekunom edukację w zakresie wychowania dzieci bez przemocy oraz ochrony ich przed przemocą i wykorzystywaniem.

Standard 5. Placówka oferuje dzieciom edukację w zakresie praw dziecka oraz ochrony przed zagrożeniami przemocą i wykorzystywaniem.

Standard 6. Placówka monitoruje i okresowo weryfikuje zgodność prowadzonych działań z przyjętymi zasadami ochrony dzieci.


2016-11-08 | Zajęcia otwarte w grupie II- „Jesienne spotkanie z jeżem”

Dnia 08.11.2016 r w grupie II odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Zajęcia odbyły się 2 dni przed „Światowym dniem jeża”. Podczas zajęć dzieci  poznały zwyczaje jeża wg utworu H. Bechlerowej. Zapoznały się z trybem życia jeża, jego wyglądem, sposobem poruszania się i odżywiania oraz przygotowaniami jeża do zimy. Nie zabrakło zagadek, gier dydaktycznych. Na zakończenie zajęć dzieci wspólnie z rodzicami wykonały jeże z masy solnej.


2016-11-07 | „Fizyka dla Smyka” – energia elektryczna.

W dniu 07.11.2016 r. w ramach projektu „Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia” odbyły się drugie zajęcia  z cyklu „Fizyka dla smyka”. Podczas zajęć dzieci z IV I V Pracowni dowiedziały się skąd się bierze prąd, co oznacza określenie „elektryzować się”. Miały okazje z bliska zobaczyć jak zbudowana jest żarówka oraz jakie materiały przewodzą prąd. Na zakończenie zajęć każde z dzieci mogło zobaczyć jak działa oraz dotknąć kuli plazmowej.


2016-10-27 | Wizyta mamy Rozalii z II grupy- gra w scrable

W dniu 27.10 2016 grupa II odwiedziła mama Rozalii- p. Iwona Jurkowska z bardzo ciekawą propozycją bajki Scrable. Dzieci mobilizowały się do samodzielnego opowiadania i tworzenia własnej bajki. Wykorzystywały do tego elementy gry, rzucając kostką z obrazkami. Za udział dzieci nagrodzono naklejkami i słodkim poczęstunkiem.

Zapraszamy pozostałych rodziców do aktywności i współpracy.


2016-10-26 | Zawody sportowe w ramach projektu „Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia”

Dzieci z grup IV i V wzięły udział w zawodach sportowych, zorganizowanych na terenie Active Club NTB w Głogowie Małopolskim w ramach projektu „Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia”, realizowanego przez Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości”. Dzieci wzięły udział w sześciu dyscyplinach sportowych: bieg, tenis, skok w dal, gimnastyka, łucznictwo, golf. To był bardzo aktywny dzień, który przyniósł naszym przedszkolakom moc uśmiechu i wrażeń.


2016-10-26 | Teatrzyk „Dokąd poszło zdrowie?”

26 października mieliśmy przyjemność gościć w naszym przedszkolu aktorów krakowskiego Teatru „Skrzat” z Krakowa, którzy zaprezentowali dzieciom przedstawienie pt. "Dokąd poszło zdrowie...?" Mieliśmy okazję poznać wesołego smoka, pieska- łakomczucha, zbója, który bał się zastrzyków oraz kibica, który zbyt wiele czasu spędzał przy komputerze. Jeden z bohaterów - zbój przekonał nas, że lekarz zawsze pomoże w chorobie, a zastrzyki to wcale nie jest taka straszna rzecz jak się wydaje ;). Jedno jest pewne, po tym przedstawieniu jeszcze bardziej postaramy się zadbać o nasze zdrowie i higienę osobistą. Będziemy również pamiętać o zdrowym odżywianiu i dostatecznym spędzaniu czasu na świeżym powietrzu!


2016-10-25 | „Fantastyczny team”

W dniu 25.10.2016 r. dzieci z Pracowni IV oraz V wzięły udział w warsztatach edukacyjnych: "Bądź radosny i bezpieczny". Podczas warsztatów dzieci dowiedziały się jak być bezpiecznym w drodze do przedszkola oraz w czasie wolnym. Przypomniały sobie oraz utrwaliły numery alarmowe . Podsumowaniem warsztatów było wykonanie w grupach pracy plastycznej związanej ze służbami ratunkowymi (policja, pogotowie, straż). Dodatkową atrakcją była zabawa na placu zabaw w Fantazji, która dostarczyła dzieciom bardzo dużo radości. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz odblaskowe zawieszki.


2016-10-12 | Zajęcia otwarte w pracowni V

12.10.2016 r. odbyły się w pracowni V zajęcia otwarte dla rodziców w celu ujednolicenia procesu edukacyjnego z zakresu gotowości do nauki czytania i pisania. Dzieci wystąpiły również w jesiennym przedstawieniu.


2016-10-12 | Rodzice czytają dzieciom

Dnia 12.10. gościliśmy w grupie II mamę Beatki Kijak, która w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” przeczytała przedszkolakom książeczkę o Królewnie Śnieżce. Dziękujemy.


2016-10-12 | Zajęcia otwarte w grupie I - „Owoce to zdrowie”

O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą przedszkolaki z grupy pierwszej. 12 października, w środę w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Tego dnia Rodzice przynieśli do przedszkola smaczne owoce. Na początku zajęć zadaniem przedszkolaków było odgadnięcie tematyki zajęć poprzez rozwiązanie zagadek, później wysłuchały wierszyk o Maćku, który zbierał owoce, zaśpiewały piosenkę o jesieni oraz zatańczyły prosty taniec. Dzieci tego dnia miały dużo pracy, każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. 


2016-10-11 | Cała Polska czyta dzieciom- grupaVI

W ramach ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom” Pani Ania Mroczka, mama Oli odwiedziła naszą VI Pracownię. Przyniosła Zaczarowaną Księgę Bajek z której przeczytała przedszkolakom wybrane bajki. Dzieci z dużym zainteresowaniem wsłuchiwały się w treść bajek aby móc odpowiedzieć na pytania zadawane przez Panią Anię. Spotkanie było niewątpliwie okazją do wyrabiania nawyku czytania oraz zamiłowania do książek, uwrażliwiania dzieci na piękno tekstu literackiego i zapoznania z różnorodną literaturą dziecięcą. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych rodziców do wspólnego czytania.


2016-10-11 | Szkoła Muzyczna „Yamaha”

W naszym przedszkolu odbywają się cykliczne spotkania z muzykami ze Szkoły Muzycznej „Yamaha”. W sposób niezwykle ciekawy prowadzone są zajęcia muzyczne, które dają dzieciom przede wszystkim szansę radosnego przeżywania muzyki, okazję do poznania różnego rodzaju instrumentów, jak również aktywnego udziału w zajęciach. Na ostatnim spotkaniu tematem zajęć była gitara klasyczna, saksofon oraz najbardziej popularny na świecie – keyboard, w którym zamknięte są wszystkie instrumenty świata. Dzieci miały możliwość zagrania na tych instrumentach co sprawiło mi wiele radości.


2016-10-10 | "Fizyka dla smyka"

W dniu 10.10.2016 r. odbyły się zajęcia   „Fizyka dla Smyka” ramach projektu „Aktywność fizyczna i umysłowa drogą do zdrowego stylu życia”. Głównym celem przeprowadzonych zajęć było rozbudzenie zainteresowań zjawiskami fizycznymi, chemicznymi i przyrodniczymi. Dzięki eksperymentom przedszkolaki z pracowni IV i V przekonały się, czy powietrze można dotknąć, zobaczyć i poczuć.


2016-10-03 | Spotkanie z pisarzem- Wojciechem Ulmanem

Dnia 03.10.2016 w naszym przedszkolu miało miejsce spotkanie autorskie z  pisarzem Wojciechem Ulmanem, autorem między innymi „Smoka rzeszowskiego”. Przedszkolaki z przejęciem słuchały wszystkich recytowanych wierszy i z zaciekawieniem przyglądały się prezentowanym zdjęciom.

Serdecznie dziękujemy panu Wojciechowi Ulmanowi za wizytę i życzymy owocnej twórczości.


2016-10-02 | Witamy Panią Jesień

Lato niestety się skończyło i nadeszła jesień, ale u nas w przedszkolu nie było smutno. Każda grupa w tym dniu bawiła się i witała jesień w różny sposób. Do grupy 2 Pani Jesień przybyła z koszem pełnym jesiennych darów. Były w nim jabłka, gruszki, śliwki, marchewka oraz kolorowe liście. Pani Jesień w pierwszej kolejności przedstawiła się dzieciom oraz w paru zdaniach opowiedziała skąd przybyła. Następnie zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy. Przedszkolaki odgadywały zagadki, brały udział w konkursach, wspólnie z Panią Jesienią śpiewały i tańczyły do piosenki "Kolorowe liście". Na zakończenie kolejnego radosnego dnia dzieci wykonały pracę plastyczną Pani Jesieni, na której ozdabiały jej suknię kolorowymi liśćmi.


2016-09-30 | Wizyta u psiego fryzjera -grupa I

W piątek, 30 września oprócz świętowania Dnia Chłopaka nasi milusińscy odwiedzili „Psiego fryzjera” znajdującego się na ulicy Pelczara. Była to nasza pierwsza tak daleka wycieczka. Mimo to, dzieci dzielnie maszerowały i cieszyły się przed spotkaniem. Pani Monika przygotowała dla nas wiele niespodzianek. Przed salonem czekała na nas kolorowa papuga, która swoim skrzekiem zapraszała do środka.  Ponadto pani Monika opowiedziała dzieciom o swojej pracy. Pokazała różne akcesoria do pielęgnacji psów.  Przedszkolaki mogły zobaczyć miejsce kąpieli, jak wygląda suszarka dla psów i przede wszystkim… widziały pieski przygotowywane do strzyżenia. Dzieci poznały pudelka „Klopsa”, Golden retrievera, ale i tak największy uśmiech zagościł u dzieci wtedy, kiedy pani przyniosła małą czarną kuleczkę – Sznaucerka miniaturkę. Na koniec pobytu przedszkolaki otrzymały od Pani Moniki lizaki, które zabraliśmy do przedszkola.

Dziękujemy Pani Monice za ciepłe przyjęcie i mamy nadzieję, do zobaczenia!:)


2016-09-29 | Teatr Bazyl- "Bieszczadzkie Bajanie"

29 września, nasze przedszkole odwiedzili aktorzy z Teatru Bazyl z przedstawieniem pt. „Bieszczadzkie Bajanie”. Była to baśń ludowa, która na chwilę przeniosła nas do świata bieszczadzkich osadników. Aktorzy pokazali dzieciom życie, tradycje i obyczaje słowiańskiego ludu. Piękne, barwne, ludowe stroje i malownicza scenografia bieszczadzkiej wsi wzbudzały podziw u naszych milusińskich, ale też pobudzały ich wyobraźnię. W przedstawienie wplecione zostały też ludowe pieśni, które przybliżyły dzieciom jeszcze bardziej klimat tamtych czasów.


2016-09-26 | „Wycieczka na skrzyżowanie”

26.09.2016 r. dzieci z Pracowni IV razem z Panią Izą udały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki była obserwacja ruchu drogowego, rozpoznawanie znaków drogowych, które dzieci poznały podczas zajęć w przedszkolu. Dzieci miały okazje także w praktyce utrwalić zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz bez sygnalizacji.


2016-09-20 | "Dzień Przedszkolaka" gr I

20 września obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji wszystkie dzieci na grupie I uczestniczyły we wspólnej zabawie i konkursach. Nie zabrakło uśmiechu i radości oraz słodkiego poczęstunku. Było wesoło i kolorowo. Przedszkolaki przypomniały sobie również o swoich prawach - tak ważnych w życiu każdego człowieka - a także o obowiązkach, czyli kodeksie dobrego zachowania się . Na zakończenie pani Ola z panią Anią złożyły dzieciom życzenia i wręczyły każdemu odznakę Super Przedszkolaka.


2016-09-16 | „Cała Polska czyta dzieciom"

Już od kilku lat staramy się propagować akcję "Cała Polska czyta dzieciom". Dnia 16.09. grupę II odwiedził tata Tosi Samuś - pan Dariusz Samuś, który czytał dzieciom bajkę pt. „Wilk i siedem koźlątek”. Dzieci z chęcią odpowiadały na pytania. Za udział nagradzane były naklejkami i słodkim poczęstunkiem. Serdecznie dziękujemy tacie i zapraszamy wszystkich rodziców, dziadków do czytania bajek w grupach, do których uczęszczają ich pociechy. Sprawią tym  Państwo, ogromną radość wszystkim dzieciom. 


2016-06-24 | Konkurs plastyczny „Listy dla Ziemi”

Antonina Rajtar z Pracowni IV została laureatką ogólnopolskiego konkursu plastycznego na „Najpiękniejszy list dla Ziemi”. Praca Antosi znalazła się w gronie 100 listów wybranych przez jury spośród wszystkich nadesłanych prac. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


2016-06-24 | Wizyta absolwentki

W dniu zakończenia roku szkolnego, dzieci z VI Pracowni odwiedziła absolwentka naszego przedszkola Gabrysia Myśliwiec wraz z rodzicami. Gabrysia pokazała dzieciom swój dyplom oraz świadectwo ukończenia I klasy Szkoły Podstawowej do której uczęszcza. Widać było, że jest bardzo zadowolona, że chodzi już do szkoły, której jak przekonywała przedszkolaków nie należy się bać. Opowiadała o swoich nowych koleżankach i kolegach, o fajnej Pani, która ją uczy. Gabrysia to wzorowa uczennica, czego dowodem była ocena celująca na świadectwie. Gratulujemy Gabrysiu i życzymy dalszych sukcesów w nauce. Prosimy odwiedź nas jeszcze!


2016-06-24 | Wizyta w Zoo Markecie

Dzieci z Pracowni IV, V i VI w dniu 24.06.2016 r. wybrały się z wizytą do Zoo Marketu. To nietypowe zoo znajduje się w sklepie Majster. Na miejscu czekał na nas kierownik sklepu, który opowiedział dzieciom wiele ciekawych i ważnych rzeczy na temat wszystkich egzotycznych zwierząt. Dzieci dowiedziały się jak należy opiekować się zwierzętami oraz czym można je karmić. Miały okazję zobaczyć: ryby zamieszkujące Rafy Koralowe, węże: Pytona oraz Boa Dusiciela, krokodyla, wiele gatunków papug, np. Papużki Nierozłączki, małpki, żaby, kameleony oraz legwana, a także jaszczurki i pająki. Na koniec wycieczki każde z dzieci mogło zobaczyć z bliska i  pogłaskać królika oraz szynszyla. Każdy z uczestników spotkania otrzymał pamiątkowy dyplom oraz zakładkę.


2016-06-22 | Dmuchany raj dla dzieci

Nasze przedszkolaki miały wyjątkową okazję bawić się na wspaniałym dmuchanym Słoniku i Zamku. Zabawa wzbudziła szczery zachwyt wszystkich przedszkolaków i była doskonałą formą aktywności ruchowej. Ze zjeżdżalni dmuchanej Słonik oraz dmuchanego Zamku mogły skorzystać wszystkie przedszkolaki, które  po otrzymaniu biletu zaspokajały swoją naturalną potrzebę ruchu, zjeżdżając i brykając na zamku, a jednocześnie ćwiczyły cierpliwość oczekując na swoją kolej w zabawie. Oczywiście przed rozpoczęciem tej dmuchanej frajdy przypomnieliśmy sobie wspólnie zasady bezpiecznej i zgodnej zabawy.


2016-06-22 | Pożegnania nadszedł czas…

22 czerwiec był szczególnym dniem Pożegnania dzieci 6 letnich z Pracowni VI. Pod kierunkiem swoich wychowawczyń przedszkolaki przygotowały bogaty program artystyczny i mimo smutku, że to już Pożegnanie, zaprezentowały się wspaniale, recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. Dzieci miały okazję pokazać swoje umiejętności posługiwania się  językiem angielskim, odpowiadając na zadawane pytania oraz śpiewając wakacyjne piosenki i wykonując do nich odpowiednie układy ruchowe. Wszyscy rodzice, którzy przybyli na uroczystość byli zachwyceni i jednocześnie bardzo wzruszeni tym dniem naszego pożegnania. Było mnóstwo pamiątkowych zdjęć, życzeń i uścisków. Życzymy udanych, słonecznych i bezpiecznych wakacji oraz samych szóstek w szkole ! Do zobaczenia!


2016-06-20 | Spotkanie z pracownikiem Muzeum Etnograficznego w Rzeszowie

Dzisiaj II Pracownię odwiedziła mama Jeremiego – pani Judyta Sos, która jest etnografem i pracuje w Muzeum w Rzeszowie. Pani Judyta wyjaśniła dzieciom, słowa: muzeum, eksponaty muzealne oraz etnografia. Dzieci miały możliwość zobaczyć różne przedmioty jakie znajdują się w muzeum, i którymi kiedyś posługiwali się ludzie zamieszkujący wieś na terenie podkarpacia, np. stroje, hafty, narzędzia rolnicze, wyroby kowalskie, garncarskie, wyposażenie mieszkań. Pani Judyta w bardzo interesujący sposób opowiadała o kulturze i obyczajach na wsi. Dzieci mogły się dowiedzieć o tym, jak wyglądała praca ludzi na roli oraz poznać dawne zawody, takie jak: tkacz, garncarz i kowal. Pani Judyta zaprosiła nas do odwiedzenia muzeum, wzięcia udziału w lekcjach muzealnych oraz warsztatach. Bardzo chętnie skorzystamy z zaproszenia i dziękujemy Pani Judycie za  ciekawe spotkanie.


2016-06-16 | Lekcja pokazowa w SP nr 23

Na zaproszenie Pani Edyty Cmoch, nauczycielki i wychowawczyni klasy I d SP Nr 23 w Rzeszowie, dzieci z Pracowni VI miały okazję zobaczyć jak wygląda  nauka w szkole. Uczniowie przywitali nas pięknym występem gry na flażoletach , przedszkolaki również zaprezentowały swoje zdolności śpiewając angielską piosenkę. Następnie Pani Edyta wraz z uczniami zaprosili nas do swojej klasy, gdzie dzieci z wielką uwagą słuchały czego uczą się uczniowie, zobaczyły zeszyty i książki z których korzystają, zapoznały się z prawami i obowiązkami ucznia. Zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń wróciliśmy do przedszkola, które wkrótce dzieci 6-letnie będą żegnać. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie!


2016-06-14 | Wycieczka do Muzeum Kultury Ludowej w Kolbuszowej

Dzieci z Pracowni VI wybrały się na wycieczkę do Muzeum Kultury Ludowej - Skansen w Kolbuszowej. Czekało tam na nich wiele atrakcji. Dzieci uczestniczyły w zajęciu dydaktycznym pod hasłem „Malowany konik” prezentującym sposoby i materiały wykonywania dawnych zabawek. Podczas zajęć w dawnej szkole dzieci wspaniale się bawiły różnego rodzaju zabawkami. Miały również możliwość zwiedzania Skansenu pod okiem pani przewodnik, która pokazała jak wyglądał dawny młyn, wiatrak, kuźnia czy stara wiejska chata pokryta strzechą i jakich sprzętów używali dawni jej mieszkańcy. Poznanie najbliższej okolicy to jeden ze sposobów przybliżenia dzieciom wiadomości o kraju, jego tradycji i historii.


2016-06-10 | Bicie Rekordu Masowego Czytania

Dzieci z naszego przedszkola zostały zaproszone do wzięcia udziału w ogólnopolskiej akcji – biciu rekordu masowego czytania. Pięknie ubrane wraz ze swoimi wychowawcami udały się na boisko szkolne Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 4 gdzie zabrały swoje ulubione książeczki. Dokładnie o godzinie 10:00, nauczyciele, uczniowie oraz honorowi goście czytali wspólnie przyniesione przez siebie książki, ustanawiając rekord czytania w jednym momencie. Bicie rekordu uświetnił pokaz akrobatyczny.


2016-06-10 | Spotkanie z ratownikiem
Dzisiaj spotkaliśmy się z ratownikiem medycznym Panem Piotrem Sową - tatą Dminiki. Pan Piotr zademonstrował dzieciom, jak należy udzielać pierwszej pomocy, pokazał apteczkę i akcesoria potrzebne przy wypadkach. Dzieci słuchały też bicia serca przez stetoskop i otrzymały kolorowanki z numerami alarmowymi.

2016-06-10 | Odwiedziny pań z Biblioteki
W pracowni I odbyła się pogadanka n/t poszanowania i korzystania z książek. Pogadankę przeprowadziły panie z Miejskiej Biblioteki Publicznej Filii Nr VI w Rzeszowie. Przedszkolaki wraz z "książkowymi wróżkami" dowiedziały się, jak czerpać wiedzę z książeczek i bajeczek.

2016-06-10 | Mały odkrywca

Dzieci z Pracowni IV oraz V wraz z Paniami w dniu 10.06.2016r. udały się na wycieczkę do Centrum Zooterapii w Kielnarowej. Głównym celem wycieczki było poznanie zwierząt w ich naturalnym środowisku. Podczas wycieczki dzieci skorzystały z przejażdżki na koniu oraz zwiedziły minizoo. W minizoo przedszkolaki zobaczyły kuce szetlandzkie, owce, kozy oraz bardzo spokojne i przyjazne zwierzęta – alpaki. Te zwierzęta najbardziej spodobały się dzieciom i bardzo chętnie karmiły alpaki wcześniej przygotowaną marchewką. Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy: „Przyjaciel natury” i w dobrych nastrojach wrócili do przedszkola.


2016-06-07 | V Mistrzostwa Rzeszowa Przedszkolaków w piłce nożnej

7 i 9 czerwca odbyły się V Mistrzostwa Rzeszowa Przedszkolaków w piłce nożnej. 10 osobową drużynę piłkarską utworzyły dzieci z IV, V i VI pracowni. Miejscem turnieju był Stadion Miejski „STAL” a organizatorem Międzyszkolny Ośrodek Sportowy w Rzeszowie. Celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej wśród najmłodszych, jak również wzmacnianie organizmu poprzez czynny wypoczynek na świeżym powietrzu oraz wdrażanie do kształtowania i rozwijania cech motorycznych. Mimo iż, nie zdobyliśmy 1 miejsca, był to czas niesamowitych wrażeń i emocji, chłopcy dzielnie grali, zdobywając bramki. Najlepszym zawodnikiem okazał się Szymon Zawadzki, który oprócz medalu i dyplomu otrzymał także statuetkę oraz piłkę nożną. Gratulujemy wszystkim naszym super zawodnikom wspaniałych nagród i  zdobycia VI miejsca.


2016-06-06 | Planeta Energii

Dzieci z Pracowni IV, V oraz VI wzięły udział w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez Grupę Energa. Zajęcia odbyły się w Centrum Kulturalno -  Handlowym Millenium Hall. Podczas wizyty dzieci dowiedziały się co to są elektrony, dlaczego włosy się elektryzują, co to jest prąd i jak można go wytworzyć. Każde z dzieci miało okazję przetestować wtyczki i kontakty znajdujące się na cały świecie, a także pobawić się w grę zręcznościową „Wąż elektryczny”. W strefie z odnawialnymi źródłami energii dzieci dowiedziały się jak za pomocą elektrowni wodnej i wiatrowej można otrzymać prąd. A w strefie bezpieczeństwa dzieci mogły zobaczyć jak wygląda łuk elektryczny, dowiedzieć się o zasadach bezpiecznego korzystania z energii elektrycznej oraz  poznać znaki zakazu, nakazu oraz informacyjne. W ostatniej strefie dzieci porównywały żarówki, mogły zobaczyć model domu z urządzeniami AGD, a także dowiedzieć się jak za pomocą cytryny i octu można wytworzyć energię. Zajęciom towarzyszyły liczne konkursy z nagrodami. Na zakończenie wizyty wszystkie dzieci otrzymały upominki. 


2016-06-02 | Piknik z okazji Dnia Dziecka

W dniu 2 czerwca dzieci z naszego przedszkola wraz z rodzicami wzięły udział w Pikniku Rodzinnym, zorganizowanym z okazji Dnia Dziecka. Z uwagi na deszczową pogodę Piknik miał miejsce na terenie Gimnazjum Nr 7, ale  mimo tego, nie zabrakło wspaniałej zabawy, którą poprowadził Pan Mariusz Stącel, dyrektor Szkoły Muzycznej Yamaha. Ten rodzinny piknik był doskonałą okazją do wspólnej zabawy rodziców i dzieci, jak również odczuwania radości i swobody podczas zabawy. Pan wodzirej wymyślał coraz to nowe konkursy, podczas których rozdawał mnóstwo nagród. Uatrakcyjniał wyśmienitą zabawę śpiewając i tańcząc wraz z dziećmi i rodzicami. Nie zabrakło gazetowego tańca, wielu konkurencji sportowych oraz czegoś słodkiego tj. waty cukrowej, soczków, pysznych muffinek oraz jogurtu z owocami. Po tylu atrakcjach  wszyscy uczestnicy pikniku w doskonałych humorach wrócili do domu.


2016-06-01 | „Spotkanie z Ekologią” - międzyprzedszkolny konkurs plastyczny

Dzieci z VI pracowni pod opieką p. Barbary Oczoś brały udział w Miedzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym organizowanym przez PP Nr 43 w Rzeszowie pod hasłem „Spotkanie z Ekologią”. Spośród uczestników II miejsce zajęła Ola Hadała, a wyróżnienie zdobyły: Ala Białek, Nikola Stec oraz Kinga Słuja. Gratulujemy dzieciom zdolności i pomysłowości w tworzeniu prac plastycznych.


2016-05-31 | Pasowanie na czytelnika

31 maja dzieci z Pracowni IV, V i VI zostały czytelnikami Biblioteki - Filia nr 6 na Podwisłoczu, w której odbywały się lekcje biblioteczne. Podczas uroczystości dzieci obejrzały przedstawienie pt. „Pchła szachrajka”, wszyscy zaproszeni goście odczytali wiersz pt. „Lokomotywa”, a Przedszkola nr 43 i 38 zaprezentowały tańce w rytmie disco. Nasze dzieci z Pracowni V pod okiem Pani Ani  przygotowały wiersz pt. „Książki, książeczki”. Jak tradycja nakazuje każdy młody czytelnik złożył przyrzeczenie i otrzymał kartę czytelnika.


2016-05-31 | Pracownia V na Majówce w Gimnazjum nr 7

Na zaproszenie Pani Joanny Bomby nauczycielki języka polskiego w Gimnazjum nr 7 dzieci z Pracowni V mogły wysłuchać fragmentów znanych dzieciom polskich bajek, a potem sprawdzić swoją wiedzę przez udział w zagadkach i quizach przygotowanych przez uczniów gimnazjum. To bardzo miły gest ze strony starszych kolegów i dobra lekcja na to, ze warto czytać i zdobywać wiedzę.


2016-05-30 | Dzień dziecka w SP nr 11 w Rzeszowie

Dzieci  z Pracowni V zostały zaproszone do szkoły Podstawowej nr 11 w Rzeszowie na Piknik z okazji Dnia Dziecka. Podczas wizyty dzieci brały udział w zawodach sportowych. Zwiedzały szkołę, obejrzały przedstawienie teatralne oraz taniec przygotowany przez uczniów tej szkoły. Na koniec były drobne upominki i słodycze za co dziękujemy.


2016-05-25 | Dla mamy i taty

Jak co roku na Rynku w Rzeszowie organizowany jest koncert z okazji Święta Mamy i Taty pod hasłem Przedszkolaki Miastu. Dzieci z rzeszowskich przedszkoli prezentują piosenki, tańce oraz wiersze przygotowane specjalnie na ten dzień. Nasze Przedszkole reprezentowały dzieci z Pracowni V wraz z Panią Anią, które zatańczyły Krakowiaka. Wszystkim rodzicom składamy serdeczne życzenia i słodkie buziaki.


2016-05-20 | Przedszkolaki z II Pracowni w Bibliotece Publicznej

Dzieci z pracowni II były po raz pierwszy w Bibliotece Publicznej – Fili nr 6 na zajęciach. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda biblioteka i jak należy się w niej zachować. Pani bibliotekarka przeczytała „Prośbę książki”, omówiła, jak należy dbać o książeczki, pokazała też kartę czytelnika. Przedszkolaki rozwiązywały zagadki słowne, dopasowywały rekwizyty do bohaterów z  różnych bajek. Dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, wystawione na stole, które mogły sobie pooglądać. Jedną z nich pani bibliotekarka przeczytała dzieciom, była to bajka pt. „Ośla skórka”. Na zakończenie dzieci otrzymały w prezencie kolorowe zakładki do książek. Bardzo dziękujemy Pani bibliotekarce za tak miłe i ciekawe spotkanie i już czekamy na następne w nowym roku szkolnym.


2016-05-20 | Wycieczka na Lotnisko

W dniu 20.05.2016r. dzieci z Pracowni IV i V udały się na wycieczkę na Lotnisko do Jasionki. Dzieci zwiedziły nowy terminal pasażerski, poznały historię Portu oraz służby pracujące na terenie Lotniska. Dowiedziały się również jak krok po kroku wygląda ścieżka pasażerska (odprawa biletowo-bagażowa, kontrola bezpieczeństwa). Główną atrakcją wycieczki było przejście na taras widokowy i obserwacja startu samolotu lecącego do Wielkiej Brytanii. Po przejściu przez punkt kontroli bezpieczeństwa dzieci wraz z Paniami oraz obsługą lotniska przeszły na teren Lotniskowej Służby Ratowniczo-Gaśniczej. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca strażaków na lotnisku oraz zobaczyły sprzęt i pojazdy gaśnicze używane w codziennej pracy. Na zakończenie wycieczki wszyscy otrzymali drobne prezenty i w dobrych humorach wrócili do przedszkola.


2016-05-19 | Przedszkolaki z II pracowni na wystawie klocków LEGO

Dzieci z Pracowni II odwiedziły wystawę klocków LEGO, w Millenium Hall. Dzieci mogły m.in. obejrzeć figury bohaterów z bajek, statek Titanic, dworzec kolejowy z pędzącą lokomotywą i wagonikami, zamki księżniczek, figurę Roberta Lewandowskiego oraz wiele innych. Zachwytu i radości nie było końca. Ale najważniejsze było to, że po zwiedzeniu wystawy wszystkie dzieci mogły pobawić się różnorodnymi klockami i stworzyć swoje ulubione budowle.


2016-05-18 | Zajęcie otwarte na V Pracowni

Dzisiaj w Pracowni V odbyło się zajęcie otwarte dla Rodziców. Temat zajęcia to: Ptasie gniazda. Celem zajęcia było: posługiwanie się nazwami ptaków, dostrzeganie różnic w wyborze miejsca na gniazdo, poznanie kukułki ptaka, który nie buduje gniazda, globalne czytanie nazw ptaków, porównywanie i określanie liczebności zbiorów za pomocą znaków matematycznych <,>,+, -, kształtowanie analizy i syntezy wyrazów. Prowadząca - Pani Ania chciała pokazać w jaki sposób dzieci pracują i zdobywają wiadomości, umiejętności oraz przygotowują się do osiągnięcia pełnej gotowości szkolnej.


2016-05-12 | Przegląd Recytatorski Utworów Wandy Chotomskiej

Nasze zdolne przedszkolaki wzięły udział w IV Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Recytatorskim Utworów Wandy Chotomskiej „Wiersze, wierszyki, wierszyczki”. Przedszkole reprezentowały dzieci z IV i VI pracowni. Organizatorem przeglądu było PP nr 7 a honorowy patronat sprawował Podkarpacki Kurator Oświaty oraz Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości”. Celem przeglądu było promowanie dzieci uzdolnionych, rozwijanie zainteresowań czytelniczych, prezentacja przez dzieci umiejętności artystycznych, ukazywanie piękna ojczyzny wyrażanego w utworach Wandy Chotomskiej, rozwijanie zainteresowań pięknem i bogactwem naszego kraju oraz własnego regionu. Gratulujemy naszym reprezentantom pięknych dyplomów i nagrody książkowej. Było super!


2016-05-10 | Dyżur Rodzica w I Pracowni
Na Dyżur Rodzica przyszła mama Emilki - Pani Natalia Zakrzewska. Były wspólne zabawy i czytanie bajeczek, połączone z oglądaniem pięknych ilustracji. Wszystkie przedszkolaki były bardzo zaciekawione wspólnymi zabawami z gościem.

2016-04-29 | „Listy dla Ziemi”

 Dzieci z Pracowni IV,V, VI pod okiem swoich pań biorą udział w akcji „Listy dla Ziemi” Fundacji Ekologicznej ARKA. Głównym elementem akcji dla przedszkoli jest pisanie listów w formie rysunku o tematyce ekologicznej na specjalnym papierze listowym wykonanym z makulatury. Tworzenie listów było poprzedzone zajęciami tematycznymi, które wyjaśniły w jaki sposób ludzie szkodzą środowisku i jak mogą zmieniać swoje przyzwyczajenia, aby chronić środowisko i własne zdrowie. Dlatego też, dzieci włożyły wiele starań aby stworzyć piękne rysunki wśród których został wyłoniony jeden aby wziąć udział w ogólnopolskim konkursie na List Roku.


2016-04-29 | „Przedszkolaki z Biało-Czerwoną”

Dzieci z Pracowni IV wzięły udział w uroczystości „Przedszkolaki z Biało-Czerwoną” . Celem uroczystości było kształtowanie postawy patriotycznej oraz budzenie zainteresowania dzieci wydarzeniami ogólnopaństwowymi, a także integracja ze środowiskiem lokalnym. Kilka dni wcześniej podczas zajęć dzieci poznały krótką historią państwa polskiego oraz znaczenie symboli narodowych: godła, hymnu i flagi. Dzieci wykonały również flagi, które zabrały ze sobą na Rynek Rzeszowski. Podczas uroczystości dzieci rozwiązywały zagadki związane z Polską, recytowały wiersz Władysława Bełzy „Katechizm dziecka polskiego”, a także odśpiewały Hymn Polski – „Mazurek Dąbrowskiego”.  Ten dzień uświadomił dzieciom, że są Polakami, a Polska to ich Ojczyzna, z której powinni być dumni.


2016-04-29 | „Pierogarnia na piętrze”

Dzieci z Pracowni IV  na zaproszenie mamy Ingi - pani Małgorzaty wybrały się do Pierogarni. Dzieci dowiedział się jak wygląda praca w restauracji, kto w niej pracuje i jak należy się zachowywać podczas pobytu w takim miejscu. Pani Małgorzata przygotowała dla wszystkich dzieci poczęstunek w postaci domowego kompotu oraz przepysznych pierogów z truskawkami. Na zakończenie wizyty wszystkie dzieci wspólnie z właścicielką – Panią Małgorzatą wykonały samoloty z papieru, które zabrały ze sobą do przedszkola. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Małgorzacie za serdeczne przyjęcie i poświęcony nam czas.


2016-04-26 | „Patriotyczna Wierszolandia”

 W dniu 26 kwietnia odbył się Międzyprzedszkolny Przegląd Recytatorski pod hasłem „Patriotyczna Wierszolandia”, którego organizatorem było Przedszkole Publiczne Nr 23 w Rzeszowie. Patronatem honorowym było Stowarzyszenie „Przedszkola Przyszłości”. Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z Pracowni IV oraz VI, które pięknie recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, miały również okazję posłuchać innych wierszy o Polsce. Celem przeglądu było pielęgnowanie postaw patriotycznych oraz  rozwijanie recytatorskich zdolności dzieci.Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy oraz książki „Legendy polskie” oraz „Tradycje polskie”.


2016-04-22 | W Krainie Klocków Lego

Dzieci z Pracowni V odwiedziły wystawę klocków LEGO, która znajduje się Millenium Hall. Emocje sięgały zenitu, gdyż budowle wykonane zostały w fantastyczny sposób. Dzieci mogły m.in. obejrzeć figurę Roberta Lewandowskiego, statek Titanic, dworzec kolejowy, zamki, figury bohaterów z bajek  oraz wiele innych. Podczas zwiedzania dzieci były zachwycone i zauroczone. Pod koniec wszystkie dzieciaki mogły pobawić się klockami i wyczarować własne budowle.


2016-04-21 | Ptasie Radio

To już kolejny cykl zajęć w bibliotece. Tym razem dzieci wysłuchały wiersza „Ptasie radio”, które stało się głównym tematem, a właściwie ptaki bohaterowie wiersza. Dzieci poznały wygląd oraz zwyczaje ptaków , które można spotkać w naszych lasach, łąkach i parkach. Wszystkie ciekawostki dostarczyły dzieciom niezbędnych informacji, aby rozwiązywać zagadki i quizy przygotowane przez Panią Natalię.


2016-04-21 | Zajęcia otwarte w II pracowni

Dzisiaj w pracowni II odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców - aktywne słuchanie muzyki metodą Batii Strauss. Dzieci przywitały się z gośćmi piosenką pt. „Całuski”. Do wspólnej zabawy włączyli się rodzice i pani dyrektor. Była zabawa z fabułą wg metody Batii Strauss do utworu „Country Dance”; fabularyzowanie muzyki z wykorzystaniem utworu „Oh Swallow” i „Tzadik Katamar”. Był taniec integracyjny „Speknerin”; opowieść ruchowa do utworu instrumentalnego „Hashual” oraz zabawa ruchowa do utworu „Sia la la la la”. Wszyscy świetnie się bawili, było dużo radości i śmiechu. Dziękujemy Rodzicom za przybycie i uczestnictwo w zabawach. Najważniejszym celem tego zajęcia było przybliżenie przedszkolakom muzyki klasycznej i uwrażliwienie na nią.


2016-04-20 | Międzyprzedszkolny Przegląd Tańców Ludowych

Dzieci z V Pracowni pod okiem Pani Ani reprezentowały nasze Przedszkole w I Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańców Ludowych zorganizowanym przez Przedszkole nr 36. Celem przeglądu było kultywowanie tradycji ludowych polskiego folkloru, ocalenie od zapomnienia i promocja polskich piosenek, pieśni, przyśpiewek oraz tańców ludowych. Nasze przedszkolaki wykonały taniec Krakowiak. Pokaz tańców odbył się MDK w Rzeszowie przy ulicy Osmeckiego 51. Wszystko wyszło perfekcyjnie.


2016-04-15 | „Turniej Reksia”

Przedszkolaki z VI Pracowni po raz kolejny wzięły udział w Turnieju Reksia czyli zawodach sprawnościowych zorganizowanych przez Muzeum Dobranocek we współpracy z Międzyszkolnym Ośrodkiem Sportowym w Rzeszowie. Do sportowej rywalizacji zgłosiło się 19 przedszkoli a miejscem zawodów była Hala Sportowa ROSIR. Celem „Turnieju z Reksiem” było usprawnianie kondycji fizycznej, sportowa rywalizacja w duchu fair play oraz promowanie polskich animacji wśród dzieci. Nasze przedszkole reprezentowali: Szymon Zawadzki, Karolina Barzycka, Alicja Białek, Mateusz Dziobak, Oskar Tereszkiewicz oraz Adam Polański. Udało nam się zająć wysokie czwarte miejsce. Był to czas niesamowitych wrażeń i pozytywnych emocji dlatego do przedszkola wróciliśmy zadowoleni. Uczestnicy otrzymali  specjalnie zaprojektowane na tę okazję medale z wizerunkiem Reksia. Medalistom gratulował sam Reksio.


2016-04-14 | Zajęcia biblioteczne

Dzieci z naszego przedszkola (grupy starsze) regularnie uczęszczają na zajęcia w Bibliotece Publicznej Filia nr 6 w Rzeszowie. Mają wyrobione karty biblioteczne, dzięki którym mogą wypożyczać sobie książki. To dla nich niesamowita radość, kiedy mogą wybrać sobie książkę, która ich interesuje. Ponadto Pani bibliotekarka przebrana w bajkowy strój, wprowadza dzieci w niesamowity świat bajki i baśni. Nie brakuje również zadań do wykonania, z którymi dzieci sobie świetnie radzą. Takie spotkania umożliwiają bezpośredni kontakt z książką, rozbudzają zainteresowania czytelnicze, przybliżają literaturę dziecięcą i jej autorów a jednocześnie są inspiracją do działalności plastycznej.


2016-04-13 | Wycieczka do Hotelu Prezydenckiego

Przedszkolaki z Pracowni VI wybrały się na wycieczkę do Hotelu Prezydenckiego na zaproszenie Pana Prezesa Hotelu a  prywatnie wujka naszej podopiecznej Natalii Grobelny. Dzieci mogły zapoznać się ze specyfiką pracy hotelarzy, zwiedzały najważniejsze miejsca w hotelu min. sypialnie, sale bankietowe oraz serce hotelu czyli recepcję. Poznały co oznaczają słowa zameldowanie i wymeldowanie oraz zasady zachowania się w hotelu, ponadto miały okazję pojeździć hotelową windą. Dziękujemy Pani Andżelice Grobelny za zorganizowanie spotkania.


2016-04-10 | Biegi Młodzieżowe

10 kwietnia odbył się 9.PKO Półmaraton Rzeszowski, którego celem było propagowanie zdrowego stylu życia oraz promocja biegania w Rzeszowie. Organizatorem tego wydarzenia sportowego było Stowarzyszenie Rzeszów Biega a partnerami Urząd Miasta Rzeszowa oraz PKO Bank Polski. W biegach młodzieżowych dla przedszkolaków udział wziął Oskar Tereszkiewicz z VI Pracowni. Pomimo nie najlepszej pogody dzielnie przebył wyznaczoną 300 m trasę przy Millenium Hall. Gratulujemy!!!


2016-03-25 | Wielkanocny Kosz Pisanek w V Pracowni

Z okazji Świąt Wielkanocnych na V Pracowni aż wrze od  pracy. Dzieci wykonały pisanki, które następnie umieściły w koszu z najlepszymi życzeniami dla wszystkich. Przy okazji poznały zwyczaje wielkanocne obchodzone w Polsce i innych krajach oraz czerpały radość z własnoręcznie wykonanych ozdób wielkanocnych, które zabrały do domów, aby cieszyć się wspólnie z rodzinami świątecznym nastrojem.


2016-03-24 | "Przygoda wielkanocnego zajączka"

Dzisiaj w Pracowni II odbyły się zajęcia pokazowe dla maluszków z I Pracowni. Przedszkolaki wysłuchały historii pt. "Przygoda wielkanocnego zajączka" na podstawie historyjki obrazkowej. Dzieci zapoznały się ze zwyczajem malowania pisanek; rozwijały logiczne myślenie w toku rozwiązywania zagadek, rozwijały spostrzegawczość w trakcie porównywania obrazków, kształciły umiejętności współdziałania w grupie dzieci starszych  i młodszych oraz rozwijały mowę i myślenie. Przedszkolaki opowiadały treść obrazków i potrafiły ustalić kolejność zdarzeń oraz uczyły się szybko reagować na sygnał słowny. Dzieci zapoznały się też z piosenką pt. „Zając malowany”. Na zakończenie zajęcia przedszkolaki otrzymały pisankę do kolorowania.


2016-03-21 | Powitanie wiosny na V Pracowni

Pierwszy dzień wiosny, to okazja do zabawy i dowcipów. Dzieci z V Pracowni postanowiły uczcić ten wyjątkowy dzień na wesoło i zrobiły dla Pani Wiosny niespodziankę. Własnoręcznie wykonały kolorowe motywy związane z wiosną i wykonały suknię dla nowej pory roku. Było przy tym wiele radości i zabawy oraz ogromnego zaangażowania.


2016-03-17 | Przegląd Recytatorski „Rosnę zdrowo”

Sześcioro przedszkolaków z pracowni VI wzięło udział w III Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Recytatorskim „Wiersze znane i lubiane” pod hasłem „Rosnę zdrowo”, zorganizowanym przez PP Nr 24 w Rzeszowie. Celem przeglądu było: rozwijanie i promowanie zdolności interpretacyjnych i recytatorskich dzieci, promocja zachowań prozdrowotnych, propagowanie literatury dziecięcej, w szczególności o tematyce zdrowotnej, integrowanie środowisk przedszkolnych a tym samym inspirowanie nauczycieli do wymiany doświadczeń. Bardzo dziękujemy organizatorom z wspaniałą atmosferę podczas przeglądu, piękne dyplomy i nagrody oraz pyszny poczęstunek.


2016-03-14 | Obserwacje przyrodnicze w II Pracowni

Przedszkolaki z II Pracowni zapoznały się z „Historią Tulipanka” na podstawie historyjki obrazkowej. Dzieci poznały cykl rozwojowy rośliny (tulipana) – od cebulki do kwiatu; uważne słuchały opowiadania, wzbogacały słownictwo, uczyły się wysuwać wnioski, rozwiązywały zagadki; uczestniczyły w zabawach ruchowych. W trakcie „Burzy mózgów” dzieci utrwalały sobie, czego potrzebuje roślina do życia. Każde dziecko zdobywało doświadczenia pracy z lupą obserwując bazie leszczyny. Dzieci były bardzo skupione i zaciekawione pracą z nową pomocą naukową. Na zdjęciu Tosia i Olaf prowadzą obserwację przyrodniczą.


2016-03-11 | „Babcia Basia kleci wierszyki dla dzieci” - spotkanie z autorką wierszy dla dzieci.

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z autorką wierszy dla dzieci Panią Barbarą Śnieżek. Autorka opowiedziała dzieciom o swojej pasji jaką jest pisanie wierszy. Podczas spotkania dzieci z uwagą i zaciekawieniem wysłuchały kilku wierszy z książeczki pt. „Babcia Basia kleci wierszyki dla dzieci”. Wiersze nawiązywały m. in. do obecnej pory roku „Przedwiośnie”: oraz zbliżających się Świąt Wielkanocnych: „Alleluja!”. Każdy wiersz był okazją do rozmów i zadawania pytań przez dzieci. Na zakończenie spotkania nasz gość przekazał dla każdej grupy kolorowanki ilustrujące treści wierszy. Bardzo dziękujemy za wizytę w naszym przedszkolu.

„Te wiersze mogą bawić każdego: od maleńkiego, aż do dużego, a gdy książeczkę pokolorujesz na jej wyglądzie wiele zyskujesz”.


2016-03-11 | „Młode talenty”

Pracownia IV w dniu dzisiejszym zamieniła się w scenę teatralną. Martynka, Maja oraz Antosia przygotowały przedstawienie  pt. „Trzy świnki”. Od samego rana cała grupa z niecierpliwością czekała na drugie śniadanie, bo to właśnie po nim miało odbyć się premierowe przedstawienie. Młode aktorki samodzielnie wykonały postacie trzech świnek, wilka oraz domki, a następnie z wielką radością je zaprezentowały. Występ bardzo podobał się całej grupie. Dziewczynki zostały nagrodzone gromkimi brawami. Zachęcone swoim pierwszym sukcesem aktorki już zaczęły przygotowywać kolejne przedstawienie.


2016-03-04 | „Świat muzyki dla dzieci”

W naszym przedszkolu odbywają się audycje muzyczne z cyklu „Świat muzyki dla dzieci” z udziałem muzyków Filharmonii Rzeszowskiej. Dzieci poznają instumenty klawiszowe, dęte, smyczkowe, instrumenty muzyczne z całego świata oraz postacie wielkich kompozytorów. Na ostatniej audycji „Przyloty ptaków, odgłosy wiosny, budzi się przyroda” przedszkolaki miały okazję zapoznać się z twórczością J. S. Bacha. Ponadto, dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, śpiewając piosenki, grając na instrumentach. Był to  doskonały czas obcowania z pięknem muzycznego świata.


2016-03-04 | Metoda Dobrego Startu

W pracowni VI odbyły się zajęcia hospitacyjne z udziałem Pani Dyrektor Alicji Bialic, podczas których dzieci poznawały graficzny obraz głoski b – litery B Metodą Dobrego Startu Marty Bogdanowicz. Metoda ta jako wszechstronna stymulacja rozwoju dziecka, rozwija  funkcje językowe, spostrzeżeniowe i wzrokowe, sprzyjające większej harmonii rozwoju psychoruchowego dzieci, kształtuje lateralizację, korzystnie oddziaływuje na procesy emocjonalne i zachowania społeczne. To także metoda, która wspaniale przygotowuje dzieci do nauki pisania i czytania oraz pozwala zdiagnozować jakie trudności mają dzieci, dlatego metoda ta jest często wykorzystywana w naszej pracowni.


2016-03-03 | „W marcu jak w garncu”

Wielkimi krokami zbliża się do nas WIOSNA, na którą przedszkolaki  niecierpliwie czekają. Dlatego też, dzieci z pracowni VI podczas zajęć dydaktyczno-wychowawczych zapoznały się ze znaczeniem wiosennego przysłowia „W marcu jak w garncu” oraz różnymi zjawiskami atmosferycznymi występującymi w przyrodzie na wiosnę. Zwieńczeniem zajęć było wykonanie zbiorowej pracy plastycznej, z wykorzystaniem min. pasteli, papieru kolorowego i plasteliny. „Wreszcie słońce niesie radość, ciepłych chwil jest nigdy zadość, ranny świergot małych dziobów, wita pieśnią wiosny powrót”


2016-03-02 | Smok Wawelski na V Pracowni

Dzieci z pracowni V kolejny raz odwiedziły bibliotekę. Na spotkaniu dzieci poznały Kraków i legendy związane ze Smokiem Wawelskim. Były zagadki, quizy i opowiadanie. Na koniec dzieci malowały własne smoki. Było super.


2016-02-23 | „Bawimy się zgodnie i bezpiecznie”

Dzieci z Pracowni IV i VI wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pt. „Bawimy się zgodnie i bezpiecznie”. Patronatem honorowym jest  Kuratorium Oświaty zaś organizatorem PP Nr 22 w Rzeszowie. Główne cele konkursu to: umożliwianie dzieciom nabywania wiedzy i umiejętności w zakresie dbałości o zdrowie, bezpieczeństwo własne i innych, zwiększenie świadomości dzieci z zakresu otaczających ich zagrożeń, kształtowanie nawyków bezpiecznych zachowań wśród dzieci, popularyzowanie wiedzy o radzeniu sobie w sytuacjach trudnych, jak również rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych  oraz wrażliwości artystycznej dzieci.  Ogłoszenie wyników w połowie marca!


2016-01-27 | Bal karnawałowy

27 styczeń niby zwykły dzień a w naszym przedszkolu śpiew i taniec, wodzirej zaprasza do zabawy! Piękne stroje, wszędzie kolorowo, sami przebierańcy, Zorro w czarnej masce tańczy i Smerfetka razem z nim. Nie wiadomo, kto jest kim! Jest Kopciuszek, Batman, Anioł, Pan Policjant, Pirat... trudno wszystkich zliczyć. Dzieci i Rodzice bawią się doskonale, bo od tego przecież są karnawałowe bale!


2016-01-21 | Dzień Babci i Dziadka

W naszym przedszkolu odbyło się spotkanie, na które przybyli szczególni goście. Świętowaliśmy bowiem Dzień Babci i Dziadka. Dziadkowie i Babcie licznie przybyli na uroczystość z okazji ich święta. Każda z grup przygotowała część artystyczną. Przedszkolaki śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki. Goście byli poruszeni i zachwyceni! W oczach niektórych można było dostrzec łzę wzruszenia. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami. Na zakończenie każde dziecko podarowało swoim kochanym dziadkom drobny upominek.


2016-01-15 | „Świat Toruńskiego Piernika”

Dzieci z Pracowni IV i V 15.01.2016r wybrały się na wycieczkę do Łańcuta. Celem wycieczki była wizyta w Muzeum Historii Miasta i Regionu oraz udział w wystawie i warsztatach. Wystawa prezentowała tradycje toruńskiego piernikarstwa oraz dawne rzemiosło. Przedszkolaki mogły zobaczyć średniowieczny kram, gliniane, kamionkowe oraz drewniane naczynia, egzotyczne przyprawy korzenne, drewniane formy oraz piec do wypieku pierników. Dzieci dowiedziały się również skąd się wzięły pierniki, a także co wchodzi w skład ciasta piernikowego. Centralnym punktem była drewniana koga – żaglowiec handlowy, który pływał po Morzu Bałtyckim i Północnym. Był to element wystawy, który najbardziej spodobał się dzieciom. Po wystawie oraz degustacji najsłynniejszych toruńskich pierników – katarzynek,  przyszedł czas na zajęcia praktyczne. Każde z dzieci dostało ciasto, które musiało wyrobić, rozwałkować oraz włożyć do drewnianej formy. Mimo, że nie było to proste zadanie – wymagało skupienia, precyzji, a także siły – wszystkie dzieci poradziły sobie doskonale. Wszędzie unosił się zapach własnoręcznie uformowanych pierników. W dobrych nastojach oraz z pachnącymi wypiekami wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiad.


2016-01-15 | Cała Polska czyta dzieciom - Pracownia III

W ramach realizowanej w naszej Pracowni  kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM do cyklu spotkań aktywnie włączyli się rodzice oraz babcie. Serdecznie dziękujemy OSOBOM,  które już uczestniczyły w akcji i przeczytały dzieciom bajki. Przedszkolaki czekają z niecierpliwością na kolejne spotkanie i marzą o tym, aby w drzwiach pojawiła się właśnie ich mama lub babcia z ciekawą książką. Mamy nadzieję, że wspólnie z Państwem zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek, który zaowocuje w przyszłości. Nauczyciele z Pracowni III.