Informacje o przedszkolu

Przedszkole Publiczne Nr 34 w Rzeszowie powstało w 1983 roku. Z dniem 1 września 2017 roku Przedszkole zostało włączone do Zespołu Szkół Ogólnoksztalcących nr 4, przy ulicy Rejtana 30. W przedszkolu funkcjonuje 8 Pracowni. W I, II, III oraz IV Pracowni przebywają dzieci zróżnicowane wiekowo od 3 - 4 lat, w V i VI są dzieci 5-letnie, w VII i VIII Pracowni przebywają dzieci 6-letnie. Placówka posiada bardzo dobre warunki lokalowe, jest kompleksowo wyposażona w sprzęt i pomoce dydaktyczne; posiada dwa przestronne - ekologiczne ogrody: dla dzieci młodszych i dzieci starszych. Kadra nauczycielska legitymuje się wyższym wykształceniem z przygotowaniem pedagogicznym.

Od 2002 roku posiadamy certyfikat "Szkoły Promującej Zdrowie"

Nauczyciele są:

• kreatywni,
  • otwarci na zmiany,
  • uprzejmi,
  • perfekcyjni zawodowo,
  • realizują program używając metod aktywizujących, stale rozwijający się poprzez ciągłe doskonalenia,
  • stawiają na indywidualny rozwój każdego wychowanka,
  • dbają o bezpieczeństwo fizyczne i psychiczne dzieci.

Nasze walory:

• czas pracy od 6.30 - 17.00,
  • budynek w dobrym stanie technicznym,
  • bardzo dobrze wyposażone pracownie przedszkolne,
  • różnorodna działalność dydaktyczno-wychowawczo-rozrywkowa,
  • estetyczne otoczenie i funkcjonalność wyposażenia przedszkola,
  • kompetentna i perfekcyjna zawodowo kadra pedagogiczna,
  • aktywna współpraca z placówkami oświatowymi, samorządem lokalnym,
  • udział w wielu konkursach, zawodach, olimpiadach: - odnoszenie przez naszych wychowanków wielu sukcesów sportowych, tanecznych, edukacyjnych i wychowawczych,
  • bogaty program wychowawczy i autorski, oparty na podbudowie praktycznej i wieloletnich doświadczeniach pedagogów,
  • konstruktywna współpraca między przedszkolem i rodziną, otoczenie dziecka fachową opieką pedagogiczną, psychologiczną i logopedyczną,
  • obrona praw dziecka, zapewnienie mu pełnego bezpieczeństwa.