Archiwum aktualności: | Rok 2018 | Rok 2017 | Rok 2016 | Rok 2015 | Rok 2014 | Rok 2013 | Rok 2012 | Rok 2011 | Rok 2010 | Rok 2009 | Rok 2008 | Rok 2007 | Rok 2006 | Rok 2005 |

2018-02-16 | Spotkanie z Ratownikiem Medycznym

Przedszkolaki z Pracowni VII odwiedził wyjątkowy gość - Pan Piotr Sowa, ratownik medyczny a prywatnie tato Dominiki. W tym ważnym spotkaniu wzięły również udział dzieci z Pracowni IV. Celem zajęć było przygotowanie przedszkolaków do  wykonywania prostych czynności udzielania pierwszej pomocy oraz prawidłowego zachowania się w czasie wypadku w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia. Pan Piotr zwrócił uwagę na to, że dzieci nie powinny się bać ratowników, pokazał zawartość teczki medycznej, omówił znajdujące się w niej przyrządy. Podkreślał, że dzieci nie mogą same sięgać po leki, a następnie pokazał jak powinno wyglądać ratowanie człowieka, który upadł. Najpierw dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez Pana Piotra, a następnie według jego wskazówek próbowały naśladować masaż serca. Ponadto dzieci dowiedziały się w jaki sposób wzywać pomoc i co najważniejsze, jak rozmawiać przez telefon z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Były to niezwykle ważne zajęcia, gdyż uwrażliwiły dzieci na potrzebę reagowania w sytuacjach zagrożenia życia i dostarczyły im wiedzy, dzięki której mogą uratować czyjeś życie. Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi i mamy nadzieję, że jeszcze się spotkamy i skorzystamy z jego fachowej wiedzy.

2018-01-26 | Przedszkolny Klub Wolontariatu

Nasze przedszkole brało udział w ogólnopolskim konkursie Przedszkolny Klub Wolontariatu zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego. Celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci postawy zaangażowania na rzecz potrzebujących pomocy, otwartości i wrażliwości na potrzeby innych, kształtowanie postaw altruistycznych. Poprzez wykonanie różnorodnych zadań związanych z wolontariatem min. akcje charytatywne, pogadanki na temat wolontariatu, konkurs plastyczny „Pomocna dłoń”, spotkanie z pedagogiem i osobami niepełnosprawnymi oraz udział w szkoleniu e-learningowym udało nam się zdobyć certyfikat Przedszkolnego Klubu Wolontariatu. Serdecznie dziękujemy Dzieciom i Rodzicom za udział i zaangażowanie się w ten konkurs.

2018-01-23 | Dzień Babci i Dziadka

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tych szczególnych dniach ich święta dzieci z naszego przedszkola pod okiem swoich pań przygotowały specjalny program artystyczny. Na wstępie Pani Dyrektor Anna Wilk przywitała przybyłych gości. Babcie i dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Przedszkolaki pięknie recytowały wiersze, śpiewały i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi łezka kręciła się w oku. To były  naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Na koniec tych uroczystych dni dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom przygotowane wcześniej upominki.

2018-01-22 | Przegląd Kolęd i Pastorałek

Trzy małe artystki z Pracowni VII: Klaudia Kaszuba, Marysia Maziarz i Natalia Rożek wystąpiły w Wewnątrzprzedszkolnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek zorganizowanym przez Panie z Pracowni I. Dziewczynki ubrane w stroje krakowskie zaśpiewały pastorałkę „Skrzypi wóz” oraz wykonały prosty układ taneczny. W nagrodę każda z dziewczynek otrzymała książkę.

2018-01-12 | Zajęcia biblioteczne VII Pracowni

Przedszkolaki z VII Pracowni wybrały się do biblioteki na kolejne zajęcia. Tym razem, tematem były ptaki. Na podstawie wiersza J. Tuwima „Ptasie radio” dzieci wymieniały  ptaki, które występowały w wierszu. Następnie odgadywały zagadki o ptakach, bardzo dobrze rozpoznały wszystkie ptaki, które pojawiały się na tablicy interaktywnej. W zabawie „Ptaki” naśladowały sposób poruszania się ptaków: słowika, indyka, wróbla, bociana, sowy, kaczki oraz ich odgłosy.  Podczas zabawy orientacyjno-porządkowej „Ptaki do gniazd”, mogły wykazać się umiejętnościami matematycznymi, świetnie poradziły sobie w rozpoznawaniu cyfr. Na zakończenie dzieci oglądały filmik o życiu bocianów w gnieździe.