Zamówienia Publiczne
Herb Polski
Pobierz daneKontakt
Wyloguj z paneluArchiwum aktualności: | Rok 2018 | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2018-10-12 | Przedszkolaki w schronisku dla zwierząt „KUNDELEK”

12 października 2018r. dzieci z VIII i VII Pracowni udały się na wycieczkę do schroniska KUNDELEK w Rzeszowie. Celem wizyty było przekazanie karmy, którą dzieci od dwóch tygodni z zapałem zbierały w przedszkolu. Swoim postępowaniem pokazały, że mają dobre serduszka i kochają zwierzęta. Przedszkolaki dowiedziały się, że Wolontariusz to pracownik schroniska, który wychodzi z psami na spacery, opiekuje się kotami, socjalizuje zwierzęta, tworzy ogłoszenia i szuka domów dla podopiecznych schroniska. Dzieci zobaczyły, w jakich warunkach żyją pieski, zwierzęta cieszyły się z odwiedzin, a swoją radość okazały merdając ogonkami. Przedszkolaki dowiedziały się również o możliwości przygarnięcia i zaopiekowania się wybranym pieskiem lub kotkiem. Dzieci obiecały, że nadal będą zbierać karmę, aby pomagać małym ulubieńcom. Dziękujemy wszystkim rodzicom, którym nie jest obcy los porzuconych zwierząt, za pomoc w gromadzeniu karmy.


2018-10-05 | „Dbamy o zdrowie”

  

W ramach realizacji tematyki zdrowotnej „Dbamy o zdrowie”  dzieci z Pracowni VII wybrały się na wycieczkę do pobliskiej apteki. Celem wycieczki było poznanie pracy aptekarza, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Pani farmaceutka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa i witaminy można kupić w aptece. Przypomniała również wszystkim dzieciom, że pod żadnym pozorem nie mogą bawić się lekarstwami, oraz że lekarstwa możemy brać tylko pod czujnym okiem osoby dorosłej. Dzięki takiej wizycie przedszkolaki wiedzą, co można kupić w aptece, jak walczyć z chorobą i dbać o zdrowie. Na pożegnanie każdy przedszkolak otrzymał naklejkę dzielnego pacjenta.


2018-10-03 | Wizyta pani stomatolog

W środę, 3 października przedszkolaki z grupy IV i VI odwiedziła pani stomatolog z kliniki „Estetika Dental”. Podczas wizyty w naszym przedszkolu pani Sylwia opowiedziała na czym polega praca stomatologa oraz jak wygląda wizyta w gabinecie. Dzieci dowiedziały się o ważnych sprawach związanych z dbaniem o higienę jamy ustnej. Przedszkolaki uczyły się jak prawidłowo szczotkować zęby. Pani stomatolog przestrzegła dzieci przed jedzeniem dużej ilości słodyczy oraz zachęciła do jedzenia owoców i warzyw. Podkreśliła, że bardzo ważne jest szczotkowanie zębów wspólnie z rodzicami. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały prezenty w postaci past do zębów oraz pojemniczków na mleczne zęby. Bardzo dziękujemy za wizytę w przedszkolu oraz wiele cennych wskazówek.


2018-10-03 | Tajemnie warzyw i owoc

W dniu 03.10.2018 Przedszkolaki z pracowni VIII rozmawiały na zajęciach o tajemnicach, jakie kryją w sobie warzywa i owoce. Tajemnice zostały szybko odkryte po przygotowaniu i spróbowaniu, pysznego soku jabłkowo-marchewkowego.


2018-10-03 | Owocowa zgaduj-zgadula w Pracowni III

Przedszkolaki z Pracowni II i III brały udział w Owocowej zgaduj-zgaduli. Dzieci rozpoznawały owoce i warzywa po dotyku i po zapachu i smaku. Odważne przedszkolaki z czarodziejskiego koszyczka kosztowały owoce: kiwi, banan, jabłko, śliwka, cytryna, oraz smakowały także warzywa: marchew, pomidor, ogórek, papryka. Przedszkolaki dowiedziały się, że w owocach i warzywach jest mnóstwo witamin, a żeby być zdrowym - należy je spożywać. Były zagadki słowne i quiz przyrodniczy. Na koniec zajęcia wspólnie wszystkie dzieci zaśpiewały piosenkę „Owoce i warzywa”.


2018-09-29 | Teatrzyk - "Gdzie jest Stasio?"

Po raz pierwszy w tym roku szkolnym nasze przedszkole odwiedzili aktorzy! Z przedstawieniem „Gdzie jest Stasio?” przyjechał do nas teatrzyk „Zielony Melonik”. Dzieci z uwagą oglądały przygody Pajacyka, poszukującego swojego przyjaciela Stasia, który został porwany przez złego Piksela. Spektakl porusza ważny dziś problem nadużywania przez dzieci komputera i zagrożeń, które niesie ze sobą wirtualny świat. Mądre przedstawienie bardzo spodobało się zarówno przedszkolakom, jak i paniom wychowawczyniom. Czekamy na kolejną wizytę „Zielonego Melonika”.


2018-09-25 | "Wakacyjna pocztówka z podkarpacia"

We wtorek, 25 września odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów przedszkolakom z naszej placówki, które wzięły udział w konkursie fotograficznym „WAKACYJNA POCZTÓWKA Z PODKARPACIA”. Organizatorki konkursu, panie Izabela Korczykowska, Marta Kut i Karolina Karst przygotowały w holu piękną galerię otrzymanych prac, a Pani Wicedyrektor Iwona Biśto rozdała uczestnikom piękne podarunki. Serdecznie gratulujemy wszystkim małym artystom-podróżnikom, a ich rodzicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie w nasze przedsięwzięcie i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Galerię wakacyjnych fotografii można podziwiać w holu naszego przedszkola.


2018-09-25 | Wizyta policjantów

W piątek 25 września przedszkolaki z wszystkich pracowni wzięły udział w bardzo ważnym wydarzeniu – spotkaniu z panami policjantami. Przyszli oni do naszego przedszkola, żeby opowiedzieć dzieciom o ważnych sprawach związanych z bezpieczeństwem. Przedszkolaki uczyły się, jak właściwie poruszać się po ulicy, jak zachowywać się w razie ataku psa lub gdyby zaczepiał ich ktoś nieznajomy. Na koniec nasi goście zaprezentowali dzieciom film pt. „Bezpieczne zachowania”, z którego nasi wychowankowie mogli dowiedzieć się w jakich sytuacjach korzystać z numerów alarmowych. Panom policjantom serdecznie dziękujemy i czekamy na kolejną wizytę!


2018-09-20 | Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

20 września to wyjątkowa data dla każdego dziecka chodzącego do przedszkola. Tego dnia bowiem obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Tak ważne i wesołe święto hucznie obchodzili także wychowankowie naszego przedszkola. Panie z wszystkich pracowni przygotowały różne atrakcje – dzieci rozwiązywały zagadki, tańczyły, śpiewały, brały udział w wycieczce, konkurencjach sportowych i wielu innych wesołych zabawach. Nie obyło się także bez drobnym podarunków i słodkości dla naszych przedszkolaków. Dzień Przedszkolaka był wspaniały i mamy nadzieję, że radosna atmosfera będzie nam towarzyszyć aż do wakacji!


2018-09-19 | Bezpieczne przedszkolaki

W środę, 19 września przedszkolaki z grupy IV wybrały się na wycieczkę na pobliskie skrzyżowanie. Celem wycieczki była obserwacja ruchu drogowego, rozpoznawanie znaków, które dzieci poznały na zajęciach w przedszkolu. Dzieci miały również okazję w praktyce utrwalić zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię z sygnalizacją świetlną oraz bez sygnalizacji.


2018-09-17 | Dzień Kropki w I Pracowni

W dniu 17 września grupa I obchodziła Dzień Kropki. Przedszkolaki zapoznały się z opowiadaniem i ozdabiały bluzeczki kropkami z plasteliny. Na koniec zajęcia otrzymały odznaki przedszkolaka z okazji nadchodzącego Dnia Przedszkolaka.


2018-09-17 | Owoce i warzywa

W poniedziałek, 17 września dzieci z grupy IV i VI wybrały się  na stoisko z owocami w warzywami. Dzieci oglądały i nazywały, określając kształt i kolor poszczególne owoce i warzywa. Przedszkolaki mogły zobaczyć popularne warzywa, np. marchewkę, pietruszkę, pomidory, ziemniaki, kalafior. A także mniej znane takie jak: bakłażan, seler czy szparagi. Owoce: banany, jabłka, gruszki oraz bardziej egzotyczne: pomelo, granat i mango. 


2018-09-13 | Audycja muzyczna

W czwartek, 13 września, odbyła się pierwsza w nowym roku szkolnym audycja muzyczna. Artyści zespołu „Świat muzyki” zaprezentowali przedszkolakom piosenki o tematyce jesiennej, zapoznali z instrumentami – skrzypcami i dzwonkiem krowim, oraz przedstawili sylwetkę znanego kompozytora – Fryderyka Chopina. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w spotkaniu z sympatycznymi muzykami i wszystkie występy nagrodzili gromkimi brawami.


2018-09-13 | Wakacyjne wspomnienia

W czwartek, 13 września dzieci z grupy IV  wybrały się na skwer w Millenium Hall aby pooglądać pokaz fontanny oraz zrelaksować się na specjalnie przygotowanych leżakach. Korzystając z pięknej pogody dzieci wspominały swoje wakacyjne wyjazdy. Dodatkowo przedszkolaki oglądnęły wystawę wyjątkowych, kolorowych ławek w kształcie książek, tzw. „zaczytane ławeczki”. Ławki zostały zaprojektowane przez znanych artystów. Wszystkie ławki były równie piękne i podobały się wszystkim przedszkolakom.


2018-09-12 | „Mój przyjaciel pies”.

W dniu 12.09.2018 dzieci z pracowni VII i VIII uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez studentkę p. Magdalenę Długosz nt. "Mój przyjaciel pies". Pani Magda przedstawiła swojego pieska Yoko rasy Lhasa apsu i opowiedziała o zasadach opieki nad zwierzątkiem w domu. Dzieci zapoznały się z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa kontaktu z psem. Bardzo chętnie przywitały pieska, zadawały pytania studentce w trakcie zajęć, czesały i głaskały pieska. Na zakończenie dzieci otrzymały od p. Magdy kolorowanki nt. bezpieczeństwa opieki i kontaktu z pieskiem.  


2018-09-07 | Wizyta w aptece „Słonecznej”

W piątek, 7 września przedszkolaki z grupy IV udały się do pobliskiej apteki. Podczas wizyty, dzieci dowiedziały się kto to jest farmaceuta i czym się zajmuje. Mogły zobaczyć codzienną pracę w aptece. Przedszkolaki dowiedziały się, że leki – chociaż kolorowe i często bardzo słodkie, nie są cukierkami. Żeby je kupić musimy mieć receptę wypisaną przez lekarza. 


2018-09-03 | studentki w VII Pracowni

W dniach 3.09-28.09.2018 w pracowni VII studentki pod opieką nauczycielki Barbary Oczoś odbywały praktykę pedagogiczną. Pani Magdalena i Victoria obserwowały zajęcia prowadzone przez nauczycielkę oraz samodzielnie je prowadziły. Podczas zajęć i zabaw dowolnych studentki nawiązywały kontakt z dziećmi i poznawały pracę w naturalnych warunkach przedszkola. 


2018-06-21 | Wycieczka na Janiowe Wzgórze

Przedszkolaki z VII Pracowni wybrały do Ośrodka Jeździeckiego „Janiowe Wzgórze”. Pierwszą atrakcją była indywidualna przejażdżka konna na maneżu. Instruktorzy wyprowadzili trzy piękne konie, na które dzieci wsiadały z wielką radością i odwagą. Przedszkolaki miały również do dyspozycji plac zabaw oraz boisko. Z apetytem zjadły przygotowany poczęstunek – kiełbaski z grilla. Piękna pogoda i wspólnie spędzony czas z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci.


2018-06-18 | Stop agresji i przemocy

Dzieci z pracowni IV podczas zajęć rozmawiały o agresji i przemocy. Efektem ich pracy było wspólne zrobienie plakatu, pt. "Skąd czerpiemy agresywne wzorce zachowań?".


2018-06-15 | Starszaki na lekcji pokazowej w SP Nr 30

Na zaproszenie Pani Dominiki Lenkiewicz, wychowawczyni klasy I SP nr 30, dzieci z pracowni VII miały okazję  zobaczyć jak wygląda nauka w szkole. Tematem lekcji były „Prawa i obowiązki dzieci”. Przedszkolaki korzystały z  tablicy multimedialnej i samodzielnie uzupełniały kontrakt klasowy. Następnie uczniowie czytali wiersz pt. „My dzieci” i odpowiadały na pytania pani nauczycielki. Wszystkie dzieci zgłaszały się do odpowiedzi i opowiadały w jakich sytuacjach czują się szczęśliwi. Pani Dominika, pokazywała wycięte z papieru, kolorowe sowy, na które dzieci zbierają plusy za dobre zachowanie, kto nazbiera ich najwięcej otrzymuje  tytuł „Mistrza grzeczności”. Pani Dominika zwróciła również uwagę, że oprócz nauki uczniowie mają mnóstwo dodatkowych, atrakcyjnych zajęć np. wycieczki, warsztaty kulinarne, basen, kino, teatr, wystawy naukowe na UR i wiele innych. Na koniec przedszkolaki mogły wcielić się w role ucznia zajmując miejsca przy szkolnych ławkach. Serdecznie dziękujemy Pani Dominice za zaproszenie.


2018-06-13 | Przedszkolaki z IV Pracowni w odwiedzinach w I klasie

W dniu 13.06.2018 r. grupa IV odbyła wycieczkę do szkoły, do klasy I. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca nauczyciela klas I-III i jak wygląda nauka w szkole.


2018-06-07 | Wycieczka do Zamku w Łańcucie

Dnia 7 czerwca br. Przedszkolaki z VIII Pracowni wzięły udział w wycieczce do kompleksu pałacowo-ogrodowego w Łańcucie. Dzieci do dworca głównego pojechały autobusem linii „0”, gdzie oczekiwał na nas tatuś Kai, który ufundował nam darmowy przejazd pociągiem do Łańcuta i wejście do zamku. W pociągu zwiedziliśmy kabinę maszynisty z mnóstwem przycisków,  guzików i lampek. Potem udaliśmy się do zamku. Wraz z przewodnikiem podziwialiśmy Salon Narożny, Salę Balową, Jadalnię Wielką, Apartament Paradny, pokój Bilardowy, Salę teatralną, liczne pokoje kąpielowe i wiele innych pomieszczeń. Dzieci obejrzały także liczne portrety byłych mieszkańców pałacu. Po krótkim odpoczynku i zabawie przy Storczykarni udaliśmy się do pizzerii, a następnie w drogę powrotną. Każdy uczestnik wycieczki dostał od taty Kai pamiątkowe książeczki, balony i wiatraczki, za co bardzo serdecznie dziękujemy. Wycieczka była bardzo udana.  


2018-06-06 | „Czerwony Kapturek" w wykonaniu gimnazjalistów z ZSO Nr 4

W ramach współpracy z ZSO Nr 4 w Rzeszowie dzieci z IV Pracowni wzięły udział w przedstawieniu teatralnym pt. „Czerwony Kapturek" w wykonaniu uczniów  gimnazjum.


2018-06-05 | Wizyta pani Pedagog w IV Pracowni

05.06.2018 r. Pracownię IV odwiedziła Pani Pedagog, która powiedziała nam wiele ciekawych informacji na temat tolerancji, zachowań w grupie, agresji i przemocy.


2018-06-05 | Mini Olimpiada Przedszkolna

Nasz przedszkole współpracując z Uniwersytetem Rzeszowskim co roku bierze udział w pilotażowym programie pod hasłem: „MINI OLIMPIADA PRZEDSZKOLNA”. Dlatego w dniu 6 czerwca odbyły się zawody sportowe kończące ten program. Wzięły w nich udział dzieci z Pracowni VII i VIII. Mini Olimpiada odbyła się z w Zespole Szkół nr 7 przy ul. Błogosławionej Karoliny a jej głównym koordynatorem i autorem programu był Pan Paweł Lenik. Celem wydarzenia było przede wszystkim kształtowanie postawy prozdrowotnej, promowanie sportu jako aktywnego wypoczynku, rozwijanie sprawności fizycznej u dzieci. Spotkały się tam przedszkolaki z różnych rzeszowskich przedszkoli biorących udział w programie. Wszystkie dzieci poczuły sportowego ducha rywalizacji i brały udział w olimpiadzie z wielkim zaangażowaniem pokonując tory przeszkód. Przedszkolaki świetnie się bawiły, dzielnie stawiły czoła wszystkim przygotowanym konkurencjom. Na zakończenie wszystkie dzieci otrzymały zasłużone medale oraz koszulki z logo Olimpiady.


2018-05-29 | Pedagogizacja Rodziców

Pracownia IV zorganizowała dla rodziców tablicę informacyjną n/t agresji i przemocy wśród dzieci z ciekawymi artykułami, w których można uzupełnić swoją wiedzę jak zapobiegać  w/w działaniom.


2018-05-23 | Uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty w VIII Pracowni

23 czerwca w Pracowni VIII odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Przedszkolaki serdecznie przyjęły gości i zaprezentowały się w programie artystycznym, przedstawiły Teatr Bajek. Potem odbył się wspólny poczęstunek oraz integracja z Rodzicami.


2018-05-22 | Dzień Rodzica w IV Pracowni
W dniu 22.05.3018 r. w Pracowni IV gościliśmy Rodziców. Dzieci z okazji "Dnia Mamy i Taty" przygotowały piękne przedstawienie, podczas którego recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły z chustami.

2018-05-22 | Pokaz tańców towarzyskich w IV Pracowni

22.05.2018 r. w pracowni IV odbył się pokaz tańców towarzyskich. Zaproszeni tancerze w klubie tanecznym "Gasiek".


2018-05-16 | Konkurs z języka angielskiego „Play & Learn English”

W konkursie z języka angielskiego „Play & Learn English”, którego organizatorem było PP nr 2 w Rzeszowie wzięła udział Marysia Maziarz z VII Pracowni. Celem konkursu było sprawdzenie znajomości języka angielskiego u dzieci w wieku przedszkolnym. Konkurs odbył się w dwóch etapach: I etap obejmował zadania konkursowe polegające na poprawnym wykonaniu poleceń prowadzącego z uwzględnieniem gier i zabaw w języku angielskim. Z kolei II etap dotyczył prezentacji wiersza lub piosenki w języku angielskim. Nasza Marysia była rewelacyjna, we wszystkich etapach poradziła sobie znakomicie i zdobyła maksymalną liczbę punktów, warto dodać, że zaśpiewała bardzo trudną piosenkę Taylor Swift „Shake it off” za którą otrzymała gorące brawa. Marysia zdobyła I miejsce, dyplom oraz torbę pełną prezentów. Gratulujemy!!!


2018-05-09 | Zajęcia biblioteczne dzieci z VIII Pracowni

Przedszkolaki z  VIII Pracowni na zajęciach w bibliotece miały bardzo ważny sprawdzian wiedzy z bajek, które były omawiane przez cały rok szkolny. Dzieci świetnie dały sobie radę, egzamin zdały celująco. Na zakończenie spotkania dostały książeczki i dyplomy czytelnika. Dziękujemy Paniom z Biblioteki za całoroczną pracę z życzymy dużo radości z pracy z małym czytelnikiem.


2018-04-27 | Święto Flagi na Rynku Rzeszowskim

27 kwietnia Rynek rzeszowski zrobił się biało-czerwony, a to wszystko za sprawą przedszkolaków z rzeszowskich przedszkoli. To tutaj - na Rynku rzeszowskim, odbyły się uroczystości p/h „Przedszkolaki z Biało-Czerwoną”, zorganizowane przez Kuratorium Oświaty w Rzeszowie. Wszystkie zgromadzone dzieci, odświętnie ubrane, z chorągiewkami wspólnie recytowało wiersze i śpiewało pieśni patriotyczne. Elementem wieńczącym całe to wydarzenie był wspólnie zatańczony Polonez. Nasze przedszkolaki z VIII Pracowni brały udział w tym wydarzeniu. Wiedzą już od najmłodszych lat i mówią: „Jesteśmy Polakami - jesteśmy patriotami”.


2018-04-23 | Międzynarodowy Dzień Ziemi w VIII Pracowni

„Drodzy Ziemianie, czy wiecie

Jeśli śmiecić nie przestaniecie

Niedługo sami w tych śmieciach utoniecie”!

W naszym Przedszkolu dzieci uroczyście obchodziły dzień 22 kwietnia – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym dniu przedszkolaki z VIII Pracowni przyszły ubrane na zielono, na znak tego, że wszyscy chcemy, aby nasza Planeta była czysta i zielona. Dzieci dzielnie zmagały się ze śmieciami w ogródku przedszkolnym i pięknie go wysprzątały. Swoją zdobytą wiedzę przyrodniczą mogły wykorzystać w quizie przyrodniczym, z którym poradziły sobie świetnie. Przedszkolaki wspólnie recytowały wierszyk: „O Ziemię dbamy, bo ją kochamy”. To był wspaniały dzień i na długo pozostanie w naszej pamięci.


2018-04-20 | Turniej Reksia

Jak co roku nasze przedszkole brało udział w turnieju sprawnościowym o puchar Reksia. Tym razem na turniej pojechały dzieci z Pracowni VII tj. Klaudia Kaszuba, Marysia Maziarz, Natalia Rożek, Wojtuś Kwolek, Karol Szeremeta oraz Nikodem Szuster. Na 15 przedszkoli zdobyliśmy 4 miejsce, niewiele brakowało do 3 ale i tak świetnie się bawiliśmy, emocji było co niemiara i  jako drużyna dzieci sprawdziły się w 100 % . Przedszkolaki bardzo się cieszyły z otrzymanych medali z wizerunkiem Reksia, do którego mogły się nawet przytulić. Wszystkim naszym sportowcom gratulujemy wysokiego miejsca.


2018-04-17 | Studentki w IV Pracowni

W dniu 17.04.2018 r. dzieci z pracowni IV wzięły udział w zajęciach prowadzonych przez studentki URz działających w ramach Studenckiego Koła Naukowego Animatorów Kultury Literackiej Dzieci. Dzieci dowiedziały się o historii powstania pluszowego misia, wysłuchały bajki o Kubusiu Puchatku, nauczyły się misiowego tańca, a na koniec w grupach wykonały pracę plastyczną.


2018-04-17 | Warsztaty kulinarne w Pizzerii DOMINIUM

17 kwietnia dzieci z Pracowni V odwiedziły pizzerię "Dominium" mieszczącą się na terenie Galerii Rzeszów. Zostaliśmy bardzo mile przyjęci i ugoszczeni. Dzieci poznały krótką historię pizzy. Dowiedziały się, jakie produkty potrzebne są do wyrobu ciasta oraz jakie składniki są niezbędne do wykonania pizzy. Kucharz pizzerii zaprezentował dzieciom sposób wyrabiania ciasta, aby było miękkie i elastyczne, sposób jego formowania i "dekorowania". Na koniec gotowa pizza trafiła do piekarnika. Uwieńczeniem spotkania była degustacja tej smakowitej potrawy.


2018-04-17 | Wizyta VI pracowni w bibliotece

„Poznajemy Bibliotekę”

Pełno książek w bibliotece,

A w tych książkach same hece.

Są nowele i bajeczki,

Każda książka z innej beczki.

Wiersze , prozy i powieści

Tyle tego tam się mieści.

Każdy znajdzie coś dla siebie,

Są tragedie i komedie.

Każda książka coś ma w sobie,

Chętnie autor to opowie.

A i wierszy jest niemało

Więc przeczytaj sobie śmiało.

Taki wierszyk usłyszały dzieci z Pracowni VI, kiedy odwiedziły bibliotekę. Tematem spotkania było zapoznanie dzieci z ogólnymi zasadami korzystania z biblioteki oraz Kodeksem Czytelnika. W trakcie tych ciekawych zajęć dzieci zgadywały, rozwiązywały rebusy oraz słuchały fragmentów bajkę i baśni. Nagrodą były piękne zakładki do książki oraz własne karty do biblioteki.


2018-04-14 | „Rzeszowskie spacery”

Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin zaprosiło nasze przedszkole do wzięcia udziału w II Przeglądzie Artystycznym dla przedszkolaków „Rzeszowskie spacery” podczas którego dzieci mogły pokazać swoje umiejętności recytatorskie. W tym cyklicznym wydarzeniu nad którym honorowy patronat pełni prezydent Rzeszowa wzięły udział przedszkolaki z Pracowni VII i VIII  wraz z rodzinami. Miejscem przeglądu było Centrum Handlowe Plaza Rzeszów. Dla młodych artystów została przygotowana profesjonalna scena, a po występie była super okazja aby całe rodziny uczestniczyły w zabawach i konkursach, ponadto nie zabrakło zajęć i warsztatów dla dzieci, malowanie twarzy, żywych zwierzątek do pogłaskania, a także bezpłatnych konsultacji ze specjalistami z różnych dziedzin. Dzieci otrzymały torby z nagrodami oraz dyplom a także nagrodę i dyplom dla swojego przedszkola.


2018-04-06 | Konkurs "Wierszem i piosenką powitajmy wiosnę"

W piątek 6 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się wewnątrzprzedszkony konkurs "Wierszem i piosenką powitajmy wiosnę". Przedszkolaki z grupy I, II, V, VI, VII i VIII w kolorowych strojach pięknie śpiewały i recytowały wiersze, żeby przywitać nadejście tej zielonej pory roku. Mimo niewielkiego stresu wszystkie występy świetnie się udały, liczymy więc na to, że Pani Wiosna zacznie rozpieszczać nas piękną pogodą. Serdecznie dziękujemy małym artystom, a także ich paniom i rodzicom, którzy pomogli przygotować się dzieciom do występu.


2018-03-28 | Międzyprzedszkolny Przegląd Piosenki Patriotycznej

Dzieci z Pracowni VII i VIII wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Piosenki pt. „Przedszkolaki śpiewają – pieśni i piosenki patriotyczne”. Organizatorem i miejscem Przeglądu było PP Nr 22 w Rzeszowie.  Swoje umiejętności wokalne zaprezentowali Hania Bandelak w utworze „Kolory Polski” oraz Olaf Wrona w utworze „Waleczny rycerz”. Celem przeglądu było rozwijanie zainteresowań i talentów muzycznych, kształtowanie zdolności i wrażliwości dzieci na piękno muzyki, kształtowanie postawy patriotycznej a także integrowanie środowisk przedszkolnych. Wszyscy uczestnicy przeglądu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Gratulujemy Hani I Olafowi udanego występu, odwagi i talentu wokalnego.


2018-03-28 | „Katyń” – Golgota Wschodu” – Apel w ZSO Nr 4 w Rzeszowie

28 marca dzieci z Pracowni VII i VIII uczestniczyły w Apelu w Zespole Szkół Ogólnokształcących „Katyń” – Golgota Wschodu”. Wspólnie odśpiewały hymn Polski, zapoznały się ze sztandarem szkoły, wysłuchały przedstawienia poetycko-muzycznego, oglądnęły prezentację - fragment filmu „Katyń”.


2018-03-27 | Ogólnopolski konkurs plastyczny „Moje ulubione zwierzątko”.

Oliwia, Maksymilian oraz Lenka z Pracowni V wzięli udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Moje ulubione zwierzątko”. Celem konkursu było kształtowanie przyjaznego stosunku do świata zwierząt, doskonalenie ekspresji plastycznej. Zadanie przedszkolaków polegało na wykonaniu pracy plastycznej przedstawiającej ulubione zwierzątko. Dzieci tworząc prace płaskie i pół przestrzenne, wykazały się dużą pomysłowością i twórczością plastyczną. Życzymy powodzenia w konkursie.


2018-03-27 | Konkurs plastyczny „Żyj z przyrodą w zgodzie”.

Emilia z Pracowni V namalowała ciekawą pracę plastyczną, która weźmie udział w Ogólnopolskim konkursie plastycznym pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Głównym celem konkursu jest kształtowanie świadomości ekologicznej i opiekuńczej postawy wobec przyrody już od najmłodszych lat oraz uwrażliwienie dzieci na przejawy bezmyślnego, konsumpcyjnego stosunku do otaczającego nas świata. Życzymy powodzenia.


2018-03-27 | Zajęcia otwarte w VIII Pracowni

W dniu 27.03.2018r. w Pracowni VIII odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców. Dzieci rozmawiały o emocjach, rozpoznawały emocje na ilustracjach, układały podpisy do obrazków. Przedszkolaki utrwaliły sobie Kodeks Przedszkolaka. Wspólnie z Rodzicami robiły pisanki i kurki wielkanocne, ozdabiając je różnorodnymi materiałami. Serdecznie dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach.


2018-03-27 | Zajęcia otwarte w VI pracowni
We wtorek 27 marca przedszkolaki z VI pracowni w wraz ze swoją wychowawczynią, panią Karoliną, zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte. Starszaki zaprezentowały mamusiom i tatusiom, jak radzą sobie z głoskami i sylabami, a także z liczeniem, wykorzystując do tego symbole nadchodzącej Wielkanocy. Mamy nadzieję, że rodzicom zajęcia podobały się tak samo, jak przedszkolakom!

2018-03-24 | IV Edycja Ogólnopolskiego konkursu plastycznego. „Przedszkolaki jedzą zdrowo”.

 Dziewczynki z Pracowni V Alicja oraz Weronika wzięły udział w IV Edycji Ogólnopolskiego konkursu plastycznego pt. „Przedszkolaki jedzą zdrowo”. Celem konkursu było zainteresowanie dzieci zasadami zdrowego stylu życia, w szczególności tematyką związaną ze zdrowym odżywianiem. Dziewczynki stworzyły prace które zachwycają kolorystyką, różnorodnością technik i pomysłowością. Życzymy powodzenia.


2018-03-23 | Kino sferyczne w naszym przedszkolu!
W piątek 23 marca do naszego przedszkola przyjechało kino sferyczne z pokazem filmu "Polaris. Tajemnica nocy polarnej". Przedszkolaki ze starszych grup - V, VI, VII i VIII odbyły magiczną podróż na biegun południowy, a następnie w kosmos, prowadzeni przez sympatycznego niedźwiedzia i wesołego pingwina. Specjalnie zbudowany namiot kinowy pozwolił dzieciom odbyć wspaniałą, bardzo realną podróż w nieznane rejony, a także zdobyć wiedzę na nieznane tematy. Przedszkolaki były zachwycone i zafascynowane, więc wszyscy mamy nadzieję, że kino sferyczne jeszcze kiedyś nas odwiedzi!

2018-03-22 | Zajęcia otwarte w IV Pracowni

W pracowni IV odbyły się zajęcia otwarte z udziałem rodziców. Dzieci eksperymentowały z wodą, kształtowały umiejętności liczenia razem z biedronkami i motylami, rozwijały myślenie logiczne analizując usłyszane wypowiedzi, ćwiczyły sprawność ruchową zamieniając się w owady, a także razem z rodzicami wykonały pracę plastyczną "wiosenna łąka" rozwijającą ich wyobraźnię.


2018-03-21 | Powitanie Wiosny z Marzanną w Pracowni V

MARZANNO, MARZANNO! TY ZIMOWA PANNO! ZIMĘ DZIŚ ŻEGNAMY, A WIOSNĘ WOŁAMY - WIOSNO  PRZYBYWAJ!!!

21 marca - Pierwszy dzień wiosny tego dnia Przedszkolaki z Pracowni V żegnały Zimę z Marzanną. Nasza Pracownia zebrała się przed przedszkolem i rozpoczęła marsz  ku wiośnie, oczywiście z Marzanną na honorowym miejscu. Za pomocą głośnych okrzyków, piosenek prosiliśmy wiosnę, aby już do nas przybyła.


2018-03-21 | Kiermasz Wielkanocny w Przedszkolu

Wielkanoc tuż, tuż… Na kilka dni przed Wielkanocą zorganizowaliśmy Kiermasz Wielkanocny. Dzieci z Pracowni V wraz ze swoimi paniami i rodzicami wykonywały różnego rodzaju ozdoby świąteczne pisanki, stroiki, baranki świąteczne, kurczaczki. Kolorowe ozdoby świąteczne wyjątkowe, niepowtarzalne i robione ręcznie cieszyły się dużym powodzeniem wśród rodziców, pracowników przedszkola i gości. Zebrane pieniądze w kwocie 767zł, które dzieci zebrały zostaną przeznaczone na potrzeby przedszkolaków. Wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.


2018-03-15 | „W zdrowym ciele zdrowy duch”

W ramach profilaktyki zdrowotnej przedszkolaki z pracowni VII spotkały się z p. Anitą Polańską – fizjoterapeutką a prywatnie mamą Izabeli. Dzieci dowiedziały się, że fizjoterapeuta to osoba, która przez ćwiczenia, masaże i zabiegi pomaga ludziom chorym, po wypadkach, z problemami zdrowotnymi. Pani Anita poprzez różnorodne ćwiczenia i zabawy pokazała dzieciom jak dbać o prawidłową postawę ciała. Przedszkolaki chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, dowiedziały się jak należy poprawnie siedzieć na dywanie w pozycji „księcia/księżniczki” oraz jak ważny jest ruch i właściwe odżywianie dla naszego zdrowia. Serdecznie dziękujemy p. Anicie za wspaniałą prelekcję i dobrą zabawę.


2018-03-15 | Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Wielkanocne rękodzieło artystyczne” - Pracownia V

W dniu 15.03.2018r. w naszej Pracowni odbyło się  uroczyste rozstrzygnięcie  konkursu plastycznego adresowanego do przedszkolaków i ich rodziców pt. „Wielkanocne rękodzieło artystyczne”. Gorąco dziękujemy za udział w naszym konkursie i duże zaangażowanie w wykonanie ozdób, wszystkie prace były przepiękne. Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem. Ponieważ wszystkie ozdoby były bardzo pomysłowe, jury obdarowało każdego  przedszkolaka nagrodą i pamiątkowym dyplomem. Serdecznie gratulujemy. Mamy  nadzieję, że kolejny konkurs w naszej Pracowni będzie się cieszył równie dużym zaangażowaniem.


2018-03-15 | Zajęcia otwarte w VII Pracowni

W dniu 15.03.2018r.  odbyły się  zajęcia otwarte dla Rodziców z Pracowni VII nt. „Moje uczucia i emocje”. Dzieci nazywały różne stany emocjonalne, dopasowywały podpisy, wybierały się na wycieczkę do :Krainy Radości”, wysłuchały bajki o chłopcu, który nie chciał zmienić swojego zachowanie. Przedszkolaki rozwiązywały quiz utrwalający dobre zachowania. Te różne formy pozwoliły kształtować dzieciom umiejętność obrony swoich praw bez agresji, rozwijały umiejętność radzenia sobie w sytuacjach trudnych, budziły wiarę w zwycięstwo dobra nad złem. Dziękujemy rodzicom za udział w zajęciach i zapraszamy na kolejne spotkanie.


2018-03-12 | Wycieczka do kwiaciarki w Millenium Hall

Dzieci z Pracowni V odwiedziły pobliską kwiaciarnię w Millenium Hall.  Celem wycieczki było zapoznanie przedszkolaków z pracą ludzi różnych zawodów w bliższym i dalszym otoczeniu przedszkola. Kwiaciarnia jest niezwykle interesującym miejscem, ponieważ bez względu na porę roku zawsze możemy znaleźć w niej mnóstwo żywych kwiatów, pełnych niesamowitych barw. Pani w kwiaciarni pokazała gościom najpiękniejsze kwiaty wiosenne w różnych kompozycjach, opowiedziała dzieciom także o wielu gatunkach kwiatów oraz sposobach ich pielęgnacji. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób pielęgnować rośliny, by pięknie rosły, dowiedziały się m.in., jakie narzędzia potrzebne są do pracy florystki układającej bukiety i kwiatowe kompozycje. 


2018-03-09 | Udział reprezentantów Przedszkola nr 34 w VII Spartakiadzie Przedszkolaków

Reprezentanci z Pracowni VII i VIII wzięli udział w VII Spartakiadzie Przedszkolaków. Organizatorem Spartakiady był Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 5, Szkoła Podstawowa nr 23 w Rzeszowie. Jak co roku przedszkolaki wzięły udział w 4 konkurencjach sportowych tj: bieg połączony z wkładaniem woreczków do plastikowego kosza, bieg z czołganiem się pod tunelem, przeskoki jednonóż i ubunóż przez piankowe przeszkody oraz bieg slalomem z przeplataniem szarfy wzdłuż ciała. Wszyscy uczestnicy dali z siebie wszystko. Było dużo emocji i zdrowej sportowej rywalizacji. Na zakończenie Spartakiady młodzi sportowcy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i nagrodę dla placówki. Najważniejszym celem było promowanie szkoły w środowisku lokalnym, propagowanie zdrowego stylu życia oraz stwarzanie przedszkolakom możliwości osiągania sukcesu. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i życzymy wielu sukcesów sportowych.


2018-03-09 | Lekcja pokazowa w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie w kl. I c

Reprezentanci, biorący udział w Spartakiadzie w Szkole Podstawowej nr 23 w Rzeszowie z Pracowni VII i VIII wzięli udział w lekcji pokazowej w klasie I c, gdzie przysłuchiwali się grze uczniów na flażoletach, oglądali wyposażenie plecaków pierwszoklasisty, zapoznali się z podręcznikami, zadawali pytania dotyczące nauki, obowiązków uczni. Na zakończenie spotkania wszystkie przedszkolaki zostały poczęstowane jabłkami. Dziękujemy za miłe przyjęcie. Do zobaczenia!


2018-02-27 | „Cztery pory roku”

Przedszkolaki z Pracowni VII i VIII od października 2017 r. systematycznie uczęszczały na zajęcia taneczne na sali gimnastycznej.  Pod okiem p. Kasi Łukowicz wytrwale ćwiczyły w formie baletu do występu „Cztery pory roku”, który odbył się w dniu 27 lutego. Dzieci z Pracowni VII jako śnieżynki wystąpiły w układzie tanecznym „Zima” natomiast dzieci z Pracowni VIII – „Jesień”.  Dzieci pięknie zatańczyły a rodzice nie mogli wyjść z zachwytu!


2018-02-19 | „Żywe lekcje historii”

Przedszkolaki z VII i VIII Pracowni wzięły udział w „żywych lekcjach historii”, które przeprowadziło bractwo historyczne KERIN. Dzieci przeniosły się w czasie do okresu późnego średniowiecza, aby poznać zwyczaje rycerskie. Przekonały się, jak wygląda droga młodzieńca od pazia, poprzez giermka aż do rycerza. Bractwo opowiadało o kodeksie rycerskim, turniejach i bitwach. Przybliżyło przebieg bitwy pod Grunwaldem, przeprowadziło konkurencje w zbrojach płytowych i kolczych. Z okresu późnego średniowiecza wehikuł czasu zabrał dzieci do Rzeczpospolitej XVI i XVII wieku, a tam przedszkolaki dowiedziały się o powstaniu stanu szlacheckiego, sile polskiej husarii,  zajrzały do folwarku oraz poznały zwyczaje szlacheckie.


2018-02-16 | Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

Przedszkolaki z Pracowni VII odwiedził wyjątkowy gość - Pan Piotr Sowa, ratownik medyczny a prywatnie tato Dominiki. W tym ważnym spotkaniu wzięły również udział dzieci z Pracowni IV. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do  wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Piotr zwrócił uwagę na to, że dzieci nie powinny się bać ratowników, pokazał zawartość teczki medycznej, omówił znajdujące się w niej przyrządy. Podkreślał, że dzieci nie mogą same sięgać po leki, a następnie pokazał jak powinno wyglądać ratowanie człowieka, który upadł. Najpierw dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez Pana Piotra, a następnie według jego wskazówek próbowały naśladować masaż serca. Ponadto dzieci dowiedziały się w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Były to niezwykle ważne zajęcia, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy i skorzystamy z jego fachowej wiedzy.


2018-02-09 | Spotkanie absolwentów z Pracowni V

„Przychodzi taki dzień w roku szkolnym, który uświadamia nam, że to koniec naszej przygody. W tym dniu dzieci zabierają ze sobą cały bagaż doświadczeń i wspomnień z przedszkola oraz wyruszają w dalszą drogę edukacyjną. W dzień zakończenia roku szkolnego nasi przedszkolacy stają się Absolwentami– radosnymi, samodzielnymi oraz otwartymi na poznawanie otaczającego ich świata”. 9 lutego w naszym Przedszkolu odbyło się niecodzienne spotkanie, odwiedziły nas bowiem dzieci, które w ubiegłym roku szkolnym ukończyły edukację przedszkolną. To radosne spotkanie miało wyjątkowy charakter, bardzo emocjonalny. Wszyscy z ogromnym zapałem i niecierpliwością czekali na ten dzień. Pani Ania i Pani Beatka dołożyły wszelkich starań, aby zapanowała atmosfera jak za czasów, kiedy dzieciaki chodziły do Przedszkola. Na spotkaniu byli obecni również Rodzice naszych wychowanków. Te chwile spędzone z Wami na długo pozostaną w naszej pamięci. Z całego serca, DZIĘKUJEMY  za  wspaniały wieczór i cudowną atmosferę, Życzymy Wam samych sukcesów i mówimy do następnego razu!.


2018-01-26 | Przedszkolny Klub Wolontariatu

Nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskim konkursie Przedszkolny Klub Wolontariatu zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych. Poprzez wykonanie różnorodnych zadań związanych z wolontariatem min. akcje charytatywne, pogadanki na temat wolontariatu, konkurs plastyczny „Pomocna dłoń”, spotkanie z pedagogiem i osobami niepełnosprawnymi oraz udział w szkoleniu e-learningowym udało nam się zdobyć certyfikat Przedszkolnego Klubu Wolontariatu. Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za udział i zaangażowanie się w ten konkurs.


2018-01-23 | Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tych szczególnych dniach ich święta dzieci z naszego przedszkola pod okiem swoich pań przygotowały specjalny program artystyczny. Na wstępie Pani Dyrektor Anna Wilk przywitała przybyłych gości. Babcie i dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. To były  naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Na koniec tych uroczystych dni dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane wcześniej upominki.


2018-01-22 | Przegląd Kolęd i Pastorałek

Trzy małe artystki z Pracowni VII: Klaudia Kaszuba, Marysia Maziarz i Natalia Rożek wystąpiły w Wewnątrzprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Panie z Pracowni I. Dziewczynki ubrane w stroje krakowskie zaśpiewały pastorałkę „Skrzypi wóz” oraz wykonały prosty układ taneczny. W nagrodę każda z dziewczynek otrzymała książkę.


2018-01-22 | Zajęcia biblioteczne VIII Pracowni

Przedszkolaki z VIII Pracowni wybrały się do biblioteki na kolejne zajęcia. Tym razem tematem zajęcia był wiersz pt. „Rupaki” D. Wawiłow. Dzieci wysłuchały wiersza o tematyce fantastycznej w wielkim skupieniu, następnie używając własnych słów i skojarzeń opisały wygląd i cechy charakterystyczne nierealnych postaci czyli Rupaków.  Największym wyzwaniem dla przedszkolaków było włożenie ręki do rękawa swetra i rozpoznawanie Rupaka po dotyku. Było dużo śmiechu i radości. Na zakończenie spotkania każdy przedszkolak rysował swoje własne Rupaki ulubionymi kolorami kredek.


2018-01-12 | Zajęcia biblioteczne VII Pracowni

 Przedszkolaki z VII Pracowni wybrały się do biblioteki na kolejne zajęcia. Tym razem, tematem były ptaki. Na podstawie wiersza J. Tuwima „Ptasie radio” dzieci wymieniały  ptaki, które występowały w wierszu. Następnie odgadywały zagadki o ptakach, bardzo dobrze rozpoznały wszystkie ptaki, które pojawiały się na tablicy interaktywnej. W zabawie „Ptaki” naśladowały sposób poruszania się ptaków: słowika, indyka, wróbla, bociana, sowy, kaczki oraz ich odgłosy.  Podczas zabawy orientacyjno-porządkowej „Ptaki do gniazd”, mogły wykazać się umiejętnościami matematycznymi, świetnie poradziły sobie w rozpoznawaniu cyfr. Na zakończenie dzieci oglądały filmik o życiu bocianów w gnieździe.